Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(14)
Komentarze użytkownika: Pablos
 • 2015-11-01 16:24 | Pablos

  Może zabrakło pomocnej ręki?

  Jedno wydarzenie pociąga drugie. Ktoś nie zbadał problemów jakie miała pani Zbrojewska. W toku kampanii wyborczej wielu osobom zabrakło wrażliwości. Tagedia. Jak czasami blisko jest do śmierci. R.I.P.
 • 2015-11-13 21:40 | Pablos

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. Czy to dobra decyzja to czas pokaże.

  Nigdy nie byłem zwolennikiem PO ( dla mnie to bardziej unowocześniona forma PIS-u) uważam jednak że pani Kopacz w ostatnim roku zrobiła więcej niż Donald Tusk w roku poprzedzającym jego odejście. Panie Kopacz przeprowadziła szereg reform których Tusk nie miał odwagi ruszyć. Jakby pan profesor tak przeanalizował działanie premiera Donalda Tuska ostatnich dwóch lat to poza pijarem ( dla mnie picowaniem ) w którym był świetny, zrobił niewiele a decyzje kadrowe które przeprowadzał były wprost fatalne. Trzymanie Kaminiskiego przez dwa lat na stanowisku w CBA i sprawy związane z Gowinem to dopiero przykłady nieudolności i nietrafnych decyzji. Uważam że wynik w tych warunkach ( powstanie Nowoczesnej i Ruchu Kukiza ) jakiej przyszło jest przewodzić PO jest dobry. Osobiście uważam że do tego "tragicznego" dla nas wyniku jaki uzyskał PIS przyczynił się także pana redakcyjny kolega pan Żakowski , który po telewizyjnej debacie "piał" przez cały wieczór i dzień następny w telewizji i radiu nad "geniuszem" pana Zandberga czyniąc mu bezpłatną reklamę w ostatnich godzinach kampanii wyborczej. Te brakujące 0.5 % dla ZL a PIS miałby kilkanaście mandatów mniej. Cały ten polityczny "cyrk" jaki PIS i prezydent Duda nam zafundują dopiero się rozkręca. Czy i jak się w nim odnajdziemy to życie pokaże.
 • 2016-02-18 13:54 | Pablos

  Obraża Niebo podła i nieufna tłuszcza, Co wzywa Boga, lecz się na Boga nie spuszcza

  Doceniam rolę pana Lecha Wałęsy w wydarzeniach w stoczni gdańskiej roku 1980. Znacznie gorzej było póżniej kiedy nie potrafił zapanować ( pytanie czy ktokolwiek byłby w stanie) nad całą falą strajków i różnych politycznych wydarzeń ciągnących się przez cały rok 1981, do fatalnego 13 grudnia. Niestety ale to starcie przywódcy Solidarności przegrali fatalnie. Z tym okresem wielkiej smuty to troszkę pan profesor przesadził. Wbrew pozorom i różnym opinią naród się rozwijał, przybyło kilka milionów nowych obywateli. Zwycięstwo to takie eufemistyczne określenie. Mam swoje prywatne spojrzenie na te lata. Osobiście uważam że decydujące znaczenie w tych przemianach miał gen. Wojciech Jaruzelski. Gdyby gen. Jaruzelski miał mentalność braci Castro czy przywódców chińskich to do tej pory żylibyśmy w Polsce Ludowej ( czy PRL jak pan woli). Wszelkie mówienie (bajdurzenie) różnych dziwnych ludzi z kręgów tzw. opozycji anty-PRL że tamten ustrój można było usunąć siłą należy włożyć między bajki. Niech sobie popatrzą na Białoruś, Kubę, Wietnam, Chiny, Koreę Płn. Dla mnie największym osiągnięciem pana prezydenta Lecha Wałęsy po roku 1989 to jego decydująca rola w wyprowadzeniu wojsk radzieckich z Polski. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić gen. Jaruzelskiego pijącego z Jelcynem i omawiającego ten problem. Pozbycie się tych wojsk to naprawdę duże osiągnięcie i tu wieki szacunek w kierunku Pana Prezydenta. Te wszystkie Bolki, Lolki... itd to dla mnie są bzdury. Dużo zdrowia PANIE PREZYDENCIE WAŁĘSA.
 • 2017-06-01 23:03 | Pablos

  Re:Szczątki smoleńskie na Wawelu.

  Jeżeli w trumnie Lecha Kaczyńskiego znaleziono szczątki dwóch innych osób to po ekshumacji zostały one usunięte czy też zostały pozostawione. Jeżeli tak to z szacunku dla szczątków osoby zmarłej i jej rodziny należałoby umieścić tabliczkę upamiętniającą podając imiona i nab.zwiska tych osó
 • 2017-09-22 14:52 | Pablos

  Królikowski na celowniku prokuratury. Kto nie z PiS, ten przeciwko?

  Temat jak temat ale strój pana redaktora Zakowskiego jest wyjątkowo orginalny. Rozumiem że taka moda zaczyna panować w radiu TokFm. A może jest to przygotowanie fizyczne gdyby władza chciała zesłać niektórych dziennikarzy na Sybir.
 • 2017-09-22 14:52 | Pablos

  Redakcyjne wdzianko pana Zakowskiego.

  Temat jak temat ale strój pana redaktora Zakowskiego jest wyjątkowo orginalny. Rozumiem że taka moda zaczyna panować w radiu TokFm. A może jest to przygotowanie fizyczne gdyby władza chciała zesłać niektórych dziennikarzy na Sybir.
 • 2017-10-29 20:04 | Pablos

  Re:Przestawiamy czas z letniego na zimowy. Po raz ostatni?

  Decyzja kompletnie nie przemyślana. Podjęta pod wpływem złych przesłanek. Jak już to powinniśmy przekonywać pozostałe państwa UE do wspólnej zmiany czasu a nie działać samodzielnie.Kompletnie nie wzięto pod uwagę perturbacji, pomyłek związanych w różnicach czasowych związanych z działaniem sklepów, banków, hoteli, lini lotniczych, transporcie, spotkań handlowych ... itd. Jest czas na spokojne ponowne przemyślenie i zmianę tej decyzji.
 • 2017-12-21 19:24 | Pablos

  Re:Polska flota podwodna na Bałtyku.

  Pytanie czy warto posiadac i utrzymywac okręty podwodne na Bałtyku. Osobiście uważam że nie. Polska przed rokiem 1939 posiadała w ich pięć co na tak biedny kraj było sporym wysiłkiem finansowym. W wrześniu 1939 r nie wystrzeliły ani jednej torpedy, nie zaatakowały ani jednego okrętu niemieckiego. Gdyby nie epopeja Orła i przedarcie się Wilka do Wielkiej Brytani można by raczej mówić o wstydzie niż bohaterstwie ich działań na Bałtyku.Zakup trzech okrętów z pociskami samosterującymi jako siła uderzeniowa która ma kogoś przestraszyć należy włożyć między bajki i przestać się ośmieszać. Za te pieniądze należy kupić czy wybudować kilkanaście okrętów nawodnych w tym dwa, trzy fregaty pełnomorskie które bedą mogły wspóldziałać z okrętami natowskimi na różnych morzach czy służyc ochronie statków transportujących gaz czy ropę do Polski.
 • 2017-12-22 12:59 | Pablos

  Re:Zwolennicy niepodległości Katalonii wciąż mają większość.

  Nie rozumiem postępowania wladz centralnych w Madrycie, które ogłosiły wybory w tak krótkim terminie po rozwiązaniu lokalnego parlamentu i zamieszkach które miały miejsce w Barcelonie. Było z góry wiadomo że wygrają je partie opowiadające się za separatyzmem Kataloni. Należało co najmniej dać roku przerwy żeby obydwie strony ochłoneły i z dłuższej perspektywy czasowej spojrzały na sytuacje społeczną i gospodarczą panującą w tej prowincji.
 • 2018-04-09 15:52 | Pablos

  Re:PiS kapituluje przed wojskiem

  Na temat wydarzeń historycznych lat 80-tych mam swoje własne przemyślenia. Uważam skrótowo ujmując że gen. Jaruzelski "zniszczył" Solidarność i pod koniec lat 80-tych ją "odbudował", umożliwiając dojście jej do władzy. Jestem przekonany że gdyby posiadał on mentalność chinskich komunistów, prezydenta łukaszenki czy braci Castro do dziś byśmy żyli w Polsce Ludowej. Wszelkie dywagacje że w roku 1989 można było siłą usunąć jego rządy należy włożyć między bajki i z politowaniem patrzyć na ludzi którzy obecnie plotą takie banialuki.
 • 2018-04-12 22:24 | Pablos

  Re:Obalamy tezy z raportu Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Pan major na swojej liscie przyczyn zapomniał dodać o swoim "koledze po fachu" dowódcy Jak 40 por. Wosztyla. Przekazywał w bardzo "kulturalnych " słowach jaka fatalna pogoda panuje na lotnisku i pomimo tego zachęcał kpt. Protasiuka do próby podjęcia lądowania. Można gdybać co by było gdyby por. Wosztyl wykazał sie zdrowym rozsądkiem ,spokojnie ocenił sytuację panującą na lotnisku, wyciągnął wniosek z nieudanych prób lądowania rosyjskiego samolotu transportowego i powiedział: Nie ma warunków do lądowania.
 • 2018-04-25 16:18 | Pablos

  Re:Będzie kolejna zimowa wyprawa na K2. Ale po co. Bo to są takie zabawy facetów.

  Prędzej czy póżniej jakaś ekipa bardzo podrzędnych wspinaczy , trafi na dogodne warunki atmosferyczne i zdobędzie K2. Podejrzewam że gdyby zebrać grupę Szerpów, przeszkolić, wyposażyć w odpowiedni sprzęt, to by tą górę dawno zdobyli. Będę się śmiał jak uda się to jakimś wspinaczom z Afryki. I to będzie szczyt, szczytów.
 • 2018-10-13 22:13 | Pablos

  Re:Prof. Ewa Łętowska: Polska nie jest demokratycznym krajem

  Jak to wielka szkodza dla naszego kraju że nie jest Pani jego prezydentem
 • 2019-02-23 16:00 | Pablos

  Pomnik ks. Henryka Jankowskiego

  Stoi ponownie na swoim miejscu. Kiedy go odsłaniano były brane zasługi ks. Jankowskiego. Nie znano mrocznej strony jego osobowości. Postawienie go ponownie coś nam mówi o mentalności dużej części naszego społeczeństwa. Można powiedzieć że w Gdańsku postawiono pomnik osobom o skłonnościach pedofilskich. Ciekawe ilu z tych którzy są z tego faktu zadowoleni posłałoby swoje wnuki w odwiedziny do ks. Jankowskiego.