Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(310)
Komentarze użytkownika: Patagon
  • 2018-01-06 18:30 | Patagon

Re:Gospodarka według nowego premiera

zwykle pisze sie skrocone resume - nie moge tego znalezc. zgadzam sie ze kilka tygrysow mialo ulatwienia exportowe, ale musialy to zracac zreszta dzis. i taki cos nie przejdzie z pl.
  • 2018-01-07 21:34 | Patagon

2018-01-07 11:03 | jakowalski podaj adres strony ja nie mam cierpliwosci na przeszukiwania
  • 2018-01-09 06:40 | Patagon

nie porozmawiamy,wlasciewie po co ja tu jeszcze zagladam ?
  • 2018-01-09 06:51 | Patagon

Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

stawiazsz pytania fundamentalne w geopolityce i ekonomi. co zrobic zeby kraj zacafany ucywilizowac, uprzemyslowic i wprowadzic na otwarty rynek nieustannej wojny o konsumenta? Jak zapewnic swiatu pokoj, wobec krajow imperialistycznych w chwili wyraznie slabnacego hegemona?
  • 2018-01-12 00:56 | Patagon

Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

tak masz racje, juz sytuacja zwolnien podatkowych jakie USA i Europa nie powtorzy sie. Mieli swoj czas i wykorzystali go.
  • 2018-01-13 03:15 | Patagon

Re:Trump kolejny raz atakuje imigrantów. Wstyd, panie prezydencie

Glosowalem na niego i republikanow i wierze ze mnie nie zawioda.
  • 2018-01-19 23:26 | Patagon

Re:„Ucho prezesa” wreszcie pokazało starcie na szczycie

To jest tak znakomity serial, skierowany do ludzi wykształconych i inteligentnych inaczej, ze po dwóch odcinkach zrezygnowałem. Za wysoki poziom jak na mój pisowski móżdżek.
  • 2018-01-20 06:03 | Patagon

Re:Gwałt na nas wszystkich

Dzieci maja dzieci. Pomoc panstwa jest deklaratywna. W GB dzieci ponizej 18 i dalej juz jako mlode damy, maja suta pomoc co zacheca do wczesnego posiadania potomstwa, zeby wyrwac sie spod opieki rodzicow, o ile sa tacy zyjacy razem. Ale jestem optymista, za 20-30 lat bedziemy miec szariat i problem sie rozwiaze.
  • 2018-05-05 05:37 | Patagon

Re:Powstała maszyna do samobójstwa. Tylko po co i dla kogo?

Gdy chodzilem z pompa balonowa korytarzem Galter wokol 14 pokoji w ktorych lezeli ludzie czekajacy na serce, widzialem starsza kobiete patrzaca sie na mnie ze swojego lozka otoczona rodzina zapatrzona w swoje smarty czy tv. Moze to byla ich babcia z ktora nikt nie rozmawial. Usmiechnela sie na moj usmiech, samotna wsrod najblizszych. Po kilku dniach slyszalem charakterystyczne polecenia AED - krok w tyl, rece w gore - i stlumione tapniecie rzucanego ciala, moze 5 moze 7 razy z rozna moca. Rodzina na korytarzu plakala. W moim pokoju zamknieto dyskretnie szklane drzwi. nazajutrz gdy jak codzien chodzilem 2 mile korytarzem pokoj byl wysprzatany i smierdzial chlorem, gotowy na nastepnego klienta.
  • 2018-06-06 04:06 | Patagon

Drzewa w miastach to dobry biznes

Mieszkam w Chicago kiedyś skupującym olbrzymie ilości bydła i nierogacizny, dziś bez fabryk, wielkich rzeźni, kominów, olbrzymi punkt transportowy, rzeczny, drogowy i nawet oceaniczny, miasto niezliczonych uniwersytetów, w tym kilka najlepszych w USA i miasto parków, niepoliczalnej liczby drzew wody, rzek i jeziorek czy zbiorników wody, miasto lekarzy, badaczy i intelektualistów , ale skorumpowane, szczyci się czystością lecz miedzy nogami przebiegają czasami szczury. lecz mimo to bez drzew w tym betonie nie dałoby się żyć a są wszędzie na każdej wolnej przestrzeni nawet parkingi są obsadzone drzewami lub dachy budynków w downtown. z samolotu gdy wracam do domu to widzę wielka połać lasu, czego w centrum jest trochę mniej zieleni ale suburbia tona w zieleni a to zasługą burmistrzów Dalyeow - Zapoczątkował projekt green roof polegający na obsadzaniu dachów budynków i domów roślinami -
  • 2018-06-06 05:07 | Patagon

Re:Stanisław Pięta - PiS w koncentracie

Obsmarować można wszystkich w gazecie, ludzie i tak nie sprawdza, sumienie ob-smarowacza ani drgnie, inni dziennikarze tez nie sprawdza ile tu kłamstwa ile prawdy, Polityka zeszła na samo dno propagandy anty-pisowskiej i niestety tym się zajmuje. Żadnych poważnych analiz jak w Nowej Konfederacji, czy Teologii Politycznej. Skąd w was dziennikarzach z Polityki tyle nienawiści do PIS-u?
  • 2018-06-08 02:02 | Patagon

Re:Co wynika z irlandzkiego referendum

Czas na zmiany w Polsce jeszcze nie nadszedł, aczkolwiek KK ciężko nad tym pracuje. Może należałoby dopisać do obecnej ustawy obowiązek badan genetycznych prenatalnych przez wszystkie kobiety w ciąży. Koszty pookrywane przez państwo z propozycja usunięcia płodu chorego. Ale w wypadku odmowy rodzącej, obowiązku przeniesienia kosztów leczenia i opieki nad urodzonym chorym dzieckiem na rodziców. Przed transplantacja mojego serca dostawałem wielokrotnie wcześniej propozycje przerwania ratowania mnie w chwili zagrożenia mojego życia, czyli eutanazji za moja zgoda w USA. Bardzo wielu ludzi w taki sposób pozbywa się terapii uporczywej, wbrew ich woli, szczególnie w chorobach przynoszących niewyobrażalne cierpienie, gdzie może ulżyć tylko głęboka anestezja, w której chory nie odzyskuje świadomości już do końca. Obecnie zaczęto eksperymentalnie stosować metodę odcinania części nerwów od mózgu uwalniając chorego od cierpień i dając mu możliwość komunikacji z rodzina, jak w wypadku paraliżu całego ciała. Chory jest respirowany lecz świadomy. Metoda wymaga niezwykle doświadczonych chirurgów neurologów.
  • 2018-06-24 06:57 | Patagon

Re:Dwa miliardy za dywizję. Polska oferta dla USA jest sensacją w NATO

$2 mld na infrastrukturę która pozostanie i będzie służyć obronie, rodziny które tu przyjadą i ich pieniądze, dlatego tak zależy Niemcom i Włochom, żeby amerykanie zostawiali swoje pieniądze u nich, do tego firmy dostawców, cateringu, remontowe itd, to zatrudnienie dla tysięcy ludzi, a ile będzie z tego małżeństw, a ile zarobią dziewczyny na czarno bez podatków, czyste pieniądze do wydania.Gdy wyprowadzali się Brytyjczycy i zmniejszali obecność amerykanie Germance rozpaczali za miejscami pracy i kasa.
  • 2018-06-24 07:44 | Patagon

Crowdfunding po azjatycku. Malezyjczycy zrzucą się na dług

czyli ten sam problem jaki i my mamy, co zrobić i jak, żeby z kraju niedorozwiniętego, pol-peryferyjnego, podwykonawcy podzespołów uczynić kraj dynamiczny, innowacyjny i bogaty.Niewielu to się udało.zależy od patriotycznych elit, ludzi i ich kultury. dziś Chiny są na niekończącej się fali wzrostu do potęgi jaka były kiedyś, największej potęgi świata.
  • 2018-06-24 07:44 | Patagon

Crowdfunding po azjatycku. Malezyjczycy zrzucą się na dług

czyli ten sam problem jaki i my mamy, co zrobić i jak, żeby z kraju niedorozwiniętego, pol-peryferyjnego, podwykonawcy podzespołów uczynić kraj dynamiczny, innowacyjny i bogaty.Niewielu to się udało.zależy od patriotycznych elit, ludzi i ich kultury. dziś Chiny są na niekończącej się fali wzrostu do potęgi jaka były kiedyś, największej potęgi świata.
  • 2018-07-17 22:13 | Patagon

Re:Czy dla Centralnego Portu Komunikacyjnego istnieje biznesowe uzasadnienie?

Lot byly juz tuskowy bankrut przewiezie w tym roku ok 15mln pasazerow, lotmisko Chopina ma zdolnosc obsluzyc 20 mln. Ogolem w pl w minionym rpku 2017 zostalo odprawionych 45 mln pasazerow. Trzeba rozumiec roznice hubu miedzy przewoznikiem. Kiedys Singapur czy emirates startowaly od zera i naszym wypadku tez chodzi o pieniadze. bedziemy tansi niz niemcy stad ta nagonka na ten hub. Chopin odebral spora czesc rynku holandii na transport polskich kwiatow przez ups czy fedex dlatego nalezy myslec o odprawach towarow do azji. taki hub da prace ponad 60 tys ludzi nie mowiac o niezliczonych formach jakie powstaja zawsze wokol takich hubow.
  • 2018-07-17 22:20 | Patagon

Re:Demokraci mają nową gwiazdę. Jest nią 28-letnia Alexandria Ocasio-Cortez

ona nie mowi skad na to pieniadze ale dzielic chce. sama przeciez zyje z budzetu panstwa samodzielnie nie zarabia.Dzielenie cudzych pieniedzy zawsze bylo glownym motywem istnienia lewactwa, nigdy samodzielne zarabianie.
  • 2018-07-29 22:24 | Patagon

Re:Prezydent kontratakuje w sprawie Sądu Najwyższego

najpierw należało przeprowadzić otwarta lustracje, wszystkich sędziów z najwyższych stanowisk czemu hałaśliwie sprzeciwiał się doradca dudy Zybertowicz, Ale za to kupimy zolom Adelaide, bo BBN z Solochem i generalicja i oficjele z Duda na czele chcą polatać na antypody, co zabije stocznie polskie. Potwornie zawiodłem się na pisie, jest jak mówił Walesa, kaczor coś napocznie a potem wszystko psuje. nie życzę polakom źle ale nie mamy szczęścia do wybierania trochę mądrzejszych ludzi, a może tak ma być bo to emanacja narodu ktory od stuleci nie potrafił utrzymać niepodległości, za to chwali się pomnikami samozagłady. 'z ciał budujemy barykady' jak mówi poeta
  • 2018-07-30 18:45 | Patagon

Kaczyńska wyszła za mąż po raz trzeci. PiS ma nadzieję, że ostatni

Dobrze ze coś tak mało interesującego zajmuje strony Polityki. Może tez więcej o pociechach baronów i bosów wszystkich innych partii. Bardziej pikantnie, tak spod kołdry! Świetnie ze Polityka prezentuje coraz wyższy poziom merytorycznej dyskusji, analizy i informacji.
  • 2018-07-30 18:45 | Patagon

Kaczyńska wyszła za mąż po raz trzeci. PiS ma nadzieję, że ostatni

Dobrze ze coś tak mało interesującego zajmuje strony Polityki. Może tez więcej o pociechach baronów i bosów wszystkich innych partii. Bardziej pikantnie, tak spod kołdry! Świetnie ze Polityka prezentuje coraz wyższy poziom merytorycznej dyskusji, analizy i informacji.
  • 2018-07-30 19:36 | Patagon

Re:Jarosław Kaczyński: Już ponad 100 osób ma zakaz wstępu do Sejmu

w USA można wejść na teren Kongresu jedynie po zaproszeniu przez senatora i to małe grupy w żadnym razie w czasie obrad, nie wolno także organizować żadnych manifestacji wokół Kongresu a już na jego terenie to fantastyka, to jest niemożliwe. policja i wojsko jest obecna wszędzie wokół. w parlamentach innych krajów europejskich jest bezwzględny zakaz wchodzenia na teren parlamentów, manifestacji na terenie czy sali obrad a już przed budynkami to nie do pomyślenia. my pokazujemy jak słabym państwem jesteśmy, jak nie szanujemy własnej niepodległości, mowie tu o władzach państwa obecnych i przyszłych. Ci ludzie nie mieli doświadczenia z terroryzmem, zamachami, bijatykami...stad to lekceważenie instytucji reprezentujących naród i państwo. Inne państwa zadrosnie strzegą i budynków i oficjeli najważniejszych w danym państwie. powinna być ustalona strefa nieprzekraczalności wokół budynków prezydenta, premiera i rządu a także sejmu. Nie może mieć znaczenia dla nas kto teraz lub następnie będzie rządzić, władze się zmieniają, szacunek i bezpieczeństwo należy się zawsze każdej reprezentacji narodu i wyborców. Dyskutanci powinni więcej jeździć po świecie, czytać, obserwować i wpraszać siebie do parlamentów i je okupować.
  • 2018-08-08 04:47 | Patagon

Re:Malezja pozuje na nowoczesną, ale to wciąż kraj religijnego apartheidu

tuciu jakie ty armaty wyciagasz ze spichlerza, ja bylbym raczej bardziej konformistyczny zwazywszy co moge i ile moge chocby tych kobiet miec, znasz przypakiem Submission 'Uleglosc' Michel Houellebecq. Przeczytaj potem pomysl potem napisz byle bez zawoalowanej nienawisci do wiekszosci Polakow ktora wybrala PiS do wladzy i ktora wybierze ich powtornie. a wnosze to z tad ze ty i PO nie maci nic do zaproponowania Polakom z wyjatkiem nienawisci, zdrady i donosicielstwa. Dlaczego nie emigrujesz a ciagle w tym piekle PiSowskim zyjesz?. Ja juz dawno to zrobilem.
  • 2018-08-21 22:14 | Patagon

Adolfa z wasikiem tez demokratycznie wybrali Niemcy, my wybralismy nie Kaczynskiego tylko PIS, demokratycznie bo taka mamy ordynacje. I prosze pozwoilic im pracowac i rozliczac co z obiecanych rzeczy zrobili dla Ojczyzny a co zle, a nie bezmyslnie i kontrproduktywnie atakowac i donosic bo istnieja. Tacy jak Pan za duzo oglada tvn i czyta glupawy chrust gazetowy. Prosze zajrzec chocby do lewicowej racjonalista czy powazne i analityczne pismo nowa konfederacja. To pozwoli Panu bardziej obiektywnie ocenic obecna wladze. Glupkiem jest ten ktory niszczy probe reform obecnej wladzy zamiast sie przylaczac i modyfikowac, przeciez kiedys sam przejmie wladze i bedzie miec te same problemy do rozwiazania: deindustrializacja masowa emigracja i imigracja obcych, zyczie w peryferii czyli fabrykach montazu, wsrod tlusciochow i obskurantow w purpurach nowobogackich zwiazanych z wladza, tych samych geb i tej samej narracji, powszechnie szanowanych zlodzieji, ubustwa dzieci itd. Pan oczywiscie wie co pobudza gospodarke i podnosci dobrobyt, prawda? dzis badania i rozwój czyli innowacyjność, inwestycje z tym zwiazane bo trzeba miec cos dobrego do sprzedania w swiecie czyli export na ostatnim lecz nie ostatnim miejsc to konsumpcja pobudzona chociazby przez podwyzki godzinowe i to przeklete w oczch wielu 500+.
  • 2018-08-21 23:36 | Patagon

2018-08-08 17:54 | Aspiryna Hitlera tylko 32% niektórzy piszą w granicach 27-35% w kilkanaście miesięcy zlikwidował demokracje, a czy ty jesteś już możne w obozie koncentracyjnym? albo machasz łapką wrzeszcząc Heil Kaczyński? Mój dziadek inżynier hutnictwa szkła został w Polsce i uratował tylko jedno życie ludzkie, moja babcie, Żydówkę. Jego brat był w SS, byli Austriakami. Pamiętam jak zawsze kiedy go odwiedzałem cieszył się pokazując zdjęcia. Prawie każdy Niemiec ma zdjęcia swoich przodków walczących, ale nikt nimi się nie chwali. Moi studenci przyznali mi racje "no wie pan, pan się orientuje..." ale nikt z nich mi je nie pokazał. Maja dosyć rozmowy na te tematy: spłaciliśmy i sprawa zamknięta. Mieli czym, Wówczas śmierć Żyda nie była tak bezcenna jak dziś.
  • 2018-08-21 23:38 | Patagon

2018-08-08 17:54 | Aspiryna Hitlera tylko 32% niektórzy piszą w granicach 27-35% w kilkanaście miesięcy zlikwidował demokracje, a czy ty jesteś już możne w obozie koncentracyjnym? albo machasz łapką wrzeszcząc Heil Kaczyński? Mój dziadek inżynier hutnictwa szkła został w Polsce i uratował tylko jedno życie ludzkie, moja babcie, Żydówkę. Jego brat był w SS, byli Austriakami. Pamiętam jak zawsze kiedy go odwiedzałem cieszył się pokazując zdjęcia. Prawie każdy Niemiec ma zdjęcia swoich przodków walczących, ale nikt nimi się nie chwali. Moi studenci przyznali mi racje "no wie pan, pan się orientuje..." ale nikt z nich mi je nie pokazał. Maja dosyć rozmowy na te tematy: spłaciliśmy i sprawa zamknięta. Mieli czym, Wówczas śmierć Żyda nie była tak bezcenna jak dziś.
  • 2018-08-22 21:51 | Patagon

Re:Dlaczego celebryci opuszczają media społecznościowe

'Kłopot w tym, że aktorzy żydowskiego pochodzenia nie są w Hollywood szczególnie dyskryminowani.' sprytnie to Pani napisała Amerykanie o żydowskich korzeniach są hołubieni, tak jak reżyserzy, scenarzyści i ci którzy tworzą filmy z producentami na czele i wytwórniami filmowymi czyli instytucjami szczególnie w USA tworzącymi kulturę i sposób widzenia świata. a przecież wielu z nich, generalnie najważniejszych wyjechało kiedyś z Polski Międzywojnia lub sprzed niepodległości. Ale trochę się zmienia, dostrzeżono Afroamerykanów równie świetnych aktorów i nie tylko, Także środowiska o innych preferencjach seksualnych, #metoo, czy innych modach. Starają się jak mogą. Dziś show rozdawania Oskarów jest dobry dla 40+ staruszków, młodzi tam nie zaglądają, maja własne opinie na temat filmów. I dobrze gdy ktoś artykułuje swoje własne zdanie poprzez uczestnictwo lub jego brak.
  • 2018-08-23 03:21 | Patagon

Re:Po implantacji sztucznego serca w Zabrzu: na co może liczyć zwykły pacjent?

Jestem jedynym tutaj kto miał autentyczna transplantacje serca 3 marca tego roku, wiec niedługo żyję, odrzut jest zerowy, aczkolwiek istnieje od samego początku. Jest kilka urządzeń wspomagających serce: to Peacemaker stosowany przy bradykardii czyli zbyt niskim biciu serca, sportowcy maja czasami na poziomie 30-35 uderzę na minute co dla normalnego człowieka jest bolesne i może grozić zatrzymaniem akcji serca. Na moja prośbę ustawiono na 50/min uderzeń. Występuje on często z Defibrylatorem jakie są na lotniskach, w szpitalach, pogotowiu ratunkowym nawet w filmach.Ten miał wylądowania na poziomie 160/min i wyżej. Stosowany przy częstoskurczu komorowym i przedsionkowym. Jeśli serce przekroczy dopuszczona prędkość, daje najpierw porażenie ATP nieodczuwalne dla pacjenta około Juli 15. Tak strzela 3 razy. Jeśli mimo to serce zwiększa prędkość 'król' przystępuje do działania, strzela zwiększając dawkę w moim przypadku do 40 Juli 3 razy potem naprzemiennie ATP 3x i krotka przerwa, potem następne 3 aż do wylądowania akumulatora. W szpitalu dostałem VtStorm czyli 12 wyładowań do chwili uspokojenia serca. Na szczęście dali mi szybciej anestetyki invoke oblivion i zwiększali leki, a było to w nocy przed planowana ablacja. Nie leczy ale chroni przed naglą śmiercią tzw Cardiac Arrest. Stosowane są rożne typy pomp, ja miałem jako pomost do transplantu balonikowa pompę IABP na hel, która można nosić. Wcześniej należało urządzenie pchać przed sobą a jeszcze wcześniej wszczepiano ja przez tętnice nogi wiec zostawało leżenie w łózko. Ale to już przeszłość. Mimo to czekałem na serce 3.5 mc nie opuszczając szpitala.Są także dwa inne typy to HVAD i LVAD, wspomagają dopływ krwi do serca, często pacjenci odzyskują po ich stosowaniu zwiększoną wydolność mięśnia serca. Zwykle stosowana u starszych ludzi lub innych którzy nie kwalifikują się do transplantacji: maja rożne dodatkowe powikłania zdrowotne. To tzw 'final heart therapy'. Z tego co wiem właśnie rzadko te pompy są pomostem do implantacji serca raczej długotrwałej terapii, nawet 14 lat przedłużają życie. Jest 7 punktów-stacji w których umieszczane są dane dotyczące biorcy i dawcy i tzw krajowa lista. Priorytetowa jest najwyższa i tam czyli natychmiastowej transplantacji umieszczono mnie. Nie wiem kto był dawca ale na pewno zmarł/a wskutek zatrzymania funkcji mózgu. Bywa wskutek strzelaniny, po narkotykach czy lekach, samobojstwie czy nawet po wypadkach samochodowych. Taki organizm przytrzymuje się przy życiu stosując Cardiopulmonary bypass (CPB), urządzenie zastępujące oddychanie-natlenianie krwi i jej wtłaczanie do organizmu z funkcja schładzania organizmu poprzez krew. Ale jednocześnie daje czas na wszechstronne przebadanie serca i innych organów. Jak mówił Tomek, Polak lekarz, kierujący zespołem pobierania serca(zawsze jako pierwsze) badali i czekali na dobranie innych biorców na pozostałe 'części zamienne'. Potem helikopter i następne badania w szpitalu i implantacja, nie dłużej niż 3-4 godziny. Dziś testowane są płyny podtrzymujące żywotność serca nawet do 8 godzin po wyjęciu z dawcy. Moje własne serce które było ze mną od polowy 3 tygodnia życia, przestało być moim przyjacielem, odwróciło się, chciało pójść swoja droga, mimo ze tak bardzo prosiłem by ze mną zostało. Poszło na badania genetyczne. Wymontowano go metoda całkowitego usunięcia. Stara metoda polegała na doszyciu implantu do pozostałej cześci prawej komory.To zabieg uznany dziś za archaiczny. Dwa dni bylem wyłączony z życia, następnie rozbudzono mnie na stale. W tym szpitalu, jednym z najlepszych, w 18 roku planują wykonanie 500 transplantacji serca a jest szpital nowojorski czy Mayo gdzie wykonywane są już tysiące transplantacji rocznie. Mechaniczne pompy stosowane eksperymentalnie na zwierzętach, uznano ze dla człowieka są nadal niebezpieczne mimo wynalazku heparyny. Przeżycie wylądowania defibrylatora, to najbardziej bolesne doświadczenie, jakby kopniecie w pierś i bardzo silny smak prądu w ustach i niewyobrażalny strach przed następnym. Miałem dwa takie urządzenia skonstruowane w Bostonie, Pierwszemu zabrakło paliwa drugi ciągnął resztka sil. Dziś już nie jestem cyborgiem. Ale transhumanizm potwierdził swoją teorie. Jesteśmy na samym początku drogi do znacznego wydłużenia i ratowania życia człowieczego.
  • 2018-08-24 04:19 | Patagon

Proszę usunąć text powyżej, jest zdublowanym textem, zajmuje zatem miejsce, choćby w chmurze. Dzięki.
  • 2018-08-24 05:29 | Patagon

Re:Australia obraziła się za Adelajdy?

Potężnie zraziłem się do Prezydenta, To już widoczna wojna oko za oko...Ci ludzie nie potrafią nawet z sobą rozmawiać a cóż dopiero z nami. I my na tym przegrywamy. Trudno powiedzieć co to ten Soloch, czy jakiś politolog, strateg, analityk geopolityczny, znawca sprzętu wojskowego? To człeczyna po studiach historycznych! Najgorsza kreatura jaka sobie wybrał złotousty Duda, zresztą taki sam mędrzec. Pewnikiem nikt z nich nie czytał tych artykułów. https://www.defence24.pl/zamiast-nowych-okretow--wakacje-na-antypodach-opinia https://www.defence24.pl/fregaty-adelaide-za-i-przeciw-opinia https://www.defence24.pl/morskie-koncepcje-czyli-jak-zatopic-marynarke-wojenna-opinia Wątpię żeby to czytali a tym bardziej rozumieli. Nie mamy mądrych polityków - patriotów, jak Koreańczycy. W polityce nie ma miejsca na żadne emocje obrażalskość przyjaźń, braterstwo....są tylko interesy.Szkoda ze późno Morawiecki zablokował ten bezsensowny zakup. Pewnie czekał na Veto bo tylko to potrafi ten znawca konstytucji.
  • 2018-08-24 23:07 | Patagon

nie mow rezym bo takie porownanie jest bollesne dla tych zyjacych pod hitlerem a skazanych na smierc za stalina. wiele trzeba czytac i miec otwarty umysl ze takie porownanie jest co najmniej niestosowne i wyraza niski poziom jakiejkolwiek wiedzy piszacego. poczytaj cokolwiek z histori tamtych czaso i komunizmu w ogole zeby zabierac glos i nie badz gatunkiem powszechnie wystepujacego Polaka, ktory nie potrafi rozmawiac argumentami a nie dolepianie a priori ocen. wspolczuje piszacemu ze opatrznosc pozbawila go choby tych 5 punktow inteligencji wiecej.albo moze nie. w czsach kiedy nie bylo rezymu za stalina i nkwd bywaly drobne wypadki zabijania inteligecji polskiej no moze 10-15 osob wyksztalconych a zwoli obecnego rezymu ciagle sa odnajdowane w anonimowych grobach. Mam racje, jak sie sie synem/corka ubeka lub sbeka to zwykle dziedzi sie ich wysoki poziom inteligencji. Polski patriota. dlaczego tu jeszcze siedzisz i bierzesz 500 na dziecko, emigruj na co czekasz z tego ryzymu.
  • 2018-08-26 01:48 | Patagon

Re:Eutanazja w polskich szpitalach

W szpitalach w USA zawsze zadają pytanie czy w stanie krytycznym mojego życia chcą aby odstąpili od uporczywej terapii. Nawet tu przed transplantacja serca zadano mi takie pytanie a wszystko było przygotowane, znaleziono dawce. Odmawiałem bo chciałem żyć, chyba ze nastąpi gwałtowny odrzut. Balem i boje się tylko bólu. Kiedyś moja zona poznała starego - 95 lat adwokata który nic o tym jej nie powiedział, ze podpisał dokument o zaprzestaniu uporczywej terapii. Miał apodyktyczny charakter, jak mówiła jego rodzina. Rok przed śmiercią był w świetnym stanie, zażyczył sobie przeprojektowania mieszkania, właśnie moja zona jest projektantka wnętrz. Zona nie rozumiała dlaczego przyjeżdżając pogotowie i straż podnosząc go dawali leki na uspokojenie kiedy upadł a pielęgniarka dawała mu leki przeciwbólowe i nasenne. On sam letni Żyd jak mówił o sobie, czyli niezbyt wierzący, zresztą wiele osób z jego rodziny przeszło na inna denominacje chrześcijańska nawet katolicyzm. Zmarł w swoim łózko na oczach pielęgniarki nocą, która nawet nie dzwoniła na pogotowie ani nie ratowała go. Żonę zaprosili na spotkanie pośmiertne rodziny. Wówczas jego syn powiedział, ze on po prostu nie chciał już żyć dłużej a podpisał dokument o zaprzestaniu ratowania w jego obecności, tez adwokata i lekarzy. Wówczas zrozumiała chłód pozostałej części jego rodziny. Najlepsze było to ze pytali się mojej zony czy na pogrzeb należy zaprosić wszystkie jego kobiety, Podobno na masowa skale zdradzał żonę co było powodem rozpadu związku i spowodował jakiś chłód w tej rodzinie miedzy rodzeństwem, Czekał jeszcze na urodziny prawnuka. Jego ojciec tego chłopca Bruca, był letnim żydem w połowie Japończykiem a matka pol-polka i pol-czarna. Dzieciak z tej mieszanki urodził się prześliczny z czarnymi bystrymi oczami, każdy wróżył mu karierę w życiu. Zona była nim oczarowana. Marshall tak miał na imię ten potężny 95-latek ongi zapaśnik i bokser w Polsce i adwokat po studiach na UJ i w Austrii, miał ponad 2 metry wzrostu, blondyn, nie chciał pozostawić rodzinie nawet centa, mówił ze, to nieroby i ze chciał tylko projektantkę która choćby maleńko zna polski. Na jego urodziny przychodzili z butelka dobrego wina, a córka mówiła ze jest jej winien sporo za to wino.Nawet się nie napił, butelka z pieniędzmi poszła do córki. Zona i ja byliśmy zdumieni jak oni mogą mieć takie stosunki rodzinne. Polski Żyd tęsknił za przedwojenna prawdziwa ojczyzna, uratował się uciekając z 2 dzieci i zona Polska Żydówka, mawiał przebogata była lecz leniwa do bolszewii potem Ameryki. I bardzo żałował ze nie został po wojnie w Polsce, mawiał ze nauczyliby się żyć z pracy rak i umysłów swoich nie z ogromnego spadku jaki im zostawiła ich matka a teraz on musi. Już nie lubił życia. Niesamowicie ciekawy człowiek, dużo czytał, o PiS mawiał ze nareszcie rządzą patrioci, Trumpa chciał zabić ale potem szybko zmienił zdanie, mówił jeśli dożyje będzie tym razem glosował na Trumpa i jeszcze ze dom i świat musi być uporządkowany. To standardowe pytanie o terapie uporczywa, bo w interesie szpitala, lekarzy i badaczy leży podtrzymywanie życia za każdą cenę, bo życie jest kosztowne. Płacą ubezpieczalnie lub po części rodzina. Robi się tak bo inaczej nie da się rozwijać medycyny. Cierpienie pacjenta wobec profitów się nie liczy i strach przed oskarżeniem szpitala i lekarza o zaniedbania. Ale muszą wykonać wole pacjenta jeśli nie zechce uporczywej terapii.
  • 2018-08-26 02:05 | Patagon

W szpitalach w USA zawsze zadają pytanie czy w stanie krytycznym mojego życia chcą aby odstąpili od uporczywej terapii. Nawet tu przed transplantacja serca zadano mi takie pytanie a wszystko było przygotowane, znaleziono dawce. Odmawiałem bo chciałem żyć, chyba ze nastąpi gwałtowny odrzut. Balem i boje się tylko bólu. Kiedyś moja zona poznała starego - 95 lat adwokata który nic o tym jej nie powiedział, ze podpisał dokument o zaprzestaniu uporczywej terapii. Miał apodyktyczny charakter, jak mówiła jego rodzina. Rok przed śmiercią był w świetnym stanie, zażyczył sobie przeprojektowania mieszkania, właśnie moja zona jest projektantka wnętrz. Zona nie rozumiała dlaczego przyjeżdżając pogotowie i straż podnosząc go dawali leki na uspokojenie kiedy upadł a pielęgniarka dawała mu leki przeciwbólowe i nasenne. On sam letni Żyd jak mówił o sobie, czyli niezbyt wierzący, zresztą wiele osób z jego rodziny przeszło na inna denominacje chrześcijańska nawet katolicyzm. Zmarł w swoim łózko na oczach pielęgniarki nocą, która nawet nie dzwoniła na pogotowie ani nie ratowała go. Żonę zaprosili na spotkanie pośmiertne rodziny. Wówczas jego syn powiedział, ze on po prostu nie chciał już żyć dłużej a podpisał dokument o zaprzestaniu ratowania w jego obecności, tez adwokata i lekarzy. Wówczas zrozumiała chłód pozostałej części jego rodziny. Najlepsze było to ze pytali się mojej zony czy na pogrzeb należy zaprosić wszystkie jego kobiety, Podobno na masowa skale zdradzał żonę co było powodem rozpadu związku i spowodował jakiś chłód w tej rodzinie miedzy rodzeństwem, Czekał jeszcze na urodziny prawnuka. Jego ojciec tego chłopca Bruca, był letnim żydem w połowie Japończykiem a matka pol-polka i pol-czarna. Dzieciak z tej mieszanki urodził się prześliczny z czarnymi bystrymi oczami, każdy wróżył mu karierę w życiu. Zona była nim oczarowana. Marshall tak miał na imię ten potężny 95-latek ongi zapaśnik i bokser w Polsce i adwokat po studiach na UJ i w Austrii, miał ponad 2 metry wzrostu, blondyn, nie chciał pozostawić rodzinie nawet centa, mówił ze, to nieroby i ze chciał tylko projektantkę która choćby maleńko zna polski. Na jego urodziny przychodzili z butelka dobrego wina, a córka mówiła ze jest jej winien sporo za to wino.Nawet się nie napił, butelka z pieniędzmi poszła do córki. Zona i ja byliśmy zdumieni jak oni mogą mieć takie stosunki rodzinne. Polski Żyd tęsknił za przedwojenna prawdziwa ojczyzna, uratował się uciekając z 2 dzieci i zona Polska Żydówka, mawiał przebogata była lecz leniwa, do bolszewii potem Ameryki. I bardzo żałował ze nie został po wojnie w Polsce, mawiał ze nauczyliby się żyć z pracy rak i umysłów swoich nie z ogromnego spadku jaki im zostawiła ich matka a teraz on musi. Już nie lubił życia. Niesamowicie ciekawy człowiek, dużo czytał, o PiS mawiał ze nareszcie rządzą patrioci, Trumpa chciał zabić ale potem szybko zmienił zdanie, mówił jeśli dożyje będzie tym razem glosował na Trumpa i jeszcze ze dom i świat musi być uporządkowany. To standardowe pytanie o terapie uporczywa, bo w interesie szpitala, lekarzy i badaczy leży podtrzymywanie życia za każdą cenę, bo życie jest kosztowne. Płacą ubezpieczalnie lub po części rodzina. Robi się tak bo inaczej nie da się rozwijać medycyny. Cierpienie pacjenta wobec profitów się nie liczy i strach przed oskarżeniem szpitala i lekarza o zaniedbania. Ale muszą wykonać wole pacjenta jeśli nie zechce uporczywej terapii.
  • 2018-08-26 05:09 | Patagon

2018-08-24 10:08 | kaesjot To co ja mialem to ventricular tachycardia (VT) to jest arytmiczny szybkoskurcz lewokomorowy, czyli serce nagle zaczyna bic gwaltownie szybko. w poczatkowej fazie zaimplmentowano mi cardioverter defibrillator (AICD) ktory rejestrowal wszystko powyzej 120 puls. Kiedys mialem 225 wowczas nastepowalo wyladowanie I rzecz jasna leki. Przezylem z tym przez 12 lat, moim lekarzem byl poczatkowo Iranczyk, asystent profesora I inny do spraw lekow z pochodzenia Niemiec, a potem wybralem sobie chyba jednego z najlepszych kardiologow badacza I experymentatora afroamertykanina, ktory wyjasnil roznice genetyczne miedzy czarnymi I bialymi I zmienil terapie dla czarnej rasy. W swoich prawie 500 artykulach naukowych odchodzi sie od poprawnosci polityczne, czyli myslenia. Publikuje w najlepszych periodykach. Gdy mu powidzialem ze polski profesor ma dorobek zyciowy 20-50 prac to mi powiedzial ze jesli nie ma publikacji w powaznych pismach nie ma szans na bycie profesorem. Do leczenia tej choroby nadaje sie ablacja przez fale radiowe lub kriogenike, ta nie zostawia skrzeplin we krwi. Po wejsciu z cewnikami do prawej komory wypala sie punkty indukujace prad elektryczny, tyle ze nie wypala sie jeden a cale gniazda inaczej mowiac spory kawalek serca. punkty te jak w moim wypadku były tez na zewnątrz serca i trzeba je było likwidować. Mialy dosc powszechnie wystepujaca przypadlosc samoodtwarzania się. Kazda nastepna ablacja zmiejsza wydolnosc serca i mozna tak wypalac, az sie wypali lub zamrozi cale serce. To choroba jak mowiono mi idiopatyczna ale pierwotne wyniki badan pkazaly ze to dziedziczenie po lini kobiet, mojej mamy. Pierwsze objawy to krotki oddech, zmeczenie I palpitacje serca. Lekarz przerwal badanie wysilkowe obserwujac tylko ekg. Zostalem w szpitalu, w ktorym pilegniarki nie pyskuja na pacjenta I mozna samemu ustalac temperature klimatyzacji.. Nigdy nie bylem na jakies sali z innymi, zawsze sam w pokoju, lazienka, fotele, lozko dla bliskich, posilki do wyboru. Mowisz doswiadczenie - rady. Chyba nawazniejsza to wybor szpitala I odpowiedniego lekarza I bardzo, bardzo duzo badan. Od markerow do pozytronowej CT poprzez MRI, czeste badanie krwi itd. Lekarz nigdy nie moze odmowic wyjasnien takze pielegniarka, po kazdym pobycie lub wizycie dzwonili do mnie przeprowadzic survey. Mialem ocenic postepowanie personelu I oczywiscie czy polece ten spital innym sic. Bardzo wazne jest badanie pojemnosci serca I sily wyrzutu krwi ejection fraction. Wczesniej przez lata zylem, bolala mnie glowa wiec w pl zaczeto leczyc mnnie antymigrenowa. Dopiero tutaj postawiono prawdziwa diagnoze I rozpoznanie. Przyczyna byl nacisk poszerzajacej sie tetnicy podczas zwiekszonego cisniena na nerwy czyli wyrzutu krwi z serducha. W moim przypadku wystepowalo zbizone systolic I diastolic. Oczywisty zakaz palenia, narkotykow, alkoholu do czego w zyciu nie mialem inklinacji – zawdzieczam to wychowaniu rodzinnemu. Zakaz duzego wysilku juz po wszczepieniu AICD I stresowania sie, bo to w oczywisty sposob podbija akcje serca. Lecz nerwy sa czescia naszego zycia. Do samej operacji mialem rozne typy rehabilitacji np w sralab.org najlepszy osrodek rehabilitacji w USA jednoczesnie badawczo-rozwojowy I innowacyjny, co znaczy najlepszy w swiecie. Ale ciagle pracowalem, az do chwili gdy dostalem telefon ze mam przyjechac do szpitala na implantacje pompy balonowej I transplantacje serca. Moja EJ byla dobra miedzy 30-35%, okresowo spodala do 25-20 % nigdy ponizej. Badanie lipidowe bardzo dobre bo dbalem o to co jesc. Mieso lepiej parowane na wodzie z warzywami niz pieczone, unikam bialych kartofli jedzenie junk foot I trzech bialych smierci:; maki bialej, bialego cukru I bialej soli. Ja wie ze w polsce trzeba dobremu lekarzowi dużo płacić a I tak będzie przetrzymywał cie żebyś przychodzi I płacił. W Ameryce tak nie ma, wszystkim zajmuje się ubezpieczalnia. To wszystko niewyobrazalnie kosztuje, np Implantacja pompy I pobyt w sz pitalu, leki inne badania około $800K a implantacja serca ponad $1mln, dalsze projektowane leczenie ponad $1mln. W kraju zgniłego kapitalizmu tak lecza. 12 lat temu tez spotkałem prof kardiologa z Rosji, jedna wizyta $570 na tyle wycenia szpital, ubezpieczalnia zwyczjowo o 60-70% mniej w koncu lekarz za polgodziny pracy dostaje ze $60, pierwszy moj polski lekaerz za wizyte z ekg chcial 120 dostal 100. od tej pory z wyjatkiem ubezpieczenia nic nie place i doplat do najnowszych lekow. Nie miałem wówczas ubezpieczenia ale W USA każdy duży szpital ma fundacje, jest także pomoc miasta i stanu i w koncu takich organizacji jak Family Helping Hands. Najpierw pomogla mi fundacja splacic dlugi i wykupilem ubezpieczenie rodzinne na uczelni, bardzo drogie. Dzieci oczywiscie maja ubezpieczenie stanowe lecz prywatne jest lepsze. Za generyki nic nie placisz, nowoczesne i markowe do $2-5/mc czyli 30 tabletek wartych kilkaset $. Nie rozumiem dlaczego im wszystko wychodzi nam nic od zawsze.
  • 2018-08-26 22:32 | Patagon

Bedzie coraz gorzej i kosztowniej. Rodzi sie pokolenie przynajmniej w pl ktore jest slabowite, zyje od nowosci na lekach ludzi ktorzy sa wlasciwie warzywami...wegrzy wprowadzili badania prenatalne obowiazkowe od 20 lat nie rodza sie dzieci z choroba Downa i innymi chorobami bo temu sprzyja prawo oferujace wczesne poronienie lub wstrzymanie terapi na sile w inkubatorze i pomysl ile oni na tym oszczedzaja. U nas znaczy w pl jest to niemozliwe choc jakas ustawa sprzyja aborcji dzieci nieuleczalnie chorych lub z gwaltu ale nie kwalifikuja sie tam dzieci mlodocianych i zwyczajnie nie chcianych. Do tego dochodza przepisy innego dyktatora uni ktora wtlacza w nasze organizmy 2000 specyfikow do jedzenia. Wczwsniej polecano jesc ryby codzien dzs dwa razy w tyg ale male porcje bo jest to mieso hodowlane zatrute za to duzo go. lepsze byly ocaniczne byle male lecz sa przelowione. Jak mowisz to chyba bedzie w niebie, niestety nie kazde storzenie a tym bardziej starosc udaly sie Opatrznosci
  • 2018-08-26 23:19 | Patagon

lubie dyskutowac i przewalac sie argumentami. Jestem konserwatysta w pewnych kwestiaci w innych liberalem choc przyporzadkowalbym siebie do republikanow, w powszechnie rozumianym znaczeniu slowa. Czasami czytam polityke ale niestety poziom jej spada do bezmyslnego krytykanctwa przeciwnika politycznego i to mnie smuci bo wiedze jad debatuja w niemczech i w usa. nie ma czegos takiego ja totalna opozycja, negowanie wszystkiego, gdyby trafilo to na amerykanow ktrorzy skladaja przysiege na flage Usa gdzie mowi o wrogach wewnetrznyc i zewnętrznych to mysle strachliwy ze PIS jest zbyi zbyt l lagodny. kiedys byla manifestacja niepelnosprawnych przed kongresem i poszly paly w ruch policji, tu sie nie bawia z tepakami, maja dokonac wyboru parti i czekac na nastepne wybory bo na tym demokracja polega. zreszta niemcy i cala europa i cywilizowany swiat ma wysokie ogrodzienia wokol wrazliwych instytucji sprawujacych wladze a wchodzenie na ich teren bez uprawnienia jest niemozliwe. robia zadyme ze ktos szarpnal jakiegos polityka ex kierowce ciezarowego, no niechby probowal tego samego w USA, policja bije az kosci lamie potem do sadu chwila zorprawy z obronca publicznym ktory na wszystko co prokurator zechce sie godzi i na kilka mc w wiezieniu w usa pozwoliloby zrozumiec mu swiat. rozmawia sie na argumenty i mozesz dokonac wyboru nowych kandydatow, sedziowie sa wybierani jak poslowie do tzw stanowych krs wiekszosciowo, prezydent proponuje senatowi sedziow sn i po akceptacji nominuje dozywotnio. i czy ty demokracja czy juz rezim ? ale od ponad 200 lat istnieje. a co w tym polskim kotle istnieje? o co ci polacy walcza zeby utrzymac i placic tym genetyczno przyjacielskim ukladaom, zobacz co w nauce, tytulanci to mniej niz zera, jakies wynalazki rewolucyjne, jakies naukowe badania cytowane w swiecie publikacje nie mowie sience choby ncbi ale oni nic mniej niz zera ale tytulanci. to mnie potwornie wkurza. te holote pis nie potrafi eliminowac lepszy byby orban, zreszta ladnie mowi
  • 2018-08-28 04:02 | Patagon

2018-08-27 08:35 | kaesjot Hepatitis ma 5 odmian na jedna nie ma szczepionki na C.Szczepionki przeciwko HPV 6, 11, 16 18 są dostępne, działają tylko na młodzież, która nie podjęła życia seksualnego. Podaje się je dziewczynom i chłopakom. Zła sławę przynoszą szczepienia przeciw grypie ponieważ budowane są na grypach poprzednich a nie przeciw nowym odmianom patogenów. Podaje się w tym wypadku zdezaktywowany drobnoustrój ale zawsze z poprzednich lat. tymczasem grypa pojawia się w rożnych odmianach. Kiedyś wydawało się ze gruźlica została wykończona tymczasem pojawiły się pałeczki bardzo odporne na antybiotyki i szczepienia. Nie wiem czy kiedykolwiek uda się wygrać z tymi paskudztwami. Mimo to musimy obowiązkowo podejmować wysiłki aby je eliminować. WHO mówi o nowej śmiertelnej chorobie pandemicznej X zabijającej prawie cala ludzkość. Jeszcze jej nie ma, ale każdy kraj musi być przygotowany do jej rozpoznania i eliminacji. Stad idzie wniosek, ze skupienie całej uwagi labsow na ebole przyniosło lek ZMapp podany 2 amerykanom z chrześcijańskiej organizacji lekarze bez granic. Na SARS SEPSA itp nie ma szczepionek. Nie jest tak ze dobry tryb życia zastępuje lekarza nie dzisiaj, nie na tym poziomie zurbanizowania świata i przeludnieniu, nie na tym stopniu mechanizacji, nawożenia, hodowli i wzbogacania żywności, nie tak czystym powietrzu jakie wdychamy, czystości wody nie filtrowanej z fosforanów i antybiotyków za to chlorowanej.
  • 2018-08-29 03:24 | Patagon

2018-08-28 08:46 | kaesjot Nie wiem skąd czerpiesz tak negatywny obraz szczepionek. Ja dostałem i moja rodzina co jest możliwe, z wyjątkiem wyjazdów do Afryki czy Azji. Jest to olbrzymi business, tak samo transplantacje co mi sami lekarze mówili. Koszty gromadzenia danych, pobrania organów, transportu i samej implantacji potem leczenie publicznie wyceniane są na 1mln$, tymczasem to pochlania około $400K ale to tylko sama operacja dochodzą badania leżenie i czekanie itd Mimo to musi się opłacać klinikom i ubezpieczalniom i całemu społeczeństwu bo ma w ten sposób ciągły dopływ gotówki na rozwój i naukę.. Doświadczenie i szkolenie następców jest bezcenne. i transplantacja ma przed sobą olbrzymia przyszłość. Tak samo szczepienia, możesz odmówić albo nie. Jednak masz racje ze wpływ środowiska, nawyki żywieniowe, brak sportu, zwykłych spacerów i oczywiście dobór genetyczny ma kolosalne znaczenie w obniżaniu zdolności do samoobrony. Ongiś człowiek chory na zapalenie płuc umierał i nie przenosił swoich genów dalej, natura eliminowała słabeuszy. Tak samo w moim przypadku. Wczoraj operowali 11 lat dziewczynkę w tym samym szpitalu gdzie mnie. Czuje się dobrze, jeśli nastąpią odrzut lub powikłania, dostanie drugie serce są pacjenci po przeszczepie 3 serc do tego innych organów. Nie zgadzam się na to, ze lekarz dla zdrowego 60 latka nie jest potrzebny. Zbadać krew czasami należny. Wszystko to kwestie indywidualne. Masz sporo racji. w jednym z numerów JAMA przeczytałem ze Japończycy po 2 wojnie zaczęli chorować na to co Amerykanie za to są wyżsi, ponieważ jedzą dużo mięsa zamiast ryb. Społeczeństwo krasnali zmienia się w chorowitych większych, czasami olbrzymów. Druga rzeczą która zrobiła i robi niewyobrażalne szkody to nadużywanie antybiotyków. Trzecia, obok dostępnej żywności, dziś drogiej bo znaczna cześć plantacji używana jest do produkcji dodatków paliwa - kompletny bezsens, jest higiena, która szczególnie w drugiej połowie XX w. przyniosła niepohamowany wzrost populacji ludzkiej. Mimo to nie jestem zwolennikiem darwinizmu biologicznego. Chyba ze znajda geny odpowiedzialne za inteligencje to wówczas kto wie czy nie należałoby zastanowić się nad niedołężnymi inaczej przeznaczając ich zarodki do eliminacji lub żyjących do humanitarnej utylizacji. Kto wie co nam przyniesie ten wiek.
  • 2018-08-29 19:15 | Patagon

Macie szczęście ze nie oglądacie tego, Bo przecież istnieje w Pl całkowita wolność mediów które w całości są w polskich rekach i absolutnie, na 100% nie manipulują opinia ludu i nie wtłaczają ludowi określony paradygmat świata zależny od ich właścicieli, bo jak wiadomo ten zbrodniczy reżym jest faszystowsko-nacjonalistyczny, nieprawdaż? tu natomiast pokazuje się wszystko w ramach dołożenia prezydentowi. Nawet olbrzymie manifestacje przeciw policji szczególnie po wypadku gdy czarny policjant już wychodzącego z samochodu z rekami w gorze czarnego zastrzelił z zimna krwią. Aha, to pisze na kompie tyle ze czasami z błędami. Telefony tez mam, zawsze Apple'a.To wszystko inne, to naśladownictwo i przez to psująca się tandeta. Faktycznie daleko od tematu, mi wystarczyły opinie w defence 24, takie dla złomowanych 4 leopardów, przekazanych w ramach przyjaźni gratis. Tylko każdy remont i wymiana oleju muszą być dokonywane przez przyjaciół zza odry. Ze statkami jakie marzyły się dwu takim z kabaretu duda - soloch byłyby te same problemy, teraz niech sobie za złomowanie sami z antypodów płaca.
  • 2018-08-30 23:26 | Patagon

Re:Rektor ugiął się pod polityczną presją. Obrady KRS wznowione

'To powtórka z PRL' ma pan talent do wymyślania tytułów. powinno być: Kłamstwa, Polityki.pl, to powtórka z PRL. Dlaczego nawet pan nie stara się być odrobinę obiektywny, nawet jak pan nagina prawdę to w taki sposób aby pański cenzor puścił artykuł do druku. A tak stal się pan niewiarygodny w każdym artykule spod pana pióra, a Polityka nie jest pismem analitycznym tylko zwykła kłamliwa propaganda, to powtórka z PRL. Nie myśli Pan ze problemy nasze codzienne powinny być rozwiązywane, przy waszej pomocy z krytycznym nastawieniem niż totalnie wyśmiewane, negowane, drapieżne w krytykanctwie? Przecież wy panujecie nad, niestety nie odebranymi z rak obcych mediami, inaczej mówiąc umysłami swoich rodaków! Za rok pokażecie co potraficie po przejęciu władzy i spotkacie się z totalnym oporem przeciw wszystkim zmianom. To g... które sprzed 25 lat stara się posprzątać PIS, zostanie wam do posprzątania. A ono ciągle mnoży się, aż przyjdzie ktoś zrównując opozycjonistów w wyrębie lasu na Syberii to najszczęśliwsza opcja i sam posprząta raz-dwa.
  • 2018-08-31 03:49 | Patagon

Re:Rektor ugiął się pod polityczną presją. Obrady KRS wznowione

szkoda ze w USA takich zabaw nie ma.ze komuś nie podoba się ten czy inny sędzia mianowany przez prezydenta a Trybunale Konstytucyjnym, NSA, KRS.... nikt nie wie co to. no ale wiadomo tam nie demokracji. tam jest dyktatura prezydencko-kapitalistyczna. Maja swoje ZOMO tyle ze t chuderlawe spłoszone koteczki tylko byki 2m + i maja żadne tam gumowe tylko stalowe polane guma pały, kombinezony i białe kaski. Jak coś ciekawego z bijatyk pokazują w tv to lubię na to patrzeć, ale są masochiści na kazdej demonstracji, lubią być bici.
  • 2018-09-01 02:23 | Patagon

Zrób to sam

Balcerowicz zaliczany do wyksztalciuchow, zapewne slyszal, moze widzial ksiazki Stiglitz'a ale czy czytal i jesli czytal cos rozumial.?. Przyniosl nam tem absolwent maksistowskiej szkoly niewyobrazalne zacofanie i uzaleznienie od innych. Wepchnal nas na peryferie swiata, monterow, sprzataczy, malowaczy, skladaczy itd. Wprowadzil korporacjonizm organizacyjny sluzb panstwa. W koncu wyprzedal wszystko no bo niewidoczna.... i prywatni lepsi niz panstowi, ze uslugi etc. Najgorsze jest to, ze niewyobrazalnie wielu ludzi znienawidzilo ten kraj i emigrowalo, w tym ja z malymi dziecmi z zona. Juz po roku mielismy dom i samochody, zona ma wlasny biznes a ja pracuje na uczelni. Po 5 latach obywatelstwo i zwiedzilismy Europe, Australie i rzecz jasna nasza wybrana Ojczyzne z Kanada. W PL tytulanta Balcerka zylismy z marnej pensji nauczyciela po doktoracie. Wlasnie na takim placu balcerek zona kupowala od chlopow jedzenie, bo bylo taniej. Mozecie nie zdawac sobie sprawy jak wielu Polakow w USA nienawidzi Polske za nasza biede i jak wielu teskni za nia sprzed lat nawet za ta z kartkami, ale bez zlodzieji i w miare patriotycznym wychowaniem i jakas praca. Bo kazdy kto tylko chcial mogl pracowac w PRL. W koncu to ona zostawila nam na takim samym poziomie dochodu i rozwoju Polske jak owczesna Korea Pld, dzis ponad 3 razy bogatsza i bardzo wysoko technicznie i kulturowo rozwinieta. Polska slynie ja powiedzial moj syn z napisow made in poland na produktach obcych firm, porzeczek i Wiedzmina.
  • 2018-09-03 20:31 | Patagon

Re:Polsko-czeska bitwa na moździerze

2018-09-03 15:13 | Kazimierz K zgadzam sie z panem, proces modernizacji PL w miedzywojniu rozpoczal sie zbyt pozno i szybko skonczyl sie, Dzis wymagaja od PiS aby robil lepiej i szybciej i dostarczał bron polska, dla polakow. nikt wczesniej nie powolal agencji uzbrojenia a na samym poczatku zmian czesi proponowali nam powolanie takiej agencji.rozspezedanie majatku narodowego w postaci fabryk moze i tak okazac sie najmniejsza strata ale kleska jest przerwa pokoleniowa tych ktorzy mieli doswiadczenie a przeszli na emerytury bo nie bylo potrzeby ksztalcenia fachowcow, a jak redaktor pamieta, o ile nie dopadla go zlosliwosc i niepamiec, Polska miala stac uslugami montersko-skladawczymi nie przemyslem.
  • 2018-09-04 22:29 | Patagon

Re:Polityka jak malina. Dlaczego MSZ wycofało się z projektu na Wołyniu?

2018-09-02 09:03 | Kachinka ty jesteś naiwna/y i nie widzisz rzeczywistości jaka ona jest. Polska pożyczyła Ukrainie już $100 mln, które zostały rozkradzione. Unia na tych biznesach z nimi jeszcze więcej traci a prosty naród bieduje i emigruje do nas. W polityce liczą się tylko interesy, korzyści dla państw, oni nawet nie godzą się na badanie grobów pomordowanych Polaków przez ukraincow.Wyobraź sobie ze w kazdej ze zwłok dotychczas nie odnaleziono śladu po kuli, za to po drucie kolczastym, rozrywanych końmi, zabijanych młotem do ogłuszania bydła i innymi metodami...wszyscy, ponad 100 000 Polaków. Głupotą jest nie widzieć kto dyktuje ceny skupu, nie są to polskie przetwórnie obecnie, a teraz nalezą do zachodnich koncernów wysprzedane wg ideologii Balcerowicza. Ukraińcy nie życzą sobie współpracy w żadnej dziedzinie ważnej dla nas np w rozwoju przemyslu rakietowego itd, z jakiej racji krytykuje się obecny rzad ze ogranicza pomoc Ukrainie? Inicjatywa powołania holdingu żywnościowego to próba tego rządu by zwalczać dyktaturę cenowa zachodnich koncernów. Jeśli polski rolnik dostanie więcej to powstaną polskie przetwórnie a może nawet odzyskamy te nasze sprzedane za złotówkę. Rozsiew cen miedzy dawanymi plantatorom a sprzedawanym produktem jest ponad 40krotny, a był kiedyś 17krotny. ta różnica to strata naszego narodu a zysk obcych państw i koncernów i tak jest ze wszystkim co polskie rzekomo.
  • 2018-09-05 00:02 | Patagon

Re:Pracownicy Google protestują. Stawka jest duża

2018-08-19 14:31 | grzerysz Każdy widzi zło w oku brata swego lecz nigdy u siebie, Mozna by parafrazować Jezusa. Ale Polityka zawsze była lewa od nowości swojej. Nie mam nic przeciwko pewnej tendencyjności ale nie aż tak nachalnej i prostackiej krytyce ludzi, którzy nareszcie myślą o naszym wspólnym domu. Zdumiewa mnie ze jeszcze tu siedzą, przecież Europa potrzebuje ludzi do pracy. 2018-08-19 23:10 | Prowincjusz Mam kuzyna któremu opadła nieszczęśliwie głowa na lewo, jeśli pamiętasz film Mózg? Mój tata był nim zauroczony. Wykaz się odrobina samodzielności mentalnej i nie powtarzaj sloganów które wymyślają mądrzejsi od ciebie.Jaki wyznawca (religii) ideologii PiS. To tylko partia rządząca wybrana większością, za 1,5 roku wybierzesz sobie co chcesz ale demokracja kończy się w momencie wyboru. Teraz mój mały zaciśnij zęby, rób swoje i czekaj na demokracje.
  • 2018-09-05 01:27 | Patagon

Re:Inteligentne głośniki podbijają świat. Co już dziś o nich wiadomo?

Gdyby stworzyć polskiego chat-bota, to jakie wartości, jakie emocje i postawy powinien popierać? no te wicie, rozumiecie, głos wyborczej, tvn, niepodległa polityka, fakt, budka suflera z rydzykiem na maszcie... tylko bez kleru, tu musi być twardy No Pasaran! znam bardzo wielu amerykanów, wielu kompletnie nie wie co głośniki, a ze względu na ich względną inteligencje ja tez tego nie mam, używa się powszechnie whats'up, skype i normalnej rozmowy telefonicznej, do tego googla. that's it
  • 2018-09-19 21:18 | Patagon

Re:Odszkodowania za czyny księży pedofilów: czy ruszy lawina?

czeemu az po tylu latach, dlaczego to tylko nasladownictwo, jak udowodnic ze dziewczyna bczemu po tylu latach, jak udowodnic ze dziewczyna zostala istotnie gwalcona a nie sprawialo jej to przyjemnosci? w usa stosuje sie wykrywacze klamst i okazallo sie ze 87 procent pomowien o gwalt bylo klamstwem. najczestsza przyczyna jest chec wyludzenia pieniedzy i nic ponad to. lecz mimo to jestem zadowolony zeby szczypac tych tlusciochow czarnofartuchowych, za ich przekaz w kosciele. nikt nie zacheca ludzi do czytania bibli, nie ma konkursow ze znajomosci pisma, awprost przeciwnie od czasu kontrreformacji i przybyciu jezuitow do pl zalamane zostalo polskie pismiennictwo, poezja i literatura juz wowczas lepiej rozwiniete niz w niemczech. a slowo, pismo to podwaliny kultury i cywilizacji. inaczej mowic im mnie katoli tym lepiej. sam jestem luteraninem i u nas sa konkursy dla mlodziezy ze znajomosci calej bibli, pastor nam mlodym nakazywal czytanie wyjatkow z pisma a potem sprawdzal. tego kk nie preforuje, za to pod koniec 16 wieku kosciol zakazal czytania bibli wszystkim pod grozba exkomuniki, zakaz tem poparl papiez do dzis nie odwolany.. mial byc swiatly pasterz i i barany. tak jest do dzis , czy ktokolwiek z nich kiedykolwiek zachecal do czytania bibli.?
  • 2018-09-23 19:36 | Patagon

Re:„Kler” nie jest filmem kontrowersyjnym. A mimo to szokuje

To nie az tak wielkie dzielo, jak widzi to felietonistka,aczkolwie aktorzy sa fantastyczni. To film publicystyczny i kontrowersyjny wlasnie, bo dotyka kwestii tego co dobrego a co zlego KK zrobil dla narodu. Jestem luteraninem bo tak sie urodzilem, mimo to mama zmuszala mnie do chodzenia w podstawowce na religie do chwili, a bylo to 7 klasa, kiedy zdzieli mnie w twarz jakis przyszly pedal czy pedofil, za pytania jakie nawet nie powinny przyjsc mi do glowy. Choc jak wszycy mowili mial przyjaciolke z ogolniaka. Uwazam, ze ten kosciol bez wyzwan jakie stawic mogli protestanci, rospasal sie w RP. Film nie mogl zostac nagrodzony, za to pokazano kilka wybitnych filmow: Fuga i Zimna Wojna, czy 7uczuc. Mysle ze polskie kino rozwija sie w swietnym kierunku. Moglby powstac serial od czasow Reformacji i wybuchu pismiennictwa i mysli w j. polskim, poprzez nalot jezuitow tych krzyzakow kosciola, ktorzy zlamali narodowe pismiennictwo, upadl Uniwersytet Jagielloski, wpowadzili zakazy czytania i tlumaczenia Bibli, poprzez zakazy rozwijania handlu czy produkcji i bankowosci (lichwy), budowa masowo kosciolow zamiast szkol itd. Dopiero rozbiory szczegolnie pruski przyniosl obowiazek nauki czytania i pisania. Rusyfikacja i germanizacja pokazala polskim chlopom litery, obok wodki. Ciekaw jestem na ile wowczas sobie czarnosukienni pozwalali? Gdy protestanci zmuszali do czytania Bibli, KK pod grozba exkomuniki zabranial, .... powinno byc znacznie wiecej takich filmow i pokazania tego ogromnego wkladu KK w utrzymanie RP jako panstwa.
  • 2018-09-23 20:21 | Patagon

Re:Google śledzi lokalizację naszych telefonów, nawet jeśli ją wyłączyliśmy?

Czasami zadaje sobie pytanie gdzie to targetowanie i AI jest. Kupuje czesto na Amazon i zwykle dostaje sugestie 'kup powtornie lub cos z tych samych rzeczy, Kompletnie nie wiedza co ja chce naprawde, nawet gdy naleniam koszyki wish. Zapewne kompy po slowach lub frazach cos tam zapamietuja, jesli jednak nie podam danych to ich nie ma w sieci, nie powinno byc. Tymczasem sa urzedy lub koncerny telekomunikacyjne lub ubezpieczalnie ktore sprzedaja data bez mojej wiedzy i kazdy kto chce znalezc mnie ten dowie sie czy bylem karany, ile razy placilem za zle parkowanie, jaki mam ssn, tel score zadluzenia bankowego, kto wchodzi w skalad mojej rodziny, gdzie mieszkam, szkoly, samochody ...wszystko, doslownie wszystko, wlacznie z tym jakie mam p;rzekonania religijne i polityczne. Ja Amerykanin z wyboru, czuje sie mojej nowej ojczyznie osaczony, w tym wzorze demokracji i wolnosci. Czesto dostaje telefony niby z urzedu, niby z elektowni czy ubezpieczalni tzw Final Notice z grozbami, ze moj roczny samochod traci ubezpieczenie, ze bede wiecej placic za media itp. Ostatnio ci oszusci zatrudniaja lepiej mowiacych hindusow - specjalistow od napraw rzekomo zapsutych komputerow, chinczykow lub obcych, widocznie szkola ich jak pozbyc sie akcentu. Niedawno moja mloda corka dostala tel od hindusa z dehli ktory proponowal zaistalowanie aplikacji i naprawe uszkodzen spowodowanych wirusem. Corka pyta sie a jaki ona ma komputer bo uzywa tabletu appla. Natychmiast rozlaczyl sie. Bedzie dobrze, mam nadzieje tylko jesli takie rzeczy beda scigane i blokowane telefony itd DoNotCall strona nie ma pojemnosci jak nasze tel aby blokowac tych oszustow.
  • 2018-09-23 21:34 | Patagon

Re:„Nie ma mnie w menu”, czyli #MeToo w McDonald′s

Ale jesli pracownikowi pozwolic jak chce pracowac to wiekszosc wogole by nic nie robila. Naturalnie nie we wszystkich kulturach. Jesli masz w zespole badawczym pasjonatow, to nie musisz zagladac wszystkim przez ramie, ale jak mowi przyslowie, panskie oko konia tuczy. Tak jest na Uni w USA, gdzie konkurencja jest bardzo silna, jest zatem motywacja do wysilku. ...
  • 2018-09-29 21:49 | Patagon

Śmieciowe jedzenie zwiększa ryzyko depresji

zhakowali was, a dobrze lewakom. widze chinskie bazgroły!
  • 2018-11-11 01:27 | Patagon

Re:Bratanica prezesa Kaczyńskiego przeciw Halloween

Moja córka (16) pracuje w sklepie z gadget-ami do Halloween, za godzinę ma $14. Zgodziłem się na jej propozycje, bo sadze ze dzieci muszą jak najszybciej poznać wartość i "zapach" własnego pieniądza. Zresztą nadeszły takie czasy, ze przy każdym zakładzie, sklepie, stacji paliw, dosłownie wszędzie widać ogłoszenia zatrudnienia z ubezpieczeniem włącznie. To ewenement od dwóch pokoleń podobno, tak dynamicznie rozwijają się USA Trumpa. Clinton byl bez porównania słabszy. Swoja droga KK u USA jest jak (Mt 5, 5) "Błogosławieni cisi i pokornego serca, albowiem oni na własność posiądą ziemię." I nie krytykuje, a przecież biskupi i kardynałowie z Polski często nawiedzają duszpastersko Polonie! Tu milczą, owdzie pouczają. Kiedyś zajęli się czarnoksiężnikami, zombi, ssącymi krew wampirami, wilkołakami co z wyglądu są niby jak my....i cala te oranżerię literacka. Dodając do tego gmachy Licheń czy nowa bazylika w Wawa, stojące Jezusy przydrożne, nowi królowie i królowe Polski. Widać małość umysłową tych pasterzy. Tak mi się czasami serce ściska gdy widzę uniwersytety, szpitale fundowane przez żydów często pochodzących z Polski. Chyba tylko Uni Loyola jest fundowany przez Jezuitów. W kraju zostawili po sobie budowle - kościoły i chyba żadnej szkoły. Jakos KK nie ma ochoty na dokształty owieczek, bo i po co nam wiedza w niebiesiech.
  • 2018-11-11 02:10 | Patagon

Karawana migrantów już podzieliła Amerykę

Prezydent Trump obiecał postawić ogrodzenie-mur zapewniające nam ograniczenie południowej emigracji bandytów, przemytników, półanalfabetów, kobiet ciężarnych i bezrobotnych. Musi pokazać teraz, ze jakoś działa w tym kierunku, bo drugiej kadencji nie zdobędzie. A oni biorą przykład z babci Angeli i pewnie chcieliby smakołyków amerykańskich. Sa pracowici w większości, ale nie maja kwalifikacji. Dziś latynoskie dzieci są większością w szkołach i częściej sa lekarzami i inżynierami niż czarni amerykanie. Najwięcej w tych wyższych zawodach pracuje jednak białych, hindusów i azjatow.
  • 2018-11-11 02:10 | Patagon

Karawana migrantów już podzieliła Amerykę

Prezydent Trump obiecał postawić ogrodzenie-mur zapewniające nam ograniczenie południowej emigracji bandytów, przemytników, półanalfabetów, kobiet ciężarnych i bezrobotnych. Musi pokazać teraz, ze jakoś działa w tym kierunku, bo drugiej kadencji nie zdobędzie. A oni biorą przykład z babci Angeli i pewnie chcieliby smakołyków amerykańskich. Sa pracowici w większości, ale nie maja kwalifikacji. Dziś latynoskie dzieci są większością w szkołach i częściej sa lekarzami i inżynierami niż czarni amerykanie. Najwięcej w tych wyższych zawodach pracuje jednak białych, hindusów i azjatow.
  • 2018-11-11 02:38 | Patagon

Po czyjej stronie jest Google?

Bardzo trudno jest np naukowcowi prowadzacemu zespol badawczy utrzymac kobiete, skoro z boku ma pod reka o wiele zdolniejszych mezczyzn. U mnie żądają takich co najmniej 20%, tylko dla poprawnosci, szans rownych i innych modowych wyzwan postnowoczesnosci. Kobiety sa zaradne, pracowite, skrupulatne, swietne wspolpracowniczki, niezastapione laborantki i sekretarki lecz rzadziej od mezczyzn - wybitne. Czesto niestety traca pasje do pracy po zamążpójściu i urodzeniu dziecka. Zdazyly juz spowodowac wiele obaw nawet nieszczesc wsrod mezczyzn, ktorych jakze latwo oskarzyc o molest nawet po 30 latach. Niestety wykrywacz klamst, moze lub nie, być uwzględniony przez sad. A samo takie oskarżenie jest dla mężczyzny zabójcze. Ameryka sfixowala w strone matriarchatu.
  • 2018-11-11 02:38 | Patagon

Po czyjej stronie jest Google?

Bardzo trudno jest np naukowcowi prowadzacemu zespol badawczy utrzymac kobiete, skoro z boku ma pod reka o wiele zdolniejszych mezczyzn. U mnie żądają takich co najmniej 20%, tylko dla poprawnosci, szans rownych i innych modowych wyzwan postnowoczesnosci. Kobiety sa zaradne, pracowite, skrupulatne, swietne wspolpracowniczki, niezastapione laborantki i sekretarki lecz rzadziej od mezczyzn - wybitne. Czesto niestety traca pasje do pracy po zamążpójściu i urodzeniu dziecka. Zdazyly juz spowodowac wiele obaw nawet nieszczesc wsrod mezczyzn, ktorych jakze latwo oskarzyc o molest nawet po 30 latach. Niestety wykrywacz klamst, moze lub nie, być uwzględniony przez sad. A samo takie oskarżenie jest dla mężczyzny zabójcze. Ameryka sfixowala w strone matriarchatu.
  • 2018-11-11 03:51 | Patagon

Emancypacja Polek kończy się na progu ich własnych domów

Na szczescie kobiety nie czytaja tego pisma, moglyby uwierzyc ze tak jest. Macie sporo doswiadczenia, jako obiektywny tygodnik w interpretowaniu danych, tez naturalnie na dowolnej grupie respondentów itd itp Moze byscie zajeli sie interpretacja przypadku mlodej 28 latki w Lodzi zamordowanej przez, no wlasnie jednego czy szesciu z ktorymi spedzila ostatnia rozkoszna noc swojego zycia, czeczenow, gruzinow, ukraincow, sam nie wiem kogo.
  • 2018-11-11 03:51 | Patagon

Emancypacja Polek kończy się na progu ich własnych domów

Na szczescie kobiety nie czytaja tego pisma, moglyby uwierzyc ze tak jest. Macie sporo doswiadczenia, jako obiektywny tygodnik w interpretowaniu danych, tez naturalnie na dowolnej grupie respondentów itd itp Moze byscie zajeli sie interpretacja przypadku mlodej 28 latki w Lodzi zamordowanej przez, no wlasnie jednego czy szesciu z ktorymi spedzila ostatnia rozkoszna noc swojego zycia, czeczenow, gruzinow, ukraincow, sam nie wiem kogo.
  • 2018-11-11 04:23 | Patagon

Re:Morawiecki bez krzty ludzkiej wrażliwości

Widzialem maly postep, malenki, takie cos w Polityce: troszke obiektywizmu. Az tu nagle bezcenny Burnetko! Kiedys pisalem ze najlepiej wychodzi panu pisanie o Alpach a nie polityce. A ja wlasnie wyjechalem z kraju przed takimi jak piszacy wyzej: zazdrosni, podli ludzie, chcacy sciagnac kazdego komu cos udalo sie w zyciu osiagnac, dzieki pracy i wyksztalceniu i telentowi. Sciagnac do wlasnego poziomu, jako ze glupcy zawsze mysla iz nie ma od nich madrzejszych. Najstarszniejszy grzech tego narodu wobec samego siebie.
  • 2018-11-12 01:15 | Patagon

Re:Pomnik PiS, pychy i bezguścia

2018-11-10 01:22 | satrustequi Ze wszystkimi wpisami sie zgadzam i mam nadzieje ze takich niszczycieli jednosci narodu jak schetyna i tusk czas zabierze. Przeciez nawet po upadku komunizmu nie bylismy tak podzieleni. To nie powinno byc normalne dla Polakow potwornie doswiadczanych przez historie, skladaczy i monterow lub pakowaczy czy malarzy w obcych koncernach. Polska to obecnie polperyferie centrum - czyli krajow wysoko rozwinietych. Nie wiem czy Polacy zdaja sobie sprawe, co dzieje sie w swiecie Zachodu. W Ameryce gdzie mieszkam wszedzie widac ogloszenia dla chetnych podjecia pracy, absolutnie wszedzie, to czas pracownika do naprostszych prac. Skad taka zmiana: nowe metody wydobycia ropy i gazu co potanialo energie i zmiany w podatkach Trumpa. To pierwsze powoduje, ze Apple buduje wlasne produkty juz w 60% w USA, podobnie koncerny samochodowe, farmaceutyczne itd Tansza rzecza stalo sie zakupienie robota i automatyzacja produkcji z AI, niz zatrudnienie taniego robotnika w Azji i dojmujacy strach, po co my tego ich nauczylismy? To niedluga przyszlosc Polski, wszystko co mamy z przemyslem powroci do macierzy – centrum. Tzw druga globalizacja, pierwsza byla przed I WS schodzi ze sceny. Ciekawe gdzie ci krzykacze bez specjalistycznego wyksztalcenia znajda prace? Bo tu niewyksztalcuchow potrzeba do scinania traw przy ogrodkach domowych, wszedzie indziej zaczynaja prace roboty, prace bez odpoczynku bez strajkow, bez pensji i ubezpieczen zdrowotnych, bez platnych urlopow itd. Prezydent co prawda rozwaza wprowadzenie najnizszego wynagrodzenia z ubezpieczeniem dla robotow, tyle, ze pensja pozostanie w reku pracodawcy aczkolwiek odprowadzi on podatek i ubezpieczenie. Robot pracuje non-stop bez swiat, bez przew na posilki, pracodawca odpisuje sobie koszty zatrzymujac pensje netto dla siebie lecz podatek, dosc maly w USA, odaje IRS i ubezpieczalni. Trzeba malenko wyobrazni, co stanie sie za 10 lat w przemysle 4.0 i co bedzie robic zbedny element - czlowiek. Pomnik kogos kto walczyl o niepodleglosc ekonomiczna Polski, kto przywrocil nam patriotyzm a szczegolnie chec budowy domu na nasz wlasny sposob, z dobrze wyksztalconym i oplacanym mlodym pokoleniem w sprawiedliwym panstwie To nie miejsce do wysmiewania tego prezydenta. Chociaz pomnik jest istotnie paskudny. Zapewne powrot PO zmieni go na pomnik ‘krola europy’ co to wygral wojne z bolszewikami wspolczesnymi i zarobil tyle, aby mieli co dawac ludziom.
  • 2018-11-12 01:42 | Patagon

Re:Polska wymieni rosyjski gaz na amerykański?

2018-11-10 17:46 | maciekplacek Cena gazu ma być 20% tańsza, ale od jakiego - sprzedawanego teraz Niemcom czy z wolnego rynku. Kontrakt bardzo długi i kompletnie nie do obrony. Gaz powinien być dostarczony przez sprzedającego, tymczasem ten tani, przyjaciół którzy nas nie złupią, musimy sami sobie załadować, sprowadzić i rozładować. I ta tajemnicza aura wokół transakcji, żadnych przecieków, żadnych domysłów, przypuszczeń. W polityce liczą się interesy.
  • 2018-11-12 03:01 | Patagon

Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

Kanal jest bardzo potrzebny, tam gdzie kwitnie handel, rozkwita rowniez przemysl i uslugi, w konsekwencji jest praca i lepsze zycie. CPK takze gra olbrzymia role, chocby zmieniajac podzial komunikacyjny porozbiorowej Polski. Port i lotnisko towarowo-pasazerskie akurat tam stana, gdzie optymalnie polacza nowy Szlak Bursztynowy i Via Carpatie z Via Baltica. W chinskiej geopolityce rownowaga odgrywa olbrzymia role, naturalnie z uwzglednieniem decydujacej roli przyszlej superpotegi. Dlatego wzmocnienie Polski jest w ich interesie jako przeciwwaga potegi przemyslowej Niemiec. Chinom na niczym innym tak nie zalezy jak niezauwazalnie przejsc do roli jedynego mocarstwa produkcyjno-przemyslowo-militarnego, czyli wrocic do pozycji jaka stracili w 19 wieku. Prom sie projektuje jednak pilniejsza sprawa sa korwety juz zakontraktowane, polskiej mysli technicznej. Nadto odbudowa kompetencji ludzi jakie nam odebrano likwidujac wszystkie stocznie. Gdyby rzadzil PIS to 250 statkow dla PZM zbudowano by w kraju nie w Chinach, ale takie myslenie jest obce nasladowczym umyslom liberalow rynkowych. Liberalizm i globalizm potrzebny byl USA i przyniosl on korzysci tylko krajom centrum, gdzie przemysl zaczyna obecnie powracac.
  • 2018-11-12 03:14 | Patagon

Etyczne dylematy po eutanazji śmiertelnie chorej Kanadyjki

W USA mozna wczesniej podpisac dokument ktory pozbawia lekarza prawa do udzielenia pomocy i leczenia z wyjatkiem podania lekow przeciwbolowych. Na wczesniejsze samobojstwo zgodzil sie znany mi prawnik zydowski (90) poniewaz utracil jak mowil powod do zycia, chec zycia. Udlawil sie lekami przeciwbolowymi i zmarl w spiaczce po 3 dniach. Nie ratowano go. Zmarl w domu.
  • 2018-11-12 03:14 | Patagon

Etyczne dylematy po eutanazji śmiertelnie chorej Kanadyjki

W USA mozna wczesniej podpisac dokument ktory pozbawia lekarza prawa do udzielenia pomocy i leczenia z wyjatkiem podania lekow przeciwbolowych. Na wczesniejsze samobojstwo zgodzil sie znany mi prawnik zydowski (90) poniewaz utracil jak mowil powod do zycia, chec zycia. Udlawil sie lekami przeciwbolowymi i zmarl w spiaczce po 3 dniach. Nie ratowano go. Zmarl w domu.
  • 2018-11-12 19:28 | Patagon

Nie mauzoleum to ma stalin najwiekszy morderca w dziejach ludzkosci (widoczne az do sciany masz lewy skret) ale muzeum. Oczywiscie nie zgadzam sie z tym, to za wczesnie zeby stawiac pomniki czy muzea, potrzeba czasu w ocenie historycznej, i nie pisz o czlowieku ktory mial inne niz ty poglady z pogarda. demokracja w Pl ma sie zle czytajac tutaj wpisy.
  • 2018-11-12 19:36 | Patagon

Re:Polska wymieni rosyjski gaz na amerykański?

zaplacimy chyba tyle ile za ruski gaz, niestety ministry dzis to nie ekonomisci aczkolwiek jest daleko lepiej niz za tuska. Ten jak mowil pawlak zatrudnil ktorym sie nic nie chcialo i nic nie umieli. Dobrze ze chociaz kupili przyzwoite samoloty dla vip i nie beda remontowane jak ten rozbity w Smolensku a decydowal psychiatry klicha gdzie go do remontu wyslac chocia Gras pisal przewiduja mozliwosc zamachu.
  • 2018-11-12 19:51 | Patagon

Re:Globalny spadek urodzeń. To efekt cywilizacyjnego sukcesu

Japonia ma zamkniete granice, mala plodnosc i starzejace sie spoleczenstwo. Ale pracuja roboty i jakos nikt nie oskarza japonczykow takze izraelczykow o ksenofobie, rasizm itd a te oskarzenia padaja jak mowil putin z ust kanali i zdrajcow swojej ojczyzny.
  • 2018-11-13 00:59 | Patagon

Re:Tygrysy i nosorożce w proszku. Przez Chiny

Pisiarnie w których wytapia się tłuszcz ze zwierząt, śmierdzące oskórowane lisy i ta klęska GMO co nam zabija naturalne sianie ręką i kose, Ostatnio monokultura: upraw rzepaku, kukurydzy ... jaka powoduje zwyżkę cen żywności i niszczenie silników, Wiatraki mordujące masowo ptactwo, i chwilowa energia której nie ma gdzie magazynować a jak załadują do aku to taki wytrzymuje 1000 cykli i trzeba nowy instalować: Jeden z najdroższych wymysłów głupoty. A to wszystko wina i śmiertelny grzech ostatniego z duetu, sami wiecie kogo. Możesz dodać zmianę pogody. Jeszcze kilka lat wstecz modna była zamieć i mróz teraz udar słoneczny, w ostatnie chwili zauważyli pp i pet a to poważna sprawa, zagraża naszej wygodzie. To wszystko sprawka sami wicie, rozumicie...
  • 2018-11-13 02:27 | Patagon

Re:Kto odpowiada za tydzień nienawiści w USA

2018-10-30 13:32 | woytek Powiedz po prostu żydzi, Panują nad mediami i finansami, nad kultura popularna tzn wyobraźnią masowa. To ich pieniądze otwierają wejście do Kongresu i Senatu. Z drugiej strony jest sporo muzułmanów ze swoim wszechobecnym antysemityzmem.Jest jakiś odłam chrześcijaństwa, największa prozydowska organizacja wspierająca Izrael, lobby jak inne lobby - strzeleckie. P Zalewski pisze ciekawie, ale ma uprzedzenia do Trumpa wiec i to strzelanie to wina Trumpa. Mamy tez zgodę państw demokratycznych na dominacje żydów w pewnych dziedzinach. Wykorzystują to co jest np naszym polskim przeciwieństwem, czyli wspierają się i pomagają sobie, Nakaz talmudyczny. Doskonale dają sobie rade wśród chrześcijan ale już wśród azjatow nie istnieją, nie dają sobie rady z azjatycka kultura. Czy ktoś słyszał jakieś niekoreańskie imię CEO na czele czeboli, albo pisarzy, naukowców czy filmowców pochodzenia żydowskiego w Japonii i Chinach?
  • 2018-11-14 03:36 | Patagon

Re:Słupek i stępka, nowe symbole dobrej zmiany

Prowincjusz - nomen est omen
  • 2018-11-14 04:06 | Patagon

2018-11-12 15:25 | Prowincjusz "Sytuacja z pracownikami w Polsce jest identyczna jak w Stanach Zjednoczonych." Ja mieszkam poza krajem już długi czas. Pamiętam nawet Singapur jako małe miasto, a dziś wielu naukowców polskich tam pracuje. Jako pracownicy moglibyśmy wszyscy dla polskiego pana pracować ale wolimy dla innych. Tam jest świetny ośrodek badan nad AI, kwantowymi komputerami, obrazowaniem medycznym i laserem na swobodnych elektronach i parę innych z gen-tech oczywiście. Sa ciekawe spotkania w kwestii transhumanizmu. W końcu ci najniżej zarabiający mogą sobie pozwolić na więcej niż Polscy, cena z dziś galona benzyny to $2.99 mniej niż galon mleka. a innych okolicznych stanach jeszcze mniej.
  • 2018-12-21 20:03 | Patagon

USA wycofają się z Syrii. Trump zagrał wszystkim na nosie

Są dwie sprawy jakie powinno się poruszyć: to olbrzymia zmiana geopolityki świata jaka wylania się, co związane jest z energia, jej transportem i olbrzymimi zasobami ropy i gazu odkrytymi w lupkach w USA. Ten rejon, głównego eksportera paliw do USA przestaje mieć znaczenie tak samo jak kartel OPEC. USA poprzez własne ceny zmienia zasady gry a import nie będzie potrzebny. Dwa to szansa na zbudowanie muru z Meksykiem do dziś blokowanego przez kongres lecz obecnie poparcie wielu demokratów i nastrój społeczeństwa mogą to przyrzeczenie Trumpa zrealizować. Zostawienie tego kraju bez Ameryki przyniesie zwycięstwo Assada i zapewni spokój. Nikomu nie były potrzebne rewolucje na Bliskim Wschodzie, przyniosły one bowiem najazd emigrantów muzułmańskich na Amerykę i Europę i straszliwe wewnętrzne krwawe wojny i biedę. Te kraje nie są zbyt zdolne do rozumienia demokracji a dyktatury zapewniały spokój i rozwój nawet rozkwit tych krajów. Wrócę do ropy i gazu dotychczas głównymi nośnikami energii. Kraje które miały tego dużo i inwestowały w edukację i przemysł często 4.0 wygrały swoja przyszłość. Nauka nigdy nie zasypia i technologia również. Ropa w 20% przetwarzana jest na pochodne węglowodorów reszta przetwarzana jest na zwykle paliwo. Do produkcji energii służy atom i gaz, coraz rzadziej węgiel.W Oslo 50% samochodów to elektryki, 25% hybrydy i reszta to jeszcze zwykły napęd do samochodów dostawczych.
  • 2018-12-21 20:03 | Patagon

USA wycofają się z Syrii. Trump zagrał wszystkim na nosie

Są dwie sprawy jakie powinno się poruszyć: to olbrzymia zmiana geopolityki świata jaka wylania się, co związane jest z energia, jej transportem i olbrzymimi zasobami ropy i gazu odkrytymi w lupkach w USA. Ten rejon, głównego eksportera paliw do USA przestaje mieć znaczenie tak samo jak kartel OPEC. USA poprzez własne ceny zmienia zasady gry a import nie będzie potrzebny. Dwa to szansa na zbudowanie muru z Meksykiem do dziś blokowanego przez kongres lecz obecnie poparcie wielu demokratów i nastrój społeczeństwa mogą to przyrzeczenie Trumpa zrealizować. Zostawienie tego kraju bez Ameryki przyniesie zwycięstwo Assada i zapewni spokój. Nikomu nie były potrzebne rewolucje na Bliskim Wschodzie, przyniosły one bowiem najazd emigrantów muzułmańskich na Amerykę i Europę i straszliwe wewnętrzne krwawe wojny i biedę. Te kraje nie są zbyt zdolne do rozumienia demokracji a dyktatury zapewniały spokój i rozwój nawet rozkwit tych krajów. Wrócę do ropy i gazu dotychczas głównymi nośnikami energii. Kraje które miały tego dużo i inwestowały w edukację i przemysł często 4.0 wygrały swoja przyszłość. Nauka nigdy nie zasypia i technologia również. Ropa w 20% przetwarzana jest na pochodne węglowodorów reszta przetwarzana jest na zwykle paliwo. Do produkcji energii służy atom i gaz, coraz rzadziej węgiel.W Oslo 50% samochodów to elektryki, 25% hybrydy i reszta to jeszcze zwykły napęd do samochodów dostawczych.
  • 2018-12-21 20:46 | Patagon

Re:Melania Trump znowu pod ostrzałem. A konkretnie jej choinki

60 punktow IQ to w starej skali poziom debila, co niektorzy pisza wiec daleko im do tego poziomu, musza zaczekac do kompletnego stetryczenia. Ona pewnikiem protestuje wobec nie najlepszych stosunkow z mezem, czerwien to ukryty symbol mordu, moze ona ma jakies zamiary... A moze protestuje przeciw wychowaniu miedzykulturowym w Polsce mlodych dziewczat ze starymi nauczycielami jezyka angielskiego o szokujacym niskim poziomie tegoz, to byl niegramatyczny belkot, oni nawet 500 slow nie znaja. Znaja ojczysty arabski. Choinki to tez kolor krwi blony dziewiczej i impregnacji lewactwa. Najlepiej pokochac nieznajomego gdy da dobrze.
  • 2018-12-21 21:21 | Patagon

Re:„Ucho prezesa” już nie śmieszy

przeciez to zero a nie kabaret, ty sobie posluchaj na u2be starych nawet PRL kabaretow iskrzacych inteligencja.
  • 2018-12-21 22:30 | Patagon

Re:Prof. Romuald Dębski nie żyje. „Nie wierzył w cuda, po prostu je robił”

Ważne jest nastawienie człowieka, jego cel, chęć spełnienia dotychczasowych pasji, tak wiec o życie własne należy 'walczyć' . Zdarzają się jakieś niewyjaśnione ozdrowienia, myślę ze i nawet tego nie należy lekceważyć. badania pokazują jak potężny wpływ na umysł i ciało ma modlitwa do Boga obojętnie jak go nazwać. Modlitwa ma zmienić nasz stosunek do siebie do naszego miejsca w świecie do zachęty do życia lub do pogodzenia się ze śmiercią. w szpitalach amerykańskich panosza się psycholodzy i księża rożnych wyznań i należny to do obowiązkowej terapii jak teatr czy koncerty lub kino, sale dyskusyjne dla wzajemnej pomocy. zatem odkrywana jest silą umysłu i jego korelacji ze zdrowiem, dobrostanem ludzkim.
  • 2018-12-21 23:14 | Patagon

Firmy coraz częściej stawiają na różnorodność. Czyli na co?

firma niemiecka. LINK4 albo PZU bedzie lepsze, bo jak zwykle dzialalnosc prospoleczna polega na wywozeniu pieniedzy do niemiec.
  • 2018-12-21 23:14 | Patagon

Firmy coraz częściej stawiają na różnorodność. Czyli na co?

firma niemiecka. LINK4 albo PZU bedzie lepsze, bo jak zwykle dzialalnosc prospoleczna polega na wywozeniu pieniedzy do niemiec.
  • 2018-12-22 00:22 | Patagon

Re:Służby w służbie partii

czyli my kochamy polsze oni nienawidza jej, wszystko co robia to wlasnie z nienawisci do tego kraju. monopol na milosc do kraju mamy tylko my ich trzeba stad wygnac. powroci dobrz gdy my wrocim do wladzy. niech zyje antypis wszystko co jest przeciw tej zarazie. kto wie ja odebrac im wladze, najbardziej szkoda mi tych delegacji dobrej lyski i cygar
  • 2018-12-22 00:37 | Patagon

Re:Sprawa Kwaśniaka pogrzebie PiS

„być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych” Przyzwolenie czyli brak prewencji zawsze rozzuchwala. Byl strajk gorniczych metow na ktore nasi zareagowali zbrojnie i ludzie o tym zapomnieli, dobrze ze jeszcze w Polityce to pamietaja. Zgoda na manify sedziow, wrzaski schetyny i b rak strzelania przez pis bedzie dlugo pamietany. oni nie potrafia po mesku rzadzic. ciekawe czy ktos ma przepis na wygranie z nimi?
  • 2018-12-30 03:48 | Patagon

Re:Wolne Miasto Hawana. Kubańczycy żyją w podwójnej rzeczywistości

Ciekawe co byłoby z tego kraju gdyby nie ten socjopata castro? Teraz to jeszcze oni homo sovieticus - cubanicus, ale przyjdzie czas niebawem gdy zaczną burzyć pomniki, zmieniać nazwy ulic jak u nas, inaczej nauczać, mieć inne poczucie tożsamości... Pokolenia wymierają, nowe budują na swoja modle. Wszystko wróci w ręce, którym skradziono, będą wspaniale kasyna, Kubanki będą umilać czas Amerykanom co robią już dziś, Kuba rozkwitnie.
  • 2019-02-17 01:08 | Patagon

Re:Koniec paraliżu administracji w USA, czyli jak Nancy pokonała Donalda

jest bardzo potrzebny i bedzie jak dotad wszystko co obiecal Trump. Zeby tak rzad polski dzialal....
  • 2019-02-17 02:06 | Patagon

Re:Stan wyjątkowy w USA. Trump na drodze do prezydentury imperialnej

Pan mysli zyczeniami i niechecia do Trumpa jak tzw totalna opozycja do rzadu PiS. $5.7 mld to malenko w porownaniu do obrony $713mld. jest to zatem smiesznie mala kwota, chodzi o to ze Trump umie jak zeden dotychczas prezydent realizowac swoje obietnice. Kiedys powiedzial ze moze byc prezydentem jednej kadencji, ale cele jakie sobie postawil zrealizuje i tak sie dzieje. Styl ma wlasny niepowtarzalny moze cokolwiek smieszny dla niektorych jednak jest pragmatyczny i skuteczny. ten mur juz w samych wydatkach na opieke zdrowotna, utrzymanie w wiezieniach i wojne przeciw narkotykom czy zminiejszeniem ilosci mordow popelnianych przez latynosow i zasilki zwroci poniesione naklady. Umowa z Mexykiem czyli wzajmne opodatkowanie tez przyniesie peiniadze. Pan wie ze towary importowane z poludnia mialy stawke 0 ale export do tych krajow byl juz opodatkowany. Ta wojna o grosze pokazuje marnosc opozycji w usa bezsilnosc i bezwartosciowosc. USA przestaly byc w koncu krajem imigrantow a imigracja ma byc prowadzona zgodnie z potrzebami przemyslu, nauki, przedsiebiorczosci.Ten zapis zostal zlikwidowany i dobrze z mojej perspektywy mieszkanca USA. USA stoja przed powazniejszym rywalem Chinami, amerykanie w koncu uznali ze wojny na bliskim wschodzie byly bez sensu. banda dwojga Bushow to kretyni. Clinton a po nim Obama jakos to zachamowali. Szczegolnie noblista mordowal niewiniatka z terrorystami z dronow, co bylo najlepsza rzecza jego prezydentury. dzis mowi sie mozliwym konflikcie ograniczonym w skali i konwencjonalnym przeciw Chinom bo za 10 - 20 lat przescigna USA w B+R, militarnie i gospodarczo. na to sa potrzebne pieniadze poniewaz PAX Americana moze byc zastapiony trybutarnym PAX Chinese. Zreszta kiedy zbuduja, drogi i kolej do Europy potega i pokoj bipolarny zostanie zastapiony - nie daj Boze -pokojemi miedzy poteznymi Chinami, Rosja, Japonia, Korea i trzy tygrysy:Wietnam, Malezja i Filipiny taki multi bedzie mniej stabilny i zrownowazony, jak juz byly z bolszewia. i to moze przyniesc wojne pelnoskalowa w nastepnych latach. bo idzie w niej o co?. pieniadze i imperium. Dla chinczyka nie istnieja nadgodziny swieta, wolne soboty i niedziele, gdy budzi sie mysli o pieniadzach, My na starcie z taka sila nie jestesmy gotowi. Nie musze przypominac ze wydaja po USA najwiecej na zbrojenia, Rosja nie ma kasy, na nauke, kosmos, elektronike, biotech, czy sztuczna inteligencje, w koncu Chiny to panstwo kapitalistyczne z dyktatura partii juz bez ideologii. Chiny maja swoje problem np depopulacja czy zacofanie zachodu kontynentalnego lecz wzrost PKB jest 3 razy wiekszy niz Ameryki.. Prawdopodobnie to nie Chiny rozpoczna wojne tylko USA.
  • 2019-02-19 03:04 | Patagon

Jak się szakal złocisty w Polsce zadomowił

Wreszcie tzw. Dyrektywa Siedliskowa Unii Europejskiej określa szakala złocistego jako gatunek, który można pozyskiwać ze stanu dzikiego i nim zarządzać. A to oznacza, że szakale da się oswajać. A to pocieszne, Komisja zdecydowala kto ma byc a kto nie. Jesli dobrze sie uczylem, to czlowiek oswoil bydlo rogazizne i nierogacizne takze psy. Czy ktos moze slyszal ze szakala albo tygrysa oswoil? No chyba ze komisja zdecyduje! Zreszta tejze komisji nikt nie oswoil, moze po wyborach.
  • 2019-02-19 03:04 | Patagon

Jak się szakal złocisty w Polsce zadomowił

Wreszcie tzw. Dyrektywa Siedliskowa Unii Europejskiej określa szakala złocistego jako gatunek, który można pozyskiwać ze stanu dzikiego i nim zarządzać. A to oznacza, że szakale da się oswajać. A to pocieszne, Komisja zdecydowala kto ma byc a kto nie. Jesli dobrze sie uczylem, to czlowiek oswoil bydlo rogazizne i nierogacizne takze psy. Czy ktos moze slyszal ze szakala albo tygrysa oswoil? No chyba ze komisja zdecyduje! Zreszta tejze komisji nikt nie oswoil, moze po wyborach.
  • 2019-02-19 03:42 | Patagon

Od peerelowskiego kombinatu do ekskluzywnej marki

Dzialali na szkode, pod tym zakleciem ukrywa sie generalna ideologia sprzedania i prywatyzacji.Bo rzekomo panstwo nie potrafi ! Telekomukacja zostala shandlowana za grosze koncernowi panstwowemu francji i wszystko z dnia na dzien zaczelo dzialac. Pieniadze plyna do Francji. i tak ze wszystkim. Ideologia nasladownictwa, zlej woli, celowej glupoty i wlasnych korzysci, przecie lepiej zasiadac w radach nadzorczych, pomiesci tam swoje dzieci niz pracowac dla korzysci narodu. Ostrzegali przed pojsciem ta droga i noblisci i eksperci z japoni, korei, singapuru czy chin. Celowa cwana polska przebieglosc wygrala.
  • 2019-02-19 03:42 | Patagon

Od peerelowskiego kombinatu do ekskluzywnej marki

Dzialali na szkode, pod tym zakleciem ukrywa sie generalna ideologia sprzedania i prywatyzacji.Bo rzekomo panstwo nie potrafi ! Telekomukacja zostala shandlowana za grosze koncernowi panstwowemu francji i wszystko z dnia na dzien zaczelo dzialac. Pieniadze plyna do Francji. i tak ze wszystkim. Ideologia nasladownictwa, zlej woli, celowej glupoty i wlasnych korzysci, przecie lepiej zasiadac w radach nadzorczych, pomiesci tam swoje dzieci niz pracowac dla korzysci narodu. Ostrzegali przed pojsciem ta droga i noblisci i eksperci z japoni, korei, singapuru czy chin. Celowa cwana polska przebieglosc wygrala.
  • 2019-02-19 04:04 | Patagon

Re:Przetarg na nowe składy tramwajowe dla Warszawy wygrali Koreańczycy

Pan jak zwykle nie uwzglednia niemerytorycznych motywow czyli nienawisci PO do PiS. Po wtore nasze samorzady jak zadne w Europie nie maja kontrolowanych wydatkow a zakupy z wyraznymi preferencjami na zakupy dla wlasnyc producentow nie ma Polska. wezmy Francje, Byl pan tam widzial pan pociag, atokar i samochody urzedowe, niefrancuskie? Nastepna rzecz wypadnie po latach bo umowa dokladnie nie jest znana, zapewne bedzie jak z mysliwcami F16 gdzie kazda srubke, konserwacje i przeglady trzeba placic amerykanom, przyjacielo. Te tramwaje i olsztynskie trzeba bedzie przez 20 lat remontowac a to juz jest poza zasiegiem tych peowskich umyslow. To my tracimy, wszyscy, kazdy z nas. No moze nie ja, bo mieszkam rozumnych w kraju, w ktorym nie ma autokarow, samochodow miejskich, urzedowych, kolejek.... nie amerykanskich.
  • 2019-02-19 04:31 | Patagon

Monachium: w oczekiwaniu na powrót przeszłości

Co to sie stalo ze polityka wziela sie za analityke rozpadu swiata dwubiegunowego i narodzinach nowego grozniejszego ukladu wielobiegunowego. To nad czy zastanawia sie np Nowa Konfederacja i mlodzi polscy geoanalitcy zawitalo jako powazny artykul w tym propagandowym pismie. I dziekuje ze pan podjal tak wazny dla nas wszystkich temat, moze sprobuje pan kontynuowac o miejscu Polski i generalnie Europy jesli taka zostanie, o perspektywach i zagrozeniach. Kto wie czy polska znowu tym razem na zawsze nie utraci swojej niepodleglosci w ciagu najblizszego cwierczwiecza? Patrzac z punktu widzenia gwaltownej ewolucji poteg, nasze nienawisci prowadza wprost do utraty niepodleglosci. A jak wiadomo czy car czy bolszewik czy cesarz i faszysta mieli nas za mieso armatnie i podpalke w piecu. W najlepszym razie powolnym konaniu z wycieczajacej pracy w lagrach
  • 2019-02-19 04:31 | Patagon

Monachium: w oczekiwaniu na powrót przeszłości

Co to sie stalo ze polityka wziela sie za analityke rozpadu swiata dwubiegunowego i narodzinach nowego grozniejszego ukladu wielobiegunowego. To nad czy zastanawia sie np Nowa Konfederacja i mlodzi polscy geoanalitcy zawitalo jako powazny artykul w tym propagandowym pismie. I dziekuje ze pan podjal tak wazny dla nas wszystkich temat, moze sprobuje pan kontynuowac o miejscu Polski i generalnie Europy jesli taka zostanie, o perspektywach i zagrozeniach. Kto wie czy polska znowu tym razem na zawsze nie utraci swojej niepodleglosci w ciagu najblizszego cwierczwiecza? Patrzac z punktu widzenia gwaltownej ewolucji poteg, nasze nienawisci prowadza wprost do utraty niepodleglosci. A jak wiadomo czy car czy bolszewik czy cesarz i faszysta mieli nas za mieso armatnie i podpalke w piecu. W najlepszym razie powolnym konaniu z wycieczajacej pracy w lagrach
  • 2019-02-21 01:26 | Patagon

Re:Jak się szakal złocisty w Polsce zadomowił

dzieki za info, choc jestem skromnym genetykiem to jednak skromnie uczylem sie biologii. z wilka pies jest, to kazdy widzi. czy mam wscieklosc na ke jasne ze tak, czekam jak wymienia zasiedlaczy na innym, moze bedzie wiecej szakali walczacych o swoje a nie potulnych bylych wilkow. sprawy zaszly tak daleko ze zamiast skromnej komisji mamy samoewoluujaca kreature w biuro polityczne z bratnim panstwem na czele. afera juz jest - mierzeja.
  • 2019-02-21 02:08 | Patagon

Mozna pomyslec jak wielkiego mielismy pecha przez wielka wojne 1914. Dzisiaj wszyscy, mimo roznic bysmy spiewali jednomyslnie, zaleznie od granic zaborow, jedni po rosyjsku drudzy po niemiecku, ale chyba pewna czesc narodu nie traci nadzieii na ostateczny podzial. ci co wypili niewolnictwo z mlekiem matki.
  • 2019-02-21 22:07 | Patagon

Prowincjusz ja mowie ogolnie, co rob i korea, pojedz zobaczysz, przejedzieszz sie tylko koreanska taxi hundaya. mi chodzi o przemysl spozywczy o budowe autostrad o uzywanie maszyn do budowy, o polskie swiatlowody itd. przed wojna czesto placono wiecej ale bylo to nasze, dawalo szanse polskim firmom. idz na ulice i zobacz ile osob jest otylych i ma nadwage dlaczego, bo koncerny zmieniaja sklad cukierkow wedla czy wszystkich innych produktow, stosuja ponad 2500 dodatkow chemicznych a z szynki cieknie plyn konserwujacy. to sprytnie pomyslana maszyna do pieniedzy.ja to widze w usa, grubas ma cukrzyce, musi sie leczyc zarabia na tym ubezpieczalnia, lekarze i koncerny medyczne, zarabiaja szpitale itd. moj znajomy zreszta czarny profesor uniwersytetu NWM w swoich pracach pisze wyraznie o problemie zywieniajako przyczyny wiekszosci chorob. to bardzo znana postac opracowal inna metode leczenia czarnych i bialych na serce, i takich wlasnie okreslen uzywa w swoich pracach. kiedys afroamerykanie dfzis czarni i nikt nie krzyczy ze to rasistowskie. i teraz pomysl co jesz biorac sliwki w czekoladzie albo kasztanki albo torcik wedlowski albo szynke krakus z polski itd. latynoskie slodycze albo arabow maja mniej cukru i maja jakis smaczniejszy jakaby zrownowazony. jadles ukrainskie z fabryk z rosji slodycze obecnego prezydenta ukrainy, to sam cukier z dodatkiem cukropodobnym itd beton pochodzi z niepolskie cementowni i cena skoczyla kiedy zaczelismy budowac autostrady z polskich skal wapiennych czy jakis , albo jeszcze lepeij importowanych polproduktow z austrii . z kazdego 1 euro w polsce zostalo 2 centy reszta wraca do "darczyncow" moze nie powinienem sie smucic ostatecznie pl przestala byc moja ojczyzna, robta co chceta. Tramp na ktorego glosowalem przebudzil ameryke i mamay nasilajacy sie konflikt z drugim supermocarstwem chnami. zaczal wracac przemysl do usa ale glownie kapital amerykanski wraca do domu. ameryka stoi na pozycji straconej w konfrontacji z chinami, tez pewno nie widziales jak oni sie ucza i jak pracuja, jak roboty, a polska tym bardziej za 10 lat chiny beda miejscem emigracji polakow moze korea pd, jest bardzo duzo naukowcow poskich w singapurze tez chinskiem miescie. przeczytaj wallersteina a podziale gospodarek na peryferie i centra. a przy takiej polityce panstwa jaka zapoczatkowal balcerowicz czyli natychmiastowym otwarciem rynku bez niczego w zamian, musialo to doprowadzic do upadku masowego przedsiebiorstw i przejeciu, czesto wywiezieniu maszyn i zdolniejszych manageroiw. czyli uczynienia z polski w sposob swiadomy kraju podkooperanta i konsumentow. i to jest dramat chyba ostateczne zakonczenie istnienie panstwa. no bo przeciez polacy maja przyrost 1.4 a izrael 3.2 ameryka 2.5 z przewagaga latynosow, czarnych i azjatow.
  • 2019-02-21 22:55 | Patagon

Raport o pedofilii w Polsce dotarł do Franciszka. To dobry znak

jakiez rzeczy pan pisze, tacy swietobliwi, ostoja polskosci, postepu i erudycji. nie to nie do wyobrazenia to musi znaczyc pomowienia, wielbnych. ja protestuje, panskie pismo krzywdzi niewinnnych, obnaza ich w naszych oczach, i co ja teraz zrobie komu pojde sie spowiadac zeby dostac rozgrzeszenie....co ci lufdzie najlepszego robia?
  • 2019-02-21 22:55 | Patagon

Raport o pedofilii w Polsce dotarł do Franciszka. To dobry znak. Nie lękali się

jakiez rzeczy pan pisze, tacy swietobliwi, ostoja polskosci, postepu i erudycji. nie to nie do wyobrazenia to musi znaczyc pomowienia, wielbnych. ja protestuje, panskie pismo krzywdzi niewinnnych, obnaza ich w naszych oczach, i co ja teraz zrobie komu pojde sie spowiadac zeby dostac rozgrzeszenie....co ci lufdzie najlepszego robia?
  • 2019-02-21 23:26 | Patagon

Re:Mięso, antysemityzm, banki na telefon… Polska sypie się jak domek z kart?

a czym dla pani rozni sie panstwo z tektury od panstwa teoretycznego? Niech panie nie wyolbrzymia i porownuje tych afer do miliardowych przekretow tuska i jego bandy. nie chce pani zobaczyc ze oni o nasz dobrobyt o nas nie walcza dopuszczajac sie haniebnych donosow na kraj ich ojczyzne, ktora wyniosla ich do takich godnosci, ze z tych prostackich polanalfabetow, chlopskich synow zrobila klase arystokratow, oni walcza o posady dlasiebie i swojakow a nas maja w d... szkoda mi tylko kraju, ciekawe czy bedzie pani lepiej jak po czy jak ich tam zwac dorwia sie do wladzy?
  • 2019-02-22 00:11 | Patagon

Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

polska jest panstwem typowo ladowym poniewaz z morza nie potrafimy korzystac a nawet rozumiec, co pokazuja wpisy i pani artykul, a gdyby jako dobry dziennikarz chociaz troche poswiecila pani czasu i znalazla ile pkb holandii, danii czy szwecji lub korei generuja a ile procent pkb generuja nasze porty? polskie ponizej 1.5% Powinna pani pisac o rachunku ekonomicznym i korzysciach zeby ten ciemny lud oswiecic, tam gdzie jest woda zawsze jest ruch zawsze wymiana towarow zawsze wiecej pracy i pieniedzy? dlaczego kraje nadmorskie tak dobrze zyja z morza a srodladowe juz mniej. zaraz zacznie sie przyklad austrii czy szwajcarii(turystyka) itd Lepiej miec dostep do morza, jezior jak np chicago bo to transport, produkcja, remonty, chocby kupowanie pailwa dla statkow, szkoly i produkcja na export nawet rolna. No ale zydow zabraklo w polsce to my nie mamy glow do interesow, Moj pradziadek produkowal ksiazki i exportowal glownie w hebrajskim i jidisz i w innych jezykach, z polskich-zydowskich papierni bral papier, Zony pradziadek handlowal wyprawionymi skorami na buty i slal to do chin tez przez morze juz wowczas polskie. poniewaz wiedzieli co sie swieci zyje ja, uciekli z polski morzem. jak sie rozumie co znaczy morze i jakie daje mozliwosc to czlowiek docenia ten fakt, ze polska ma az tyle morza. tylko trzeba miec smykalke do interesow.
  • 2019-02-22 00:27 | Patagon

Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

a co w zamian kosciola katolickiego i jego doktryny? moze ateizm, moze inne chrzescijanstwo, strokatolocyzm polski, luteranizm, swiadkow jehowy, kazdy ma zone i nie ma afer. gdy bedziecie stac przed smiercia kuchenni opluwacze pokrywek na wegielnych piecach do gotowania, magistry z chowu uniwersytetow bez klasy. zadacie sobie pytanie po co was wybrano do zycia, jaki jest/byl jego cel i najwazniejsze co dalej juz po smierci jest. a na takie pytanie jest tylko jedna odpowiedz jaka daje religia i wiara w nia, obojetnie jaka religia. moglbym sparafrazowac fraze z filmu ludzie sa grzeszni ale wiara jest wieczna...(kosciol jest swiety)
  • 2019-02-22 22:58 | Patagon

Dlaczego Joachim Brudziński startuje w eurowyborach?

a moze opozycja tak go z panem wychwala, bo nie robil nic jako policjant. gdy rzadzil tusk sprawa antykomora strony internetowej zostala blyskawicznie rozwiazana. Za gorsze obelgi wobec ludzi w tym politykow, ponizanie panstwa nikt nie odpowiada. Kazdy wie ze jesli rozuchwala sie przestepcow nie lapic ich, nie karajac, ci moga nas zlikwidowac. W usa w wielu miastach panuje zasada zero tolerancji. Gdyby u nas cos podobne wparowadzono to byc moze moglibysmy wspolnie porozmawiac o problemahc kraju, jegio otoczeniu i przyszlosci: rzetelnie, merytorycznie i spkojnie bez emocji.
  • 2019-02-22 22:58 | Patagon

Dlaczego Joachim Brudziński startuje w eurowyborach? Tajemnica trzynastego okręgu

a moze opozycja tak go z panem wychwala, bo nie robil nic jako policjant. gdy rzadzil tusk sprawa antykomora strony internetowej zostala blyskawicznie rozwiazana. Za gorsze obelgi wobec ludzi w tym politykow, ponizanie panstwa nikt nie odpowiada. Kazdy wie ze jesli rozuchwala sie przestepcow nie lapic ich, nie karajac, ci moga nas zlikwidowac. W usa w wielu miastach panuje zasada zero tolerancji. Gdyby u nas cos podobne wparowadzono to byc moze moglibysmy wspolnie porozmawiac o problemahc kraju, jegio otoczeniu i przyszlosci: rzetelnie, merytorycznie i spkojnie bez emocji.
  • 2019-02-24 01:13 | Patagon

Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

Poczeka pan i zobaczy, poniewaz jest to zwiazane z polaczeniem drogowym i kolejowym via baltica i carpatia, potem z cp. Ja nie widze problemu aby wyprzec z rynku chinskiego holenderskie tulipany. slusznie zalozono ze cpk obok wezla kolejowego bedzie lotniczym hubem towarowym na poczatek. zreszta export polskich kwiatow wzrasta co roku. A wielkie huby tworza wielkie air-city jak to widac w Azji. czytalem artykul w ktorym wloscy naukowcy podjeli sie zmutowania komara afrykanskiego ktory w drugim pokoleniu traci mozliwosc rozmnazania sie, co moze szybko doprowadzic do likwidacji malarii. zastanawia mnie dlaczegp polscy genetycy nie maja jakiegos narodowego intytutu badan nad modyfikacja komarow, much, kornika i naturalnie zboz a polska ochrzczona wolna od gmo, skoro pasza dla zwierzat to amerykanski export zmodyfikowanej kukurydzy MON 810 https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2019/02/20/693735499/scientists-release-controversial-genetically-modified-mosquitoes-in-high-securit