Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(15)
Komentarze użytkownika: dobrymnich
 • 2015-04-01 00:10 | dobrymnich

  Re:Żakowski z Wiktorem

  Lubię go, choć czasami pieprzy . Jest Jedynym "walczącym" publicystą lewicowym . Krytyka Polityczna choć ciekawa to kontempluje własne towarzystwo i poza kanapy nie wychodzi . Szkoda kasy . Ale Jacek jest OK .
 • 2015-08-05 09:18 | dobrymnich

  Re:Pięć lat Komorowskiego: Prezydentura bez skandali, po prostu przyzwoita

  Błędem było nie OFE ale reforma emerytalna . Prezydent tu powinien być stanowczy i zaproponować lub wymusić rozwiązania pośrednie czyli możliwość przejścia na emeryturę w wieku 63 lat za 80% emerytury . Rozwiazanie jest proste działa w niemczech i doskonale łagodzi społeczeny gniew . A tak dał argument przeciwnikom do walenia w niego bez opamietania .Brakło mu też wyczucia . To że nie chciła zrezygnować z polowania odraczając jedynie swój w nich udział zraziło do niego bardzo młodych nastawionych proekologicznie . Był nieco arogancki . BYł nieco zbyt konserwatywny . W jego otoczeniu brakło młodego pokolenia . Otoczenie się tylko ludźmi UW dawało gwarancję przyzwoitości lecz nieco zatęchłej .To są wszytko jednak czynniki mniej istostne Prezydent miał Fatalną Kampanię , roztrwonienie gigantycznego poparcia nie można zżucić na karb czynników pośrednich i niezależnych od Prezydenta i jego ludzi
 • 2015-08-07 17:48 | dobrymnich

  Re:Nie wszyscy płaczą po słynnym lwie i nie wszyscy potępiają Amerykanina, który go zabił

  W Polsce Psy czasem kogoś zagryzą, pożre człowieka też niedźwiedź a wilki zjadły niejedną krowę, jednak pozwalamy im żyć. Jednak I U nas tysiące myśliwych wyrzyna w bezmyślnym szale kaczki troskliwie wykarmione w miejskich sadzawkach przez tłumy milusich i ich mamy . Czy wiedzą dzieci że te same bajecznie kolorowe ptaki stają się celem dla myśliwych gdy dokonują przelotów na miejsca zimowania ?. Nie nie wiedzą , jakby im pokazać taką postrzelaną przez myśliwego kaczkę lament niósłby się do nieba . Nie ciepię myśliwych i myślistwa . Żadne tłumaczenie nie wyjaśnia ich barbarzyństwa . Także im wszystkim życzę wszystkiego najgorszego .
 • 2015-08-09 05:35 | dobrymnich

  Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Oczywiście szkoda że podjął błędną moim zdaniem decyzję o wycofaniu się polityki . Przyjmuję do wiadomości powody tej decyzji ale zapewne mógł realizować swoje plany pełniąc dalej obowiązki posła czy senatora . Teraz byłby najbardziej potrzebny bo podzielam jego pogląd że polska jest w niebezpieczeństwie . Mimo to rezygnuje , co mąci nieco jego obraz jako człowieka misji zaangażowanego w dbałość o to aby jego kraj podążał drogą demokratycznego rozwoju która może być obecnie zagrożona . Wprawdzie zawsze może wrócić, ale może nie być do czego . Życzę powodzenia jego synowi . W tym że chce wykorzystać nazwisko ojca nie ma nic złego , przecież jesteśmy synami naszych ojców .
 • 2015-08-10 09:33 | dobrymnich

  Re:Lewica dogaduje szczegóły porozumienia przedwyborczego, ale beton partyjny wciąż górą

  Dopóki będzie tam Miller i Czarzasty nie będę na nich głosował . Lewica jest niezbędna Polsce ale kompromitacja do jakiej doprowadził Miller nie pozwala nawet rzucić im koła ratunkowego . To że w Polsce lewica jest tak marginalna to ich zasługa . Jest tyle spraw nierozwiązanych doskwierających społeczeństwo że lewica powinna mieć 30% poparcia . Dla czego nie robią nic w kwestii podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych i zasad jego przyznawania dla czego stale nie podnoszą problemu braku świeckości szkoły dla czego nie ma ich z matkami pragnącymi rodzić bez bólu dla czego nie ma ich tam gdzie nie można założyć związków zawodowych . Ręce opadają, jedynie teoretyzują albo opowiadają głupoty o "zgliszczach" wzorem PIS albo Miler sadzi słabe nie bawiące już nikogo dowcipy reszta liczy na cud . Akurat cud to wam się nie zdarzy moi drodzy . Do roboty albo na aut .
 • 2015-09-04 18:34 | dobrymnich

  Re:Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

  Nie zgadzam się . Autor projektu zmian z SLD sam miał kredyt we franku . Czyli człowiek wnioskował nie pro publico bono ale in private. To granda i przestępstwo . Mam kredyt w złotym wzięty w czasie kiedy dość swobodnie brano we franku .Kuzyn jak się o tym dowiedział stwierdził przy świątecznym stole że cytuję " nie mam pojęcia o ekonomii i będę dorabiał bankowców". Sam zaliczył kredyt w szwajcarskiej walucie na 240 tys zł. . Nie wiem ile ma teraz do spłaty i nie interesuje mnie to, ale dla czego on ma być rekompensowane a ja nie ?. Ktoś mi odpowie rozsądnie ?.
 • 2015-09-05 22:47 | dobrymnich

  Re:Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy

  Wypraszam sobie . To nie są uchodźcy tylko emigranci ekonomiczni . Głównie Kurdowie . Pakistańczycy . Albańczycy , Kosowarzy . Towarzystwo to podlączyło się pod Syryjczyków i udaje uchodźców politycznych . I zachowują tak jak zawsze . http://joemonster.org/filmy/71365/Wegierscy_faszysci_ponizaja_biednych_muzulmanskich_uchodzcow Jadą wyzyskać europejski system socjalny w zamian dadzą nam dżichad i burki . Nie po to Sobieski pod Wiedniem krew przelewała aby teraz jego wysiłek w gó..o obracać własnymi rękami .Niech ich biorą Amerykanie , to oni Zabili Husajna rozbijając Irak w drobny mak , oraz obalili Kadafiego a Libię zamienili w piekło na ziemi .
 • 2015-09-26 01:27 | dobrymnich

  Re:Jacy jesteśmy? Polacy o sobie samych

  Najbliżej nas i kulturowo to są Rosjanie . Czesi stworzyli sobie państwo prawie raj , gdzie my do nich . Ale do Rosjan blisko nam jak do biedronki .
 • 2015-10-14 12:22 | dobrymnich

  Re:Kaczyński w sprawie uchodźców: Cholera w Grecji, dezynteria w Wiedniu, pasożyty...

  To minie , minie i Kaczyński i ta Pis-u gorączka minie bo to co ze sobą niosą ci ludzie jest zdecydowanie gorszej jakości od tego co powinniśmy dostać .
 • 2015-11-21 10:57 | dobrymnich

  Re:Separatyści w Donbasie – kim są i czego chcą

  Ludzie z Doniecka mają przepraszać Ukraińców za to że ci do nich przyjechali i próbowali zabić na różne sposoby . No cóż zakladam że do pojednania nie dojdzie .
 • 2016-07-01 16:36 | dobrymnich

  Odchodzi świat który rozumiałem .

  Pani Janina zawsze mi kogoś przypominała . Kogoś bliskiego .
 • 2016-07-23 09:02 | dobrymnich

  Re:W uchwale wołyńskiej pada słowo „ludobójstwo”. Tabu zostało przełamane

  Ludobójstwo kojarzy się z zaplanowaną przez państwo i wykonaną przez jego organy eksterminację narodów z pobudek nacjonalistycznych . W tamtym czasie ani Ukraina ani Polska struktur ani nawet zrębów struktur państwowych nie posiadały . Nazywanie morderstw na Wołyniu zbrodnią było wystarczające. Ludobójstwo to najcięższe słowo które satysfakcjonuje rodziny ofiar jednak nie daje żadnej szansy Ukraińcom . To tak jakby obrzucić nie lubianego sąsiada ciężkim w naszej ocenie zasłużonym słowem a później spodziewać się że między nami wszystko dalej będzie przynajmniej po staremu. Czy będzie ? tu niech już każdy sam sobie odpowie mając na uwadze własne doświadczenia z sąsiadami . Odwet ze strony polskiej za zbrodnie na Wołyniu był nie mniej okrutny choć na mniejszą skalę , i to był trzeba pamiętać jedynie odwet . Jak bywał jednak przerażający w wydaniu jednostkowym opisane jest w wydanej kilka lat temu książce "Egzekutor Stefan Dąbski". Ukraińcy którzy, w zdecydowanej większości nie mają pojęcia o tym co się wydarzyło na Wołyniu dostali przekaz o tym że są ludobójcami być może takimi samymi jak hitlerowcy . No nie jest to dobra ani spodziewana wiadomość . Czy da kiedyś dobry plon ? nie sądzę .
 • 2016-08-07 13:12 | dobrymnich

  Re:Polska i Ukraina. Kto jest winien i co robić – z perspektywy ukraińskiego historyka

  Szkoda, bo Ukraińcy lubiani przez nas czy nie, są dla nas koniecznością . To nam nie pomoże we wzajemnym zrozumieniu i wybaczaniu które jest koniecznością, bo mentalnie jesteśmy do siebie podobni, słowiańsko żywiołowi i nierozsądni oraz mało pragmatyczni. Brak nam wzajemnie chłodnej kalkulacji która podpowiada "to nam się nie opłaca ".
 • 2017-03-18 18:25 | dobrymnich

  Re:Merkel u Trumpa. Usłyszeliślmy monologi zamiast dialogu

  USA jeżeli chce dalej pozostać mocarstwem globalnym to musi za to płacić 70% a jak trzeba to i 100% . Taki jest koszt hegemonii. Jeżeli zaś jej obywatele pragną zostać zredukowani do roli mocarstwa kontynentalnego to nic na to nie będzie można poradzić, bo na głupotę nie ma leku . Jako że nie ma próżni to wypełni ją ktoś inny . Nie daj Bóg Chińczycy . Przypominam ze bycie hegemonem światowym poza kosztami daje olbrzymie korzyści materialne oraz przywileje niedostępne dla nikogo innego . Ale jak wiadomo największym zagrożenie dla mocarstwa jest ono same . Niestety ..
 • 2018-07-14 18:32 | dobrymnich

  Re:Neonikotynoidy to nie „wyrok na pszczoły”. 6 faktów kontra fake news

  Dziadek mój pszczelarz mówił że tragiczne efekty warrozy są wynikiem stale pogarszającej się kondycji rojów pszczelich . Tzn ilość czynników osłabiających stale wzrasta a czynniki te pojedynczo poza przypadkami skrajnymi nie wywołują natychmiastowej śmierci roju jednak pogarszają jego ogólny stan . I tak osłabiony rój wydaje osłabione królowe które rodzą słabsze pokolenia tworzące populację . Obwiniał za ten stan oczywiście chemię rolniczą i rolników oraz upowszechnienie chemii . I tu autor ma rację że neonikotynoidy nie strują roju natychmiast ale będą kolejnym niepewnym elementem dołożonym do całej palety innych . Roje mimo ze ich ilość rzeczywiście wzrasta są słabsze i mniej odporne. Epidemia wirusowa może zniszczyć całą populację w jeden sezon . Autor to wie bo nieśmiało wspomina o tym w jednym z akapitów a jest to przecież sedno problemu pszczelarzy i pszczół .