Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(39)
Komentarze użytkownika: juszczyniak
  • 2015-07-14 11:00 | juszczyniak

Re:Tsipras przegrał walkę w Brukseli, stawiając wszystko na jedną kartę

1. "Polityka" kiedyś lewicowa, dziś liberalnoprawicowa, lewicowy rząd Grecji odbiera jak nadkwasotę żołądka. Nie współczuję, a wręcz gratuluję! 2. Czasy Endżi Merkel, hamulcowa UE!, są u schyłku. Regularne wybory do Bundestagu jesienią 1917 -nie zakładam się, że wcześniej będzie musiała ustąpić!- przegra, do władzy dojdzie lewica i Europa ruszy do przodu! Może to jest moje [i]wishful thinking[/i], realne jest mimo to. 3. Pana publicystę Adama K. Czerniaka informuję, że nie premier Tsipras przegrał, a Endżi i jej rottweiler Schäuble. Brawo!!!
  • 2015-09-16 11:52 | juszczyniak

Re:Miriam Shaded kandydatką partii KORWiN do Sejmu

Zgodziła się "iść" ze zgrają oszołomów, to mówi dużo, jeżeli nie wszysto, o owej pani. Przypomnę jak Korwin-Mikke nazwał uchodźców w Parlamencie Europejskim: "... ludzkie śmieci..." Wystarczy?!
  • 2015-09-17 11:57 | juszczyniak

Re:Nie odpowiadamy za dramat Bliskiego Wschodu. Polemika z tekstem Jacka Żakowskiego

Wywody p. dr. Zaborowskiego czytałem "po łebkach", szkoda czasu! Podobne wywody do znudzenia wypowiadali polscy nowoeuropejscy decydenci współnapadu na Irak. Ż e n a d a !!! Pisze więc p. dr. Zaborowski: " Stany Zjednoczone popełniły fundamentalny błąd ..." A gdzie, panie dr. Zaborowski, słówko "Polska" w owym zdaniu?! Jeżeli artykuł p. Żakowskiego dobrze zrozumiałem, a czytałem go uważnie i nie bez satysfakcji, bo pisał mi z serca(!), to Autor zajmował się nie winą Stanów Zjednoczonych, a właśnie Polską. Wywody, p. dr. Zaborowski, wywody, wywody,... W liceum mieliśmy fajnego belfra, który uczniowi "kręcącemu" przy odpowiedzi mówił: "S... obok!" Coś takiego Panu, p. dr. Zaborowski wyszło.
  • 2015-09-19 16:43 | juszczyniak

Re:Informacje o in vitro w aktach stanu cywilnego? Przepis uderzy w samotne matki i pary jednopłciowe

[b]Skandal !!![/b]
  • 2015-11-08 16:08 | juszczyniak

@scrambler

Reakcja Twoja jest hipertypowa. Autorzy relacji "słusznych", m.in. również ta autorki, mogą sobie według upodobania twierdzić co im ślina na język przyniesie, "niesłuszni" niech trzymają dziapę, bo psują poczucie jedynej słuszności. Jeżeli jednak już mają czelność zakłócać to poczucie słuszności w antyrosyjskości, to ruki pa szwam i dowody na stół!!! Zresztą: Czyż @tow.PiSodajew nie wyraził się jasno, opisując sytuację?! Dowody w postaci fotografii są nam winni oskarżyciele, czyli USA. Ale tak tu, jak również w sprawach ukraińskich, mają "zakłócenia". Pozostają takie "wiarygodne" źródła jak Syryjsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne, "umiarkowana opozycja" (nikt, nawet USA, nie wie, kto to jest!), albo na Syryjską Organizację Praw Człowieka, która nota bene składa się z jednej osoby, Osama Suleimana alias Ramiego Abdul-Rahmana, "działającego" w małym mieszkanku w Coventry, nieopodal Birmingham. Ta właśnie "Organizacja" jest szczególnie przez polskie "słuszne" media chętnie i gęsto przywoływana, jako źródło najczystrzej prawdy i wiarygodności. Któż by się jednak takimi drobnostkami zajmował PS. Obawa autorki, że Rosjanie mogliby się odkochać w Putinie, bo samolot ewentualnie został rozwalony przez jakichś bandziorów, jest mocno mylny.
  • 2015-11-14 16:34 | juszczyniak

@rumot

W obliczu (brak mi adekwatnego przymiotnika!) zamachów w Paryżu nie wypada drzeć papę. Ksenofobia nie zna jednak takich zahamowań. Twój wpis jest tego dowodem. To, drogi rumocie, nie odruchy humanizmu u Europejczyków, wśród nich wielu Polaków, są przyczyną terroryzmu, jak sugerujesz w swim wpisie. [b]Przyczyną jest chory na umyśle były prezydent USA, George Walker Bush; no i jego byli sojusznicy, w tym Polska!.[/b] Pomijam zbrojenie afgańskich Talibanów i tym samym generowanie Al-Kaidy z Osamą bin Ladenem na czele. Prawdziwa rozpierducha zaczęła sie bezpodstawnym, bandyckim [b](wbrew prawu miedzynarodowemu!)[/b] napadem na Irak. Uważam, że choćby z samego taktu, wszyscy wielbiciele owego bohaterskiego czynu, winni teraz właśnie trzymać papę! Karta wojen USA, od eksterminacji Indian począwszy, pięknie zapisana napewno nie jest. Wyjątkiem są dwie wojny światowe i zwycięstwo w wojnie domowej nad Południem, znoszące w USA niewolnictwo. Obwinianie winą za terroryzm otwartych na uciekinierów krajów jest po prostu pomyłką. Nad Twoimi preferencjami polityczno-religijnymi nie próbuję nawet łamać sobie głowy. ............................................................................................................................................... PS. Moja osobista wrzutka za GW: "Duda do Francuzów: Jesteśmy z Wami myślą, żalem i [u][b]modlitwą[/b][/u]." "Francuski rysownik: [b]Nie módlcie się za Paryż. "Nie potrzebujemy więcej religii."[/b]" -Czy Dudzie da się to wytłumaczyć?!
  • 2015-11-15 09:58 | juszczyniak

@rumot

Dajmy sobie spokój. Nie zgodziłem się i nie zgadzam się nadal z Twoją mylną, aczkolwiek w Polsce powszechną tezą, iż winni terroryzmu są otwarci na świat Europejczycy. Tak wyraziłeś się w swoim pierwszym wpisie. Odniosłem się do niego, podając właściwe przyczyny. Efekt... "Groch o ścianę!" Po szyderczym odniesieniu się do podanych przeze mnie przyczyn, rozpisujesz się o dawnej historii regionu Syrii. Jakoś od czasu przez Ciebie podanych historycznych przemian do podanych przeze mnie działań USA, po części ramię w ramię z nowoeuropejską Polską, terroryzm był prawie nie znany. "Dyskusję" z Tobą zamykam, bo jakiż w niej sens? PS. Kto z nas obu/obojga omijał szkołę, można by osądzić na podstawie ortografii i interpunkcji wpisów. Logiką również nie grzeszysz.
  • 2015-11-25 10:05 | juszczyniak

Re:Rosyjski bombowiec zestrzelony nad Turcją. Kreml sprawdza, co może w relacjach z Zachodem

1. Do artykułu się nie odnoszę, szkoda atramentu. Autor posługuje się NIEPRAWDĄ! I tak, jak @vandermerwe pyta: "... w kogo, politycznie rzecz biorac, byla wymierzona rakieta turecka?", można by zapytać, w kogo ten niegodny POLITYKI artykuł jest wymierzony? Czyżby POLITYKA takimi artykułami testuje granice wytrzymałości swoich czytelników. Fakty na temat tego zajścia można przy dobrych chęciach i średnim wyczuciu obiektywizmu wyszukać nawet w sieci będąc zatopionym w cieplunim fotelu i przy kubku kawy. Trzeba jednak chcieć! 2. Przed chwilą na stronieGW ukazał się artykuł, w którym jest opublikowany list Turcji do przedstawicieli ONZ, m.in. do Ban Ki-moona: > http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19242039,rosyjskie-bombowce-byly-nad-turcja-przez-17-sekund-wikileaks.html 3. RT (wiem, wiem, putinowska propaganda, ale warte obejrzenia): > https://www.rt.com/news/323240-russia-turkey-warplane-downed/
  • 2015-11-28 12:26 | juszczyniak

Re:Wojny Rosja-NATO nie będzie. Przynajmniej na razie

1. Właściwie po pragmatycznym wpisie @Tanaki, który wyłuszczył to, czego autorka nie wyłuszczyła, możnaby sprawę pozostawić w spokoju. Artykuł p. analityk jak gdyby sprzed trzech dni, choć z świeżą datą. Dodam więc swoje pięć groszy. 2. Domysły, iżby Putin zamierzał podzielić członków NATO, co sugeruje autorka, nie ma ani rąk, ani nóg. Jeżeli tak ważna intytucja, jaką jest Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, te sugestie publikuje, oczekiwałbym mocnych przesłanek, bo udowodnić takie coś raczej się mnie da. Jest wręcz inaczej. Putin od miesięcy apeluje do Zachodu i ubiega się o utworzenie licznej i silnej koalicji antyterrorystycznej. Musiał się jednak zdarzyć Paryż, aby porzucić dąsy i zacząć, jak to obecnie czyni prezydent Francji, "składać" takową koalicję. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że taka koalicja w najbliższym czasie powstanie i idę w zakład, że będzie również zaangażowana armia Baszszara al-Asada, czy to się USA spodoba, czy nie. Minister spraw zagranicznych Francji, Laurent Fabius, wczoraj już coś w tym kierunku sygnalizował. 3. Zawieszenie przez Erdogana lotów nad Syrią nie jest jego decyzją. W ub. środę spotkali się ambasadorzy przy NATO i wyjaśnili tureckim imbecylom, że mają siedzieć cicho. Ten niewytłumaczalnie głupi i rozpaczliwy akt Erdogana w obronie interesów syna i zięcia (m.in. handel iracką ropą, pochodzącą z kradzieży przez Państwo Islamskie) stał się bowiem dla znaczącej reszty NATO poważną przeszkodą na drodze do tworzenia nowej antyterrorystycznej koalicji NATO-Rosja-Syria, którą od kilku dni szykuje prezydent Francji. Niemcy również wezmą w niej udział, a to należy uznać za dowód na powagę przedsięwzięcia. Należy przypuszczać, że USA również jakoś dołączą, z pewnością na "specjalnych" warunkach, aby nie tracić całkiem twarzy. 4. Putin swoimi skutecznymi antyterrorystycznymi działaniami w Syrii w pewnym sensie zawstydził dotychczasowe "działania" koalicji USA-Arabia Saudyjska-Turcja i jeszcze kilku innych kurdupli. 5. Wg. ostatnich doniesień, po osobistej inicjatywie dyktatora Erdogana zamknięto dwóch dziennikarzy tamtejszej gazety, w której owi mieli czelność opisać zorganizowany przez tureckie służby konwój ciężarówek, który przewoził pod osłoną nocy na teren Syrii broń. Dziennikarze Ci zostali skazani za zdradę tajemnic państwowych, współpracę z ugrupowaniami terrorystycznymi i jeszcze kilka więcej dziwadeł. Jest to jeszcze jednym dowodem na to, że członek NATO, Turcja, dozbrajała bandytów, przeciw którym od dosyć dawna (nieskutecznie!) walczy główny członek NATO, USA. Zrozum to, kto chce!
  • 2015-11-28 16:40 | juszczyniak

Polacy wśród najlepiej wykształconych imigrantów na świecie

Bardzo, ale to bardzo jestem niepewny, czy z powyższego tytułu płakać, czy się cieszyć. @jakowalski chyba jest najbliżej prawdy!
  • 2015-12-05 15:54 | juszczyniak

Re:Syria na zdjęciach z lat 2010-2015: jak wojna zmieniła obraz kraju

1. Z przyjemnością stwierdzam, iż nigdzie w artykule nie natrafiłem na odwołanie się autorki na jakże słynne "Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka". Gratuluję! 2. Niesposób po lekturze artykułu zapytać się, czy było to wszystko tego warte?! Siłą rzeczy narzuca się analogia do tragicznego Powstania Warszawskiego.
  • 2016-01-07 16:28 | juszczyniak

@slima11

Pardon, na myśli masz przypuszczalnie SN, a nie TK? Coś tam kiedyś napewno będzie musiało być. Ta "rewolucja" Jarka Niewielkiego mu płazem nie ujdzie.
  • 2016-01-14 19:55 | juszczyniak

Re:Masowe zwolnienia w „Wiadomościach” TVP. Czy taki program można oglądać?

[u]Ryszard Terlecki[/u]: „Jeżeli media publiczne wyobrażają sobie, że będą przez najbliższe tygodnie zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać. Media publiczne nie są od tego, żeby być stroną w sporze politycznym, [b]są od tego, aby rzetelnie informować obywateli[/b]”. No i o to właśnie chodzi, p. Terlecki! Tylko, kto to niby z tych "nowych" starych to umie? Sam Ziemiec ma(miał) z tym "rzetelnym" kłopoty. A jaj, widać, chyba też nie ma.
  • 2016-01-20 17:08 | juszczyniak

Re:Prawica górą? Niekoniecznie – mówią eurodeputowani o debacie w PE

1. Przemówienie OK lecz obok tematu z wyjątkiem końcówki, odpowiedzi na poruszone przez eurodeputowanych kwestie nie było. 2. Zachwyt wyłącznie u parlamentarzystów eurosceptycznych czyli od prawicowych do psychicznie wątpliwych. 3. Zachwyt p. premier wyłącznie z wystąpień parlamentarzystów eurosceptycznych czyli od prawicowych do psychicznie wątpliwych. 4. P. premier nie została przez swoich "snafcuf" pouczona, że strony takiego posiedzenia nie afiszują swych emocji; nie aplaudują, nie przytakują kiwaniem głową. Nie robił to ani szef MSZ Holandii, Bert Koenders, nie robił to również wiceprzewodniczący KE, Frans Timmermans. 5. O stoickim spokoju p. premier świadczyła jej różowoczerwona szyja. Golf w tym przypadku zakrył by te kolory. 6. Co Wszczykowski miał na myśli, żartując o "nowym liderze Europy", niech pozostanie jego tajemnicą.
  • 2016-01-31 09:37 | juszczyniak

Re:PiS zapoczątkował erę parlamentaryzmu automatycznego głosowania – na komendę, nocą

Chciałbym przypomnieć, że również senat i prezydent funkcjonują po nocy. O takiej porze też lubili/lubią się spotykać prezydent z prezesem. To jest pora ciemnych mocy. Do tego stylu pracy "pił" przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, na wspólnej konferencji z nocnikiem PAD.
  • 2016-02-04 18:30 | juszczyniak

Kim jest szefowa Kancelarii Premiera. Druga Beata po Beacie.

[i]"Kim jest szefowa Kancelarii Premiera?"[/i] -pyta POLITYKA. Ja wiem kim nie jest: prawnikiem.
  • 2016-02-08 18:12 | juszczyniak

Re:Przeciwko nowemu podatkowi PiS najgłośniej protestują ci, którym miał pomóc

Niemcy na takie coś mówią "polnische Wirtschaft". Trudno im nie przyznać racji !
  • 2016-02-12 18:45 | juszczyniak

Re:List otwarty do prezydenta w obronie Jana Grossa: To szykany, tak się nie robi

Sytuacja wokół Jana Grossa w Polsce przypomina mi lata powojenne w RFNie. Najcichsze oskarżenie NSDAPowców, SSmanów, Wehrmacht ... wywoływały wycie "niewinnych" i ich zwolenników. Podobnie wyje wiecznie wczorajsza, antysemicka, nienaprawialna hołota w Polsce na publikacje Grossa. Historyka, jak by nie było! Wyjącą hołotę historia jednak nie interesuje, bo swoje wie, co wiedzieć chce. Powyższy list popieram i życzę Polsce więcej Janów Grossów !!!
  • 2016-02-17 15:50 | juszczyniak

Re:Biblioteka Narodowa o relacji JPII z Anną Teresą Tymieniecką: Nic w tym wyjątkowego

To, co Biblioteke Narodowa o relacji JPII z Anną Teresą Tymieniecką mówi, jest typowo polską reakcją na najdrobniejsze słowa krytyki w stronę działań JPII: "Wszystko było cacy!!!" A ja wczoraj oglądnąłem na ARTE dokumentację BBC (59 min.). Pod wieloma względami zgadzam się z wypowiedziami [b] inder[/b] i [b]AgnK[/b], jedynymi na tym forum, którzy bliżej zajęli się tym dokumentem. Wypowiedzi innych to typowe stanowiska typowych Polek/Polaków: Odczepcie się od najwybitniejszego POLAKA, św. Jana Pawła II. Autorzy dokumentu, pisze o tym [b]AgnK[/b], dostępu do wszystkich dokumentów nie mieli, Biblioteka Narodowa okopała się. Najbliższy współpraocownik JPII, kard. Dziwisz, był nieuchwytny, jak zresztą reszta hierarchii Kościoła. Dokument był więc oparty na tym, co autorzy znaleźli w USA, w spuściźnie po Annie-Teresie Tymienieckiej, na wypowiedziach historyków i nielicznych znajomych dwojga bohaterów dokumentacji. Trzeba wiedzieć, że tak p. Tymieniecka jak również JPII robili kopie swoich listów, a część tych kopii istnieją poza Biblioteką Narodową, również w wyżej wspomnianej spuściźnie, naturalnie nie w komplecie. Wystarczy jednak, aby na podstawie przedstawionych w dokumencie fragmentów listów, miejsc i okoliczności ich spotkań odczuć, jak "głęboki" był stosunek tych dwóch osób, jak głeboko byli z sobą spleceni. Mieli do tego prawo! Jakichkolwiek jednak sugestii, jakoby owy stosunek wykraczał poza sferę duchową, w dokumencie brak. Nie znaczy to, że mogło coś "takiego" nie być. Fragmenty listów i pokazane fotografie zdradzają bowiem bardzo intensywny związek; w moim odczuciu badzo ludzki! Jeszcze raz podkreślę: Mieli do tego prawo! Superkonserwatywny JPII nabrał w moich oczach ciepłych, przyjacielskich, ludzkich cech. Reakcja, mniej tchórzliwej Biblioteki Narodowej, więcej jednak hierarchii kościelnej, szczególnie kard. Dziwisza, tylko potwierdza hipokryzję tej instytucji.
  • 2016-02-18 15:50 | juszczyniak

Re:BBC stworzyła dokument o „głębokiej przyjaźni” Jana Pawła II z filozofką polskiego pochodzenia

[b]@azur[/b]: [i]"Widocznie Jan Paweł II lubił przebywać z kobietami"[/i] ------------------------------------------------------------------------------------- Ten fakt robi go sympatycznym!
  • 2016-03-23 11:22 | juszczyniak

Re:Sawczenko skazana na 22 lata łagru. Ten wyrok to zemsta i demonstracja siły Putina

W artykule jednoznacznie stwierdzono, iż obrońca Sawczenki ma [i]"... dowody nie do podważenia ..."[/i]. (-Jakie?!, ciśnie się na usta.) Nie ma więc przeszkód, aby wykorzystać wszystkie możliwe instancje sądowe w Rosji, aby potem poskarżyć się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie Putin rozkazywać nie ma możliwości. To obrońca wie i przypuszczalnie tę drogę wybierze. Choć zachowanie Sawczenki na sali rozpraw (Pussy Riot?!) wskazuje na labilny stan psychiczny i trudno o przewidywalność w jej przypadku; dziwi, że taka osoba jest oficerem, nawet jeżeli to jest ukraińska armia, i ma prawo pilotować bojowe maszyny. [i]"To bezczelna demonstracja stronniczości i upolitycznienia rosyjskiego sądu, działającego na rozkaz prezydenta Putina." [/i] Przypuszczam, że to jednoznaczne(!) stwierdzenie autorki natchnęło @Estebana Peresa do jego celnego komentarza.
  • 2016-03-28 18:53 | juszczyniak

Re:„Bonżur wolność”. Dziś manifestacja KOD przed Kancelarią Premiera

Komentarze moich poprzednikow -od @axiom1 do @edan- swiadcza albo o ewentualnych swiatecznych zakluceniach gastrycznych, albo -co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne- po prostu brak zrozumienia sensu tej pikiety. I jedno, i drugie, ich usprawiedliwia! Alleluja!
  • 2016-04-28 20:17 | juszczyniak

Re:Sędzia marcowy?

Moją spontaniczną reakcją na skandaliczny wybór p. Jędrzejewskiego było przekonanie, że [b]honorowo[/b] zrzeknie się przyjęcia funkcji sędziego TK. W spontaniczności owej nie pomyślałem o tym, że środowisko PiSu o honorze często-gęsto mówi, stosować go już im nie wychodzi.
  • 2016-05-05 16:18 | juszczyniak

Re:Minister finansów boi się obniżenia ratingu. Dlatego każe milczeć prezesowi TK

Nie przypuszczałem, że i Szałamacha jest takim ... burakiem! Brak tej zwyczajnej, prostej kultury staje się wśród polskich polityków, szczególnie tych pisowskich, codziennością. Tym listem Szałamacha przebija kolejny szklany sufit!
  • 2016-05-14 18:52 | juszczyniak

Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

[i][b]"... plan obrony Europy przed rakietami balistycznymi z Bliskiego Wschodu ..."[/b][/i] Dyrdymały!
  • 2016-05-16 10:16 | juszczyniak

Re:Eurowizja za nami. Triumfuje Ukraina, ale i Michał Szpak może być z siebie dumny

Czytając komentarze odczuwam satysfakcję. Statusu "EUROWIZJI" na pamieć nia znam, tematy polityczne nie są podobno(!) dozwolone. Przyzwolenie organizatorów na piosenkę o tematyce, jak by nie było politycznej i to pierwszy raz w historii "EUROWIZJI"(!), zaskakuje. Zachwyt autora artykułu nie zaskakuje, takie wymogi aktualnie są "na miejscu". "EUROWIZJA" moją bajką nie jest. Temat ukraiński już bardziej. Moich przekonań pisać jednak nie będę, bo z reguły juestem unicestwiany. Sława gerojom!!!
  • 2016-05-27 18:47 | juszczyniak

Re:Wnuczka rtm. Pileckiego protestuje przeciw zawłaszczaniu wizerunku dziadka przez narodowców

1. @mzak: Grunwaldu (z niemiecka Zielony Las) i Łokietka nam nikt nie odbierze. Wyżynanie "czerni" na terenach dzisiejszej Ukrainy też nam dobrze wychodziło, a że reszta poszła nie tak, "sorry -jak powiedział klasyk- nie wyszło!". 2. Protest wnuczki rtm. Pileckiego jest na miejscu i dla myślących jak najbardziej zrozumiały. Dla pustohołowia zrozumiały nie jest i nie będzie ! Groch o ścianę !
  • 2016-08-12 10:59 | juszczyniak

Bicie piany!

Deklaracja Berlińska, jak już sama nazwa wskazuje, jest niczym innym jak jedynie deklaracją. W sezonie ogórkowym dużo się deklaruje, to czas na przenajróżniesze pomysły; u polityków ich nie brak. Przyczyn owej Deklaracji należy szukać nie tylko w ostatnich aktach terrrorystycznych; ministrowie SW i do tego chadecy od wieków mają apetyt na posiadanie wszelkich narzędzi na penetrowanie każdego obywatela z osobna (vide PiS). Dalszą przyczyną jest AfD, która uszczupla i tak już dość niskiej ilości wyborców CDU. Zapowiedź Autora że "... w Niemczech [b]będzie[/b] obowiązywać jeden z najostrzejszych w Europie reżimów zapobiegania terroryzmowi." jest zapowiedzią na wyrost, przedwczesną. Z pięciu przez Autora przedstawionych punktów jedynie jeden ma szansę na "przejście" przez ustawodawstwo: Więcej lepiej uzbrojonej policji. Reszta, nawet jeżeli przejdzie przez parlament, przez TK nie przejdzie.
  • 2016-09-05 18:45 | juszczyniak

Re:Powraca pomysł Europy dwóch prędkości. Włosi chcą wewnętrznej, decyzyjnej grupy wewnątrz UE

Zapowiedź włoskiego ministra mnie najnormalniej cieszy, tak jak mnie ucieszył brexit!
  • 2017-01-07 10:38 | juszczyniak

Re:Amerykańskie wojska wjeżdżają do Polski. I zostaną na stałe

@Aspiryna: Tak! ---------------------------- NATO psuje ludzi, patrz Stoltenberg. Spokojny, mądry niegdyś premier Norwegii po wyborze na szefa NATO świeci naraz bojowo oczami i wygaduje szkodliwe dla pokoju dyrdymały. Ta cała zabawa w wojnę jest na NASZĄ(!) szkodę. Nadzieja w Putinie, który wiedząc czym dysponuje, może spokojnie tę polsko-natowską piaskownicę sobie obserwować.
  • 2017-01-09 16:15 | juszczyniak

Re:Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu? Pora wziąć byka za rogi

Autor pyta: "Dlaczego PiS milczy w sprawie smogu?". Odpowiedź jest prosta jak drut: Albo od czasu do czasu smog, albo górnicy pod sejmem z jeszcze większym kataklizmem. Teraz ja pytam: Czego PiS boi się więcej?!
  • 2017-02-25 15:29 | juszczyniak

Re:Szef MSZ wzywa ambasadora. Łatwo dziś zostać wrogiem Polski

[u]@neospasmin[/u]: W normalnych warunkach, a Pan Polskę właśnie w takich zdaje się widzieć, uznałbym Pana uwagi za słuszne. Od czasu jednak przejęcia władzy przez PiS, Polska znajduje się na stromej równi pochyłej i stacza się w rosnącym tempie w [b]s t a n w y j ą t k o w y[/b](!). W takiej sytuacji jeden Prawda to zdecydowanie za mało! [u]Dobra rada:[/u] Na Pana miejscu nie traciłbym czasu na Rzepę; "przeskoczyłbym" bezpośrednio do jakichś tam Sieci, odRzeczy i innych gazet Polskich, nie pomijając wieczornych Wiadomości.
  • 2017-04-04 17:19 | juszczyniak

Re:Syria na zdjęciach z lat 2010-2015: jak wojna zmieniła obraz kraju

@juszczyniak: Kochany, aż mi się ciepło koło serca zrobiło, sobowtór?! Pytam tylko, z którego Juszczyna, tego spod Środy Śląskiej, czy jakiejś tam innej? Bo ja z tej spod Środy Śl. Jeżeli spod Środy Śl. to proszę o kontakt: fr.mu@t.pl. Obydwie Twoje uwagi nie potafiłbym lepiej wyrazić; pełna zgoda! Przeciwko powoływaniu się na tzw. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka* walczyłem(silne słowo) latami, wyrzucano mnie nawet za to z for. *)przypominam swoje jakże liczne cytowanie Wikipedii: [b]Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka[/b]: „Intytucja” owa składa się z jednej(!) osoby, Osamy Aliego Suleimana alias Ramiego Abdul-Rahmana, i ma swą siedzibę w 2-pokojowym mieszkaniu w angielskim Coventry (a nie w Londynie!), a Syrii od 15-tu lat na oczy nie widział. Zaplecze techniczne Obserwatorium: antena satelitarna, telewizor, komórka. Według ex-partnera, Mousaba Azzawiego (rozstali się w 2011 roku), Osama Ali Suleiman jest mało wykształconym monterem telewizyjnych anten satelitarnych; obecnie prowadzi sklepik z ciuchami i innymi drobnostkami, czyli kramik. Jest sunnickim fundamentalistą, sympatyzującym z brodatymi, „umiarkowanymi” podrzynaczami gardeł
  • 2017-12-11 11:26 | juszczyniak

Coś mi się przypomina ...

Ok. rok temu jakaś pani agresywnie stawiała opór policji, która powaliła ją nieelegancko na trawnik. Ponieważ owa pani była pierwszego sortu, minister Błaszczak dostał ataku wściekłości, obsobaczył publicznie dżentelmenów policjantów i obiecał im konsekwencje. Dżentelmeni policjanci, powalający twarzą na kamienny i mokry chodnik przed pałacem PAD bezbronną kobietę, takowych obsobaczeń i konsekwencji nie muszą się obawiać. Ta pani jest bowiem drugiego sortu. Czy @woytek ma jeszcze w temacie coś do powiedzenia? PS. Rzucanie jajami jest jak najbardziej demokratycznym wyrazem protestu; jajo nie kamień!
  • 2018-03-26 21:19 | juszczyniak

Wystarczy "uważać", aby być w prawdzie?

"Londyn uważa, że ..." Przyzna Pan, panie Adamie, że słabo to jakoś brzmi. Wszczynanie takiej zawieruchy, bo "Londyn [b]uważa[/b], że ..." jest dla mnie po prostu nieodpowiedzialne. Nie miałbym zastrzeżeń, gdyby "Londyn" w miejsce "uważania" wyłożył na stół dowody; np. wyniki zleconych badań. Ale tu buzia w dziób. Szukałem w pańskim artykule za podobną wątpliwością.
  • 2018-08-02 11:18 | juszczyniak

Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

Pani Krystyna Pawłowicz nie zasługuje na jakąkolwiek uwagę. Skwaśniała, zawiedziona żywotem, pełna złych uczuć, już nie najmłodsza, bidna kobiecina. Chorych nienawitniczek/nienawistników, których w PiSie niemało, należy traktować -no właśnie!- jak chorych. Natomiast zjawisko nienawiści w PiS, należy jak najbardziej ostro piętnować. Pani Draginja Nadażdin nie wydaje mi się być osobą, którą p. Pawłowicz może w jakikolwiek sposób obrazić. Za mojej młodości w takich przypadkach mówiło się: "Z czym do gościa ?!"
  • 2018-09-01 22:39 | juszczyniak

Re:Solidarność naszą bronią. Kolejna gorzka rocznica

[u]@ wojtek_ab, Jacek, NH[/u] Kochani, to co stało się w św. Brygidzie i gdyńskiej szkole to po prostu SKANDAL!!! Wszystkie Wasze wywody tego nie usprawiedliwią. Wałęsa wyszedł i nie miał innego wyjścia. Dniami PiSiory przemawiają na przemian z Dudą od związków i ani razu im przez zęby nazwisko Wałęsy nie przejdzie. SKANDAL I MAŁOŚĆ!!! MAŁOŚĆ!!!! MAŁOŚĆ!!!!
  • 2018-12-25 22:07 | juszczyniak

Re:Zmarł Ryszard Marek Groński, pisarz, dziennikarz, satyryk

Już opd dłuższego czasu mi brakowało JEGO felietonów w POLITYCE, a teraz finał... Smutno! Spoczywaj w spokoju !!!
  • 2019-02-22 11:01 | juszczyniak

1 : 5

Przebywam dużo poza granicami Polski i mogę stwierdzić, że polskie media w porównaniu z zachodnimi mediami są jednak rusofobiczne. Tak wygląda też duch powyższych komentarzy. Wyjątkiem jest @tanaka, której/którego pytania do autora artykułu są jak najbardziej sensowne; stąd 1:5. Za obiektywnymi i sprawdzonymi wiadomościami o Rosji/Putinie można tu szukać jak szpilkę w stogu siana. Jakoś jestem przekonany, że ta piątka z 1:5 w Rosji jeszcze nie była, a w takim przypadku negatywne/mainstreamowe wypowiadanie się o kraju i jego ludziach jest proste, jak powtórzenie usłyszanego kawału.