Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(11)
Komentarze użytkownika: taka_ja
  • 2015-08-28 09:17 | taka_ja

Re:Burzliwa historia małżeństwa Marty Kaczyńskiej i Marcina Dubienieckiego

Zanim był mężem Marty, to był synem SLDowskiego barona. I to raczej przyglądając się tatusiowi, w rodzinnym domu, nauczył się kraść i oszukiwać, a nie dopiero przy żonie.
  • 2015-11-21 19:16 | taka_ja

Gdy mężczyzna jest bezpłodny

"blokada psychiczna, mająca być barierą przy zajściu w ciążę, nie istnieje"? Większej bzdury nie czytałam. Autor chyba nie ma pojęcia, ile trudu wymaga chociażby w przypadku dzikich gatunków trzymanych w niewoli, zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu psychicznego właśnie, żeby uzyskać ciążę. Organizm samicy ssaka żyjącej w permanentnym stresie środowiskowym "wie", że takie środowisko nie sprzyja wychowaniu młodych. Więc nawet nie próbuje inwestować w ciążę, skoro potem ryzyko straty narodzonych młodych jest ponadprzeciętnie duże. A jeśli nawet dojdzie do zapłodnienia, to ciążę odrzuca, nie dopuszczając do implantacji. Bo ciąża kosztuje za dużo energii w wymiarze biologicznym, lepiej tę energię poświecić na przetrwanie niekorzystnego okresu. Nie wiem ile trzeba mieć poczucia "gatunkowej wyższości", aby sądzić ze ludzi to nie dotyczy...
  • 2015-11-21 19:16 | taka_ja

"blokada psychiczna, mająca być barierą przy zajściu w ciążę, nie istnieje"?

"blokada psychiczna, mająca być barierą przy zajściu w ciążę, nie istnieje"? Większej bzdury nie czytałam. Autor chyba nie ma pojęcia, ile trudu wymaga chociażby w przypadku dzikich gatunków trzymanych w niewoli, zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu psychicznego właśnie, żeby uzyskać ciążę. Organizm samicy ssaka żyjącej w permanentnym stresie środowiskowym "wie", że takie środowisko nie sprzyja wychowaniu młodych. Więc nawet nie próbuje inwestować w ciążę, skoro potem ryzyko straty narodzonych młodych jest ponadprzeciętnie duże. A jeśli nawet dojdzie do zapłodnienia, to ciążę odrzuca, nie dopuszczając do implantacji. Bo ciąża kosztuje za dużo energii w wymiarze biologicznym, lepiej tę energię poświecić na przetrwanie niekorzystnego okresu. Nie wiem ile trzeba mieć poczucia "gatunkowej wyższości", aby sądzić ze ludzi to nie dotyczy...
  • 2015-12-25 23:37 | taka_ja

Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

Myślę że mój syn nie ma na co narzekać. Ma pełną rodzinę, zapewniamy mu przyzwoite warunki materialne. Kochamy, nie bijemy, nie krzywdzimy złym słowem. To teraz już wolno mi oceniać? Tak? No więc uważam że facet który zostawił dwójkę dzieci na barkach kobiety i odmawia nawet wkładu w ich utrzymanie, jest złamanym chujem. Jak nie ma pracy, to powinien poświęcac czas na jej szukanie, a nie wydzieranie się na ulicy. Dziękuję.
  • 2016-01-16 11:07 | taka_ja

Re:Wikipedia ma 15 lat. Szalony projekt, który całkowicie zmienił reguły gry

To w końcu te kobiety są silne, niezależne i niczym się od mężczyzn nie różnią, czy wręcz przeciwnie - są mniej asertywne, nie umieją bronić swojego zdania i w ogóle potrzebują specjalnej troski żeby było ich więcej w rozmaitych gremiach, poczynając od rządów, poprzez zarządy spółek, a na wikipedii kończąc...?
  • 2016-04-10 13:20 | taka_ja

Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

"40% to ciąże niechciane" - znaczy antykoncepcja ma skuteczność na poziomie 60%? Bo tak twierdzą feministki, że kobiety masowo stosują antykocepcję, a aborcji potrzebują na wypadek kiedy antykoncepcja zawiedzie. I sama ta statystyka zaświadcza, że kłamią. Gdyby mówiły prawdę, niechcianych ciąż byłoby 2-3%. Ok, doliczmy gwałty, będzie może z 5%, naprawdę nie wszystkie gwałty kończą się ciążami. Feministki potrzebują aborcji żeby pozbywać się niechcianych konsekwencji niezabezpieczonego seksu.
  • 2016-04-10 14:23 | taka_ja

Re:Jak się w Polsce walczy z antykoncepcją

I czemu o antykoncepcję jakoś feministki nie walczą? Nie demonstrują? Nie przynoszą pod sejm nie wiem, kartoników po prezerwatywach? Tylko o aborcję, bo tak łatwiej, niż na serio wziąć się za kontrolowanie swojej płodności? To nagle przestaje być ich ciało i ich wybór, jak trzeba się zabezpieczyć?
  • 2016-04-25 19:28 | taka_ja

Re:W PiS dojrzewa bunt przeciwko biegaczom. Za dużo tych maratonów!

Akurat jak zazwyczaj bredzi, to tutaj ma rację. Od kwietnia do października, co 2 tygodnie z domu wyjechać nie mogę bo biegi! Ulice pozamykane, autobusy na objazdach! Wyobraźcie sobie do cholery że nie którzy pracują w niedziele po to, żeby reszta mogła sobie spokojnie wypoczywać >_<
  • 2016-12-21 12:45 | taka_ja

Re:Przeciwnicy Merkel wykorzystają atak w Berlinie podczas wyborów. Straci poparcie?

Zjednoczona Europa, jak sama nazwa wskazuje, w założeniu ma jednoczyć Europejczyków. Ludzi połączonych pewnym wspólnym dziedzictwem kulturowym i wynikającymi zeń regułami życia społecznego. Europejczyków - nie Arabów, Afrykańczyków, Turków, Afgańczyków, Pakistańczyków itd itp. I śmiem twierdzić, że na ewentualnej przyszłej wygranej ludzi, którzy w pierwszym rzędzie zatroszczą się faktycznie o dobro Europy, a nie będą próbowali zainstalować w niej cały trzeci świat, to Unia Europejska będzie mogła tylko zyskać. Trzeba najpierw ogarnąć własne problemy we własnym domu, żeby móc być jakkolwiek skutecznym i wiarygodnym angażując się w rozwiązywanie cudzych.
  • 2017-03-13 11:21 | taka_ja

Re:Międzynarodowy Strajk Kobiet. Kobiety z 50 krajów zamiast świętować, będą strajkować

> Kogo kobiety obwiniają za stan rzeczy? Wychowanie w kulturze, > gdzie chłopcu wolno więcej. A kto tych chłopców tak wychowuje? Kosmici? Jednorożce? Czy może te właśnie kobiety, które tak narzekają na efekty rzeczonego wychowania? Bo w patriarchalnej kulturze, to chyba jednak one mają bez porównania większy wpływ na swoje dzieci, niż 'nieobecni' tatusiowie? Zatem, o co kaman?
  • 2018-11-21 15:25 | taka_ja

Re:Irlandczycy protestują po uniewinnieniu 27-latka oskarżonego o gwałt

@ezi Obawiam się, że to jednak Ty nie zrozumiałeś/as o co chodziło. Nikt przed tym sądem nie stwierdził, że skoro oskarżony zobaczył stringi to miało prawo mu odjąć rozum i miał prawo się na dziewczynę rzucić i doprowadzić do penetracji wbrew jej woli. Zwrócono natomiast uwagę, że rzekomo pokrzywdzona z iluś tam niewątpliwie dostępnych jej opcji, wybrała ten konkretny model bielizny. Co w rzeczy samej może sugerować, że przygotowując się w domu do wyjścia zakładała, że CHCE kogoś poznać, poderwać, mieć z nim seks i przyjemność. Bo i czemu nie mogłaby chcieć? "Wiek przyzwolenia" pod tym względem przekroczyła,wolno jej i wolno z nią. Nie że z tym akurat konkretnym facetem, ale że ogólnie - tak, planowała i dopuszczała jako opcję zakończenie tego wieczoru z kimś w łóżku. I nie będziesz chyba zgrywać cnotka/cnotki i wmawiać mi teraz, że skądże, takie rzeczy się nie dzieją, żadna kobieta idąc na randkę 'z opcją' seksu się nie szykuje w żaden specjalny sposób, nie zakłada fajnej bielizny, w ogóle zero starań, tylko codzienne ciuchy! Jedyne co zrobiła adwokatka, to zwróciła uwagę na ten fakt. Jako przeczący słownym zapewnieniom powódki, że żadnego seksu nie planowała. Bo ciuch świadczy że owszem, planować mogła. Nadal - nie przesądza to o winie/niewinności faceta, bo mogła chcieć "w ogóle", ale akurat nie z nim. Mogła zwyczajnie w tym klubie nie spotkać nikogo kto by ją kręcił i chcieć zakończyć wieczór na przytulaskach. Ale mogła też odbyć z gościem zupełnie dobrowolny stosunek A jeśli to rzeczywiście był jej pierwszy raz to po wszystkim mogła też uznać że skoro ani się ziemia nie poruszyła, ani może nawet w ogóle nie doznała absolutnie żadnej satysfakcji i ogólnie jest głęboko rozczarowana tym doświadczeniem, to widocznie coś tu było mocno nie tak - ergo to na pewno był gwałt! Tylko że skoro nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, który z powyższych scenariuszy był prawdziwy, no to niestety - w każdym cywilizowanym kraju wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Q.E.D.