Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(9)
Komentarze użytkownika: HI-polit
 • 2016-03-19 23:20 | HI-polit

  Re:„New York Times”: PiS przekroczył czerwoną linię, stawia siebie ponad prawem

  W/g mnie PiS dąży nie tylko do autorytarnych rządów a wręcz do władzy totalitarnej a nawet do dyktatury. Ziobro z "Naczelnikiem Państwa" są skłonni zafundować Polsce Berezę Kartuską wzorem Piłsudskiego, bo to przecież ich idol.. Ku przestrodze dedykuję im przesłanie dla opamiętania: PiS wprawdzie wybory wygrało, bo NARÓD oszukało i POLAKÓW okłamało, a T.K. bezprawnie [b]p o h a r a t a ł o ![/b] P.S.NARÓD im tego nie zapomni!
 • 2016-03-20 20:06 | HI-polit

  Re:Prof. Jerzy Hausner o nowych planach rozwoju Polski

  [b]W każdym perspektywicznym planie czy programie rozwoju kraju, trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie umocowanie w strukturze władzy, by go realizować - o czym wspomina[b] Prof. Jerzy Hausner[/b]. Wicepremier Mateusz Morawiecki takich prerogatyw i mocy decyzyjnych na razie nie ma. Przecież „wyszło szydło z worka” z kwalifikacjami etnografa i jak tu realizować program w kryzysie demograficznym przy programowym założeniu powrotu do skróconego wieku emerytalnego. W świadomości rządu Pani premier zakotwiczono z pewnością ryzyko przegranej w przyszłych wyborach przy nie spełnieniu tej obietnicy. Również Prezydent niósł ten program PiS na swoich sztandarach w kampanii wyborczej. Ponadto mamy przecież jeszcze nad rządem i prezydentem „Dominatora” partyjnego! Już to moim zdaniem skazuje taki program na fiasko. Chyba, że Pan Morawiecki niezwłocznie objąłby od zaraz szefostwo partyjne. [/b]
 • 2016-11-09 18:54 | HI-polit

  Wybory Prezydenta w USA a sprawa Polska.

  Kłamstwo i populizm w kampaniach wyborczych popłaca i zwycięża. Społeczeństwo słucha bezkrytycznie oczekiwanych przez siebie populistycznych i kłamliwych haseł. Oby Donald Trump stał się rzeczywiście Prezydentem wszystkich Amerykanów, [b][/b]czego w kampanii wyborczej jako Republikanin specjalnie nie akcentował. Podobnie w powyborczym przemówieniu o swej Prezydenturze "wszystkich" Polaków mówił Andrzej Duda i ta najważniejsza sztandarowa obietnica od początku legła w gruzach z łamaniem Konstytucji, której się sprzeniewierza choćby w spawie Trybunału Konstytucyjnego i zaprzysiężenia prawomocnie wybranych 3 Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Odnośnie strategicznej polityki USA Donalda Trumpa wydaje się jednak pewne, że można się spodziewać "amerykanizacji" Ameryki, który to trend moim zdaniem nie będzie zbyt korzystny dla Polski - choćby z przyczyn militarnych,z trendem nacjonalistycznym w sensie "Ameryka dla Amerykanów". Donald Trump ponadto obiecywał Amerykanom budowę muru przed "inwazją" Meksykanów i innych emigrantów. Jawi się od razu sprawa zakupu przez Antoniego Macierewiczu mało pojemnych śmigłowców "Black Hawk" z USA zamiast znacznie pojemniejszych i uniwersalnych w obronie Polski (w tym 500 kilometrowego wybrzeża)europejskich helikopterów "Caracal" z Francji. Businessman Donald Trump z pewnością "wydusi" atrakcyjne dla Amerykanów ceny i ponadto nie będzie przypuszczalnie kwapił się do obrony terytorialnej Polski przed swym przyjacielem Władimirem Putinem. Pożyjemy, zobaczymy. Trudno. Demokracja ma swoje prawa i należy pogodzić się z wyborem amerykańskiego społeczeństwa w tym poważnie wyobcowanej Polonii amerykańskiej.
 • 2016-11-11 14:59 | HI-polit

  Re:Narodowcy – głośni i groźni

  Pożądany w normalnym demokratycznym Państwie "NARODOWIZM" o rodzimym i patriotycznym zabarwieniu wymaga też w globalizującym się świecie otwarcia na związki choćby z kontynentalną cywilizacją, zapewniającą także sprostanie wyzwaniom kształtującym dobrobyt społeczeństwa wobec wzrastającej w świecie konkurencji gospodarczej. Stąd trzeba i warto w pełni zaakceptować utratę pewnej rodzimej suwerenności prawnej i gospodarczej jak to ma miejsce w przypadku Unii Europejskiej, która swą mądrością w zjednoczonym politycznym i gospodarczym działaniu zapewnia rozwój gospodarczy i bezpieczeństwo zgrupowanych państw. Natomiast "NARODOWIŚCI" siejący nienawiść o zabarwieniu narodowo-nacjonalistycznym do innych narodów nie rozumieją zagrożeń jakie wynikają z buńczucznych haseł typu np. Polska dla Polaków. Takie rozumowanie rodzi ksenofobię, szowinizm, dyskryminację, czy niebezpieczny nacjonalizm.
 • 2016-11-12 00:33 | HI-polit

  Re:„New York Post”: Hillary Clinton wciąż może zostać prezydentem USA

  Jeśli Donald Trup nie posiada kwalifikacji do rządzenia Państwem, to niebawem już po zatwierdzeniu go przez Kolegium Elektorów, może zostać zgłoszony pozew o jego impeachment. Szczególnie w przypadku, jak władze dopatrzą się jego niejasnych interesów lub ewentualnie oszust podatkowych.""
 • 2017-03-15 22:24 | HI-polit

  Wojciech Młynarski nie żyje

  Wojciech Młynarski nie żyje! Cześć Jego pamięci! Pozwalam sobie zacytować z Jego "testamentu", z Jego książki p.t. "OD ODDECHU DO ODDECHU" fragment twórczości. 1997 (str.. 425-426) WYDZIAŁ BEZPRAWIA. Gdy przez chmury zły deszczyk przeciekł i paskudny wiaterek zawiał, na pobliskim uniwersytecie powołano Wydział Bezprawia. Planowano : Katedrę Chamstwa, Samodzielny Zakład Cynizmu, Kursy Plucia, Teorię Kłamstwa I Myślenia bez Sylogizmu. Jak na „białe” mówi się „czarne”, Wkuwać miały chłopięta pilne, W planie było Bezprawie Karne, Jakoż i Bezprawie Cywilne. I tu pierwsza migocze puenta na skromnego wierszyka progu: jeden zgłosił się na studenta, cała reszta na pedagogów. Lecz z ówczesnej Przewodniej Siły ktoś się to mocno rozeźlił, więc i kadry się ustaliły, i studenci też się znaleźli. Za lat parę przyszedł Karnawał Z wybaczenia kreską kochaną I paskudny Wydział Bezprawia Bezpowrotnie zlikwidowano. Ale przedtem głowa przy głowie Zaludnili ten kraj pomału adwokaci, radcy, sędziowie, absolwenci tego Wydziału. Czy wie o tym Palestra Nostra? Bo wciąż grozi spora obsuwa I to nie są słowa na postrach Ludzie! Wydział Bezprawia czuwa! """"
 • 2017-03-15 22:33 | HI-polit

  Re:Wojciech Młynarski nie żyje

  Wojciech Młynarski nie żyje! Cześć Jego pamięci! HI-polit Pozwalam sobie zacytować z Jego "testamentu", z Jego książki p.t. "OD ODDECHU DO ODDECHU" fragment twórczości. 1997 (str.. 425-426) [b]WYDZIAŁ BEZPRAWIA.[/b] Gdy przez chmury zły deszczyk przeciekł i paskudny wiaterek zawiał, na pobliskim uniwersytecie powołano Wydział Bezprawia. Planowano : Katedrę Chamstwa, Samodzielny Zakład Cynizmu, Kursy Plucia, Teorię Kłamstwa I Myślenia bez Sylogizmu. Jak na „białe” mówi się „czarne”, Wkuwać miały chłopięta pilne, W planie było Bezprawie Karne, Jakoż i Bezprawie Cywilne. I tu pierwsza migocze puenta na skromnego wierszyka progu: jeden zgłosił się na studenta, cała reszta na pedagogów. Lecz z ówczesnej Przewodniej Siły ktoś się to mocno rozeźlił, więc i kadry się ustaliły, i studenci też się znaleźli. Za lat parę przyszedł Karnawał Z wybaczenia kreską kochaną I paskudny Wydział Bezprawia Bezpowrotnie zlikwidowano. Ale przedtem głowa przy głowie Zaludnili ten kraj pomału adwokaci, radcy, sędziowie, absolwenci tego Wydziału. Czy wie o tym Palestra Nostra? Bo wciąż grozi spora obsuwa I to nie są słowa na postrach Ludzie! Wydział Bezprawia czuwa! """"
 • 2017-12-11 23:34 | HI-polit

  Re:Poseł Jarosław Kaczyński wybrał sobie na nowego premiera i stary rząd

  Do Rządu Mateusza Morawieckiego weszli "sobowtóry i dublerzy"
 • 2018-11-16 12:16 | HI-polit

  Czy Chrzanowski przewróci Kaczyńskiego?

  Przesłanie ku utrwaleniu w umysłach Polaków groźby zarazy korupcyjnej.: ..."Jak Czarnecki do Poznania wracał się przez morze dla ojczyzny ratowania"... PiS w korupcji orze!... marsz, marsz...