Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(26)
Komentarze użytkownika: MarcinGt
 • 2015-02-10 21:34 | MarcinGt

  Re:Powrót Bartłomieja Sienkiewicza. Zostanie szefem think tank PO

  Panie Redaktorze, jeśli pisał Pan dla Instytutu, to pobierał Pan za swoje teksty wynagrodzenie. Znam parę osób, które pisały i dostawały pieniądze. Mnie też to proponowano. Jeśli dostawał Pan pieniądze, to dostawał Pan je od Platformy Obywatelskiej, bo IO jako podmiot prawny nie istnieje. To by znaczyło, że jest Pan publicystą opłacanym z partyjnych funduszy. Nie będzie Panu wstyd przed panem Kulczyckim???
 • 2015-06-11 10:29 | MarcinGt

  Re:Sienkiewicz odchodzi z polityki w bardzo złym momencie

  Panie Redaktorze, wiele wskazuje na to, że to szczury z okrętu się ewakuują. Ten proces zaczął się już wcześniej. Dobrym przykładem jest znakomita obserwacja jaką Pan poczynił na temat Instytutu Obywatelskiego. Pod rządami byłego dyrektora, Jarosława Makowskiego, strona Instytutu hulała głównie dlatego, że pan Makowski, sam z pokaźną pensją 300 tysięcy rocznie, płacił dobre pieniądze akademikom z całej Polski, żeby pod przykrywką nazwy Instytutu, za pieniądze z kasy PO, mogli błyszczeć. Kogo tam nie było? Niemal cały Instytut Socjologii z Torunia, socjolodzy miasta z Krakowa, Katowic, Warszawy, filozofowie itp. itd. Pisanie i bywanie za pieniądze partyjne nie bolało, bo Instytut to brzmi prawie jak Wydział, albo Uniwersytet :) Jednak kiedy funkcję dyrektora przejął pan Sienkiewicz, był szef MSW, to już jednak szczury wyczuły smrodek. Pisząc pod przykrywką Instytutu, to co prawda żadne TW, ani nawet OZI, ale jednak łatwo dać się przyłapać na tytuł "naukowca z list partyjnych". Dlatego też po tej zmianie szczury zaczęły się ewakuować, a strona Instytutu zamierać...
 • 2015-08-21 11:45 | MarcinGt

  Re:Referendum w dniu wyborów to decyzja czysto partyjna i populistyczna

  Panie Redaktorze, swoją decyzją prezydent Komorowski sięgnął poziomu PiSu. Swoją propagandą, Polityka sięga poziomu Gazety Polskiej. Smutne to, bo jakiś czas temu wydawało mi się, że niektórym Wam w Polityce chodzi o coś poza wpływami...
 • 2015-09-02 08:19 | MarcinGt

  kolejny filozoficzny falstart

  Bezrobocie dopada partyjnych politruków w PO? No tak, jak się zamiast robić doktorat, robiło kasę w partyjnej propagandzie, to teraz zostaje filozofia w mass mediach. Najpierw był filozof Tadeusz Gadacz, który po prostu plagiatował sobie bez żadnego skrępowania: http://wyborcza.pl/magazyn/1,124789,11095379,Tajemnica_znikajacych_przypisow.html. Teraz wyskakuje filozof amator znany z tego, że za pieniądze PO kupował na prawo i lewo zaplecze intelektualne dla partii. Słabe to wszystko, słabe...
 • 2015-09-07 21:07 | MarcinGt

  Re:Pofilozofuj z Makowskim. Lekcja pierwsza: Myślenie

  Jak szef propagandy PO będzie uczył filozofii tak jak uprawiał propagandę, to raczej słabo...
 • 2016-01-18 12:46 | MarcinGt

  Re:Jak długo będzie rządzić PiS i kto po nim

  He he, to jest za proste. Wielkie miasta i Polska powiatowa. Tak może pisać tylko osoba, która nie rozumie Polski. Zwykła marksistowska analiza. A to właśnie w wielkich miastach rośnie największa fala konserwatywno-narodowa, to w wielkich miastach rośnie fala potrzeby podmiotowości, która w porównaniu wielkomiejskim "społeczeństwem obywatelskim", które stało się już niemal prześmiewczym epitetem, jest wznosząca. "Społeczeństwo obywatelskie" ma jeszcze media i wpływy, jeszcze wychodzi z KODem i jest widoczne, jeszcze tam trochę akademików starszych zostało. Ale nie oszukujmy się, to już tylko takie pożegnanie. Na manifestacjach KOD średnia wieku pokazuje, że to towarzystwo schodzi ze sceny. PiS przejmie media, znajdzie sposób, żeby odciąć kurki z pieniędzmi dla "społeczeństwa obywatelskiego", które też zacznie przechodzić na emeryturę i na scenę wskoczą takie kozaki z wielkich miast o jakich się panu Jażdżewskiemu nie śniło.
 • 2016-01-22 18:36 | MarcinGt

  Re:Dekalog opozycjonisty – czyli jak skutecznie przeciwstawiać się nowej władzy

  Polityka traci kontakt z rzeczywistością i chce, żeby opozycja zaczęła chwytać metod używanych dotąd przez neofaszystów.
 • 2016-03-19 21:29 | MarcinGt

  Re:Prof. Jerzy Hausner o nowych planach rozwoju Polski

  W sumie ciekawe ile spółka, która de facto jest własnością polskiego podatnika zapłaciła za ten raport panów Hausnera, Bendyka i kilku innych kolegów. Czy Panowie mogli by się podzielić tą wiedzą? W końcu bardzo namawiają do przejrzystości w życiu publicznym :)
 • 2016-05-07 17:40 | MarcinGt

  Re:Janda pisze do ministra Glińskiego: To nie są moje prywatne teatry

  Pani Janda z księżyca spadła? W latach 80. zdradziła środowisko w proteście po stanie wojennym, bo na karierze zależało, a teraz chce robić z siebie męczennicę? Żałosne! Może warto z publicznych pieniędzy młodych, znajdujących się w trudnej sytuacji reżyserów i aktorów? A może nie, może faktycznie tylko sprawdzonej elicie należy się publiczne wsparcie?
 • 2016-06-03 19:57 | MarcinGt

  Re:Mieszkanie Plus: Mnóstwo tanich mieszkań bez straty dla budżetu. Brzmi niewykonalnie

  "I wreszcie czy państwo zrobi wszystko naprawdę lepiej niż wolny rynek, skoro wszystkie dotychczasowe publiczne projekty mieszkaniowe kończyły się klęską?" Czy Autor mógłby wyjaśnić o jakich projektach mówi???
 • 2016-06-20 11:54 | MarcinGt

  Re:Przywódca Chin w Polsce. Obie strony sporo sobie po tej wizycie obiecują

  To wszystko? Tyle na temat wizyty prezydenta Chin ma tygodnik, który chwali się poradnikami inteligenta??? Czyżby Polityka kończyła działalność?
 • 2016-07-05 12:51 | MarcinGt

  Re:Najpierw Johnson, teraz Farage. Zwolennicy Brexitu nabroili, a teraz opuszczają tonący statek

  Nie jestem zwolennikiem Partii Konserwatywnej, Davida Camerona i Borisa Johnsona, rozumiem również, że felieton rządzi się swoimi prawami i można się bezkarnie wyzłośliwiać w zależności od humoru Autorki. Niemniej jednak dodam kilka szczegółów. Po pierwsze, życzyłbym sobie mieć takich polityków jak Cameron, który po porażce swojej polityki szczerze i uczciwie podał się do dymisji. Przecież on chciał w UE został, wyborcy się z nim nie zgodzili, więc uznał, że utracił mandat swoich wyborców. Moim zdaniem, to świadczy o olbrzymiej dojrzałości brytyjskiej demokracji i klasie liderów politycznych. Jeśli chodzi o Borisa Johnsona, to ten wycofał się z wyścigu o fotel premiera nie dlatego, że się przestraszył konsekwencji swojego działania, tylko dlatego, że jego kolega sojusznik, pan Michael Gove, po prostu go wystawił do wiatru. Zresztą za podszeptem żony Gova. Pozbawiony najbliższego sojusznika politycznego, po przeliczeniu głosów uznał, że nie ma szans w wyścigu o przywództwo. To, że nie wyruszył z szabelką na podbój partii też świadczy o niezwykle ustabilizowanej i przewidywalnej strukturze Partii Konserwatywnej, gdzie liderem nie zostaje się dzięki kilku przemówieniom, bo tam nikt nie traci głowy zbyt łatwo, ale w wyniku wewnętrznych negocjacji w trakcie których dochodzi do rekonfiguracji najważniejszych interesów. Jeśli chodzi o Faraga, to zgadzam się, czysty błazen polityczny, który rzucił na kolana całą UE. Jak przy nim wyglądają teraz Juncker i Tusk?
 • 2016-08-25 15:58 | MarcinGt

  Re:Co trzeba wiedzieć o reprywatyzacji w stolicy?

  "Powyższe pokazuje, że w sprawie warszawskiej reprywatyzacji wiele jest hipokryzji po każdej stronie i nic nie jest czarno-białe." To zdanie to czysta ohyda, której nie powstydziłby się najgorszej miary propagandysta. Tygodnik Polityka sięga dna!!! Panie Redaktorze Piotrze Siemieniuk, albo Pan publicznie przeprosi Jana Śpiewaka, albo Pan stanie w jednym szeregu ze złodziejami i mordercami uwikłanymi w ten perfidny proceder!!
 • 2017-09-01 14:52 | MarcinGt

  Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

  A może znacznie prościej Panie Redaktorze? Może chodzi o to, że Schetyna to po prostu twarz PO. Partii, która twierdziła, że żadna normalna polityka społeczna jest niemożliwa. Partii, która z pobłażaniem przyglądała się jak dziesiątki miliardów złotych jest co roku bezkarnie wykradanych z budżetu państwa przez cwaniaków od podatków. Partii, której przywódca zwiał do Brukseli jak zaczął się palić grunt pod nogami. Partii, której wiceszefowa wywaliła na bruk dziesiątki tysięcy ludzi w Warszawie, w mieście w którym władze bardziej przypominają zorganizowaną grupę przestępczą niż samorząd. Partii, której szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, mając daleko w d... Konstytucję RP, próbował namówić szefa NBP do tego, żeby demokratycznie podporządkować politykę monetarną banku zwycięstwu wyborczemu PO. Partii, która z pobłażaniem przyglądała się jak polski wymiar sprawiedliwości stacza się na dno. Partii, która po 8 latach rządów zostawiła polską służbę zdrowia na przedostatnim miejscu w Europie (sic! nie w UE), pozostawiła sytuację mieszkaniową w najgorszym stanie w EU (znacznie gorszym niż w Bułgarii i Rumunii), zreformowała polską naukę tak, że jej efektem było w 2015 roku spadek o 200 pozycji w światowych rankingach. To tylko garść faktów. Moim skromnym zdaniem pytać powinniśmy nie o to dlaczego ludzie Schetynie nie ufają, ale dlaczego są jeszcze tacy, którzy mu ufają? Jeśli 23% populacji jest w stanie ufać gościowi, który swoją twarzą i nazwiskiem firmuje te katastrofalne rządy PO, to oznacza, że jest się czym martwić.
 • 2017-11-07 09:33 | MarcinGt

  Re:Afera Paradise Papers. Czy powinniśmy się tym oburzać?

  No przecież Polityka też prowadziła różne "optymalizacje" podatkowe, czyż nie?
 • 2017-12-24 19:39 | MarcinGt

  Re:Czy PiS chce coś przykryć sprawą posła Gawłowskiego?

  Taka ta nasza III RP. Służby działają zgodnie z interesem jednej partii. Dziennikarze, tak jak Pan Panie Redaktorze Brunetko, który był sowicie wynagradzany przez PO, są opłacani i działają zgodnie interesem innej partii. I tak w koło Macieju.
 • 2018-01-18 23:13 | MarcinGt

  Re:Na protestach Czarnej Środy czytano „listę hańby”. Niepotrzebnie

  PO, Nowoczesna i Polityka w kosmos! Już!!!
 • 2018-07-05 21:41 | MarcinGt

  Zmarł Claude Lanzmann, wybitny dokumentalista, autor „Shoah”

  Problem z Lanzmannem jest znacznie poważniejszy niż twierdził Finkienkraut. Problem polegał na jego związku z Simone de Beauvoir i ukrywaniu haniebnego zahowania Simone i Jean Paul Sartra podczas II wojny w Paryżu. Jak wiadomo oboje podpisali listy lojalnościowe, że nie są Żydami. Ci, którzy mieli honor, odmawiali podpisu. Na miejsce takiego człowieka honoru, pracę w szkole dostał właśnie Sartr. Simone miała żydowską kochankę w owym czasie. Kochanka ta musiała uciekać na francuską prowincję i ukrywać się przed nazistowską nagonką. Simone i Sartr nigdy nie kiwnęli palcem, żeby jej pomóc. Miała na imię Bianca i chociaż pomoc dla niej wiązała się ze śmiercią, to jendak para egzystencjalistów okazała się zwykłymi tchórzami. Lanzmann genialnie pokazał Holocaust na wschód od Renu, ale nie miał odwagi spojrzeć we własne oczy, w oczy przyjaciół i Kochanki i zpytać: jak to było możliwe, że to my, francuska elita, zachowaliśmy się gorzej niż polscy chłopi. Na tym polega prawdziwa tragedia Lanzmanna. Nie odkupił tego i przez to przypieczętował upadek francuskiej arystokracji intelektualnej. Symboliczne centrum doznało emplozji, straciło rząd dusz. Ci cyniczni hipokryci przyczynili się do upadku Oświecenia, albo nawet go spowodowali. Francja jest martwa. Więcej w książce Shaloma Sanda, The End of the French Intelectual.
 • 2018-07-05 21:41 | MarcinGt

  Zdrada Lanzmanna i hipokryzja farncuskiej elity

  Problem z Lanzmannem jest znacznie poważniejszy niż twierdził Finkienkraut. Problem polegał na jego związku z Simone de Beauvoir i ukrywaniu haniebnego zahowania Simone i Jean Paul Sartra podczas II wojny w Paryżu. Jak wiadomo oboje podpisali listy lojalnościowe, że nie są Żydami. Ci, którzy mieli honor, odmawiali podpisu. Na miejsce takiego człowieka honoru, pracę w szkole dostał właśnie Sartr. Simone miała żydowską kochankę w owym czasie. Kochanka ta musiała uciekać na francuską prowincję i ukrywać się przed nazistowską nagonką. Simone i Sartr nigdy nie kiwnęli palcem, żeby jej pomóc. Miała na imię Bianca i chociaż pomoc dla niej wiązała się ze śmiercią, to jendak para egzystencjalistów okazała się zwykłymi tchórzami. Lanzmann genialnie pokazał Holocaust na wschód od Renu, ale nie miał odwagi spojrzeć we własne oczy, w oczy przyjaciół i Kochanki i zpytać: jak to było możliwe, że to my, francuska elita, zachowaliśmy się gorzej niż polscy chłopi. Na tym polega prawdziwa tragedia Lanzmanna. Nie odkupił tego i przez to przypieczętował upadek francuskiej arystokracji intelektualnej. Symboliczne centrum doznało emplozji, straciło rząd dusz. Ci cyniczni hipokryci przyczynili się do upadku Oświecenia, albo nawet go spowodowali. Francja jest martwa. Więcej w książce Shaloma Sanda, The End of the French Intelectual.
 • 2018-09-16 14:30 | MarcinGt

  Re:Prof. Harry Cleaver o tym, jak się wyzwolić z niewoli pracy

  @a.bratkowski Przeczytanie jednej książki to zamało. To Pan zasługuje na miano leniwego półgłówka. Gdyby przeczytał Pan jeszcze jedną książkę, to odkryłby Pan, że średnia wieku klasy robotniczej spadła w okresie industrializacji i wzrosła dopiero w momencie w którym robotniczy zaczęli wywalczać sobie krótszy tydzień pracy. Może zainteresuje również Pana, że aktualnie w USA jesteśmy świadkami kolejnego załamania w wydłużaniu średniej życia. Dzięki neokonserwatywnej rewolucji ta średnia zaczęła się skracać. Odprysk procesów obserwowalnych u liderów wolnorynkowego populizmu można zaobserwować również o Brytyjczyków. Jako jedyne społeczeństwo w Europie zanotowało wzrost średniej życia. Francuzi, Holendrzy czy Duńczycy pracują znacznie krócej i żyją dłużej. Tak więc stary, leniwy półgłówku wracaj do szkoły!
 • 2018-10-04 19:27 | MarcinGt

  Re:Co musisz wiedzieć o taśmach Morawieckiego?

  Morawiecki znajdował się w biznesowo-towarzyskim kręgu Platformy Obywatelskiej. Konrad Wallenrod czy szczery członek gangu?
 • 2018-11-16 11:49 | MarcinGt

  Re:Europoseł Legutko rozlicza kanclerz Merkel

  Polska debata publiczna prowadzona przez intelektualne elity jest gorszej jakości niż praca przeciętnego budowlańca czy przysłowiowego hydraulika. Ich praca ma poziom europejski, dokonania intelektualistów to wciąż głębokie peryferia. Poseł Legutko, pomimo tytułu profesorskiego i dekad wykładów na najlepszym polskim uniwersytecie, retorycznie jest zdecydowanie gorszy od nieżyjącego już Andrzeja Leppera. Chamstwo, buta, pogarda, szkoda o tym pisać. Niestety, redaktor Szostkiewicz prezentuje inne słabości, która polega głównie na tradycji czołobitności wobec cara, genseka, teraz kanclerza. Zresztą nie chodzi tu tylko o red. Szostkiewicza. Pojawiło się kilka tekstów na temat Angeli Merkel i wszystkie mniej więcej w tym samym tonie. Boże chroń kanclerz! Albo powtarza się rytualne zaklęcia jaka to wielka przywódczyni i jak to się przysłużyła Polsce, albo powtarza się nieprawdziwe tezy. Jedną z tych tez jest argument, że to dzięki Merkel Polska dostała największy udział w europejskich funduszach. To faktycznie była największa kwota liczona w liczbach bezwzględnych, ale nie w przeliczeniu na mieszkańca. Skąd więc mydlenie ludziom oczu dorga Polityko? Jakieś inne argumenty? Nie widać, nie słychać. Aha, miała rodzinne związki z Polską, doświadczyła komunizmu itd. I co z tego wynika? Nie widać, nie słychać. Amgela Merkel to wielki demokratyczny przywódca, która stawia czoła nacjonalizmowi? Bzdura! Ostatnie 10 lat to twarde i bezlistosne forsowanie narodowego interesu Niemiec, bez oglądania się na Europę. 1. Traktat z Lizbony. Niemcy gwarantują sobie specjalne traktowanie ziem byłego NRD. To traktowanie polega mniej więcej na zniesienie zakazu pomocy publicznej. Dzięki temu zapisowi przemysł, stocznie itp. na zachód od Odry otrzymują olbrzymie transfery finansowe, przemysł, stocznie itp. na wschód od Odry musis rywalizowć bez pomocy publicznej. Efekt znamy, padający, przemysł, stocznie itp. Szacuje się, że na ziemie byłej NRD wpompowano dwa tysiące miliardów euro. 2. Kryzys w strefie euro. Niemcy bezwględnie potraktowały kraje peryferii eliminując demokratycznie wybranych przywódców, narzucając programy "naprawcze" łamiące konstytucje krajów naprawianych. Postawa Angeli Merkel wybitnie niekompetentna, uciekła od europejskiej solidarności, skryła się za niemieckim interesem narodowym, skompromitowała brakiem decyzyjności. Dzisiaj Merkel krytykuje państwa za niedotrzymywanie zobowiązań budżetowych, które sama (wraz z Goldman Sachs) narzuciła niedemiokratycznie wybranym przywódcom: Grecji, Włoch, Hiszpanii. Za mało odwagi, żeby wskazać, że nadwyżka w bilansie handlowym Niemiec powyżej 6% jest również łamaniem zobowiązań budżetowych, a także zwykłym ślepym narodowym interesem dożynającym Włochy. Slavini to tylko rewers Schaublego. 3. Brexit. Pojawiały sie głosy, że po wyjściu UK, Niemcy będą z Francją w stanie ruszyć zgniłą konstrukcję strefy euro. I co? I nic. UK opuszcza UE, bo Merkel się uparła. Jakie reformy strefy euro proponuje Merkel? Żadne, bo patrz punkt 2, realizuje niemiecki interes narodowy twardo i bezwględnie. Wynosi on ponad 200 mld euro nadwyżki rocznie. 4. Neverending saga Nord Stream 1, Nord Stream 2, może 3 itd. Jak slusznie zauważył Sikorski to w stu procentach egoistyczne podejście dyktowane bezwględnie niemieckim interesem narodowym. Gazprom łamie bezczelnie i oficjalnie prawo unijne dotyczące konkurencji. Gaz w Niemczech jest o 50% tańszy niż w Polsce i innych krajach Europy środkowej. Komisja UE prowadzi śledztwo, wyciekają dokumenty w których prawnicy nie pozostawiają wątpliowści co do nielegalności tych praktych. Jaka jest decyzja Komisji w 2018? Na "prośbę" Angeli Merkel Komisja udziela nagany Gazpromowi i wszystko pozostaje bez zmian. 5. Otwarcie Niemiec przed uchodźcami. Fatalna jednostronna decyzja, która wyhodowała i wzmocniła populistów w wielu. Nie, nie dlatego, że pogła uchodźcom, tylko dlatego, że Merkel zachowała się jak cesarzowa, która może podejmować decyzje nie licząc się z innymi. Mijały miesiące narastającego napięcia na granicach i można było wspólnie przygotować choćby zarys planu. Angela Merkel zachowała się jak zawsze, komplenty brak decyzyjności, a potem decyzja od czapy, która ośmieszala i upokarzała głowy innych państw. Ale jak się ma takich klakierów jak wśród polskich intelektualistów, którzy nawet nie rozumieją, że nawet dla zachowania pozorów należałoby obok pozytywów odnieść się do negatywów, to wizerunek cesarzowej jest jaki jest.
 • 2018-11-18 20:16 | MarcinGt

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Mecenas Giertych błysnął konceptem tak, że aż cały świat finansowy wybuchł śmiechem. No cóż, szef Młodzieży Wszechpolskiej i rynki finansowe współczesnego świata to raczej oksymoron. Ale ja panu mecenasowi dobrze życzę. Gdyby się taki jakiś precedensik udało przeforsować i zaskarżyć przed sądem wszystkie transakcje w których za 1 złotówkę zbywano majątek narodowy Polaków w ostatnich 30 latach różnym Czarneckim i in., to byłoby piękne :)
 • 2018-12-10 22:30 | MarcinGt

  Re:Rostowski wykłada komisji śledczej, jak działa VAT

  Żenujący artykuł propagandowy w obronie Rostowskiego. Zdymisjonowany na życzenie Marka Belki hrabia przyszedł na przesłuchanie z koronnym dowodem, który obala ustalenia co do wycieku VATu wykazane przez Komisję Europejską i PWC. Dowód to analiza przeprowadzona przez podwładnego Rostowskiego, opublikowana w Instytucie Obywatelskim, który nie jest żadnym Instytutem tylko formą wydawania przez PO pieniędzy. Na czele tegoż Instytutu stoi Jarosław Wałęsa, a poprzednio b. szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Jaa na miejscu komisji spadłym z krzesła ze śmiechu! Jeśli tak wygladają dowody Rostowskiego mające kwestionować tezę o rozkradzionych miliardach, to sprawa jest raczej prosta. A zgłoszenie do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie o fałszywych zeznaniach złożonych przez panią prof. Chojną-Duch, sytuuje PO w okolicach Zbigniewa Ziobry. Coś chyba nerwy puszczają..
 • 2019-02-23 17:51 | MarcinGt

  Re:PiS stoi tam, gdzie był w 2015 r. Wyborcy są gdzie indziej

  Z takimi komentarzami PiS będzie wygrywał do końca świata. Jak na jeden z lepszych tygodników w tym kraju, to analiza głębokości powierzchni. Taki Brudziński, Szydło i Jarkacz, którzy nie błyszczą intelektem robią politycznie co chcą, bo po prostu rozumieją o co chodzi w polityce. W UK po ogłoszeniu budżetu w Parlamencie każdy na drugi dzień liczy i wie ile zyska i ile straci. Liczy, bo to jest sendo polityki!!! Jeśli wciąż tego nie rozumiecie to posłuchajcie Clinntona "głupcy"!!!.
 • 2019-02-26 16:26 | MarcinGt

  Re:Niemądre wypowiedzi Kukiza można przypisać milionom Polaków

  Jeśli chodzi o mienie, to tutaj jest konkret, czyli prawo ustanowione przez USA. Stoi jak byk, że trzeba oddać Żydom majątek, nawet ten, co do którego nie ma spadkobierców. Gdyby takie prawo mówiło o Niemcach, Rosji lub Austrii (no bo w końcu inwestowali przez ponad sto lat na ziemiach polskich), to też chyba nie byłoby fajnie? Druga rzecz to kwestia odpowiedzialności zbiorowej. Jeśli ją Pan dostrzega, to powinien wciąć pod uwagę fakt, że dla Niemców nie była to filozoficzna kategoria, ale realne zbiorowe mordy. Jak osądzić człowieka, który wydał Żyda w przekonaniu, że ratuje życie swojej rodziny? Pan jest etykiem, niech Pan w końcu to wytłumaczy, czyli niech Pan spróbuje poważnej dyskusji o życiu, zagrożeniu i przeżyciu. Jak wytłumaczyć masową pracę w zabijaniu wykonywaną przez Żydów? Czy bycie członkiem Soderkommando było czymś bardziej zrozumiałym od wydania Żyda? Czy strach przed śmiercią usprawiedliwiał wrzucanie swoich braci i siostry do pieca? A czy strach przed śmiercią własną i rodziny usprawiedliwiał przed wydaniem Żyda Niemcom? Jak by się Pan zmierzył z takim dylematem? Czyje życie i w jakiej ilości lepsze? Public Law No: 115-171 (05/09/2018) Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 (Sec. 2) This bill requires the Department of State to report to Congress assessing the national laws and enforceable policies of covered countries regarding the identification and return of, or restitution for, assets wrongfully seized or transferred during the Holocaust era, including: the return to the rightful owner of wrongfully seized or transferred property, including religious or communal property, or the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation; the restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors; and progress on the resolution of claims for U.S.-citizen Holocaust survivors and family members. "Covered countries" are participants in the 2009 Holocaust Era Assets Conference that are determined by the State Department, in consultation with expert nongovernmental organizations, to be countries of particular concern relative to the restitution of Holocaust-era assets.