Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(23)
Komentarze użytkownika: Jerzy V
  • 2015-02-08 22:14 | Jerzy V

Re:Żeby się z Rosją porozumieć, trzeba spełnić jej warunki

Ciekawe tezy. Chyba coś w tym jest bo ja też uważam, że wiekszość problemów wspólczesnego świata "zafundowali" amerykanie poprzez swoją krótkowzroczną powojenną politykę.
  • 2015-02-19 21:47 | Jerzy V

Re:Kłopot z wizytą Orbána w Warszawie

Pieknie, sam bym tego lepiej nie opisał :) pozdrawiam Jurek
  • 2015-02-21 17:04 | Jerzy V

Re:Viktor Orbán wie, że jedzie po bandzie

Myśle, że polscy politycy to w większości jakas totalna amatorka oni kompletnie zapomnieli co to jest pragmatyzm ! Widać gołym okiem, że oni chca odprawic nad Rosją coś w rodzaju jakiegoś voodoo w nadzieji, że Rosja znikne albo się skurczy ze strachu przed pokrzykującymi polskimi politykami :))))) Polityka w tym gospodarcza to nie modły odprawiane co rusz tylko pragamtyczne dzaiłanie tak by rządzony przez dana ekipe kraj odnosił jak największe korzyści. Nie jestem żadnym rosyjskim trollem ale mnie polityka Orbana się podoba bo ona przynosi konktertne korzyści Państwu Węgierskiemu. Natomiast polska polityka punktowania Rosji od lat przynosi Państwu Polskiemu i nam obywatelom same straty. Oczywiście nie chcę zapominac o rosyjskiej agresji na Gruzje czy Ukrainę ale by byc sprawiedliwy pamiętam też ofiary amerykańskich awantur w Iraku czy Afganistanie. Polacy przez swoją histeryczna polityke wobec Rosji już kilka razy w ciągu ostatnich 25 lat tracili szansę na zarabianie pieniedzy na sąsiedztwie z tym ogromnym rynkiem zbytu. Widać nasi rzadzący nie wyciągają żadnych wniosków chocby z naszego położenia geograficznego ani politycznych bo moglibyśmy być pomostem pomiędzy wschodem z zachodem, ani ekonomicznym i czerpać z tego zyski. Zamiast tego uchodzimy jako kraj za ratlerka obszczekującego niedzwiedzia - widok żalosny i pozytek z tego żaden. A co już było kompletnie żalosne to Pani Kopacz odczytująca te dwa zdania z kartki :) Myślę, ze słowo żenada jest tu bardzo uzasadnione.
  • 2015-02-21 17:16 | Jerzy V

Wanda Nowicka startuje w wyborach prezydenckich

Zastanawiam się dlaczego politycy- ludzie lewicy ( podobno) na siłę chca te lewicę ośmieszyć. Przecież Grodzka, Palikot, Nowicka to kandydaci kanapowi i egzotyczni, którzy nie mają żadnych szans na uzyskanie lepszego wyniku niż w granicach blędu statystycznego. Czyżby to jakieś chore ambicje na podniesienie własnego ego miały tu miejsce. Kompletnie tego nie rozumiem. Przecież oni chyba nie są tacy głupi by miec nadzieję na jakiś poważny wynik.
  • 2015-02-21 17:16 | Jerzy V

Wanda Nowicka - nie rozumiem.

Zastanawiam się dlaczego politycy- ludzie lewicy ( podobno) na siłę chca te lewicę ośmieszyć. Przecież Grodzka, Palikot, Nowicka to kandydaci kanapowi i egzotyczni, którzy nie mają żadnych szans na uzyskanie lepszego wyniku niż w granicach blędu statystycznego. Czyżby to jakieś chore ambicje na podniesienie własnego ego miały tu miejsce. Kompletnie tego nie rozumiem. Przecież oni chyba nie są tacy głupi by miec nadzieję na jakiś poważny wynik.
  • 2015-02-24 23:37 | Jerzy V

Nie rozumiem.......

Jak usłyszałem dzisiaj w radiu o tym zebraniu to poczułem się źle. Ni sądziłem bowiem , że doradcy Prezydenta RP nie mysleli o kontekscie tego wydarzenia. .Zapewne to wpisali w kampanię i to moim zdaniem jest cyniczne i nie bójmy się tego słowa perfidne bo obliczone na efekt. W ten sposób Prezydent RP stracił mój głos. Zostane w domu 10-go , ba nawet się ucieszę jak przegra.
  • 2015-02-27 20:46 | Jerzy V

Re:Żakowski: Sprawa ukraińska to lekcja tanich słów

Napisałem na tym portalu kilka razy co myślę o tym amoku ukraińskim panującym ostatnio w Polsce ale cenzor nie wiedzieć czemu nazywany modratorem to wycina. Po dwudziestu kilku latach tzw wolności doczekaliśmy się cenzury i jedynego, słusznego punktu widzenia spraw miedzynarodowych. Ta obłedna zimnowojenna retoryka polskich elit polityczno-dziennikarskich niechybne pcha nas ku wojnie. Tylko poc i w imię czego ?!
  • 2015-03-02 23:32 | Jerzy V

Re:Kampania Komorowskiego: Wpadka goni wpadkę

A mnie podoba się artykuł Pana Szackiego choć zbyt delikatnie punktuje Pana Komorowskiego. Zreszta rzecz nie w w tym. Moim zdniem istotniejsze jest co innego. Bronisław Komorowski okazał się jeno strażnikiem żyrandola niczym więcej. W ciągu minionych lat niczym pozytywnym w sensie idei nas nie zaskoczył. Nie pamiętam żadnej jego inicjatywy zarówno europejskiej jak i polskiej, która by choc trochę porzadkowała sprawy w Polsce. On tylko opowiadał dykteryjki i słabe dowcipy. Nie chciałbym kopać leżacego ale po wizycie w Japonii czuje wstyd. Nawet za Pana Lecha Wałęsę tak się nie wstydziłem. Brak słów po prostu ! Dzisiaj na Tvn 24 odsłuchałem sobie jego mowy do "oscarowców" - takiego bełkotu dawno nie słyszałem słowo daję. Wstyd i żenada.
  • 2015-03-05 21:54 | Jerzy V

Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

Podoba mi się komentarz mojego "przedmówcy" Bynka :) Brawo Byniek ( ja też jestem pewnie ruski troll bo samodzielnie myślę) a nie tak jak nakazuje mi choćby .... ataman Schetyna :) Ja Panie Profesorze Władyka zapytam o cos innego i zadam nieco retoryczne pytanie zarazem : Ten świat jest nieco bardziej skomplikowany niż chcieliby polscy PO-litycy, bo może mi Pan odpowie na pytanie jak tzw cywilzowany świat rozwiąże choćby sprawy Libii czy Syrii bez tego brzydkiego Putina czyli Rosji ?! Bo cos mi się wydaje że polscy "stachanowcy polityczni" nie biora pod uwagę, że bez Rosji jak by ona nie była sprawy tego świata sa jeszcze bardziej trudne do rozwiązania niz naszym orłom sie wydaje. Coś mi się wydaje, że dostrzegają to politycy zachodni jak chociażby Premier Włoch ! A nasi muszą się licytować na to kto ostrzej poszarpie ruskiego niedzwiedzia i cos mi się wydaje, że znowu bedzie aktualne zawołanie "Mądry Polak po szkodzie"
  • 2015-03-05 23:58 | Jerzy V

Re: ziomekp.1

SzanownyPanie Ziomekp.1 Pełna zgoda i przeprszam za te orły :) To miał być sarkazm, ale chyba ma Pan rację te lebiegi nie zasługuja na słowo Orły. Czytam Łagowskiego, ma Pan rację sensownie i niezależnie pisze. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że nie wszyscy w Polsce dali sie uwieść tej wszechobecnej " ukraińskiej" propagandzie.
  • 2015-03-06 18:23 | Jerzy V

Re:Dlaczego Włochy wolą trzymać z Rosją sztamę, niż otwarcie ją krytykować

Poprzez sentyment do "starej polityki" zagładam tu dość często ( ostatnio nawet codziennie) i nie moge się nadziwić tą narracją niemal wszystkich autorów zamieszczających tu artykuły. Lubie ludzi ( także dziennikarzy) i nie postponuje ich jako sług jakiejś propagandy. Ale jak czytam te ich tezy niemal, u wszystkich te same rodzi we mnie wątpliwości czy nie są oni żolnierzami jakiejś siły politycznej, która każe im nas polaków ogłupiać tą nachalną antyrosyjską propagandą. Pani Redaktor jako kolejna stwaia tezę, że część polityków europejskich trzyma sztamę z Putinem ?! A może Szanowna Pani Redaktor ci przywódcy europejscy, którzy "trzymają" sztamę są po prostu pragmatykami i chca dla swoich krajów jak najlepiej w przeciwieństwie do polskich polityków, którzy mają w dupie naród byleby się popisać który jest bardziej antyruski. Czytając Pani artykół zastanawiałem się czy dopuszcza Pani możliwość jakichkolwiek rozmów z Putinem ?! Bo kiedyś trzeba będzie usiaść z Rosjanami do stołu i zacząc z nimi rozmawiać a nie obrzucac ich ciągle inwektywami jak robią to nasi pożal się Boże politycy Już ponieślismy w związku z naszym zaangażowaniem w sprawy ukraińskie spore straty w gospodarce i co ? Dalej brniemy w tę awantturę no bo jestesmy przecież potęgą ekonomiczną i nas stac. A co ?! Za chwilę zostaniemy na placu boju sami bo większość europejskich krajów pojdzie po rozum do głowy. I co z tego, że w Pani opinii nadal bedziemy w awangardzie tyle że z gołymi tyłkami i najwyższymi w Europie rachunkami za gaz i nie sprzedanymi produktami wyprodukowanymi na wschód, bo inni nas juz tam ze swoimi produktami tamże zastąpią. No tak ale przecież honor polaka co ma awersje na Ruskiego bezcenny.
  • 2015-03-06 18:26 | Jerzy V

Re:Dlaczego Włochy wolą trzymać z Rosją sztamę, niż otwarcie ją krytykować

Przepraszam za słowo artykuł pisałem szybko i nie zauważyłem pomyłkli Bradzo przepraszam. chciałbym się jednak czymś róznić od Praezydenta :)
  • 2015-03-07 19:46 | Jerzy V

Powiało powagą ?! Tochyba żart .

Szanuję Panią Janinę Parodowską, bo to powżna dziennikarka, uczciwa i rzetelna. Zawsze z uwagą cztam Jej artykuły.Jednak dzisiaj po przeczytaniu czuję coś w rodzaju konfuzji. Może dlatego, że jak spora cześć obywateli próbuję sobie przypomnieć te dokanania Pana Komorowskiego i mam z tym kłopot. Choćby "pierwsza z brzegu" polityka pro-rodzinna. Kartę duzych rodzin zdaje się podpisał bardzo niedawno tak jakby na końc ówce sprawowania urzędu. No cóż cos trzeba było po sobie pozostawić :) Szanowna Pani Redaktor mówmy sobie szczerze to ostatnie 5 lat były dla Polski stracone . Jego prezydentura była co najwyżej nijaka bo On jest jak zupak bez siły intelektualnej. Prosze przeczytać ciekwy tekst Janeckiego na ten temat. I co z tego, że dzisiaj przeczytał swoje przemówienie i sie nie pomylił. Co z tego, że Mu to przemówienie skryba dobrze napisał. Dla mnie straszenie Rosją i opowiadanie że tylko Komorowski coś nam gwarantuje jest robieniem nam Polakom przysłowiowej wody z mózgu. Nie będę sie rozpisywał na temat gospodaki ale jestem przedsiębircą do 25 lat i w czasie sprawowania urzedu przez Komorowskiego nie odczułem żadnej zmiany na lepsze :) Szanowna Pani Redaktor może i było to niezłe przemówienie, ale słowa w nim uzyte nie były wypełnione trescią.
  • 2015-03-07 20:02 | Jerzy V

Prezydent jest sobą i emanuje energią

Panie Zoimku1 coraz bardziej Pana lubie. Poważnie. A teraz powiem ja - oszalały z nienawiści internauta :) do Pana Profesora Władyki ! Bardzo Pana proszę by nie obrażał Pan nas normalnych , szarych ciężko pracujących Polaków, którzy ośmielaja się mieć swoje zdanie i próbuja je wyrażić za pomoca internetu. Może Pan miec inne poglądy od nas, ma Pan do tego oczywiście prawo. Ale to że używa Pan wobec nas inwektyw niezbyt dobrze o Panu świadczy. Gdyby zrobił Pan to za Rakowskiego u którego Pan terminoiwał to dostał by Pan od Niego po uszach ! Przypominam jego sławny artykuł " Szanować Partnera" Nie trzyma Pan standardów Panie Władyka. To moja ocena. Na temat wuja Komorowskiego nawet nie chce mi się juz pisać, szkoda czasu i klawiatury. Stracone ostatnie 5 lat !
  • 2015-03-07 20:58 | Jerzy V

Do Pani Elki

Miła Pani proszę czytać ze zrozumieniem. Meritum to własnie stracone ostatnie 5 lat ! Kłaniam się nisko
  • 2015-03-07 21:25 | Jerzy V

do Ziomekp1

Mnie też z tych portali ciagle wycinają co Pana Ci z reżimowego Tvn24 sa najgorsi :) I też tak jak Pan nie uzywam słów i inwektyw w swoich postach :) Widać historia zatoczyła koło a cenzorzy z Mysiej zostali sklonowani :) Niestety w Polsce obowiązuje jeden przekaz - bic Moskala i ktos kto się nie zgadza bo mysli samodzielnie to wórg i basta :) Coś mi się widzi że znowu jako kraj za jakiś czas obudzimy się z reką w nocniku. Pozdrawiam serdecznie
  • 2015-03-08 00:07 | Jerzy V

Drogi ZiomkuP1

Najmocniej i najuniżeniej przepraszam, stary jusz jezdem i nedofidzacy :) Stąd te pomyłki i literówki. Po co też ta klawiaturka taka mała zupełnie nie wiem, a człowiek ma takie grube ni niedołęzne już paluchy. A wracając do meritum To chciałbym do Pani Polki skierować dwa słowa : Szanowna Polko my zwykli Polacy ciężko harujący w tym biednym źle rządzonym od lat kraju mamy dośc dyletantów , karierowiczów i nie bójmy sie tego słowa zdrajców , którzy rządzą w tym kraju. Pod ich rządami polskie sprawy nie posuwają się do przodu a jedynie co potrafia to jątrzyć i żrec się ze sobą. Czy Droga Polko nie widzisz, że nic w tym kraju nie działa , nie funkcjonuje należycie ?! Jedynie co ostatnio jara naszych wybrańców to jak dokopac ruskim. Żadnego innego pomysłu na ten karaj nie mają. Nie możemy wyjśc na plac i krzyczec , zatem na takich forach komentujemy tę polska rzeczywistość Traktuj to nasze pisarstwo Polko jako swoisty krzyk rozpaczy.
  • 2015-03-08 21:24 | Jerzy V

@ Andrzej

Szanowny Panie Niczego Pan nie zrozumiał z naszej wymiany poglądów, to po pierwsze. Po drugie po co Pan od razu hamletyzuje ?! Wystąpienie z Unii i Nato i sześciolatki do przeszkola :)))) Zabawny Pan jest i pisze jak funkcjonariusz PO To, że nie piejemy z zachwytu na wujem wcale nie oznacza, że wszyscy gremialnie poprzemy Dudę. Kążdy z nas poprze kandydata, którego uzna za najlepszego, albo pójdzie i wrzuci posty głos na znak sprzeciwu. W celu edukacji i porównania proponuję Panu lekturę tego tekstu : http://wpolityce.pl/polityka/236407-to-byla-konwencja-pod-haslem-sila-banalu-prof-rafal-chwedoruk-o-starcie-kampanii-komorowskiego-nasz-wywiad
  • 2015-03-09 21:27 | Jerzy V

Re:Po raz pierwszy w tej kampanii powiało powagą

Do Pana Kropkozjad-a Szanowny Panie Trafił Pan w samo sedno . Podpisuję się pod tym co Pan napisał w 102 % :) Kłaniam się nisko Jurek
  • 2015-03-13 13:37 | Jerzy V

Re:Czy prezydent musi sprzedawać się jak mydło?

Słuszna racja Panie Redaktorze. Obawiam się jednak ,że ciśnienie sztabowców PO ma tu zastosowanie niestety. Wystraszyli się rosnących słupków głownego kontrkandydata stąd te nerwowe ruchy, mające przedstwaić Wujka jako ojca narodu. Myslę też, że w innym temacie tzn sprawach miedzynarodowych w nieco inny sposób przygotowano naród na rolę Bronisława Komorowskiego. Najpierw "przygotowanie ogniowe" w postaci agresywnej propagandypolityków PO wobec sytuacji na wschodzie. Po czym Bronisław Komorowski przedstwiany jest jako ten przy którym polacy moga się czuć bezpiecznie. Oczywiście w przeciwieństwie do innych kandydyatów ubiegających się o ten najwyższy urząd. Myślę nawet, że tak jak za komuny jesteśmy ogłupiani propaganda jako naród.
  • 2015-03-22 20:13 | Jerzy V

Re:Zakazy wyprowadzania czworonogów są nielegalne

Ten problem mnie i mojego psa dotyczy, daltego pozwolę sobie na komentarz. Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że właściciele czworonogów to świnie. Powinni sprzatać po swoich psach to oczywiste ! W miasteczku w którym mieszkam jest nas dwóch ja i jeszcze jeden "głupek" jak ja co to robi reszta ma to w d..pie. Ale poza psimi odchodami polacy smiecą na potęgę wszędzie gdzie się da, choc akurat w miom miasteczku są wszędzie kosze na śmieci. Poza tym w Poilsce nie ma systemu sprzatnia po swoich pieskach tak jak choćby w Czechach z których podkardam zawsze papierowe torby i na psie odchody. Tam jest tak, że miasto inwesuje w cały ten system. Są na skwerach specjalne zadaszone słupki z darmowymi torebkami . Taka torebka o nazwie "fe dog" zawiera w swoim wnętrzu też tekturkę z wyrysowanymi zakładkami potrzebnymi do złożenia z tej tekturki łopatki. Poza tym obok tego słupka jest specjalny pojemnik na owe torebki. A w Polsce nikt o tym nie myśli, mało tego w sprzedaży są tylko torebki foliowe, które niezmiennie mnie śmieszą bo wyobrażam sobie ewentualnego własciciela zbierającego za jej pomoca "urobek" wlasnego pieska :)
  • 2015-06-03 18:39 | Jerzy V

No to sa jaja jak berety ;)

Sny o potędze Pana Kukiza i tyle, nawet szkoda to komentować. Widzę to tak media wpędzają Was w dyskusję umiejętnie sterując i emocjami wyborców to wszystko są tematy zastępcze. Przypominam, że niemal połowa wyborców nie ma zamiaru głosować na ten cyrk. Jestem w tej połowie. Dla mnie Kukiz to taka nieco lepsza wersja Leppera i coś mi sie wydaje że skończy podobnie. Myslę też że niemozliwym jest by w dzisiejszych czasach naturszczyk tak sam z siebie mocno zaistniał na scenie politycznej. To na milę śmierdzi . Za kilka lat pewnie dowiemy się jakie podwójne dno ma ten casus Kukiza.
  • 2015-12-23 22:27 | Jerzy V

Re:Chcesz krytykować PiS? Spróbuj go najpierw zrozumieć

Panie Redaktorze, no szczerze się ubawiłem pańską opinią o P.Semce jako przenikliwym analityku :) Słucham Semki często w Trójce( lubią go tam zapraszać) Semka to taki sam propagandysta pisowski jak Karnowscy. Te jego przemyślenia o celach pisowskiego rządzenia nie są niczym nowym. Mówili o tym socjologowie już w Wieczorze Wyborczym w TVP chwilę po podaniu szacunków powyborczych. Te opinie artykułowane wtedy mówiły jednoznacznie, dadzą chleb by móc robic igrzyska czyli odwet i o to istocie o to idzie Kaczyńskiemu. Tu nie ma w istocie głebokiej ideii jest rzadza władzy, odwetu i próba zmiany świadomości Polaków , czyli budowa nowej narodowej świadomości historycznej po to by wychować tzw nowego Polaka. Temu bedzie służyć pisowska wersja najnowszej historii Polski. Niech Pan mi powie czemu służyła ta uchwała dwa dni temu o rocznicy zaprzysiężenia L. Kaczyńskiego najsłabszego Prezydenta w historii Polski po 89 roku jak nie temu właśnie celowi. Potem zrobią porzadek z kultura i mediami. Kaczyński chce takiej polskiej odmiany narodowego socjalizmu . I proszę się z tego nie śmiać pożyjemy zobaczymy.