Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(20)
Komentarze użytkownika: Kabaret Odjazdowy
 • 2015-05-11 15:35 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Paradowska komentuje wynik Komorowskiego

  2015-05-11 12:53 | Dodex Celny komentarz . Ja te mam nadzieję , że Duda zlikwiduje włąsnie to niedostatki poprzez reforme państwa i nie bedzie siadzial jak ten przez 5 lat i nic nie robil podobnie jak Tusk, nierób i dyletatant gospodarczy co zostawil państwo zadluzone po uczy z problemami strukturalnymi i gospodarczymi . większymi aniżeli Grecja. Codziennie zmaganie sie z niedostkiem , a najgorsze tow lasnie krydyty. By zyć tzreba wziać kredyt i nagorsze jest to jak się straci pracę. Banki często sprzedaja je poza plecami dłuzników tzw. obrót wierzytelnosciami jako śmieciowe w postaci ustawionych przetargów jako wierzytelności śmieciowe, ale odprowadzając stratę z rezerw , czyli nie są aż tak stratne.Mozna pwoiedzieć to po co brac kredyt ? Odpowiedź może byc jedna : a wiec jak żyć , gdzie mieszkać ? Państwo sie postwilo za frankowiczami co niegdys się ci wlasnie śmieli w nos tym co wzieli kredyt w zlotówkach. Dzisiaj gdy role sie odrócily nastąpil ogolnonarodowy lament. Nawet Komorowski byl w Szwajcarii i o tej sprawie rozmawial i odprawili go z kwitkiem i prawidlowo . Natomiast posprzedawane wierzytelnosci , wykupione przez firmy hieny są tragedią dla wielu rodzin. Najczęsciej wracają jak bumerang po wielu latach i stanowią zmorę , nie dlatego by nie oddać lecz sumy żądane przez te firmy są astromomiczne w postaci odsetek i oplat komorniczych. Jest to lichwa , zwykle zlodziejstwo w bialy dzien. Dlaczego nie ma urgulowań prawnych by z takimi instytucjami skończyć , jest to porównywalne do przekrętów typu SKOK. Dlaczego wlasnie lichwa , paserstwo, zlodziejstwo w Polsce jest na porządku dziennym ? Państwo zatem wymaga poważnych reform, w panstwie gdzie benzyna jest najdrozsza w Europie i jeszcze platne autostrady . Jak to sie przeklada jedno na drugie ? Wszystko wydaje się jakieś chore , do lekarza sie dostac albo leki z onkologi? Komorowski pieje jak te 25 lat jest cudowne , tak ale dla kogo , gdzie ponad 90 procent spoleczenstwa zyje w nedzy , a kilkanascie procent bezrobotnych, a kilka milionow wyjechalo za chlebem . Lafarge dla prztyczek Tuskowi w europarlamencie w styczniu , na internecie mialo to kilka milionow odslonięć i Polacy zobaczyli na wlasne oczy kto nami rządzil przez 7 lat. Nawet burak nie potrafil odpowiedziec na postawione pytania tylko zacząl cosdukać o przyzwoitości. Ka się zatem pytam,a gdzie jest ta przyzwoitasc dla kilku milionow co musialo z Polski wyjechac by z glodu nie zdechnąc? Tutaj wlasnie jest odpowiedz dlaczego nie Komorowski , tylko musi nastapić zmiana i to poważna bo dalej tego tolerować nie można. JOW to jedna z prób tych zmian i wprowadzenia przejrzystośći , druga to likwidacja senatu = wylęgarni afer, trzecia to ograniczeniu ilości posłow do 250-300 sztuk, tak aby rzeczywiscie pracowal , a nie byl wylęgarnią dalszych przekretów czy biurem podróży.
 • 2015-05-11 20:53 | Kabaret Odjazdowy

  Rererendum w sprawie JOW-ów to nie jest dobry pomysł

  Zgadzam się z Panem Redaktorem ,że ludzie a szczególnie , ludzie młodzi chcą zmiany i wyznanie Komorowskiego ,ze zawsze był za JOW to ściema jak wyznał Kukiz. Natomiast większość wyborców ma dosyć tych rozgrywek partyjnych oraz spadochroniarzy w sejmie na których nie głosowali. JOW działa na Wyspach UK i Irlandii wielu krajach od lat i się sprawdza , jest bezdyskusyjny najlepszy w tej chwili dla najjaśniejszej. Natomiast to co chce Kukiz stworzyć to wprowadzenie nowej klasy i nowej kultury politycznej i pozbycie się afer i przekrętów co obserwujemy w senacie jako wylęgarnia afer i sejmie czyli likwidacja senatu , bo Polska za biedna na utrzymanie dwóch izb parlamentu, a w drugim etapie sejm jak twór obliczony 250-300 posłów, redukcja też administracji w pałacach rządowych i prezydenckich.
 • 2015-05-11 20:53 | Kabaret Odjazdowy

  Tu nie chodzi o JOW-y

  Zgadzam się z Panem Redaktorem ,że ludzie a szczególnie , ludzie młodzi chcą zmiany i wyznanie Komorowskiego ,ze zawsze był za JOW to ściema jak wyznał Kukiz. Natomiast większość wyborców ma dosyć tych rozgrywek partyjnych oraz spadochroniarzy w sejmie na których nie głosowali. JOW działa na Wyspach UK i Irlandii wielu krajach od lat i się sprawdza , jest bezdyskusyjny najlepszy w tej chwili dla najjaśniejszej. Natomiast to co chce Kukiz stworzyć to wprowadzenie nowej klasy i nowej kultury politycznej i pozbycie się afer i przekrętów co obserwujemy w senacie jako wylęgarnia afer i sejmie czyli likwidacja senatu , bo Polska za biedna na utrzymanie dwóch izb parlamentu, a w drugim etapie sejm jak twór obliczony 250-300 posłów, redukcja też administracji w pałacach rządowych i prezydenckich.
 • 2015-05-18 11:53 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Więzienia CIA w Polsce: Trybunał orzekł, że mamy zapłacić 100 i 130 tys. euro

  A może by Kwasniewski z Millerem i kaliszem się złożyli i oddali ze swoich kont? Przeciez wzięli 15 mln USD , wzięli czy nie ? Wiec gdzie sa te pieniądze ?
 • 2015-05-28 22:08 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Paweł Kukiz na czele rankingu zaufania polityków

  Obawiam się, ze objawił się nam muzykant Kukiz jako mąż opatrznościowy z hasłami , które szybko podchwycono jako konieczność zmian. Wszyscy lub większość jest, za oprócz PIS , który nie akceptuje KJOW gdyż rozsadza to partię, bo partia ważniejsza aniżeli naród i państwo ., a wiec muzykant Kukiz niewygodny, ale wygodny za to dla narodu. Tylko jak to ma być dalej obywatelu Kukiz Teraz już trzeba szykować program, rychtować kandydatów na posłów a przy okazji nie wpaść w pułapkę politykierów, salonowych farbowanych lisów. Szkoda by było takiego poparcia i nadziei młodych by to wszystko roztrwonić. A Kukiz ma charyzmę, prawdziwy Polak i patriota i warto by mu się udało.
 • 2015-05-29 15:42 | Kabaret Odjazdowy

  Apel Dudy, czyli prezydent elekt przebiera nogami

  Propozycja jest aby rząd lekarki z przychodni zawiesił działalność do wyborów parlamentarnych podobnie jak ustępujący prezydent Komorowski zawiesił wszelaką aktywność na kołku. Tego rodzaju przesłania nijakiego elekta Andrzeja D. nie wróżą nic dobrego. Najbardziej się bowiem boją referendum wrześniowego w sprawie JOW, boją się tego referendum pisdenci jak małpa grzmotu ponieważ JOW i nie daj Bo-że , a juści wygrana rozpędzi te towarzystwo na 4 wiatry , JOW to lub też próba adaptacji systemu głosowania do Bundestagu w RFN to płachta na byka dla bardziej uświęconych aniżeli ojciec dyrektor . Duda i gówny jego protektor i mocodawca bez pana Boga żyć nie mogą i niebawem Jasna Góra im nie wystarczy ku przerażeniu ojca świętego Franciszka skromnego .Patrzeć jeno jak ci hipokryci bo tak ich tylko nazwać można będą pochody uskuteczniać pewnikiem z krzyżami , jeżeli jakakolwiek ustawa by mogła być podjęta lub uchwalona. Majdan będzie czyhał i na nic się nie zda zdrowy rozsądek Andrzej D. z przylepionym uśmiechem diabła śmiało i skutecznie będzie uprawiał i wykonywał polecenia jak mu pan każe z tylnego siedzenia.
 • 2015-05-30 10:32 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Cameron szuka sojuszników dla reform Unii

  2015-05-30 10:12 | jakowalski Takie stawianie przypomina mi powiedzenie : nie daj się zes..... się. Polska oczywiście nie musi akceptować i się postawić twardo ba, nawet wycofać rzeszę 2 mln polskich obywateli co wraz z rodzinami stanowią ca. 4 mln albo lepiej per capita i niechaj wracają do Ojczyzna , gdzie czeka ich świetlana przyszłość na bezrobociu, obiad zawsze można zawsze znaleźć na śmietniku, tak jak Komorowski powiedział ,żyjemy w 'złotych czasach', a elekt nijaki Duda A. obiecał dwa razy więcej. Czy jak Polacy wyjada to gospodarka na wyspach się zawali. Mogę tylko powiedzieć ,że się nie zawali, a miejsca pracy będą wypełnione przez obywateli dawnych kolonii. Tylko w takim scenariuszu, która partia będzie chciała wygrać wybory na jesieni by rządzić , mając na karku co najmniej 05 mln Polaków którzy parcuja dorywczo na wyspach , a przy planie Cammerona grozi im deportacja. Co z następnymi tysiącami młodymi wykształconymi w wyższych szkołach niepublicznych tzw. licencjatów , których nikt nie chce , a ich umiejętności jedynie nadaja się na zmywak ?
 • 2015-05-31 12:22 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Andrzej Duda odgrzewa spór o pomnik smoleński w Warszawie

  Wdowa po papieżu wydała już przecie decyzję co podzieliła Polskę odnośnie pochówku na Wawelu. Mierna i marna prezydentura Kaczyńskiego, nie widzę do tej pory jakichkolwiek zasług więc po co ta szopka. Zginęło przy okazji przecież 96 osób, co niektórym należą się jeszcze większe pomniki i pamięć. A wystarczyło odwołać lot , tak się powinien zachować prezydent przy zdrowych zmysłach. Duda A. nijaki elekt , chyba wybrany jak randka w ciemno, urząd na który namaszczon jest , to przerósł jego możliwości intelektualne i obawiam się, że będzie to mdła bez polotu prezydentura i jak papuga powtarzając, być może nie do końca zdając sobie z tego sprawę , hasła Kaczyńskiego czy też innych pisdentów , których ponoć światłość i 'genialny rozum ' doprowadzily go do urzędu najwyższego w najjaśniejszej. Cóś chyba jak Bolek co na konia go posadzili wiele lat temu i biedny chłop do dzisiaj nie zdaje sobie z tego sprawy i dalej twierdzi ,że sam komunizm obalił swoim chłodnym realizmem , co zadziwiał i zadziwiać jeszcze będzie.
 • 2015-06-13 10:18 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Polityką rządzą dziś emocje, panuje moda na wkurzenie

  Analiza faktów z ostatnich 15 -20 lat wystarczy. Do ego nie trzeba 'politologów' czy innych 'uczonych' . Rządy AWS , SLAD to jedna wielka korupcja i przekręt. W tym całym bardaku i zamieszaniu Tusk Donald się ulotnił przed krachem a nie powinien. Powinien zostać. Nakręcona spirala jego zarobków jako przewodniczącego w EU a potem kiedy wyszła jego miernota w EU podczas gdy był miażdżaon przez Nifgel Farage w krótkiej a konkretnej ripoście Tusk przede wszystkim nie powinien odpowiadać po angielsku bo to było tragiczne , ale również tragiczna było to ,że nie odpowiedzial na postawione przez Farage pytania m.in o exdous 2 mln Polaków i dalszy , który się szykuje, lecz Tusk mówl o kulturze i przyzwoitości . Czyli jak w Polsce myslal ,ze bęzie wciskał kit ciemnym ludziom. Ja się zatem pytam jaka jest zatem przyzwoitość panie Tusk po 8 latach waszych rządów ? Co Pan obiecał 8 lat temu ? Czy przyzwoitość to jest to, ze miliony Polaków muszą wyjeżdżać za chlebem, wyjeżdżając zostawiają rozbite rodziny, dzieci sieroty prawie które wychowują dziadkowie . To jest właśnie tak przyzwoitość PO i do tego o zgrozo , lekarka podobno z przychodni w Szydlowcu staje na czele rządu . No i mamy efekty tej kultury i przyzwoitości wg Tuska Donalda . Resume : Tusk pognał przez 8 lat panowania wyciął w pień wszystkich co mu nie po drodze i 'przeszkadzali', pomijam aferzystę i złodzieja Piskorskiego , bo to akurat słuszne , ale wielu innych i zamiast lepszymi otoczył się miernotą. Pomijam ti Rostowskiego, bo akurat to była perełka w jego rządzie.
 • 2015-06-15 11:00 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Dlaczego nikt nie bojkotuje Igrzysk Europejskich w Baku

  Dziwota pojawiają się w tym tygodniku. A po co bojkotować, były już dwa igrzyska jedno w Moskwie drugie USA na znak protestu. Jest to typowe dla 'demokracji' amerykańskiej. Co z tego wynikło, dzisiaj mamy , Irak , Afganistan, Syrie i zamachy na Wstyd i żenada Za chwile tych prostaków będziemy mieli w Polsce w imieniu demokracji na Ukrainie. Ukrainie co nigdy nie była narodem lecz regionem , zbiór i zlepek różnej narodowości co ma na sumieniu mordy na Polakach m.in masowe na Wołyniu, a nasz senat czy sejm uchwala ze była to czystka etniczna. Ciekawe kiedy będą JOW by te cale towaryztswo wybierane w sejmie nie wiadomo jak na zawsze popedzic m.in. taki Sikorski był marszalkiem a już mendzi ze będzie miał jedynke.
 • 2015-06-16 00:41 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Georg, Georg Junior, a teraz Jeb? Czy znowu Bush zostanie prezydentem?

  Kiedyś imię arabskie Tayeb było ulubionym imieniem mojej dziewczyny, dzisiaj znowu Jeb -mówi do mnie moja małżonka
 • 2015-06-20 01:03 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Tusk zwołuje na poniedziałek nadzwyczajny szczyt eurogrupy w sprawie Grecji

  Grecja ma już doświadczenia i wprawę w bankrutowaniu. Zawsze byli nieodpowiedzialni i niepoważni, nawet wplaceniu podatków. Najlepiej im zawsze wychodzil przekręt i tzw. tworzenie kreatywnej ksiegowości , maja najwięcej kwalifikowanych księgowych CPA wraz z Cyprem per capita. Nie wiem co Tusk ma zwolywac skoro Grecja jest nie odratowania, przede wszystkim brak mozliwosci splat, kraj oszustw podatkowych na duża skalę, złodziejstwa i korupcji. Pieniądze unijne rozkradli ,a teraz graja na czas i cierpliwośc. Pogonić te badziewie, bo to jest nie do naprawy.
 • 2015-06-23 19:47 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Radosław Sikorski nie jest już marszałkiem Sejmu

  2015-06-23 14:33 | Szczyptyk nie tylko odchodzą , nie tylko dochodzą , ale też jak trzeba to i nazwiska zmieniają. Mnie Kowalskiego to zawsze się pytają jak się przedtem nazywałem.
 • 2015-06-29 14:34 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Fakelaki i inne nieszczęścia, czyli jakie są źródła greckiego kryzysu

  Taki los spotyka każdego złodzieja, a najpierw pławili się w bogactwie gdy takie państwo jak Polska w latach 1990-tych tonęły w biedzie , a jeszcze do tego musiały oddawać długi zagraniczne zaciągnięte przez bolszewie. Nie tylko sfałszowali traktakt przyjęcia do strefy euro to jeszcze zaciągnęli gigantyczne pożyczki na rozwój, które trafiły do prywatnych kieszenie ,a rozwój został na papierze . Strefa euro się rozpada , ale i Europa , kto więc spłaci za te dlugi 270 mld euro , podatnicy europejscy z pewnością. Czyli dalej odbije się to na podatkach. Zwykle barachło które już nie raz bankrutowało.
 • 2015-06-29 18:02 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Fakelaki i inne nieszczęścia, czyli jakie są źródła greckiego kryzysu

  2015-06-29 17:31 | MartinBaruch Nikt nie zmuszał l nikogo do brania kredytu we frankach. Kupowałem samochód wartości przeciętnego mieszkania tez proponowano mi kredyt we frakach, odmówiłem aczkolwiek wszyscy w nos mi się śmieli, bo frankowicz zaoszczedzał dużo wtedy pieniędzy pop przeliczeniu na franki . Po kilku latach role się odwrócily , jak kredyt już spłaciłem. Mam spokój Wiec kto tutaj na dobrą sprawę jest poszkodowany ? Ja , który uważam ,ze biorę zawsze kredyt jak musze i tylko w walucie w której zarabiam , czy udaje mądrale i udaje ,ze jutro to inny dzień i jakoś to będzie , a na pewno nie gorzej , a jak coś to lament i wrzask ? Grecy to podobny wymiar odpowiedzialności a przy okazji złodziejstwa bo kredyty brane przez państwo z góry były zaplanowane jako procent do indywidualnych kieszeni , inwestycje które nigdy nie powstały, pieniądze zniknęly np. centrum osocza w Polsce kilkadziesiąt milionów dolarów , czy tez słynne wziątki polskich polityków=warto obejrzyć ich wille w Konstancinie
 • 2015-06-30 13:13 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Co z Grecją w najbliższych dniach

  Najgorszy scenariusz przed nami tj. jak utrzyma się gospodarka grecka przez najbliższe kilka tygodni. Mnie jednak niepokoi jednak jedno najistotniejsze . Kto ma kontrole nad emisja pieniądze euro w Grecji. Grecki bank centralny ? jeżeli tak ,tak jaki problem będzie dla tych oszustów dodrukować kilka miliardów i wprawdzic na rynek ? Przecież oszukali już poważnie całą Europę fałszując bilans akcesyjny i to nie zrobil albo zrobila grupa obywateli lecz rząd grecki z bankiem centralnym. Europejskich polityków trzymają dobrze za jaja. Nabrali kredytów ale wiedzieli ,że dolę trzeba odpalić. I tak zrobili. Można sobie postawić pytanie to po wpompowano w gospodarkę grecką w latach 2010-2015 prawie 200 mld euro. była emisja bonów skarbowych z data wykupienia za 70 lat. Czy to jest odpowiedzialne i poważne. Problem jest bo kasa zostalą podzielona , inwestycji które miały powstać to nie ma i nigdy nie będzie. Dalsze układy i dalsze pompowanie kasy europejskiej do Grecji to scenariusz jak wyżej. 3 lata temu Grecja kupila 4 fregaty z Francji za kwote 16 mld euro. Niech mnie ktoś może sprostuje jeżeli się w tym wszystkim mylę, na pewno Sarkozy albo Chirac wytłumaczyliby tę zasadność. Nie tak dawno Chirac poszedł na układ z wymiarem sprawiedliwości i oddal 2.5 mln euro. Chyba już tylko Talmud albo Biblia ostała, czyli słowo Boże.
 • 2015-07-16 16:39 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Żakowski: polityka Niemiec po raz pierwszy od 1945 r. jest niebezpieczna dla Europy

  O czym tu pisać i o czym dyskutować. Grecy przejedli pieniądze czyli skonsumowali, większą części łatwej kasy rozkradli i na dobre przez dobre wiele lat fałszowali dane statystyczne , po prostu kradli ile wlezie od dołu do góry, pławili się w zlocie podczas gdy kraje jak Polska żyły i jak większość naszego społeczeństwa zyje w nędzy nie pomnę o emerytach. Grecy teraz robią z siebie męczenników. na zasadzie na krzywy ryj a może się jeszcze uda. Tak bezczelnych typow jak aktualny premier czy ten poprzedni Varufakis to rzadko się ogląda. Wszystko spada na Niemców bo przecież te państwo stworzone jest do tego by wiosłować i ciągnąc za sobą ubogie gospodarki. Ciagnąć tak, pomogać tak i finansowo też, ale NIemcy nie pzowolą się okradać. Jest to ostrzeżenie dla polskich 'bizmesmenów' czyli w większości aferzystów i popierających ich 'polityków' , okradających naród z czego się da. Zasada jest jedna: pożyczyłeś to trzeba oddać. Nie masz to ci pomożemy , ale nie tak chcą Grecy umorzenia dlugow . Dlugów się nie umarza ! Bo jeżeli się je umowy to znaczy wszyscy w Europie będą się musieli zlozyc by złodzieje nie umarli z głodu. A tak na marginesie: biora emerytury ile się da i renty gdzie sięda i okazało się ze co drugi emeryt w Grecji ma więcej niż 100 lat. Jak to możliwe , ano papierowo tak samo jak ich wirtualna księgowaść w której są mistrzami wraz z Cyprem.
 • 2015-07-25 00:25 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Miliardowa dziura w finansach SKOK-ów

  Temat na czasie skoro Duda dba o czystość , Szydło nam tłumaczy że PO nie umie rządzić, wszystko się zatem na nas wali gdyby nie opatrzność i Jasna Góra , gdzie żarliwy 'katolik' Kaczyński Jarosława ma sesje albo tyż seanse spirytualne z Niebem i modli się za nas siarczyście. Ale tak by po bożemu dalej tak było to te SKOK ' i aż się proszą o audyt unijny by przekręty nagłośnić , bo widać PIS ma przyzwolenie na bezkarne pobieranie kasy jak niegdyś FOZ ( w tle kaczynscy z Glapinskim) . Oby Tylko ten Duda dudkiem się nie okazal.
 • 2015-07-29 14:39 | Kabaret Odjazdowy

  Ekonomiści wspominają Jana Kulczyka: Wielka postać, przedsiębiorca z wizją

  Brał i dzielił. Wieka postać. Najlepiej rozumiał tzw. wtórna akumulację kapitału, a ochłapy rzucał w tłum jako mecenas sztuki, tudzież dobrodziej i uzdrowiciel.
 • 2015-07-29 16:00 | Kabaret Odjazdowy

  Re:Ekonomiści wspominają Jana Kulczyka: Wielka postać, przedsiębiorca z wizją

  odp. albo podpowiedz : 2015-07-29 15:50 | janekwisniewski Podzielam szczere spojrzenie i płynący prosto z serca komentarz i smutek wynikły z powodu straty śp. Jana K. . Tak samo się przejąłem m.in jak zastrzeli Pershinga a jeszcze bardziej śmiercią Baraniny.