Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(21)
Komentarze użytkownika: olakier
 • 2016-05-20 17:53 | olakier

  Re:Zamiast składać wniosek ws. obrony suwerenności, niech PiS naprawi, co zepsuł

  Problem w tym, że Prezes nie może się zgodzić na niezależny Trybunał, bo upadnie połowa ustaw, które teraz przepycha kolanem przez Sejm. Woli już niezadowolenie Europy i USA. Główny cel "dobrej zmiany": doprowadzenie do tego, żeby Mariusz Kamiński wytropił, a Ziobro skazał tych, których Prezes nienawidzi (nie bójmy się tego słowa). O kogo chodzi personalnie, to się jeszcze dowiemy (IPN dostarczy papierów). Oczywiście, jeszcze ich kurska telewizja zlinczuje, a może i paru biskupów rzuci kamieniem - bo czemu nie?
 • 2016-05-20 18:03 | olakier

  Re:Brutalnym atakiem na opozycję premier próbuje zdezawuować stanowisko Brukseli wobec Polski

  Aż doprowadzimy, że znajdziemy się między wrogimi Niemcami i Rosją. Tym razem to Rosja nas podporządkuje (nawet bez interwencji zbrojnej, Antek zwieje pierwszy, jak to on), a Niemcy będą patrzeć w drugą stronę, bo ich obchodzi eksport, a nie IV Reich . A my tak, jak kochamy: będziemy mogli na dnie z honorem lec!
 • 2017-01-21 17:50 | olakier

  Re:Kaja Godek domaga się listy wykładowców od gender. Bardzo jej współczuję

  A potem listę tych, którzy uczą - wbrew Biblii! - że Ziemia jest planetą, a Słońce - jedną z gwiazd. A także listę tych, co nauczają ewolucji. Pani Godek ma pracę na resztę życia.
 • 2017-01-31 13:26 | olakier

  Re:Spór o legendę Lecha Wałęsy i III RP

  Rozdmuchiwane teraz informacje nt. Wałęsy są w praktyce postprawdą albo g.wno-prawdą, bo historii nie da się skrócić do 140 znaków. Współpraca z SB i przewodzenie Solidarności to zupełnie inne sprawy. Młodzi wciąż słyszą, że to jakiś esbek był i wiedzą na ogół tylko to. Amerykanie zrobiliby na jego temat wielki film: jak zwykły człowiek potrafił się podnieść z upadku i zmienić swój kraj. Polacy potrafią tylko nurzać w szambie swoich rzeczywistych bohaterów i pleść o jakichś żołnierzach wyklętych, którzy nie odegrali żadnej, ale to żadnej roli w historii. Trafia to do ludzi, którzy nie żyli w PRL-u albo go dziś zakłamują. Z perspektywy czasu w XX wieku z Polaków zostanie Piłsudski i Wałęsa, bo już JPII zaczął maleć w oczach, mimo częstego przywoływania.
 • 2017-02-16 18:53 | olakier

  Re:Mateusz Morawiecki dla Deutsche Welle. Kto się nabierze na to, co powiedział?

  To taki historyk, który słabo wypada z historii, i ekonomista, który ma trudności z ekonomią, za to jego język angielski, jak na to pokolenie i międzynarodowe firmy płacące miliony, ledwie dostateczny i dość prymitywny. I to ma być ten as i wizjoner ekipy PiS. Szkoda tylko, że rachunki będziemy płacić my, i to długo.
 • 2017-03-03 17:58 | olakier

  Re:IPN: Andrzej Przyłębski przez rok współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa

  jeszcze jeden taki, co zapomniał, kiedy, jak i co podpisywał. Dobra zmiana, jeszcze jeden żołnierz wyklęty.
 • 2017-03-21 14:34 | olakier

  Re:Dobrymi apelami (…) jest wybrukowane

  Kiedy obywatel psioczy na władzę albo ją krytykuje, to mamy do czynienia z demokracją. Jeśli władza, stosując swoje instytucje i media, napada na poszczególnych obywateli tylko dlatego, że inaczej myślą, to mamy do czynienia z dyktaturą. W tym przypadku z dyktaturą ciemniaków, nie pierwszy raz w Polsce.
 • 2017-04-10 12:37 | olakier

  Re:Prof. Jancelewicz o tym, jak doszło do katastrofy pod Smoleńskiem

  Zamiast krytycznych wniosków czy rzeczowej dyskusja mamy comiesięczne seanse nienawiści połączone z mszą świętą. Co gorsza, ten tupolewizm rozciąga się pomału na wszystkie decyzje: dotyczące wojska, prawa, gospodarki, finansów publicznych. Skutki nie nastąpią po sekundach czy minutach, ale po latach, kiedy nie będzie nawet kogo za to ścigać, a zresztą i tak to nic nie da, bo to my zapłacimy za złe rządy ze swoich pieniędzy. Przykre, że Polacy wolą ginąć, niż myśleć.
 • 2017-11-11 19:28 | olakier

  Re:Żałoba przystoi...

  Polityczne arcymistrzostwo świata: z katastrofy komunikacyjnej zrobić wehikuł do władzy brata bez uczciwej matury z polskiego (co słychać, widać i czuć). Z marnego prezydenta, przeciętnego polityka, choć prywatnie może nawet dobrego człowieka, zrobić postać na pomnik; niestety, pomnik ten trzeba będzie potraktować podobnie jak monument Feliksa Dzierżyńskiego. Czy ktoś jeszcze pamięta, gdzie był Plac Dzierżyńskiego? W sumie szkoda Lecha K., który dostał się między ostrza potężnych szermierzy.
 • 2018-03-02 17:21 | olakier

  Re:Krasnodębski wiceprzewodniczącym PE. PiS zastosował szantaż

  Ale tylko Krasnodębski spędził całe życie w Niemczech i tam walczył o Polskę za marki, potem za euro. Znalazł się patriota! Było mieszkać w Polsce i żyć za 2000 zł.
 • 2018-03-06 20:54 | olakier

  Re:Stosunki z Waszyngtonem zmieniły się bezpowrotnie. Trafiliśmy do niższej ligi

  Wszyscy mówią, że jesteś pijany, to się lepiej połóż. Ale nie, najfajniej rozrabiać po pijaku i wstawać z kolan na chwiejne nogi. Skutki tej zabawy ignorantów będą odczuwać jeszcze nasze dzieci za lat dwadzieścia, niestety, kiedy ci, którzy to dziś robią już trafią do Krainy Wiecznych Łowów czy gdzie tam chcą.
 • 2018-03-13 23:41 | olakier

  Re:„Oddani prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa”

  Rozlewa się jakiś potworny odór z tych "prawdziwych" Polaków. Jest mi strasznie przykro, bo "etnicznie" jestem Polakiem, czyli chyba powinienem się poczuwać do współodpowiedzialności za ten nienawistny bełkot. Ci "prawdziwi" Polacy dowodzą, że nawet takie tezy Tomasza Grossa, które wydają się przesadne, są prawdziwe w sensie moralnym, jeśli nawet są przesadne w sensie prawdy materialnej. Całym sercem jestem z Żydami. Każdy uczciwy człowiek powinien.
 • 2018-05-14 21:01 | olakier

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Bo ich logikę widać, jak się spojrzy na konta bankowe - tam wszystko rośnie ślicznie i logicznie (nawet jeśli Prezes każe coś tam oddać, to tylko chwilowe, póki publika nie zapomni). A Kościół katolicki nic nie znaczy, tak jak sobie sam życzy. Niech się potem tylko nie dziwi, że go ktoś zechce usunąć z życia publicznego. Bo szkoda płacić na tych, którzy nic nie znaczą. Niech sobie nic nie znaczą za własne, pierwsze uczciwie zarobione pieniądze. Od razu lepiej by się poczuli i może zaczęliby coś znaczyć.
 • 2018-05-27 12:12 | olakier

  „Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

  To jest w istocie bardzo fundamentalny podział w Polsce. Gdyby przestrzegano prawa w interpretacji formalnej, nie byłoby np. katastrofy smoleńskiej i katastrofy tego typu nie zdarzają się w krajach o wyższej kulturze prawnej. Nie można by tak łatwo zlikwidować służby cywilnej itp. itd. Wszystkie rządy po 1989 roku miały większe bądź mniejsze kłopoty z przestrzeganiem prawa, nawet tego przez siebie stanowionego. Teraz jesteśmy w skali całego kraju na etapie przedsmoleńskim: bo kto nam zabroni lecieć lotem koszącym we mgle? Furda regulaminy i formalności.
 • 2018-05-27 12:12 | olakier

  ról of law

  To jest w istocie bardzo fundamentalny podział w Polsce. Gdyby przestrzegano prawa w interpretacji formalnej, nie byłoby np. katastrofy smoleńskiej i katastrofy tego typu nie zdarzają się w krajach o wyższej kulturze prawnej. Nie można by tak łatwo zlikwidować służby cywilnej itp. itd. Wszystkie rządy po 1989 roku miały większe bądź mniejsze kłopoty z przestrzeganiem prawa, nawet tego przez siebie stanowionego. Teraz jesteśmy w skali całego kraju na etapie przedsmoleńskim: bo kto nam zabroni lecieć lotem koszącym we mgle? Furda regulaminy i formalności.
 • 2018-06-04 19:49 | olakier

  Re:Mówisz „papież”, słyszysz „Morawiecki”

  Podobno w pewnym wieku małe dzieci powinny konfabulować, żeby im się wyobraźnia rozwijała. Pan premier chyba nigdy nie wyszedł z tej fazy albo sobie wyobraża, że polityka polega na tym, aby kłamać rano, kłamać w południe, kłamać wieczorem i nawet w nocy przez sen wywoływać mylne wrażenie. Chyba to pierwszy taki premier po 1989. Niecałe trzydzieści lat III RP i taka klapa. Przykre. W rocznicę wyborów 4 czerwca.
 • 2018-06-12 19:43 | olakier

  Re:Prezydent brnie w absurdalne referendum

  Wystarczą dwa pytania: czy jesteś za rządami PiS na wieki wieków amen? A jeśli tak, to czy jesteś za nierozdzielnością stanowiska prezydenta RP z osobą Andrzeja D.?
 • 2018-07-04 20:41 | olakier

  Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  "Trudne warunki" to osobista zemsta Prezesa na Polsce za problemy prawne Kamińskiego, ale Prezes zawsze był bez klasy i pełen kompleksów. Rozmowy unijne z Morawieckim są równie skuteczne jak z kotem Prezesa. Obaj mają tyle samo do powiedzenia i jeśli się mylę, to raczej w kwestii kota. Cała ta formacja u władzy widzi w Unii wrogów, aż się dziwię, że do tej pory wojska nie przenieśli pod zachodnią granicę. To głęboki wschodni kompleks: Zachód tylko udaje wiarę w wartości, ale my jesteśmy sprytni i wiemy, że chodzi jedynie o siłę. Mędrcy z PiS sądzą, że Unia=Niemcy zbyt wiele zainwestowały w Polsce i zbyt wielkie mają korzyści, żeby się realnie pogniewać. Że można będzie, tak jak Węgry, brać pieniądze od Unii i robić swoje. PiS odejdzie, ale ten nihilizm i poczucie braku zaufania pozostanie.
 • 2018-07-04 20:41 | olakier

  trudne warunki

  "Trudne warunki" to osobista zemsta Prezesa na Polsce za problemy prawne Kamińskiego, ale Prezes zawsze był bez klasy i pełen kompleksów. Rozmowy unijne z Morawieckim są równie skuteczne jak z kotem Prezesa. Obaj mają tyle samo do powiedzenia i jeśli się mylę, to raczej w kwestii kota. Cała ta formacja u władzy widzi w Unii wrogów, aż się dziwię, że do tej pory wojska nie przenieśli pod zachodnią granicę. To głęboki wschodni kompleks: Zachód tylko udaje wiarę w wartości, ale my jesteśmy sprytni i wiemy, że chodzi jedynie o siłę. Mędrcy z PiS sądzą, że Unia=Niemcy zbyt wiele zainwestowały w Polsce i zbyt wielkie mają korzyści, żeby się realnie pogniewać. Że można będzie, tak jak Węgry, brać pieniądze od Unii i robić swoje. PiS odejdzie, ale ten nihilizm i poczucie braku zaufania pozostanie.
 • 2018-07-29 11:29 | olakier

  Re:Fundusz Kościelny plus. PiS jak zawsze hojny dla duchownych

  No właśnie, na wzór komisji Jakiego trzeba będzie zrobić komisję, która te majątki po kolei albo i hurtem odbierze i niech się tłumaczą przed kamerami, czy im nie wstyd czerpać tak wielkie korzyści, gdy tylu wokół biednych. Oczywiście, orzeczenia tej komisji bedą niewzruszalne nawet przez Sąd Najwyższy.
 • 2018-10-11 19:41 | olakier

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Pan Biedroń jeszcze nie zdążył zaistnieć w prawdziwej polityce, a już obraża innych. A miała być dobra zmiana. Może by lepiej zaprezentował swoje poglądy na kwestie inne niż obyczajowe: gospodarka, finanse państwa, prawo pracy, polityka zagraniczna. Kandydat na lidera politycznego powinien wypowiedzieć się na tematy, w których nie ma łatwego rozwiązania: czy płacić starszym, czy rodzinom wielodzietnym? Co z emeryturami - Polacy się starzeją, wiek 65/60 jest nie do utrzymania. Reparacje od Niemiec - domagamy się, czy nie? Gazociąg Nord Stream-2: warto dalej się kłócić, czy może podłączyć do niemieckiej gałęzi? Chce mniej Kościoła - dobrze - czy w takim razie wypowie konkordat od razu, gdy będzie miał (ewentualnie) na to wpływ? Polityka to nie jest spacer w słoneczny dzień po parku. Wiele decyzji jest trudnych i dla kogoś bolesnych.