Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(15)
Komentarze użytkownika: jpr1
 • 2015-10-21 22:18 | jpr1

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Panie Adrianie, w debacie to jednak był przede wszystkim Zandberg, bo Pańska koleżanka u red. Lisa dzień wcześniej wypadła zdecydowanie gorzej. A dzięki elastycznemu zatrudnieniu, na które tak Pan wyrzeka, udało się przejść przez kryzys stosunkowo suchą nogą i bezrobocie nie przekroczyło bodaj 15%, nie poszybowało jak we Włoszech czy Hiszpanii w okolice 25%. Państwo socjalne - owszem, miłe, ale trzeba na nie zarobić. Widać wyraźnie, że dla przedsiębiorstwa lepiej, kiedy jest prywatne, bo wtedy jego dyrektor (czy prezes) jest rozliczany przez właścicieli z zysku, a nie z realizacji polityki rządu i zachowania spokoju społecznego. Ale cieszę się, że wasza formacja młodych lewicowców powstała, bo to dowodzi, że Polska jest normalnym krajem w którym może zacząć tradycyjne powiedzenie, że "kto za młodu nie był lewicowcem, na starość będzie łajdakiem" przestaje budzić pusty śmiech.
 • 2016-01-10 01:00 | jpr1

  Re:Janusz Wojciechowski o areszcie dla prof. Andrzeja Rzeplińskiego

  Pan Wojciechowski podpowiedział w istocie paragraf dotyczący jego pryncypała: wszak odmowa przyjęcia przysięgi od trzech prawidłowo wybranych sędziów TK niewątpliwie jest uniemożliwieniem im wykonywania czynności! Nowy Konrad Wallenrod?
 • 2016-09-21 15:12 | jpr1

  Re:Pierwszej Damy nie było na premierze „Smoleńska”. Wybrała Woody’ego Allena

  Jest w internecie piękny filmik z Nowego Jorku, z obecnej wizyty prezydentowstwa Dudów, kiedy grupka KOD-owców informuje, co myśli o PAD ("MARIONETKA, MARIONETKA"), a p. Agata przesyła im całusa. To chyba sporo wyjaśnia w sprawie jej sympatii i intencji.
 • 2017-05-21 16:03 | jpr1

  Re:Kongres Prawników Polskich był sukcesem solidarności. Pytanie, na jak długo jej wystarczy

  "Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni." Kiedy o tym, że środowisko się nie oczyściło mówi bezpośredni zwierzchnik sędziego Kryże (skądinąd zapewne bardzo sprawnego sędziego, bo mało kto się spodziewał, że zdoła dokończyć proces FOZZ, ale był wśród tych, którzy skazywali opozycjonistów, że o działalności jego ojca nie wspomnę) i przedstawiciel partii, która przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości zrobiła prokuratora stanu wojennego, to trudno nazwać to inaczej. "Śmiech pusty, a później litość i trwoga".
 • 2017-07-26 01:03 | jpr1

  Re:Prezydent podpisze jedną ustawę sądową – o ustroju sądów powszechnych. Co to znaczy?

  Bez przesady. Ta ustawa jest oczywiście b. ważna dla PiS, ale dzięki wetu pozostały możliwości odwołania. SN w najbliższych dniach ma rozstrzygnąć sprawę Kamińskiego - to chyba dobrze, że zdąży. Być może veto prezydenta wynikało ze względów ambicjonalnych, bo słyszałem taką interpretację w jednej z telewizji (domagał się prawa powoływania sędziów SN, tymczasem Sejm przykroił ustawę tak, że owszem, miał ich powoływać, ale spośród wskazanych przez Ziobrę), ale tym niemniej pełnia władzy w ręce Prokuratora Generalnego nie trafiła. I z tego należy się cieszyć. A co dalej - czas pokaże. Szczególnych złudzeń nie mam, ale zawsze lepiej, jeśli ta władza pozostanie w dwóch różnych rękach
 • 2017-09-13 23:51 | jpr1

  Re:Kupimy radar, który nie będzie widział dookoła? Szykuje się kolejny zwrot w zakupie systemu Patriot

  @woytek, proponujesz, jak rozumiem, jednostronne rozbrojenie? Ten rząd specjalizuje się w niekupowaniu potrzebnego (również jego zdaniem) uzbrojenia, więc w gruncie rzeczy idą w stronę twojego rozumowania!Pomimo tego, że nasza gospodarka rozwija sie najszybciej od 100 lat i spodziewamy się jeszcze zastrzyku gotówki od Niemców, wydatki na obronność nie są realizowane. Co gorsza, prezydent nie mianował kolejnych kilkunastu generałów, więc z tego też będą oszczędności!
 • 2018-01-25 17:58 | jpr1

  Re:Cenckiewicz prezentuje dokumenty na temat wizyty Mazowieckiego w Londynie

  Falicz Jedrek - rozumiem, że masz świadomość iż "wśród tych, którzy pili z Kiszczakiem w Magdalence" był również Lech Kaczyński, a przy Okrągłym Stole zasiadał i Jarosław? I również był wśród popierających koncepcję "Wasz prezydent, nasz premier"?Jaruzelski był już prezydentem wybranym przez Sejm kontraktowy. Rozumiem, że Okrągły Stół to dla ciebie uosobienie zła, jak każdy kompromis... A co sam robiłeś w tym czasie? Prezydent Kaczorowski był wprawdzie prezydentem legalnym z punktu widzenia konstytucji kwietniowej, ale nieuznawanym przez żaden kraj na świecie.
 • 2018-01-25 18:15 | jpr1

  Re:Szef polskiej dyplomacji w Niemczech. Widać różnice wobec poprzednika

  Skoro uważasz, że Niemcy nie zapłacili nam za wszystko (zawsze to trudne, bo jak wycenić życie milionów ludzi którzy zginęli lub zostali zamordowani w czasie wojny), to ciekaw jestem, po ile liczysz 1 km2 tzw. Ziem Odzyskanych, stanowiących pewnie 20-25% powierzchni Niemiec z 1939 roku? Oczywiście, dla nas to rekompensata za Kresy, ale przecież nie na rzecz Niemiec je utraciliśmy. Problem tylko w tym, że od Rosji na pewno nie dostaniemy złamanego grosza, zwłaszcza, że dziś Kresy nie należą do niej. Z kolei Litwa, Białoruś i Ukraina odziedziczyły je po ZSRR, same były ofiarami II w.ś., nie są zamożniejsi od nas, więc na nich też nie można w tej kwestii liczyć. Równie dobrze możemy żądać pieniędzy od Anglików i Francuzów za to, że w 1939 nie uderzyli na Niemców, tylko siedzieli za Linią Maginota!
 • 2018-01-25 23:30 | jpr1

  Re:Drugim lotniskiem stolicy ma być odległy Radom, a nie Modlin

  Problem w tym, że istniejącą konstytucją PiS specjalnie się nie przejmuje i w razie czego powie:"Mamy opinie wybitnych ekspertów, że dług publiczny należy liczyć inaczej, więc do progu określonego w konstytucji jest jeszcze daleko. Zresztą konstytucja jest postkomunistyczna, więc z definicji nie ma sensu jej przestrzegać!". Pomysł z Radomiem jako lotniskiem zapasowym (podkreślam: zapasowym, a nie drugim) dla Okęcia nie jest całkiem od czapy - warunki atmosferyczne uniemożliwiające lądowanie na Okęciu na ogół oznaczają takież warunki w Modlinie, a 100 km drogą szybkiego ruchu (na połowie tej trasy już istniejącą) to nie jest szczególnie daleko. Oczywiście przydałby się pociąg jadący krócej, niż dwie godziny... Ale gorzej z połączeniem z przyszłym CPK, bo tam chyba nie ma sensownego połączenia z Radomiem...
 • 2018-07-31 13:44 | jpr1

  Re:A gdyby PiS obchodził 50-lecie rządów

  @AOlsztyński "Polacy w znacznej większości nie chcą powrotu do tego, co było"- oby, bo mnie się wydaje, że, sądząc po sondażach, jakieś 30% ("żelazny elektorat" PiS chce powrotu do PRL A może się mylę, może oni po prostu wierzą w nieomylność Prezesa i przyjmą każdą jego woltę? Szydło jest świetnym premierem - super! W związku z tym odwołamy ją ze stanowiska! - też dobrze. Prezes mówi, że Samoobrona to ubecy i nigdy nie wejdzie z nimi w sojusz - słusznie! Prezes decyduje, że razem z Samoobroną stworzy rząd - doskonale! Prezes postanawia wywalić z rządu Leppera nasyłając na niego prowokatorów - też słusznie! Prezes mówi wyraźnie w wywiadzie dla Gazety Polskiej, że Rydzyk jest powiązany z rosyjskimi służbami, czego dowodzi m.in. jego antyeuropejskość - a 20 lat później sam jest na pozycjach antyeuropejskich, za to przekazuje miliony z państwowej kiesy na różne przedsięwzięcia Rydzyka - nadal nikomu to nie przeszkadza! Ustawę nowelizuje się w trybie pilnym, kilka miesięcy później nowelizuje się ją ponownie, w trybie jeszcze pilniejszym, w zasadniczych punktach wracając do tej sprzed pierwszej nowelizacji, za to powodując, że w międzyczasie hasło "polskie obozy koncentracyjne" zostało użyte miliony razy na całym świecie - znowu pełny sukces! Podejrzewam, że jeśli Prezes któregoś dnia ogłosi likwidację własności prywatnej, a swojego kota nakaże mianować senatorem nadzwyczajnym, to większość tego elektoratu również go poprze, bo to nie wybór polityczny, a stan umysłu.
 • 2018-10-12 00:11 | jpr1

  Re:PiS i „Solidarność” dobijają polski kapitał w handlu

  W poprzednią niedzielę byłem po południu w CH Janki (głownie sklepy przemysłowe: IKEA, Praktiker itp.). Stał korek do wjazdu i do wyjazdu, na parkingu trzeba było upolować miejsce parkingowe,a w sklepie tłum! Ludzie zwłaszcza zakupy przemysłowe chcieliby zrobić w niedzielę, spokojnie pochodzić z rodziną, zastanowić się nad meblami, sprzętami pouzgadniać różne rzeczy z personelem. Czy można w sobotę? Naturalnie, ale podejrzewam, że w soboty wygląda to podobnie. Rozumiem, że w ramach troski o pracowników handlu pozostali będą musieli brać urlop chcąc zrobić zakupy tego typu.
 • 2019-01-08 22:18 | jpr1

  Re:Rozdział Kościoła od państwa. Pomysł słuszny, ale czy realny?

  nakatomi - żebyś się nie zdziwił. Ponoć w zeszłym roku odsetek uczestniczących w mszy wzrósł. Ja już się zdziwiłem, bo myślałem, że powrót do prL jest niemożliwy, a PiS zdecydowanie w tym kierunku steruje i ma w tym wysokie poparcie...
 • 2019-01-08 22:26 | jpr1

  Re:Rozdział Kościoła od państwa. Pomysł słuszny, ale czy realny?

  @mt7 Z faktu, że 37% osób zarejestrowanych jako katolicy regularnie uczęszcza na mszę (podobno w ostatnim roku ten odsetek wzrósł) nie wynika, że następne 20% nie czuje się katolikami i nie posyła dzieci na religię. A skoro posyła, to pewnie woli, eby religia była w szkole, a nie poza nią (tak jest przecież zdecydowanie wygodniej).
 • 2019-01-25 14:55 | jpr1

  Re:Tylko u nas: Szef KPRM o szczegółach spotkania premiera z szefami klubów

  Rozumiem, że wg min. Ziobry płatny morderca dostanie niższy wyrok, bo nie będzie się powodował nienawiścią? A może chęć zysku jest równie niską pobudką? Naprawdę, rozstrzyganie czym kierował się morderca to chyba nie jest zadanie dla sądu, który może najwyżej orzec, czy było to zaplanowane morderstwo, czy też zabójstwo w afekcie...
 • 2019-01-25 14:58 | jpr1

  Re:Tylko u nas: Szef KPRM o szczegółach spotkania premiera z szefami klubów

  Przecież konstytucja jest postkomunistyczna, czyli nieważna. Owszem, nie proponuje się żadnej innej, bo nie ma szans na jej uchwalenie, ale żeby zaraz stosować się do istniejącej???