Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1)
Komentarze użytkownika: MiDo
  • 2015-08-24 08:59 | MiDo

    Szkoda, że prof. Woleński niezbyt dobrze orientuje się w tym o czym pisze

    Sądzę, że byłoby sensowniej, gdyby prof. Woleński zapoznał się z nauką Kościoła Katolickiego, którą ma zamiar komentować. Mógłby na przykład przeczytać [i]Deklarację o przerywaniu ciąży[/i] (Quaestio de abortu) Kongregacji Nauki Wiary z 1974 roku. Dowiedziałby się z niej wielu ciekawych rzeczy, na przykład tego, że jest zupełnie odwrotnie niż mu się wydaje - Kościół sprzeciwia się unicestwianiu zarodków nie dlatego, że ma pewność iż zarodek ma duszę (bo nie ma takiej pewności), ale dlatego, że stanowi pod względem biologicznym ciało odrębnej istoty ludzkiej na najwcześniejszym etapie rozwoju. Pierwszeństwo ma zatem weryfikowalny argument biologiczny, przed niepewną spekulacją teologiczną. Wiele by także prof. Woleński skorzystał na zamieszczonym we wspomnianej [i]Deklaracji[/i] rysie historycznym odnośnie poglądów Kościoła na aborcję w przeszłości. Rzeczy się bowiem mają [i]niezupełnie[/i] tak, jak chce to opisywać profesor. Każdy zainteresowany, być może także prof. Woleński, ma możliwość zapoznania się ze wspomnianą [i]Deklaracją[/i] pod adresem: [link=http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_1_23.html][/link]