Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(52)
Komentarze użytkownika: zza kałuży
  • 2015-07-05 08:53 | zza kałuży

Ja osobiscie nie spotkalem sie z rasizmem w Stanach

Pójdź w USA do kościoła dowolnego wyznania, prawaku.
  • 2015-08-12 21:37 | zza kałuży

Artykuł @Halibuta

Dane w podlinkowanym artykule wyglądają mi na błędne. Trzydzieści lat temu w Polsce tonęło pi razy drzwi 1000 osób rocznie. Podaję z pamięci. W podanym artykule mówi się o prawie 13 tys. utonięć w latach 2000 - 2012. Ponad 4 tys. rocznie? Nie wierzę w czterokrotny wzrost przez ostatnie 30 lat.
  • 2015-08-15 00:09 | zza kałuży

Matematyka jest bezlitosna.

@Halibut Oczywiście masz rację. Dam głowę, że "widziałem" tylko 3 lata. Jedynki w 2012 nie zobaczyłem. ;-) Z drugiej strony to niedobrze, iż od czasów mojej młodości niewiele lub nic się nie zmieniło. Oczywiście te "tysiąc" mogłem zapamiętać z kursu WOPR z pewnym błędem.
  • 2015-10-05 19:22 | zza kałuży

Co o imigrantach sądzą Europejczycy, co Amerykanie

Tragicznie głupie ujęcie tematu. USA ma 320 mln mieszkańców a Grecja 30 razy mniej. Proszę sobie obliczyć średnią ważoną z podanych wyników dla państw europejskicj i dopiero wtedy porównywać z odpowiadającą im populacją i gospodarczym zróżnicowaniem liczbą stanów USA. Ktoś zrobił sondaż a redakcje zapychają swoje portale takim kitem.
  • 2015-10-05 19:22 | zza kałuży

Co o imigrantach sądzą Europejczycy, co Amerykanie

Tragicznie głupie ujęcie tematu. USA ma 320 mln mieszkańców a Grecja 30 razy mniej. Proszę sobie obliczyć średnią ważoną z podanych wyników dla państw europejskicj i dopiero wtedy porównywać z odpowiadającą im populacją i gospodarczym zróżnicowaniem liczbą stanów USA. Ktoś zrobił sondaż a redakcje zapychają swoje portale takim kitem.
  • 2015-10-07 19:20 | zza kałuży

Wizyta Macierewicza w Chicago...

...miała na celu namaszczenie Gugulskiego na następcę Kwiatkowskiego jako polonijnego posła. Adam Kwiatkowski, dzisiejszy urzędnik Kancelarii u Maliniaka, to jest pierwszy poseł wybrany do Sejmu głównie głosami z zagranicy, w tym w lwiej większości z Chicago. Macierewicz przedstawiał Gugulskiego temu elektoratowi, o którego względy będzie starało się więcej pisowskich kandydatów, np. Frąckowiak. W sumie mówimy o kilku, maksymalnie kilkunastu tysiącach głosów, które jak widać są wystarczająco atrakcyjnym kąskiem dla PiSu.
  • 2015-10-08 18:35 | zza kałuży

@zynek Zalecia z logiki ktos mial ?

2015-10-08 13:44 | zynek Na mój rozum @zynek to jest ale bardzo mądry i wykształcony człowiek. Bardzo chciałbym być taki jak on.
  • 2015-10-08 18:40 | zza kałuży

@Jan Bohynski

"Ciekawy jestem, jakie sa podstawy prawne, brania udzialu w polskich wyborach prezydenckich i wyborach do polskiego sejmu" Kodeks wyborczy. Jest taka ustawa, wiesz? "W innych krajach, po okreslonym okresie przebywania poza granicami kraju, takie prawo sie traci" Możesz podać przykłady?
  • 2015-10-08 18:43 | zza kałuży

@azur

"Nigdy nie miałem wysokiego mniemania o Polonusach z Chicago, spod znaku orkiestry Małego Franka. Dla nich Macierewicz to szczyt intelektu." Krew z krwi i kość z kości. Także twojej, @azur. Polonia w Chicago to okolice Moniek i Tarnowa. Oba te miasta są w Polsce, wiesz? Głosują i myślą tak samo jak Mońki i Tarnów.
  • 2015-10-15 17:36 | zza kałuży

Niska jakość "artykułu"

Finlandia i Korea Płd. zrównane co do efektywności nauczania. Ani słowa o powszechności korepetycji w Korei i praktycznym ich braku w Finlandii. Inni przede mną wytknęli już niestaranność i nielogiczność sposobu podawania zarobków w różnych krajach. Dodam jeszcze, że wrzucanie USA, kraju - kontynentu do jednego worka porównań z krajami - maluszkami jest głupie. Ot, kolejny dowód na to, że część bezpłatna internetowych wersji gazet jest niewiele warta.
  • 2015-11-24 19:43 | zza kałuży

Redaktor cyngiel

"Kreml od ponad roku sprawdza, co może w relacjach z Zachodem. Również w powietrzu, nałogowo naruszając przestrzeń powietrzną państw NATO w regionie Morza Bałtyckiego czy na północ od Półwyspu Skandynawskiego." Przecież to jest najzwyklejsze kłamstwo. polityka.pl testuje kolejne dno pod mułem pod dnem.
  • 2015-12-10 06:41 | zza kałuży

Znowu jakiś nielogiczny humanista dokładnie zatłukł cały dowcip.

polityka.pl czyimś piórem zadała DWA CAŁKIEM RÓŻNE pytania; "1. Czy widzisz okrąg na poniższej ilustracji? oraz 2. "Czy niniejszy kształt w ogóle ci go przypomina?" Na pierwsze odpowiedziałem "NIE" a na drugie "TAK". Aby ludzi testować trzeba samemu mieć w głowie logicznie uporządkowane myśli a nie wesoło szczebioczący groch z kapustą.
  • 2015-12-17 15:43 | zza kałuży

Ależ elektroniczna korespondencja Polaków już od dawna jest rejestrowana i analizowana!

Przez wiele zagranicznych służb. Amerykańskich, niemieckich, brytyjskich, francuskich, rosyjskich... Niektóre robią to same a niektóre we współpracy z działającymi na terenie Polski "internet providers".
  • 2015-12-18 08:39 | zza kałuży

Re:Polska na szarym końcu Rankingu Innowacyjności 2015

Nie zgodziłbym się z obwinianiem religii w szkołach. To powinien być raczej przedmiot troski Kościoła, biorąc pod uwagę opłakane dla niego skutki... ;-) Problemem jest zbyt duży wymiar godzinowy (szczególnie w porównaniu z przedmiotami przyrodniczymi) oraz sposób nauczania tej religiii, czyli polski model katechezy. Gdyby religia uczyła kwestionowania autorytetów, utrwalonych przekonań, uczyła swobodnej i dociekliwej dyskusji, skłaniała do wszechstronnej analizy, obracania każdego problemu na wiele sposobów i przyglądania się z wielu kierunków to wtedy byłaby nawet pomocna. Podobno kiedyś istniały tak kształcące szkoły, także chrześcijańskie. Podobno - nie wiem z praktyki ;-) - tak współcześnie uczą się Żydzi. Dyskutują, roztrząsają, kłócą się, analizują. Talmudyczne myślenie może być cechą pozytywną a nie tylko epitetem. Mówiąc o Żydach jednorodność etniczna Polski też jest handicapem. Wielokulturowość jest lepsza. Polska nauka i kultura strasznie dużo straciły przez Holokaust i 68-my rok. No i na koniec polskie matki nie są tak zajadle nakierowane na sukces potomstwa jak matki chińskie i żydowskie. Nie popychają tak wytrwale do sukcesu. Są "bardziej miękkie". "Bojowa pieśń tygrysicy" - warto przeczytać tę książkę.
  • 2016-01-02 15:29 | zza kałuży

Re:Światowy ranking znajomości angielskiego: Polska w czołówce, przed Niemcami i Szwajcarią

@ wawrzek U mnie się zgadza. Mój angielski w okolicach matury BYŁ najlepszy w życiu. Podobnie było z polskim i z rosyjskim. Największa (w czasie) koncentracja przeczytanych książek, obejrzanych sztuk teatralnych i filmów. W przypadku polskiego i angielskiego może rozciągnęło sie to jeszcze na studia. Zaraz potem mogłem dość swobodnie tłumaczyć z angielskiego na rosyjski, na żywo. Po ćwierć wieku w Stanach mój angielski jest wyraźnie ubozszy niż był w Polsce, no może z wyjątkiem słownictwa technicznego. @thomasrodak Mam takie same wątpliwości. Niemcy, szczególnie młodzi, z mojego doświadczenia mówią po angielsku bardzo dobrze. Chociaż widzę po własnych, zyjących w Polsce dzieciach, że tak jak jeszcze 10 lat temu (niektóre z nich) marudziły i filozofowały (a po co mi ten angielski?) tak teraz już żadne tego nie robi tylko zakuwa jak ta lala i rzeczywiście stają się coraz sprawniejsze językowo i coraz śmielsze do gadania. ;-)
  • 2016-01-06 09:24 | zza kałuży

strach kupować od nich

@azur Trafiłeś w dziesiątkę! Kilka dni temu rąbałem drewno do kominka i chińska siekiera rozpadła mi sie w rękach. Nie, nie trzonek. Drewniany trzonek jest w całkowitym porządku. Pękła metalowa część siekiery, a dokładniej ODŁAMAŁO SIĘ OSTRZE. ;-)
  • 2016-02-17 19:05 | zza kałuży

Re:Tajemnicza generałowa, czyli kim jest żona Czesława Kiszczaka

"Gazeta Wyborcza" ma na internecie dwie wersję; "wyborcza" oraz "gazeta". Pierwsza jest poważniejsza a druga to już prawie brukowiec. "Polityka"powinna zrobić podobnie. Artykulik o Kiszczakowej powinien trafić do tej wersji bardziej brukowej polityki.pl
  • 2016-02-22 20:02 | zza kałuży

Żle postawione pytanie

Autor i samo czasopismo "Polityka" powinni pytać o to, co Polacy powinni zrobić aby takie sformułowanie nie pojawiło się w tekście mowy prezydenta najważniejszego jakoby sojusznika Polski. Kultura masowa w USA i na świecie. Tamtejsze podręczniki szkolne. Tamtejsze kadry nauczycielskie, od przedszkola do uniwersytetów. Oficerowie i żołnierze sił zbrojnych. Legislatury wszelkich szczebli. Itd., itp. 50 lat wytężonej pracy, ogromne środki pieniężne, czasowe i ludzkie. Zainwestowane w zmianę i w kształtowanie wizerunku Polski i Polaków. Tutaj niczego nie trzeba wymyślać tylko wszystko odgapić od Żydów i ich lobby. Polakom będzie trudniej, bo ewangelicy nie pałają taką gorącą miłością do katolików jak do Żydów, ale próbować trzeba. "Atutem zastępczym" mógłby być tradycyjny polski antykomunizm, no ale o tym "Polityce dot kom(unizm)" nie ma jak pisać.
  • 2016-02-26 23:49 | zza kałuży

@woleński

"Prezydenta USA można zawsze aresztować" Ja też potrafię ironizować. Tylko po co było pisać ten artykuł? Myśli pan, że zmieni czyjąś opinię? Cytując pański szyderczy wpis "Sumienie będzie jeszcze bardziej czyste." widać wyraźnie, iż pański artykuło-komentarz był częścią tak dobrze nam znanej pedagogiki wstydu. Po co zatem pisać "ogródkami"? Po co argumentować? Czeba walić jak jezd: "Polski, tępy, katolicki faszysto! Siadł i wsydził się! Śmieszne, że tzw. prawicowych forach muszę argumentować w przeciwną stronę. Powariowali ludzie.... * "Odgapianie od Żydów też jest niezwykle skuteczne, zważywszy na stosunek do nich i państwa Izrael także w USA." Chyba przeceniłem pana. Czyźby nie znał pan historii antysemityzmu w USA? Nie wie pan z jakiego poziomu musieli startować po II wojnie amerykańscy Żydzi? Nie zauważył pan mojej wzmianki o 50 latach ciężkiej, lobbystycznej pracy koniecznych do jakichkolwiek efektów? * "Chyba znacznie ważniejsze jest to, aby mieć czyste sumienie u siebie." Tu nie ma żadnej sprzeczności. Myć trzeba i nogi i uszy. Trzeba badać własną przeszłość, także tę najtragiczniejszą, ORAZ trzeba starać się o jak najlepszy obraz Polski w świecie. Nikt Polaków nie zmusza do wybiegania na rynek Świata i do OPOWIADANIA NA OCHOTNIKA o tych najtragiczniejszych wydarzeniach. Według mnie wystarczy je dokładnie badać i publikować wyniki. A nie przerywać ekshumacje tak jak w Jedwabnym bo wtedy sami siebie pozbawiamy okazji do przybliżenia się do prawdy. Podobne mam zdanie w sprawie np. grobów na tzw. "lączce". * "ale kilka idiotycznych wyskoków polegających na używaniu "Polish concentration camps" l(...) nie pogorszy wizerunku Polski." Myli się pan. Trzy lata temu NYT opublikował artykuł o żydowskich gettach i obozach zagłady. Proszę mi wyjaśnić, dlaczego do zilustrowania położenia tych gett i tych obozółw redaktorzy posłużyli się współczesną mapą Europy? Dzisiejszymi granicami Polski i ościennych krajów? **http://www.nytimes.com/2013/03/03/sunday-review/the-holocaust-just-got-more-shocking.html?pagewanted=all&_r=2& * Chciałbym aby Amerykanie gdy piszą o wydarzeniach dziejących się w roku "X" używali mapy także z roku "X". Opisanej zgodnie z istniejącą WTEDY sytuacją. A nie dawali mapę Polski przed- czy powojennej. Polskie państwo ani w jednych ani w drugich granicach NIE ODPOWIADAŁO za te getta i za te obozy. To nie ma nic wspólnego z "mieniem czystego sumienia" tylko z prawdą historyczną. * I za to, aby redaktorzy każdej redakcji śwwiata mieli takie mapy odpowiadam ja, pan i polskie państwo. Tych redakcji i tych dziennikarzy nie ma ani 5 miliardów ani 5 milionów. Ich jest najwyżej 100 tysięcy. Wydrukować 100 tys. broszur (KOMIKSÓW?) o historii Piolski DA SIĘ. Wysłać 100 tys. emaili DA SIĘ. Na początek 2-3 mapy i krótki opis co i jak. Nie trzeba zaraz 500 stron drobiazgowych analiz od Mieszka.
  • 2016-03-01 18:23 | zza kałuży

znajomość polskiej filozofii analitycznej jest raczej nikła i tak już zapewne pozostanie

Nie wiem jak to jest w środowisku logików. Z mojego doświadczenia obracania się w środowisku amerykańskich inżynierów wynika, że większość z nich (a nie mniejszość!) umie (a raczej umiała) rozszyfrować skrót "RPN". Widać kalkulatory firmy Hewlett-Packard zrobiły swoje. Fakt, spotkałem tylko jedną czy dwie osoby, które potrafiły skojarzyć RPN z osobą Łukasiewicza ale w końcu nie było to ZERO osób. Teraz kalkulator jako taki odchodzi do lamusa tak więc zniknie wymieniona przez mnie okazja dla amerykańskiego iżyniera. Niestety nie wiem, czy i jak jakieś logiczne koncepcje będące dorobkiem polskich logików znalazły zastosowanie np. w informatyce, w tym w popularnych językach programowania. Jeżeli tak się stało - uważałbym to za wielką okazję do promowania Polski w świecie.
  • 2016-03-11 09:11 | zza kałuży

Dużo słów, rażące ominięcie, mało treści, zero nadziei

Rażącym ominięciem jest brak wspomnienia choćby jednym zdaniem roli katolickiego kleru. Pan socjolog konsekwentnie, niezależnie od aktualnie omawianego numerka Rzeczpospolitej - nie widzi. Mało treści, gdyż brak mi tu jakichkoleiek danych liczbowych, statystycznych. Ile procent stanowiła ta czy inna klasa na przestrzeni dziejów. Ile dóbr, procentowo, posiadała? Zero nadziei, gdyż z rozmowy wynika, iż byłeś głupi - będziesz głupi. Albo:: "Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Dlaczegoś głupi?" Boś biedny. Z niewyjaśnionego dla mnie powodu Polska nie może powtórzyć drogi Tajwanu, Korei Płd., Singapuru czy Izraela.. Wszystkie bogate kraje były bogate od zawsze? Szwajcaria, Szwecja, Japonia czy Dania zawsze były bogate i nowoczesne?
  • 2016-05-28 07:14 | zza kałuży

Re:Nawet pamięć nie jest sprawiedliwa. Historyczna wizyta Obamy w Hiroszimie

Dla mnie "od zawsze" symbolem tej wybiórczej pamięci świata były słowa prezydenta Kennedy'ego w Berlinie: "Ich bin ein Berliner". Nawet dzisiaj wyszukiwarka google mi je podpowiedziała tylko po wpisaniu "Ich bin" w jej okienku. Żaden amerykański prezydent nie mówił o sobie jako o warszawiaku. Berlina warto było bronić przed Sowietami,- Warszawy już nie. Obawiam się, że to pokłosie opinii Lloyda George'a o polskiej małpie, której nie daje się zegara. Niemców warto było bronić przed ZSRR bo na nich i na ich gospodarce można budować obronę Zachodniej Europy. Wtedy i dzisiaj.
  • 2016-06-01 02:41 | zza kałuży

Szkoda goryla

Mniejszych i większych chłopców biega po Ziemi ponad 3.5 miliarda sztuk. Goryli tylko kilkaset czy coś takiego. Jak dla mnie wybór byłby jasny - niech sobie matka idzie na wybieg do goryla odebrać synka. A nuż goryl by się nią zainteresował? ;-)
  • 2016-06-15 17:58 | zza kałuży

Re:Jak Polacy widzą Niemców i Niemcy Polaków. Jest coraz lepiej

Właśnie zdałem sobie sprawę jak bardzo irytująca jest dla mnie infografika zamieszczona na specjalnej stronie internetowej. Czy są gdzieś dostępne same dane ankietowe, które posłuzyły do wykonania owej grafiki? Nie wiem, tabele w formacie Excela albo w czymś podobnym? Mam bardzo małe zaufanie zrówno do dziennikarzy jak i do naukowców, gdyż ciągle natykam się na "opracowania" próbujące formatować informacje w jakiś mniej czy bardziej tendencyjny sposób.
  • 2016-08-27 05:18 | zza kałuży

Re:Korea Północna strzela celnie… w Radę Bezpieczeństwa ONZ

Wszystko pięknie, tylko dlaczego artykulik o rakiecie balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego został zilustrowany zdjęciem okrętu nawodnego wystrzeliwującego rakietę zdecydowanie niebalistyczną? Następnym razem użyjcie fotkę traktora.
  • 2016-09-06 09:53 | zza kałuży

Re:Chwieje się porządek Europy, a PiS zastępuje politykę zagraniczną chaotycznymi okrzykami plemiennymi

1. Zgadzam się ze zdaniem Observera. Wart Pac pałaca, zarówno po stronie PO jak i PiS kompetencje niewielkie lub żadne. 2. Ambasador Bosacki ani słowem nie zająknął się na temat znaczenia świetnych stosunków PiSu z Kościołem dla polskiej dyplomacji. Czy poparcie, a przynajmniej sprzyjanie, życzliwość sukienkowych nie mają żadnego znaczenia? Ja rozumiem, że ciężko oczekiwać jakichś spektakularnych gestów typu "dzwoni Franciszek do Merkelowej i rokazuje jej wypłacić Polakom bilion euro tytułem odszkodowań za II wojnę" ale wydawało mi się, że zakulisowa rola dyplomacji watykańskiej musi być "jakaś", niezerowa.""
  • 2016-10-17 06:26 | zza kałuży

Błąd w scenariuszu!

W scenie nr 1 zauważyłem oczywisty błąd! Zaraz po unieszkodliwieniu pilota powinna następować scena rozwiązania skrępowanych rąk pięknej stewardessy rzuconej w kąt kabiny. Piękne oczy stewardessy zachodzą mgłą (zbliżenie) i tylko łzy wzruszenia spływają jej po policzkach w podzięce dla bohatera. Oczywistym jest też określenie minimalnego rozmiaru biustu dla kandydatek do roli stewardessy.
  • 2016-11-06 00:08 | zza kałuży

Nic dziwnego

Przecież każdy pisowiec do złudzenia przypomina dusiołka, a szczególnie ich Naczelny Gnom.
  • 2016-12-30 07:33 | zza kałuży

A gdyby tak ten prawie miliard złotych wydać na co innego?

A gdyby tak Polska ZAMIAST straszyć Rosjan amerykańskimi rakietami zaprosiła do Polski na rok ok. 30 tys. uczniów rosyjskich szkół średnich? Zakładam miesięczne koszta utrzymania w Polsce 1 nastolatka na ok. 3000zł, włączając w to koszt podróży. Pieniądze te byłyby częściowo wypłacane polskim rodzinom, u których zamieszkaliby rosyjscy uczniowie, częściowo przekazywane szkole a częściowo dawane Rosjanom jako kieszonkowe. Optymistycznie zakładam, że skutkiem takiego roku w Polsce, w polskiej szkole i przy polskiej rodzinie większość z tych 30 tys. młodych ludzi nabrałaby pozytywnego stosunku do Polaków. A w każdym razie miałaby opory przed zrzucaniem na Polaków atomowych bomb. Jakoś nie bardzo wierzę w podobny skutek zakupu tych kilkudziesięciu amerykańskich rakiet.
  • 2017-01-05 22:32 | zza kałuży

Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

"Wiadomo, że sceptyczny wobec NATO Donald Trump uznał, że sojusz pod jego presją zmienia się, Europejczycy więcej płacą na obronę i podejmują działania przeciw terroryzmowi – wobec czego nowy amerykański prezydent już nie chce zostawiać sojuszników samymi sobie." * Czy ktoś mógłby to przetłumaczyć na polski?
  • 2017-01-17 02:46 | zza kałuży

Re:Jarosław Kaczyński planuje zmiany ordynacji wyborczej. Wiadomo, dlaczego

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach a ufać Kaczyńskiemu może tylko idiota, ale z opisanych zmian wszystkie mi się podobają. Proszę zapoznać się z historią rodziny Daley (dynastia burmistrzów Chicago) oraz z historią życia politycznego stanu Illinois i miasta Chicago. Nazwiskami takimi jak Michael Madigan czy Edward M. Burke. Oczywiście że dyktować można też z kanapy tak jak teraz robi to Kaczyński, (patrz "Ucho prezesa") ale ograniczenie kadencyjności marionetki jest w/g mnie lepsze od zabetonowania na dziesięciolecia czyli od tego, z czym mamy do czynienia w Illinois i Chicago.
  • 2017-01-19 09:19 | zza kałuży

Re:Sprawę faktur Kijowski mógł (i powinien) rozwiązać inaczej

"dostarczyła amunicji pisowskim snajperom politycznym." Snajperom?! Chyba tylko w wirtualnej rzeczywistości red. Szostkiewicza aby trafić w słonia z odległości 1 metra potrzebny jest snajper. Trzeba było mieć sieczkę w głowach aby uporczywego alimenciarza wybrać sobie na przedstawiciela. Co szczegół na jego temat to śmieszniejszy. Informatyk co roboty znaleźć nie potrafił. A teraz te ostatnie kanty z fakturami to dla mnie tylko 10% problemu. 90% świństwa zawiera się w fakcie, że jak już Kijowski w taki czy inny sposób dorwał się do forsy to zamiast ją natychmiast pierwszej żonie i dzieciom w zębach przynieść rzucił się na jakieś drobne fanty dla siebie. Gorszego palanta ciężko było KODowi na lidera wybrać.
  • 2017-03-04 00:42 | zza kałuży

Niech red. Szostkiewicz przedstawi dowody

Z jakiegoś powodu red. Szostkiewicz woli atakować aniżeli przyczynić się do choćby częściowego rozjaśnienia sytuacji. Red. Szostkiewicz z pewnością ma dostęp do archiwum "Polityki" i kosztem kilku minut mógłby napisać nam ile też razy tematyka kościelnej pedofilii była poruszana przez światłych i moralnie wrażliwych autorów "Polityki" w każdej z dekad; 60, 70, 80, 90 oraz w wieku XiX. A jeżeli na częstotliwośc omawiania tematyki pedofilii w Kościele katolickim miały wpływ jakieś zapisy cenzury, to też wartałoby wyjaśnić czytelnikom czego one dotyczyły, kiedy obowiązywały i w jakim celu zostały wydane. Starsi stażem redaktorzy - jubilaci powinni być w stanie pomóc.
  • 2017-03-12 09:19 | zza kałuży

Słaby artykuł

1/ Słaby dlatego, że mało edukacyjny. Zastanawiając się nad rozmieszczaniem wojska "blisko-daleko" od granicy z potencjalnym agresorem elementarnym obowiazkiem jest przypomnieć IDENTYCZNY dylemat jaki mieli polscy politycy i polscy generałowie przed 39-tym. Przypomnieć czytelnikowi kto i co WTEDY mówił, czego był zwolennikiem i jak to sie skończyło. Pisząc o pytaniu Macierewicza należało przypomnieć pytania żołnierzy armii "Poznań" bez walki wycofujacej się ze swojej ziemi rodzinnej. Przypomnieć powody rozmieszczenia tak znacznej części armii "Pomorze" w korytarzu gdańskim. Przecież ja o tych dylematach czytałem jak miałem kilkanascie lat w czasach środkowego Gierka. Autor nie czytał? 2/ Amerykańkie lekcje z wojen w Serbii i w Iraku to przede wszystkim nauka o konieczności współdziałania różnych rodzajów sił zbrojnych. Autor tego artykuliku natomiast nic nie wspomina o koncepcjach dyslokacji i współdziałania polskiego lotnictwa z polskimi czołgami. Podobnie nic nie ma o polskich transporterach Rosomak i o ich dyslokacji. W sumie artykuilik jest niepoważny. traktuje wybiórczo tylko o czołgach jakby ktoś poważnie mógł mysleć o wojowaniu tylko jednym rodzajem uzbrojenia w oderwaniu od reszty sił zbrojnych. 3/ Napis widniejący na cokole pomnika żołnierzy Armii "Poznań" w Poznaniu według mnie pozostaje nadal aktualny. Niestety.
  • 2017-05-28 07:41 | zza kałuży

Pierwszy taki Indeks mocy państw. Gdzie uplasowała się Polska i co z tego wynika?

Autor nie wspomina a i z pobieżnej lektury samego raportu nie wynika, że ci, którzy sporządzili ów raport zdawali sobie sprawę z nieciągłości niektórych zmiennych. Wszystkie rysuneczki nazywane zwykle wykresami ustawiają słupki dla poszczególnych państw obok siebie i nie wyróżniają żadnej grupy państw np. innym koloerm. Polska nie ma broni jądrowej. Chocby miała 10 tys. czołgów to nie obroni żadnego swojego obywatela przed 1 rakietą z 1 głowicą nuklearną. Polska praktycznie nie ma obrony peeciwlotniczej a szczególnie przeciwrakietowej. Co Polsce po 100 tys. wojaków z bronia ręczną czy nawet z wyrzutniami rakiet plot krótkiego zasiegu w przypadku rzeczywistej napasci ze strony takiej Rosji? O ile wiem, Polska nie ma własnego przemysłu półprzewodników. Jak wobec tego ma budować własną broń? Bez elektroniki? kupując układy scalone w tajwańskim sklepie? A co z tymi układami, których Polsce nikt nie sprzeda? Zatem niektóre kategorie porównań nie są zmiennymi ciągłymi tylko skwantowanymi. Albo należysz do klubu albo nie. Mozesz mieć tysiąc razy więcej granatów ręcznych od Rosji, ale jeżeli nie potrafisz obronić się przed rosyjskimi rakietami to żeś przy niej słabeusz. Mozesz mieć 5 razy tyle studentów niż Tajwan, ale to Tajwan produkuje 1/4 światowej elektroniki i to tam następuje rozwój najnowocześniejszych metod produkcji. Mały Izrael może miec mniej inżynierów ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie porównywał izraelskiej i polskiej elektroniki czy informatyki. Polscy studenci wygrywaja programistyczne konkursy ale to w Izraelu tworza się coraz to nowe i bardziej innowacyjne informatyczne firmy. Jeszcze raz - niektóre zmienne są skwantowane a o tym cisza.
  • 2017-05-28 07:41 | zza kałuży

Indeks "mocy" państw

Autor nie wspomina a i z pobieżnej lektury samego raportu nie wynika, że ci, którzy sporządzili ów raport zdawali sobie sprawę z nieciągłości niektórych zmiennych. Wszystkie rysuneczki nazywane zwykle wykresami ustawiają słupki dla poszczególnych państw obok siebie i nie wyróżniają żadnej grupy państw np. innym koloerm. Polska nie ma broni jądrowej. Chocby miała 10 tys. czołgów to nie obroni żadnego swojego obywatela przed 1 rakietą z 1 głowicą nuklearną. Polska praktycznie nie ma obrony peeciwlotniczej a szczególnie przeciwrakietowej. Co Polsce po 100 tys. wojaków z bronia ręczną czy nawet z wyrzutniami rakiet plot krótkiego zasiegu w przypadku rzeczywistej napasci ze strony takiej Rosji? O ile wiem, Polska nie ma własnego przemysłu półprzewodników. Jak wobec tego ma budować własną broń? Bez elektroniki? kupując układy scalone w tajwańskim sklepie? A co z tymi układami, których Polsce nikt nie sprzeda? Zatem niektóre kategorie porównań nie są zmiennymi ciągłymi tylko skwantowanymi. Albo należysz do klubu albo nie. Mozesz mieć tysiąc razy więcej granatów ręcznych od Rosji, ale jeżeli nie potrafisz obronić się przed rosyjskimi rakietami to żeś przy niej słabeusz. Mozesz mieć 5 razy tyle studentów niż Tajwan, ale to Tajwan produkuje 1/4 światowej elektroniki i to tam następuje rozwój najnowocześniejszych metod produkcji. Mały Izrael może miec mniej inżynierów ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie porównywał izraelskiej i polskiej elektroniki czy informatyki. Polscy studenci wygrywaja programistyczne konkursy ale to w Izraelu tworza się coraz to nowe i bardziej innowacyjne informatyczne firmy. Jeszcze raz - niektóre zmienne są skwantowane a o tym cisza.
  • 2017-06-12 17:08 | zza kałuży

„Ślązak”, najdłużej budowany okręt w historii Polski. Czy miliardowa inwestycja się nie zmarnuje?

Z pewnością dlatego, że największy potencjalny wróg Polski, czyli Rosjanie, nie mieli jeszcze okazji bardzo dokładnie zaznajomić się z nieporównanie bogatszą wersją tego samego systemu dowodzenia produkcji tej samej firmy Thales w czasie prób morskich desantowców typu "Mistral".
  • 2017-06-12 17:08 | zza kałuży

Zdjęć kluczowego pomieszczenia – mieszczącego zintegrowany system zarządzania walką produkcji Thalesa – publikować nie wolno.

Z pewnością dlatego, że największy potencjalny wróg Polski, czyli Rosjanie, nie mieli jeszcze okazji bardzo dokładnie zaznajomić się z nieporównanie bogatszą wersją tego samego systemu dowodzenia produkcji tej samej firmy Thales w czasie prób morskich desantowców typu "Mistral".
  • 2017-06-28 20:04 | zza kałuży

Re:Donald „za dwa tygodnie” Trump. CNN wyśmiewa prezydenta

Wizy dla Polaków także miał znieśc w dwa tygodnie. Tym razem w dwa tygodnie od wygrania wyborów. Cytat: "Pytany o zniesienie wiz, obiecał: „Dajcie mi dwa tygodnie po zaprzysiężeniu. Załatwię to”." Za **http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/donald-trump-spotkal-sie-z-kongresem-polonii-amerykanskiej-i-polonia/
  • 2017-09-14 20:42 | zza kałuży

Nowe iPhone’y w październiku. Ile tak naprawdę kosztuje ich produkcja?

No i ja naiwny oczekuję tekstu o cenach podzespołów użytych do produkcji, kosztach robocizny, testowania, itd. A tu jakaś agitka na temat gangsterów wydobywających złoto czy cynę.
  • 2017-09-14 20:42 | zza kałuży

Nowe iPhone’y w październiku. Ile tak naprawdę kosztuje ich produkcja?

No i ja naiwny oczekuję tekstu o cenach podzespołów użytych do produkcji, kosztach robocizny, testowania, itd. A tu jakaś agitka na temat gangsterów wydobywających złoto czy cynę.
  • 2017-09-24 22:32 | zza kałuży

Re:Bill Gates przeprasza za ctrl+alt+del

Wszystko fajnie, tylko dlaczego te trzy klawisze zostały sfotografowane na tle płytki drukowanej nie mającej nic wspólnego z komputerami? Moim zdaniem sensowniej byłoby zrobić to zdjęcie na tle jakiejś płyty głównej, idealnie oczywiście takiej starej, czyli z początkowego okresu historii komputerów osobistych. Gdyby ktoś artykuł o Mozarcie zilustrował zdjęciem gitary elektrycznej też byłoby dobrze? Wsio ryba, no nie?
  • 2018-02-05 05:11 | zza kałuży

Polak biznesu nie zrobi ;-)

Z oczywistyczh powodów Polak takiego biznesu nie zrobi. Autor arykułu napisał bowiem: "Koszt jednej wyprawy modułu NEM-2 na ISS to około 100 milionów dolarów, przy czym uczestnicy pierwszej wyprawy mogą liczyć na istotny rabat. Jeśli moduł może pomieścić 4 – 6 osób, należy podzielić 100 milionów przez cztery lub sześć, by otrzymać wynik, czyli cenę jednego biletu." Koszt ogólny i w przeliczeniu na jednego pasażera już znamy. A gdzie zysk, panie redaktorze? ;-)
  • 2018-03-07 01:05 | zza kałuży

Re:Narodowa wyprawa na K2 to były dobrze wydane pieniądze

Na całe szczęście sponsorowanie skoczkom narciarskim ich hobby i fundowanie im lukratywnych zawodów ma wielki sens. Stan zdrowia milionów Polaków poprawia się w oczach.
  • 2018-03-28 12:20 | zza kałuży

Czy planuje się oparcie budowy przyszłych radarów...

...na zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce (ITE? Ammono?) tranzystorach mikrofalowych z azotku galu? Firma Raytheon jest bardzo dumna z takich właśnie tranzystorów produkowanych w ich fabie w Andover, Ma. Może warto - powołując się na jego polskie korzenie - poprosić o wywiad dyrektora Mike Borkowskiego?
  • 2018-05-26 01:25 | zza kałuży

Re:Trwa nagonka na prof. Baumana. Znów chcą poprawiać historię

"antysemickiej nagonki końca epoki Gomułki i po Marcu 1968" Widzę że panu redaktorowi bardzo łatwo przychodzi posługiwanie się rydzykowym, bezosobowym językiem. Kto organizował, kto inicjował ową "antysemicką nagonkę końca epoki Gomułki"? Brazylijczycy? Filipińczycy? Fryzjerzy? Kwiaciarki czy mleczarki? Szanownemu panu redaktorowi szklankę wody polecam, coby sobie popił, polityczne usteczka przepłukał, wtedy łatwiej mu przez gardło przejdą nazwiska inicjatorów, organizatorów i wykonawców "antysemickiej nagonki końca epoki Gomułki". Razem z ich przynależnością ideową, narodową i partyjną. A co do wyboru reprezentantów tych podobno 13 tys. wyjechanych to ktokolwiek wyboru tego dokonywał musiał mieć wyjątkowe poczucie humoru. Żadnego sędzi? Żadnego prokuratora? A to pech.
  • 2018-07-17 20:44 | zza kałuży

Kolinda Grabar-Kitarović, prezydent Chorwacji, gwiazdą mundialu?

Kilka miesięcy temu na blogu red. Szostkiewicza próbowałem zamieścić poniższy fragment z hasła na Wikipedii poświęconego chorwackiej pani prezydent: "In an interview for Narodni radio Grabar-Kitarović stated that her favorite singer was Croatian nationalist singer Marko Perković[73] who has been accused of promoting extreme nationalism.[74]" Oczywiście w polskim tłumaczeniu. Niestety redaktor Szostkiewicz za bardzo kocha boską moc cenzurowania komentarzy na swoim blogu i nie puścił tego fragmentu.
  • 2018-07-17 20:44 | zza kałuży

Kolinda Grabar-Kitarović

Kilka miesięcy temu na blogu red. Szostkiewicza próbowałem zamieścić poniższy fragment z hasła na Wikipedii poświęconego chorwackiej pani prezydent: "In an interview for Narodni radio Grabar-Kitarović stated that her favorite singer was Croatian nationalist singer Marko Perković[73] who has been accused of promoting extreme nationalism.[74]" Oczywiście w polskim tłumaczeniu. Niestety redaktor Szostkiewicz za bardzo kocha boską moc cenzurowania komentarzy na swoim blogu i nie puścił tego fragmentu.
  • 2018-10-15 20:40 | zza kałuży

F-22 w rozwalonych hangarach

Miliardowej wartości zabawki trzymali w co najwyżej milionowej wartości szopach. "Zaoszczędzili" na betonowym hangarze. Doskonale wiedzieli, że porozkładane w drobny mak maszyny nie są do ruszenia w żadnym rozsądnym terminie, a juz z pewnościa nie w ciągu kilku dni. Wojskowe trepy są takimi samymi debilami niezaleznie od kraju czy czasów.
  • 2018-10-30 02:06 | zza kałuży

Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

Zgadzam się z każdym słowem tego artykułu. Brakująca pozostała część opisująca jak wyglądają opisane zjawiska wśród amerykańskiej Polonii. W szczegółowy sposób, z rozbiciem na środowiska w poszczegółnych stanach. W połączeniu z ulokowaniem sympatii danego środowiska na krajowej, polskiej scenie polityczno-społeczno-religijnej.
  • 2018-12-06 11:07 | zza kałuży

Re:Kto się boi fregat?

"Argument o lotniskowcach jest kuriozalny – co prawda na świecie okręty pokładowe to już nie taka rzadkość" No to okazało się, ze mam duże braki. Nie doceniałem szalup i tratew ratunkowych, czyli pokładowych okrętów. Czy okret pokładowy też ma lądowisko dla śmigłowca?
  • 2019-03-18 19:57 | zza kałuży

Kościół przychodzi MEN z pomocą. Katecheci nie strajkują

KTO BYŁ AUTOREM EMAILA?