Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(267)
Komentarze użytkownika: Bolesław Bonczol
  • 2016-04-21 10:43 | Bolesław Bonczol

Dlaczego rząd bojkotuje rezolucję PE

Zagranica nie krytykuje rządu a Polskę!!To są słowa Pani Szydło,szybko nauczyła się od syna kazyustyki kościoła.Nie wiedziałem,że ja albo moi znajomi tak rozrabiamy,że aż UE musi dać nam "Ptyczka".Szanowna Pani Premier proszę powiedzieć co my Polacy mamy zrobić aby nienarażać więcej Polski na takie "krytyki".Zapewniam Panią jak tylko dostanę instrukcję od Pani to zrobię wszystko aby tylko nie szkodzić Polsce!Z Niskim Pokłonami Pani poddany.B.B.
  • 2016-04-21 10:43 | Bolesław Bonczol

Dlaczego rząd bojkotuje PE

Zagranica nie krytykuje rządu a Polskę!!To są słowa Pani Szydło,szybko nauczyła się od syna kazyustyki kościoła.Nie wiedziałem,że ja albo moi znajomi tak rozrabiamy,że aż UE musi dać nam "Ptyczka".Szanowna Pani Premier proszę powiedzieć co my Polacy mamy zrobić aby nienarażać więcej Polski na takie "krytyki".Zapewniam Panią jak tylko dostanę instrukcję od Pani to zrobię wszystko aby tylko nie szkodzić Polsce!Z Niskim Pokłonami Pani poddany.B.B.
  • 2016-04-21 11:13 | Bolesław Bonczol

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Szanowna Pani Redaktor!Pisze Pani,że sejm niema co robić?Sam na własne oczy widziałem jak Pani Szydło będąc kandydatką na posła do Sejmu pokazywała :grubą niebieską teczkę z projektami ustaw-czyżby tę teczkę opozycja ukradła?Proszę to sprawdzić.Pisze Pani,że posiedzenie Zgrodadzenia Narodowego nie było zbyt godne?Żartuje Pani,czy złośliwie przemilcza fakt wmurowania tablicy Pamiątkowej z okazji przemówienia Pana Prezydenta i którą to on osobiście wmurowywał!Jak można?A śledźtwo Smoleńskie-przecież się toczy,radzi Pani aby to ostatnie 30 minut taśmy Pan Maciarewicz przeczytał kilka razy(aż zrozumie?),Pan M.dokadnie wie czego szukać trzeba i żadne taśmy tutaj nie mają znaczenia.Pozdrawiam serdecznie!
  • 2016-04-21 11:13 | Bolesław Bonczol

Polityka wg Paradowskiej

Szanowna Pani Redaktor!Pisze Pani,że sejm niema co robić?Sam na własne oczy widziałem jak Pani Szydło będąc kandydatką na posła do Sejmu pokazywała :grubą niebieską teczkę z projektami ustaw-czyżby tę teczkę opozycja ukradła?Proszę to sprawdzić.Pisze Pani,że posiedzenie Zgrodadzenia Narodowego nie było zbyt godne?Żartuje Pani,czy złośliwie przemilcza fakt wmurowania tablicy Pamiątkowej z okazji przemówienia Pana Prezydenta i którą to on osobiście wmurowywał!Jak można?A śledźtwo Smoleńskie-przecież się toczy,radzi Pani aby to ostatnie 30 minut taśmy Pan Maciarewicz przeczytał kilka razy(aż zrozumie?),Pan M.dokadnie wie czego szukać trzeba i żadne taśmy tutaj nie mają znaczenia.Pozdrawiam serdecznie!
  • 2016-04-21 12:46 | Bolesław Bonczol

Internet: główna platforma politycznych sporów

Jak narazie Facebook nie spełnia plotformy wymiany informacji a opiera się na rzucanie kalumnii na przeciwników politycznych.Kierujący stronami nie mają czasu aby kontrolować cały przebieg "dyskusji",może by wprowadzić bardzo skroną odpłatność za użytkowanie "strony",ale to zapewne zabiłoby całą dyskusję!!Pozostaje tylko nawolywanie i ignorowanie takich "występków" do czego wszystkich zachęcam.
  • 2016-04-21 12:46 | Bolesław Bonczol

Internet:główna platforma politycznych sporów.

Jak narazie Facebook nie spełnia plotformy wymiany informacji a opiera się na rzucanie kalumnii na przeciwników politycznych.Kierujący stronami nie mają czasu aby kontrolować cały przebieg "dyskusji",może by wprowadzić bardzo skroną odpłatność za użytkowanie "strony",ale to zapewne zabiłoby całą dyskusję!!Pozostaje tylko nawolywanie i ignorowanie takich "występków" do czego wszystkich zachęcam.
  • 2016-04-22 11:28 | Bolesław Bonczol

Kawiarnia literacka

Jak liczyć tych,którzy czytają ebooki co w mojej sytuacji jest sprawą "konieczną".Mogę dobrać wielkość trzcionki do mojego słabego wzroku,kupić tańszy czy nawet bezpłatny egzemplarz-w ten sposób zaznajomiłem się z Islamem.Zresztą po przeczytaniu Polityki wraz z jej odniesieniami oraz dodatków "Niezbędników".Niewiele czasu pozostaje na zazanojomieniem się z tym co się dzieje obecnie w Polsce no i w Świecie.Musimy zacząć inaczej patrzeć na książkę,wydaje mi się,że powinno być więcej ebooków no i powinne być tańsze,tosamo dotyczy prasy.
  • 2016-04-22 11:28 | Bolesław Bonczol

Kawiarnia literacka

Jak liczyć tych,którzy czytają ebooki co w mojej sytuacji jest sprawą "konieczną".Mogę dobrać wielkość trzcionki do mojego słabego wzroku,kupić tańszy czy nawet bezpłatny egzemplarz-w ten sposób zaznajomiłem się z Islamem.Zresztą po przeczytaniu Polityki wraz z jej odniesieniami oraz dodatków "Niezbędników".Niewiele czasu pozostaje na zazanojomieniem się z tym co się dzieje obecnie w Polsce no i w Świecie.Musimy zacząć inaczej patrzeć na książkę,wydaje mi się,że powinno być więcej ebooków no i powinne być tańsze,tosamo dotyczy prasy.
  • 2016-04-27 14:37 | Bolesław Bonczol

Re:Co Polacy wiedzą o polityce? Niewiele

Po przeczytaniu tego artykułu wpadłem w jeszcze większą depresję,wieziałem że jest źle ale ,że az tak to nie myslałem.Za komuny aby dorobić jeździłem z wykładami w ramach Towarzystwa..już nie pamiętam,mówiłem o satelitach i tym podobnych sprawach bo działy się rzeczy nowe.Zazwyczaj były to "Klubo-Kawiarnie" na wsi.Kiedy przyjeżdżaliśmi to często miejsce spotkania było pełne, ale o dziwo oni słuchali jak jedna osoba z dobrą dykcją czytała im coś z naszej literatury.My naturalnie czekaliśmy aż zakończą czytanie!Czy ktoś może wskazać takie miejsce dzisiaj?Prawda zmieniła się technika i wiele rzeczy,ale czyżby aż tak wiele?
  • 2016-04-28 16:29 | Bolesław Bonczol

Drony: najmodniejsze na komunię

Chyba dwa miesące wstecz pisałem o tym aby Drony przy zakupie musiały być ubezpieczone.Ktoś posądził mnie aby je jeszcze zakazać lub coś w tym stylu.Dzisiaj kiedy kupuję się je "małolatom" w prezencie powtórnie wnoszę konieczność ubezpieczenia Dronów i to na wysoką stawkę.Samochody mają swoje OC chciaż nie latają nimi "małolaty",Dron jest jeszcze bardziej niebezpieczny bo nie lata wyznaczonymi "drogami".Powoli musimy się przyzwyczaić do ubezpieczeń zwłaszcza tych od odpowiedzialności cywilnej.Kary więzienia zastępować karami pieniężnymi tam gdzie to tylko się da.Sądownictwo powinno przynosić "dochód" a nie straty.
  • 2016-04-28 16:29 | Bolesław Bonczol

Drony:najlepsze na komunię

Chyba dwa miesące wstecz pisałem o tym aby Drony przy zakupie musiały być ubezpieczone.Ktoś posądził mnie aby je jeszcze zakazać lub coś w tym stylu.Dzisiaj kiedy kupuję się je "małolatom" w prezencie powtórnie wnoszę konieczność ubezpieczenia Dronów i to na wysoką stawkę.Samochody mają swoje OC chciaż nie latają nimi "małolaty",Dron jest jeszcze bardziej niebezpieczny bo nie lata wyznaczonymi "drogami".Powoli musimy się przyzwyczaić do ubezpieczeń zwłaszcza tych od odpowiedzialności cywilnej.Kary więzienia zastępować karami pieniężnymi tam gdzie to tylko się da.Sądownictwo powinno przynosić "dochód" a nie straty.
  • 2016-04-28 16:33 | Bolesław Bonczol

Re:Miłość rodzicielska za 500+

Ktoś prosił aby dać to sędzi.Uważam,że każda informacja w której występuje słowo sąd,sędzia itp.powinno być również z "automatu"kierowane na serwisie "Sądowym"
  • 2016-04-29 15:19 | Bolesław Bonczol

Znaki zagłady

Czytając ten artykuł zastanawiałem się,czy autor opisuje "Fikcje" czy prawdziwe wydarzenia!Zakładam,że są to prawdziwe wydarzenia;powstaje wtedy pytanie skąd się wziął ich Bóg?Bóg okrutny-chciwy ofiar.Nasza religia uważa,że jest tylko jeden Bóg!Może niebo jest podzielone jak Ziemia na różne strefy wpływów różnych Bogów?Wydaje mi się jednak,że to nie Bóg stworzył człowieka ale Ludzie stworzyli na miarę swoich wyobrażeń BOGA!Nasi dostojnicy kościelni ubierają się w złote szaty-pycha-może wystarczyłaby lniana koszula a zamiast potężnych kościołów Zadaszenie chroniące przed słońcem i deszczem?My wydajemy tysiące złotych na Świątynię,którą przyrzekł król Bogowi-jakiemu?Temu od Majów czy Boga Narodu Wybranego?A może jeszcze innego?
  • 2016-04-29 15:19 | Bolesław Bonczol

Znaki zagłady

Czytając ten artykuł zastanawiałem się,czy autor opisuje "Fikcje" czy prawdziwe wydarzenia!Zakładam,że są to prawdziwe wydarzenia;powstaje wtedy pytanie skąd się wziął ich Bóg?Bóg okrutny-chciwy ofiar.Nasza religia uważa,że jest tylko jeden Bóg!Może niebo jest podzielone jak Ziemia na różne strefy wpływów różnych Bogów?Wydaje mi się jednak,że to nie Bóg stworzył człowieka ale Ludzie stworzyli na miarę swoich wyobrażeń BOGA!Nasi dostojnicy kościelni ubierają się w złote szaty-pycha-może wystarczyłaby lniana koszula a zamiast potężnych kościołów Zadaszenie chroniące przed słońcem i deszczem?My wydajemy tysiące złotych na Świątynię,którą przyrzekł król Bogowi-jakiemu?Temu od Majów czy Boga Narodu Wybranego?A może jeszcze innego?
  • 2016-04-30 14:31 | Bolesław Bonczol

Re:Najbardziej znany z twórców otwarcie popierających PiS

Mam projekty i plany-to te same słowa co miała w nebieskiej teczce Pani Szydło!No i co Panie Zelnik ten sam plagiat w czynie?
  • 2016-05-04 11:27 | Bolesław Bonczol

Polska poza Unią?

My Polacy widzimy tylko jedną stronę medalu UE tę gospodarczą a niechcemy widzieć tej politycznej.Schuman otworząc z Niemcami Unię Węgla i Stali miał przedewzystkim na myśli utworzenia grupy,dla której irracjonalną byłaby wojna między sobą.To dzięki Tej pierwotnej Unii mamy tak długi okres spokoju w Europie nielicząc wojny na bałkanach,ale ona była poza UE a sama UE dążyła do uspokojenia tamtej wojny.Wydaje mi się,że tracimy trochę na niezależności nie jest istotne,my zyskujemy pokój i możliwość rozwoju gospodarczego.PiS niechce ingerencji UE bo chce całą siłą stworzyć Państwo Katolickie,które powodowałoby nawrócenie Europy na Chrześcianskość w wydaniu Rzymu!Katolicy powinni się zdecydować,czy przystąpić do Kościoła Narodowego,czy do Rzymsko-katolickiego.Jeśli przystąpią do Rzymskokatolickiego to są właściwie "cudzoziemcami" bo jest ambasador Watykanu w Polsce to tak jak mniejszość Niemiecka!
  • 2016-05-04 11:27 | Bolesław Bonczol

Polexit

My Polacy widzimy tylko jedną stronę medalu UE tę gospodarczą a niechcemy widzieć tej politycznej.Schuman otworząc z Niemcami Unię Węgla i Stali miał przedewzystkim na myśli utworzenia grupy,dla której irracjonalną byłaby wojna między sobą.To dzięki Tej pierwotnej Unii mamy tak długi okres spokoju w Europie nielicząc wojny na bałkanach,ale ona była poza UE a sama UE dążyła do uspokojenia tamtej wojny.Wydaje mi się,że tracimy trochę na niezależności nie jest istotne,my zyskujemy pokój i możliwość rozwoju gospodarczego.PiS niechce ingerencji UE bo chce całą siłą stworzyć Państwo Katolickie,które powodowałoby nawrócenie Europy na Chrześcianskość w wydaniu Rzymu!Katolicy powinni się zdecydować,czy przystąpić do Kościoła Narodowego,czy do Rzymsko-katolickiego.Jeśli przystąpią do Rzymskokatolickiego to są właściwie "cudzoziemcami" bo jest ambasador Watykanu w Polsce to tak jak mniejszość Niemiecka!
  • 2016-05-04 16:51 | Bolesław Bonczol

Prof. Szlendak o fascynacji młodych nacjonalizmem i niby-patriotyzmie

To co się dzisiaj dzieje już było ale w "podziemiu".Słyszałem śpiewającą młodzierz-"Jedna bombka atomowa i wrócimy znów do Lwowa...."Bombka atomowa? Co to?Grzyb i miasto zniszczone jak po nalocie dywanowym na Drezdno.Napalm-to płonąca dzieczynka i nic więcej.Kto powiedział i dzisiaj opowiada tym młodym ludziom jak w rzeczywistości wygląda wojna.Filmy wojenne są bardzo często subsydiowane przez określone Ministerstwa Obrony.W takich filmach niemoże być zbyt drastycznych scen bo ktoby się zaciągnął do wojska gdzie może zginąć lub zostać kaleką-skutek zapisze się a później narzeka na cały świat,że mu nikt niepowiedział,że może zostać kaleką.Nie opowie tego religia,która uważa,że są wojny "obronne" (kwestia tylko interpretacji-obronności).To trzeba nauczać na etyce,mowa powinna być poparta obrazem ale nie takim "upudrowanym" lecz prawdziwymi obrazami,które niosły wojny.Uczenie tego powinno być obowiązkowe dla młodzierzy,naturalnie odpowiednie dla wieku.My uczyliśmy Przysposobienia Obronnego i raligii,ale tej poprawnej bez wojny z Inkami itd.
  • 2016-05-04 16:51 | Bolesław Bonczol

Prof.Szlendak o fascynacji nacjonalizmem i niby-patriotyzmem.

To co się dzisiaj dzieje już było ale w "podziemiu".Słyszałem śpiewającą młodzierz-"Jedna bombka atomowa i wrócimy znów do Lwowa...."Bombka atomowa? Co to?Grzyb i miasto zniszczone jak po nalocie dywanowym na Drezdno.Napalm-to płonąca dzieczynka i nic więcej.Kto powiedział i dzisiaj opowiada tym młodym ludziom jak w rzeczywistości wygląda wojna.Filmy wojenne są bardzo często subsydiowane przez określone Ministerstwa Obrony.W takich filmach niemoże być zbyt drastycznych scen bo ktoby się zaciągnął do wojska gdzie może zginąć lub zostać kaleką-skutek zapisze się a później narzeka na cały świat,że mu nikt niepowiedział,że może zostać kaleką.Nie opowie tego religia,która uważa,że są wojny "obronne" (kwestia tylko interpretacji-obronności).To trzeba nauczać na etyce,mowa powinna być poparta obrazem ale nie takim "upudrowanym" lecz prawdziwymi obrazami,które niosły wojny.Uczenie tego powinno być obowiązkowe dla młodzierzy,naturalnie odpowiednie dla wieku.My uczyliśmy Przysposobienia Obronnego i raligii,ale tej poprawnej bez wojny z Inkami itd.
  • 2016-05-05 14:49 | Bolesław Bonczol

Wywalczą Europę bez wiz

Turcja jest bardzo odległa od naszej kultury,w niemczech jest już bardzo dużo turków i wiadomo co tam się dzieje zwłaszcza w relacjach międzypokoleniowych.Przedewszystkim Turcja musi znieść zapis istniejący w Koranie,że odstępstwo od Islamu jest karane śmiercią-to musi być zapisane w Konstytucji jako element swobodnego wyboru wyznania.Jest chyba jeszcze wiele innych spraw które muszą być unormowane przez Turcję.Zresztą geograficznie Turcja nie leży w Europie a zwlaszcza jej stolica.Swbodne podróże w celach handlowych to inna sprawa i powinna być uwzględniona!
  • 2016-05-05 14:49 | Bolesław Bonczol

Wywalczą Europę bez wiz

Turcja jest bardzo odległa od naszej kultury,w niemczech jest już bardzo dużo turków i wiadomo co tam się dzieje zwłaszcza w relacjach międzypokoleniowych.Przedewszystkim Turcja musi znieść zapis istniejący w Koranie,że odstępstwo od Islamu jest karane śmiercią-to musi być zapisane w Konstytucji jako element swobodnego wyboru wyznania.Jest chyba jeszcze wiele innych spraw które muszą być unormowane przez Turcję.Zresztą geograficznie Turcja nie leży w Europie a zwlaszcza jej stolica.Swbodne podróże w celach handlowych to inna sprawa i powinna być uwzględniona!
  • 2016-05-05 14:56 | Bolesław Bonczol

Re:Co mówią o Polakach ich kawowe nawyki

Nie rozumię poco tyle "wody" na temat kawy.Artykuł jako ciekawostka jest zapewne wart przeczytania,ale nie aż tak ciekawy aby robić tyle szumu1
  • 2016-05-05 15:10 | Bolesław Bonczol

Re:Rosja: Mit Wielkiej Wojny Narodowej wciąż żywy

Powinniśmy być "powściągliwi" w orzekaniu prawdy,czy półprawdy na temat udziału ZSSR w II Wojnie Światowej i opierać swoje sądy wyłącznie na dokumentach a nie na opowiadaniach naszych rodziców.Sam przeżyłem czas wkracznia Armii Czerwonej do Polski i mniej więcej mogę powiedzieć coś na ten temat,ale to nie są prawdy dla całej Polski całej Europy tym muszą się zająć historycy.Ciekawy jest wywiad w bierzącym numerze z hrabią ...Proszę przeczytać!
  • 2016-05-05 15:21 | Bolesław Bonczol

Re:W sprawie Breivika nie chodzi o niego samego, ale o nas wszystkich

Kodeks Karny w Norwegii jest jaki jest,zapewne to jest humanitarne wyjście,ale jeśli ktoś kto złamał zasady domaga się dla siebie odpowiednich "przywilejów" jest drwiną ze sprawiedliwości.Rozprawę można było podzielić "przynajniej"na dwie i za każdą wprowwadzić maksymalną karę w ten sposób po "odsiadce"jednej musiałby odbyć drugą karę.Zabijać nie, ale odizolować do maksimum tak.
  • 2016-05-05 16:25 | Bolesław Bonczol

Re:Prof. Kamiński o zmianach w państwie pod rządami PiS

Trudno mi się zgodzić z Panem Profesorem i mam objekcje czy mi wolno to robić z moją wiedzą na ten temat.Profesor chce jeszcze pozostać w Radzie aby zobaczyć jak się to rozwinie.Pan Petru powidział,że trzeba dyskutować-racja-ale za kilka dni Pan Prezydent zapytany o TK (był w USA)odpowiedział toczą się doskusje,czyli wszystko jest w porządku!Pan prof.powiedział,że każdy ma prawo do oblania jednego egzaminu-prawda ale;popierwsze egzamin należy zdawać powtórnie (naprawić swój błąd),po drugie Pan Prezydent nie jestn studentem a doktorem prawa,zapewne musi znać podstawy tego prawa.Coś innego Było z Panem Wałęsą kiedy powiedział:"Jeśli go powolywałem to mogę go i odwołać",poparł go również prawnik Pan Falandysz-Falandyzacja prawa.Ktoś powiedział:"Jednym zdaniem możemy zdobyć miano mędrca a drugim głupca", z czym się w zupełności zgadzam Panie Profesorze!
  • 2016-05-05 16:47 | Bolesław Bonczol

Mecenas od spraw przegranych

Sam mówi,że jest bezpartyjny i nie ujawnia swoich poglądów-Chwała mu za to iza wszystko co zrobił dla ludzi bezbronnych w obliczu czy to korporacji czy też machiny państwowej,ale jednak poparł kandydatkę PiS??? I to publicznie!
  • 2016-05-05 16:47 | Bolesław Bonczol

Obara kontra

Sam mówi,że jest bezpartyjny i nie ujawnia swoich poglądów-Chwała mu za to iza wszystko co zrobił dla ludzi bezbronnych w obliczu czy to korporacji czy też machiny państwowej,ale jednak poparł kandydatkę PiS??? I to publicznie!
  • 2016-05-05 17:31 | Bolesław Bonczol

Muzułmanin może zostać burmistrzem Londynu

Byłoby wspaniale,gdyby wszyscy muzułmanie byli tacy jak on,niestety jak wynika z tekstu imam rzucił na niego "fatfę"(może być błąd-przepraszam).Powstaje pytanie ilu jest takich jak on?Na Yutubie widziałem film z marszu protestacyjnego muzułmanów,którzy zarzucali Policji,że nieuwzględnia ich praw-wynikało z tego,że to anglicy mają się stosować do praw "muzułmańskich" a nie oni do praw angielskich.Pisałem już trochę o tym w tej części (boję się,że nieopublikują tego tekstu z powodów "nawołujących do nienawiści"),nie idzie mi o nienawiść,ale trzeba im jasno powiedzieć:jesteści gośćmi i musicie stosować się do naszego prawa,jeżeli nie to proszę bardzo droga otwarta wracajcie do swoich domów!To powinno być obowiązkowe w całej Europie.Obecnym azylantom powinniśmy powiedzieć-żadnego łączenia rodzin,wracacie do domu kiedy tylko się u was uspokoi!
  • 2016-05-05 17:31 | Bolesław Bonczol

Kogut wagi ciężkiej

Byłoby wspaniale,gdyby wszyscy muzułmanie byli tacy jak on,niestety jak wynika z tekstu imam rzucił na niego "fatfę"(może być błąd-przepraszam).Powstaje pytanie ilu jest takich jak on?Na Yutubie widziałem film z marszu protestacyjnego muzułmanów,którzy zarzucali Policji,że nieuwzględnia ich praw-wynikało z tego,że to anglicy mają się stosować do praw "muzułmańskich" a nie oni do praw angielskich.Pisałem już trochę o tym w tej części (boję się,że nieopublikują tego tekstu z powodów "nawołujących do nienawiści"),nie idzie mi o nienawiść,ale trzeba im jasno powiedzieć:jesteści gośćmi i musicie stosować się do naszego prawa,jeżeli nie to proszę bardzo droga otwarta wracajcie do swoich domów!To powinno być obowiązkowe w całej Europie.Obecnym azylantom powinniśmy powiedzieć-żadnego łączenia rodzin,wracacie do domu kiedy tylko się u was uspokoi!
  • 2016-05-06 12:36 | Bolesław Bonczol

Z życia sfer

To zachowanie powinno być wnikliwie zbadane bo przypomina działalność SA w żydowskiej restauracji z czasów Faszyzmu w Niemczech!!
  • 2016-05-06 12:36 | Bolesław Bonczol

Radny daje radę

To zachowanie powinno być wnikliwie zbadane bo przypomina działalność SA w żydowskiej restauracji z czasów Faszyzmu w Niemczech!!
  • 2016-05-06 12:48 | Bolesław Bonczol

Re:Polska poza Unią?

Są różne poglądy na metodę rozwoju,jedno jest pewne aby dokonać rozwoju kraju potrzebne są pieniądze i te trzeba w jakiś sposób zdobyć,dopłacać do wszystkiego aby tylko istniało jest bardzo trudno,chyba że ludziom wystarczy jako podstawowe wyżywienie chleb z najgorszą margaryną.Korea Poludniowa wybiła się dzięki Ameryce prawda,że dopłacano do produkcji,ale tej która rokowała rożwój a nie do węgla.Brak wojny między USA a ZSSR -dzięki bombie atomowej,ale "małe wojny,między Francją i Niemcami,Niemcami i Polską itd.to nie jest zasługą bomby atomowej.
  • 2016-05-06 12:52 | Bolesław Bonczol

Re:Polska poza Unią?

Jakowalski.Pod pseudonimem łatwo wyrażać swoje poglądy i wytykać komuś kto niekryje się za tarczą.Kim jestem łatwo sprawdzić-proszę o ujawnienie swych danych personalnych.Pozdrawiam serdecznie-muszę przeprosić bo czuję,że przekroczyłem granice przyzwoitości!
  • 2016-05-06 12:59 | Bolesław Bonczol

Re:Muzułmanin może zostać burmistrzem Londynu

Niestety ja muszę opierać się na tym co piszą inni bo jeestem za stary aby podróżować i zgadzam się z Panem,że niemam porawa zbyt pochopnie wyciągać wniosków.Co do "biedy" to określenie jest zapewne tródno porównywalne bo musimy odnieść je do np.zarobków i siły nabywczej jaką mamy dzięki tym zarobkom.Wydaje mi się,że zabrnąlem zbyt daleko,przepraszam i chętnie przyjmę Pana uwagi.Pozdrawiam-BB
  • 2016-05-10 18:24 | Bolesław Bonczol

Re:Spór o liczbę demonstrujących to objaw rosnącego strachu PiS przed opozycją

Są ludzie którzy biorą czynny udział w maniffestacji,ale są i tacy,którzy tak jak ja niemogą brać udziału w tym zgromadzeniu.Dzisiaj możnaby np. w internecie "ustawić" licznik tych osób,które popierają ten ruch.Byłoby to zapewne i tak niezbyt dokładna liczba,ale zawsze badziej "przybliżona"!
  • 2016-05-12 15:14 | Bolesław Bonczol

Mity związane z medyczną marihuaną

Ta niechęć w badaniach spowodowana jest jak mi się wydaje tym,że przemysł farmaceutyczny niema poparcia finansowego aby zachęcić badaczy do badań nad tą stroną medycyny dający człowiekowi "zyski" w życiu.Brak nakładów jest spowodowany tym,że te leki niedadzą wielkich zysków przy sprzedaży bo z patentem czy bez patentu łatwo samemu takie lekarstwo "wyprodukować"!Jak więc zachęcić do badań nad działalnością leczniczą tej rośliny!Tutaj może jedynie Państwo zainteresować się tym badaniem,ale czy "ultrakatolickie Państwo" zdecyduje się na badania?Wydaje mi się,że zapewnie nie!
  • 2016-05-12 15:14 | Bolesław Bonczol

Mity związane z medyczną marihuaną

Ta niechęć w badaniach spowodowana jest jak mi się wydaje tym,że przemysł farmaceutyczny niema poparcia finansowego aby zachęcić badaczy do badań nad tą stroną medycyny dający człowiekowi "zyski" w życiu.Brak nakładów jest spowodowany tym,że te leki niedadzą wielkich zysków przy sprzedaży bo z patentem czy bez patentu łatwo samemu takie lekarstwo "wyprodukować"!Jak więc zachęcić do badań nad działalnością leczniczą tej rośliny!Tutaj może jedynie Państwo zainteresować się tym badaniem,ale czy "ultrakatolickie Państwo" zdecyduje się na badania?Wydaje mi się,że zapewnie nie!
  • 2016-05-13 11:38 | Bolesław Bonczol

Psychiatria narodowa

Brak pieniędzy?Bo rząd nieprecyzuje hierarchii potrzeb.Ministrowi "przyśnił się Anioł,który oświadczył,że obronić możemy się powołując Obronę Narodową"więc pieniądze idą na "Wojsko".Wydaje mi się,że gdybyśmy potroiili wydatki na Obronę to i tak sąsiedzi w przeciągu 24 godzin nakryliby nas "czapką".Może zaciśniemy współpracę z Nato i UE aby wzmóć naszą obronę.Niestety Minister Spraw Zagranicznych w ostatniej chwili odwołał spotkanie w Berlinie bo to nie jest ważne,ważniejszy jest sejm-gdzie mógł go zastąpić v-ce minister.Likwidujemy Flagi Unii,nieprzestrzegamy zasad UE bo nikt nam niebędzie narzucał co mamy robić "Małgosia-samosia"!Każdy minister powinien być zbadany przez lekarzy (zwłaszcza psychiatrów) tak jak to zrobił minister spraw zagranicznych pochodzący z Poznania-niestety już nie żyje!
  • 2016-05-13 11:38 | Bolesław Bonczol

Psychiatria narodowa

Brak pieniędzy?Bo rząd nieprecyzuje hierarchii potrzeb.Ministrowi "przyśnił się Anioł,który oświadczył,że obronić możemy się powołując Obronę Narodową"więc pieniądze idą na "Wojsko".Wydaje mi się,że gdybyśmy potroiili wydatki na Obronę to i tak sąsiedzi w przeciągu 24 godzin nakryliby nas "czapką".Może zaciśniemy współpracę z Nato i UE aby wzmóć naszą obronę.Niestety Minister Spraw Zagranicznych w ostatniej chwili odwołał spotkanie w Berlinie bo to nie jest ważne,ważniejszy jest sejm-gdzie mógł go zastąpić v-ce minister.Likwidujemy Flagi Unii,nieprzestrzegamy zasad UE bo nikt nam niebędzie narzucał co mamy robić "Małgosia-samosia"!Każdy minister powinien być zbadany przez lekarzy (zwłaszcza psychiatrów) tak jak to zrobił minister spraw zagranicznych pochodzący z Poznania-niestety już nie żyje!
  • 2016-05-13 12:16 | Bolesław Bonczol

Niemieckie inwestycje motoryzacyjne w Polsce

Czy już zaklepane?Prezes Kaczyński nie powiedział na ten temat ani słowa,bo chce nasz przemysł upaństwowić!Powstaje tylko pytanie-skąd technologie no i przedewszystkim skąd pieniądze?Ciekawe,że Niemcy dali się złapać na ten haczyk,powstaje też pytanie ile rząd "dopłacił".Nasi uznali to za sukces i to jest pewne bo powstają nowe miejsca pracy a więc i większe podatki i inne dochody.Tyle tylko w jakim celu mówili,że będziemy mieli tylko Państwowy przemysł-wydaje się,że do była zachęta do Związkowców bo od Państwa można więcej wydusić-patrz-Kopalnie!
  • 2016-05-13 12:16 | Bolesław Bonczol

Niemieckie inwestycje motoryzacyjne w Polsce.

Czy już zaklepane?Prezes Kaczyński nie powiedział na ten temat ani słowa,bo chce nasz przemysł upaństwowić!Powstaje tylko pytanie-skąd technologie no i przedewszystkim skąd pieniądze?Ciekawe,że Niemcy dali się złapać na ten haczyk,powstaje też pytanie ile rząd "dopłacił".Nasi uznali to za sukces i to jest pewne bo powstają nowe miejsca pracy a więc i większe podatki i inne dochody.Tyle tylko w jakim celu mówili,że będziemy mieli tylko Państwowy przemysł-wydaje się,że do była zachęta do Związkowców bo od Państwa można więcej wydusić-patrz-Kopalnie!
  • 2016-05-19 14:07 | Bolesław Bonczol

Jak żyć z uzależnionym

Dziwię się,że te kobiety są osadzone w więzieniach.Kara tak te 12 lat-tak, ale w zaieszeniu.Co robią ich dzieci?Kto się nimi opiekuje?
  • 2016-05-19 14:07 | Bolesław Bonczol

Jak żyć z uzależnionym

Dziwię się,że te kobiety są osadzone w więzieniach.Kara tak te 12 lat-tak, ale w zaieszeniu.Co robią ich dzieci?Kto się nimi opiekuje?
  • 2016-05-19 14:11 | Bolesław Bonczol

Jak żyć z uzależnionym

Dziwię się,że te kobiety są osadzone w więzieniach.Kara tak, te 12 lat-tak, ale w zawieszeniu.Co robią ich dzieci?Kto się nimi opiekuje?Ktoś prowadząc samochód po pijanemu powoduje śmierć też dostaje 12 lat!Czy te kary są współmierne?
  • 2016-05-20 13:24 | Bolesław Bonczol

Re:Włochy: mafiosi w kościołach

Czytając ten artykuł łatwo dojść do wniosku,że we Włoszech mamy dwie religie ale obie mają za głowę swego Kościoła Papieża!Mafiosi strajkują we więzieniach,więc "komunię" przynoszą im księża do celi.W Polsce każdy poseł,który głosował za aborcją lub inną ustawą,której niepopiera KK,przystępując do "Komunii" dostałby odpowiedź "non posumus".Kościół dwóch wyznań?Nie-inna jest interpretacja 10-przykazań dla maluczkich a inna dla tych,którzy dużo płacą na KK!!
  • 2016-05-24 12:26 | Bolesław Bonczol

Re:Szkoda ludzi!

Podobno któraś z Republik Azjatyckich po rozpadzie ZSSR przejęła prawo amerykańskie tłumacząc je na swój język.Niektórzy Hanlowcy i Politycy uważają,że z tą Republiką warto współpracować bo wszystko jest klarowne.My naturalnie nie przyjmujemy wzorców zachodnich bo jesteśmy "Zosią Samosią"-ja sama-mamy więc kłopoty wewnątrz naszego kraju i kłopoty ze zrozumieniem naszych kontrahentów a oni naturalnie mają te same "obawy" do nas!
  • 2016-05-27 13:28 | Bolesław Bonczol

Re:Barack Obama przeprosił w Hiroszimie za bombę

Kto ma przeraszać?To Japończycy wywołali tę wojnę!To oni zachowywali się bestialsko z ludnością cywilną i jeńcami wojennymi.Straty w bitwie o Okinawę świadczą ile żołnierzy amerykańskich by jeszcze zginęło przy zdobywaniu Japonii?Dlaczego po pierwszej bombie nie było kapitalacji?Chroniono Cesarza?
  • 2016-06-01 12:17 | Bolesław Bonczol

Re:PiS bierze się za wodę

Jasne,że musimy lepiej postępować z użytkownikami wody,ale niezbyt pochopnie,należy stopniowo wprowadzać prawo i dyskutować z odbiorcami wody ceny tej wody bo koniec końcem "dobijemy" same przedsiębiorstwa i straty będą większe aniżeli zysk!Wiem potrzeba już pieniędzy bo stoją w kolejce różne obietnice wyborcze-np.frankowicze.Musimy się zastanowić o możliwości "zdobycia" pieniędzy i ich dystrybucji,trzeba ustalić hierarchię potrzeb np.frankowicze,czy służba zdrowia itd.Nic na szybkość bo to oznacza bylejakość!
  • 2016-06-01 12:21 | Bolesław Bonczol

Re:PiS bierze się za wodę

Naturalnie coś innego jest miasto i skanalizowana wieś a coś innego np.staw rybny,czy ryby zużywają wodę?Jeśli stawy rybne to i kompieliska bo i tu i tam "moczą się" istoty żyjące!
  • 2016-06-01 12:58 | Bolesław Bonczol

Re:Jakie zmiany czekają polską gospodarkę

Przeczytałem ten artykuł ale mam wątpliwości,czy go zrozumiałem!Jak wynika z opisu to każdy minister realizuje swoje zadanie,ale bez uzgodnienia z innymi ministrami a zwłaszcza z Ministrem Finansów.Najważniejszy problem to udział w tej Konferencji,czy też jak Premier pojechać do Torunia-powiedzieć ludziom: "Mamy gdzieś ekonomię-najważnieszą sprawą jest wyznanie wiary",czyli nie ważne jest czy Polska będzie bogata czy biedna,najważniejsze jest aby była Katolicka??
  • 2016-06-03 11:35 | Bolesław Bonczol

Polityka i obyczaje

Panie Wałęsa nietrudno jest stanąć na czele kolumny,która jest już uformowana,ale trudniej jest tę kolumnę sformułować.Sądzę,że Pan jako "praktyk" tego dokona osobiście lub przy pomocy syna,który zawiesił swoją działalność w PO?
  • 2016-06-03 11:35 | Bolesław Bonczol

Polityka i obyczaje

Panie Wałęsa nietrudno jest stanąć na czele kolumny,która jest już uformowana,ale trudniej jest tę kolumnę sformułować.Sądzę,że Pan jako "praktyk" tego dokona osobiście lub przy pomocy syna,który zawiesił swoją działalność w PO?
  • 2016-06-18 15:23 | Bolesław Bonczol

Co się dzieje w Teatrze Studio i jak wyjść z tego impasu

Po przeczytaniu tego artykułu doszedłem do wniosku,że tam jest więcej "Personelu technicznego" aniżeli artystów etatowych.Jak tak będzie dalej to niebawem całe budżety na kulturę będą musiały być wydane na "Teatry",które same są teatrami dyrektorów scenarzystów itd.
  • 2016-06-18 15:23 | Bolesław Bonczol

Co się dzieje w Teatrze Studio

Po przeczytaniu tego artykułu doszedłem do wniosku,że tam jest więcej "Personelu technicznego" aniżeli artystów etatowych.Jak tak będzie dalej to niebawem całe budżety na kulturę będą musiały być wydane na "Teatry",które same są teatrami dyrektorów scenarzystów itd.
  • 2016-06-18 15:32 | Bolesław Bonczol

Re:„Spotlight”: przemilczany problem Kościoła

Niestety w naszym społeczeństwie,które nie czyta książek ba nawet gazet -po za "Gościem Niedzielnym",czas przemian potrwa bardzo długo.Może gdyby wieś składała się z gospodarstw nie 10ha a przynajmniej 100ha proces przyspieszyłby i szybciej stalibyśmy zamiast Państwa Wyznaniowego Państwem Laickim.
  • 2016-06-18 15:44 | Bolesław Bonczol

Re:Kurii nie podoba się teledysk promujący obchody rocznicy chrztu Polski

To oświadczenie kurii należy traktować jak rozkaz dla rządu,który jak wszystkim wiadomo jest "Zakonem Św. L.K.",jak czytałem są prośby w Watykanie aby tegorz "Beatyfikować".Oto kieunek naszej polityki od 1050 lat.
  • 2016-07-28 13:25 | Bolesław Bonczol

Re:Jacy przywódcy na te czasy

Musi nastąpić wstrząs w naszym myśleniu.Dzisiaj de fakto jesteśmy zakładnikami myśli religijnej,która nas karmi "cytatami" z lat 2-tysięcznych p.n.e.I w mię tej wiary mamy "walczyć i umierać(inaczej jest w religiach wschodu,ale tylko inaczej".Musimy odrzucić etykę religijną a zastąpić ją etyką świecką (chciażby etyką naszych filozofów),inaczej będziemy się "wyrzynać" do ostatniego człowieka.My mamy Polskę Katolicką,czyli jak mówi Kaczyński-"jestem katolikiem i zrobię wszystko co KK mi nakaże".Rządzą nami więc ludzie,którzy nie mają rodzin,nie znają uczuć miłosnych itd.Rządzą więc ludzie.którzy mają wyimaginowane pojęcie o świecie i ludziach,dla których "Bóg"jest jedynym celem.Bóg na którego powołują się dyktatorzy a żołnierze noszą na klamrach pasów "Gott mit uns",ludzie którzy uważają się za wysłańców tegoż Boga.Każda armia ma swoich księży swoje modlitewniki;jakby na przeciwnej stronie stał diabeł.Papież robi wszystko aby utrzymać się przy "władzy jako namiestnik Chrystusa".W czasie IIwojny światowej Papież Uznawał rząd Słowacki kierowany przez księdza Tito,który wspierał Niemców.Uznawał rząd Chorwacki,rząd Ustaszowców,gdzie budowane były obozy dla grreko-katolików,obozami kierowali zakonnicy w habitach z pistolitami u pasa.Papież przyjmował i błogosławił kierownictwo państwa.Wymienione rządy płaciły po 500 marek rządowi niemieckiemu za "wywiezienie" żyda do obozu koncentracyjnego.I to myślenie ma rządzić nadal światem?
  • 2016-07-29 14:16 | Bolesław Bonczol

Chciała, by było normalnie, życie dało jej w kość

Po przeczytaniu tego artykułu przypomniałem sobie jak przeprowadziłem z jednej miejscowości do drugiej,nie minąło dwa tygodnie a w domu zjawia się policja.Pod pretekstem o poprzednią lokatorkę zaczęto zadawać mi pytania o pracę a co robi żona a dzieci-to była komuna-gdyby tę metodę zastosowano dzisiaj zapewne Policjant widząc taką sytuację powiadomiłby ośrodek pomocy społecznej,który natychmiast podążyłby z pomocą tej biednej kobiecie.To była fantazja(o Milicji-prawda),ale gdyby tak było,jednak urzędnicy zapewne byli zajęci sprawami związanymi ich w....""""""
  • 2016-07-29 14:16 | Bolesław Bonczol

Chciała,by było

Po przeczytaniu tego artykułu przypomniałem sobie jak przeprowadziłem z jednej miejscowości do drugiej,nie minąło dwa tygodnie a w domu zjawia się policja.Pod pretekstem o poprzednią lokatorkę zaczęto zadawać mi pytania o pracę a co robi żona a dzieci-to była komuna-gdyby tę metodę zastosowano dzisiaj zapewne Policjant widząc taką sytuację powiadomiłby ośrodek pomocy społecznej,który natychmiast podążyłby z pomocą tej biednej kobiecie.To była fantazja(o Milicji-prawda),ale gdyby tak było,jednak urzędnicy zapewne byli zajęci sprawami związanymi ich w....""""""
  • 2016-08-03 17:08 | Bolesław Bonczol

Nowi terroryści: jak się przed nimi bronić

Należy stosować "nowe metody".W Niemczech są obozy gdzie są umieszczenie panowie od 18tu do 30lat.Oni są "prześladowani".To Oni powinni bronić Ojczyzny a nie uciekać do Europy i żyć na nasz koszt no i rządać aby obce kraje USA ,Niemcy, Francuzi,Polacy itd.walczyli za nich i za nich ginęli.Azyl może otrzymać matka z dzieckiem,Starcy a nie ludzie zdolni do walki w imię swojej Ojczyzny.Uciekinier z Ukrainy?Śmiechu warte,przcież nie cała Ukraina jest objęta wojna,to zaledwie skrawek a Nasze władze uważają,że biorą uchodźców,coś innego gdy repatrujemy Polaków, ale powiedzmy szczerze naprawdę polaków a nie "Przebierańców"!
  • 2016-08-03 17:08 | Bolesław Bonczol

Nowi teroryści:jak się przednimi bronić

Należy stosować "nowe metody".W Niemczech są obozy gdzie są umieszczenie panowie od 18tu do 30lat.Oni są "prześladowani".To Oni powinni bronić Ojczyzny a nie uciekać do Europy i żyć na nasz koszt no i rządać aby obce kraje USA ,Niemcy, Francuzi,Polacy itd.walczyli za nich i za nich ginęli.Azyl może otrzymać matka z dzieckiem,Starcy a nie ludzie zdolni do walki w imię swojej Ojczyzny.Uciekinier z Ukrainy?Śmiechu warte,przcież nie cała Ukraina jest objęta wojna,to zaledwie skrawek a Nasze władze uważają,że biorą uchodźców,coś innego gdy repatrujemy Polaków, ale powiedzmy szczerze naprawdę polaków a nie "Przebierańców"!
  • 2016-08-03 17:38 | Bolesław Bonczol

Co zostanie po wizycie papieża w Polsce

Co zostanie?Wydaje mi się,że z naszym KK jest tak jak to było w rosji carskiej.Ludzie mówili-"Gdyby Car wiedział co się dzieje w Rosji to zrobiłby porządek".Podobnie jest z naszym Papieżem i księżmi-gdyby Papież wiedział to zaraz zrobiłby porządek!To jest takjak we filmach kryminalnych-jeden policjant jest dobry a drugi zły.Gdyby Duda wieział co chce zrobić prezes to napewno postąpilby inaczej!!!
  • 2016-08-03 17:38 | Bolesław Bonczol

Co zostanie po wizycie Papieża w Polsce

Co zostanie?Wydaje mi się,że z naszym KK jest tak jak to było w rosji carskiej.Ludzie mówili-"Gdyby Car wiedział co się dzieje w Rosji to zrobiłby porządek".Podobnie jest z naszym Papieżem i księżmi-gdyby Papież wiedział to zaraz zrobiłby porządek!To jest takjak we filmach kryminalnych-jeden policjant jest dobry a drugi zły.Gdyby Duda wieział co chce zrobić prezes to napewno postąpilby inaczej!!!
  • 2016-08-05 18:44 | Bolesław Bonczol

Kongres Kultury:jak rozmawiać mimo sporu.

Kiedy studiowałem (dawno,dawno wstecz) to wymiana myśli-pomimo komuny istniała.Obecnie Pan Profesor uważa,że wymiana myśli to wstecznictwo więc tego nie warto finansować.Prezes chyba nie czyta bo gdyby on to wiedział to zaraz by taką "zakałę"z rządu wyrzucił(Gdyby CAR Batiuszka wiedział co się w Rosji dzieje to zrobiłby porządek).Ba Car nie wie Prezes też nie a Papież jakoś taki "Nijaki".Trzeba wybudować Drabinę do Nieba!!
  • 2016-08-06 14:37 | Bolesław Bonczol

My i Oni:Recepta na sensowną rozmowę

Tę pozycję polecam tym którzy przeczytali w Głównym wydani wypowiedź ministra kultury o dofinansowaniu spotkania na temat Kultury!Jeśli się niesprzężymy to niebawem zacznie się palenie książek "nie naszego sortu"!""
  • 2016-08-24 11:57 | Bolesław Bonczol

Re:Rośnie przyzwolenie na grubiaństwo i prostactwo

Zapewne jestem już za stary bo bardzo trudno mi się przystosować do "grubiaństwa i chamstwa",jeśli dalej tak pójdzie to schamienie ogarnie całe nasze życie,niebędzie to tylko schamienie w kulturze ale również w życiu codziennym w stosunkach międzyludzkich.Trudno będzie nam przyjąć (zwłaszcza ludziom starszym) postępowanie ludzi dla których śmierć to "pestka",gwałt-normalka itd.Jestem na wylocie ale moje prawnuki?
  • 2016-08-31 14:19 | Bolesław Bonczol

Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

Brak zasadniczej dyskusji na temat oświaty to jest istotną przyczyną tego chaosu.Wydaje mi się,że należałoby przyjrzeć się bliżej formie egzaminów.Na dany poziom nauczania przyjmuje się nie na podstawie egzaminu wstępnego a na podstawie egzaminu końcowego z poprzedniego poziomu,jak porównać pracę nauczyciela nad uczniem,co on zrobił ze słabym uczniem a co z dobrym?Porównać egzamin wstępny z egzaminem końcowym.Nibwy teraz też można,ale czy testy są miernikiem tego co uczeń umie?Aby zbadać więdzę,umiejętności itd.należałoby przetestować ucznia całą "Baterią testów: test jednego wyboru,test wielokrotnego wyboru,test uzuełniający itd.
  • 2016-09-01 12:05 | Bolesław Bonczol

Jak mieszkańcy chronią swoją ziemię przed inwestycjami

Jeśli mieszkańcy protestują przeciw budowie sieci energetycznych (rozumię to) ale gdzieś indziej ludzie czekają na tę sieć bo stara się wali i za chwilę niebędą mieli prądu.Należy więc proteśtującej gminie odciąć dopływ prądu (a przy okazji i gazu),jeśli inni mają być pozbawieni tej "dobroci" to niech oni natychmiast zostaną pozbawieni jej.Mamy się rozwijać a podstawą rozwoju jest dzisiaj energetyka!!Co robić jak każdy krzyczy "NIE"?
  • 2016-09-01 12:05 | Bolesław Bonczol

Mieszkańcy chronią swoją ziemię przed inwestycjami

Jeśli mieszkańcy protestują przeciw budowie sieci energetycznych (rozumię to) ale gdzieś indziej ludzie czekają na tę sieć bo stara się wali i za chwilę niebędą mieli prądu.Należy więc proteśtującej gminie odciąć dopływ prądu (a przy okazji i gazu),jeśli inni mają być pozbawieni tej "dobroci" to niech oni natychmiast zostaną pozbawieni jej.Mamy się rozwijać a podstawą rozwoju jest dzisiaj energetyka!!Co robić jak każdy krzyczy "NIE"?
  • 2016-09-01 12:27 | Bolesław Bonczol

Walka z wiatrakami w gminie Bedlno

Odciąć całej gminie prąd elektryczny jak protestują przeciwko inowacjom i nie myślą o przeszłości to niechaj już teraz powrócą do średniowiecza ba nawet trochę bliżej.

Walka z wiatrakami

Odciąć całej gminie prąd elektryczny jak protestują przeciwko inowacjom i nie myślą o przeszłości to niechaj już teraz powrócą do średniowiecza ba nawet trochę bliżej.

Walka z wiatrakami

• 2016-09-02 16:19 | Bolesław Bonczol

Betonowe koryto

Projekt z Wisłą to ściąga z planu Gierkowskiego.W Tychach miano ładować barki no i dalej jak opisano.
  • 2016-09-02 16:19 | Bolesław Bonczol

Betonowe koryto

Projekt z Wisłą to ściąga z planu Gierkowskiego.W Tychach miano ładować barki no i dalej jak opisano.
  • 2016-10-02 15:31 | Bolesław Bonczol

Polityka i obyczaje

Pan Suski uważa,że prezes jest kawalerem bo poświęcił się cały polityce.Panie Suski ja pamiętam,że za czasów mojej młodości był taki wódz,który nie ożenił się bo uważał,że jego żoną są Niemcy,chociaż na boku miał kochankę niejaką Ewę B.
  • 2016-10-02 15:31 | Bolesław Bonczol

Polityka i obyczaje

Pan Suski uważa,że prezes jest kawalerem bo poświęcił się cały polityce.Panie Suski ja pamiętam,że za czasów mojej młodości był taki wódz,który nie ożenił się bo uważał,że jego żoną są Niemcy,chociaż na boku miał kochankę niejaką Ewę B.
  • 2016-10-05 14:21 | Bolesław Bonczol

Skąd się biorą dobra kościoła

Sprawa zakonników z Krakowa którzy pobrali zapłatę za już zwróconą ziemię podlega ustawie o wyłudzeniu i powinna być ścigana przez prokuraturę.
  • 2016-10-06 14:24 | Bolesław Bonczol

Żywienie to też leczenie

Każdy musi jeść więc chory mógłby zapłacić odpowiednią do swoich dochodów kwotę za jedzenie.Ludzie którzy nie mają dochodów byliby finansowani przez MOPS.
  • 2016-10-06 14:24 | Bolesław Bonczol

Żywienie to też leczenie

Każdy musi jeść więc chory mógłby zapłacić odpowiednią do swoich dochodów kwotę za jedzenie.Ludzie którzy nie mają dochodów byliby finansowani przez MOPS.
  • 2016-10-06 14:32 | Bolesław Bonczol

Kto kogo osądzi?

Wydaje mi się,że proces powinien się odbyć pomimo nieobecności oskarżonych aby pokazać światu postępowanie Rosji a ściślej jej rządu w relacjach międzynarodowych.
  • 2016-10-06 14:32 | Bolesław Bonczol

Kto kogo sądzi

Wydaje mi się,że proces powinien się odbyć pomimo nieobecności oskarżonych aby pokazać światu postępowanie Rosji a ściślej jej rządu w relacjach międzynarodowych.
  • 2016-10-06 14:41 | Bolesław Bonczol

Nowa Zelandia – 1100 zł plus

Proszę nie przeliczać obce waluty na nasze złote bo wtedy wszyscy uważają,że jak ktoś zarabia 2000 euro to jemu się należy 8000 zł.Dla przykładu podam-w czasie mojego ostatniego pobytu we Francji wstąpiłem do Carrefoura i zobaczyłem,że jabłka za które w Polsce kupuję za 3 zł:słownie trzy złote,tam kosztowały 3 EURO!Wartość waluty można dopiero ocenić poprzez porównywanie produktów,które za daną kwotę mogę kupić w danym kraju.
  • 2016-10-06 14:41 | Bolesław Bonczol

Nowa Zelandia-1100złplus

Proszę nie przeliczać obce waluty na nasze złote bo wtedy wszyscy uważają,że jak ktoś zarabia 2000 euro to jemu się należy 8000 zł.Dla przykładu podam-w czasie mojego ostatniego pobytu we Francji wstąpiłem do Carrefoura i zobaczyłem,że jabłka za które w Polsce kupuję za 3 zł:słownie trzy złote,tam kosztowały 3 EURO!Wartość waluty można dopiero ocenić poprzez porównywanie produktów,które za daną kwotę mogę kupić w danym kraju.
  • 2016-10-07 14:14 | Bolesław Bonczol

Z życia sfer

Poco ten krzyk.Założyć wzorem lat 30-tych "Ośrodki Życia"(w języku niemieckim to się nazywało-przepraszam za błędy-fonetycznie-Lebensborn")Gdzie Prawdziwi Polacy i Polki będą płodzili "nowych polaków"
  • 2016-10-07 14:14 | Bolesław Bonczol

Z życia sfer

Poco ten krzyk.Założyć wzorem lat 30-tych "Ośrodki Życia"(w języku niemieckim to się nazywało-przepraszam za błędy-fonetycznie-Lebensborn")Gdzie Prawdziwi Polacy i Polki będą płodzili "nowych polaków"
  • 2016-10-07 14:22 | Bolesław Bonczol

Re:Kukiz obraża zwolenniczki aborcji. Ale czego się spodziewałeś, Narodzie, po tym showmanie?

Kukiz stoi na czele ludzi którzy omamili naród a zwłaszcza młodzież "zachwycona" idiotyczną muzyką.Co właściwie Oni umieją,jak są wykształceni-już wiem słyszeli " "Trąby Jerychońskie",które zburzyły mury i to cała ich wiedza.
  • 2016-10-07 14:35 | Bolesław Bonczol

Re:Tygrys udaje kota

Szanowny Panie!Dziękuję serdecznie za przedstawienie nam rzeczywistości.Dopiero teraz rozumiem hasło "dobra zmiana",dziękuję jeszcze raz za wysiłek jaki Pan musiał włożyć aby uświadomić nam Wielkość Prezesa!
  • 2016-10-07 14:46 | Bolesław Bonczol

Re:Mizerski na bis

Jesteśmy krajem muzeów i festiwali,nic więc dziwnego że wszystko się zawali.
  • 2016-10-12 14:45 | Bolesław Bonczol

Czy Czarny Protest zmieni polityczne układy

To "ustąpienie" prezesa nie wynika z braku poparcia przez KK,wszystko jest uzgodnione z Episkopatem.Teraz wprowadzi się ochronę dzieci i matek co zapowiedziała premier a potem wejdzie pod obrady ta ustawa której projekt jest już u marszałka sejmu.Już dzisiaj wiemy mniej więcej,że to będzie jeszcze ostrzejsza ustawa.Kiedy będą protesty PiS odpowie:przecież pomagamy rodzinom z dziećmi niepełnospawnymi.
  • 2016-10-12 14:45 | Bolesław Bonczol

Czy czarny protest zmieni

To "ustąpienie" prezesa nie wynika z braku poparcia przez KK,wszystko jest uzgodnione z Episkopatem.Teraz wprowadzi się ochronę dzieci i matek co zapowiedziała premier a potem wejdzie pod obrady ta ustawa której projekt jest już u marszałka sejmu.Już dzisiaj wiemy mniej więcej,że to będzie jeszcze ostrzejsza ustawa.Kiedy będą protesty PiS odpowie:przecież pomagamy rodzinom z dziećmi niepełnospawnymi.
  • 2016-10-12 15:02 | Bolesław Bonczol

Re:Czy ta aborcja była przestępstwem?

Z tą sprawą jest tak jak ze sprawą "Smoleńska",wiadomo kto zawinił ale nikt nie chce przyjąć tego do świadomości i woli aby ciągle szukano winnego.Co do samej aborcji-w dzień kiedy w sejmie dyskutowano nad ustawą o aborcji Telewizja Wrocław pokazała prośbę kierowniczki ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci,która prosiła widzów i prywatnych przedsiębiorców o datki bo to co daje NFZ nie jest wystarczające.Pokazano w tym czasie dzieci niepełnosprawne-serce się "krajało" to koszmar,co czują te dzieci chyba mocno cierpią-ale jest odpowiedź przyszłej świętej:"Cierpienie zbliża do Boga".Tylko czy te dzieci w ogóle coś wiedzą?
  • 2016-10-12 15:16 | Bolesław Bonczol

Re:Aborcja w szpitalu? Księża grożą odebraniem patronatu

Jak tak dalej będzie się rozpierać KK to nie dziwię się,że wiele ludzi uda się do kraju,który pozwala człowiekowi swobodnie żyć.Dziwię się lekarzom,że tacy wykształceni pozwalają sobą tak pomiatać,uczcie się języka i wędrujcie gdzieś gdzie nie będziecie narzędziem Inkwizycji która tak jak za dawnych czasów sądziła,ale wyroki musiały wykonać władze świeckie.Niczym się nie różnimy od tamtej epoki.Prezes powiedział:"jestem katolikiem i muszę wykonywać wolę Kościoła"-może coś pokręciełem ale sens jest prawdziwy.
  • 2016-10-13 16:17 | Bolesław Bonczol

Dokąd zmierza Polska w XXI w.

Byłem wielkim optymistą kiedy wstępowaliśmy do UE,myślałem że Unia będzie się zacieśniać i powoli zaniknie różnica pomiędzy nami a zachodem.Po ostatnich wydarzeniach zacząłem w to wątpić,Unia zmierza w innym kierunku,odradza się nacjonalizm.Po przeczytaniu tego artykułu potwierdziły się moje przypuszczenia i myśl,że w Europie wojny znikną zanikła.Mam nadzieję,że pomimo chwilowego kroku wstecz ogólny trend do jedności Europy się utrzyma.Zapewne tego niedożyję ale moja prawnuczka może tak.
  • 2016-10-13 16:17 | Bolesław Bonczol

Dokąd zmierza Polska w XXI w.

Byłem wielkim optymistą kiedy wstępowaliśmy do UE,myślałem że Unia będzie się zacieśniać i powoli zaniknie różnica pomiędzy nami a zachodem.Po ostatnich wydarzeniach zacząłem w to wątpić,Unia zmierza w innym kierunku,odradza się nacjonalizm.Po przeczytaniu tego artykułu potwierdziły się moje przypuszczenia i myśl,że w Europie wojny znikną zanikła.Mam nadzieję,że pomimo chwilowego kroku wstecz ogólny trend do jedności Europy się utrzyma.Zapewne tego niedożyję ale moja prawnuczka może tak.
  • 2016-10-14 13:29 | Bolesław Bonczol

Re:Kto kogo osądzi?

Tak "cocam" moje wypowiedzi były raczej ze sfery fantazji.Po napisaniu tego przeczytałem artykuł: "Imunitet Państw" a jeszcze później w jednym z artykułów przeczytałem zdanie;"Tych,którzy podkładają bomby nazywamy terorystami;tych którzy je spuszczają-nie.Więc problem etyczny pozostaje i jak mi się wydaje będzie dalej "wałkowany".
  • 2016-10-14 13:40 | Bolesław Bonczol

Odlotowy przetarg

Z tymi helikopterami będzie tak jak z okrętem,który nam podarowali amerykanie.Naprawy i przeglądy są płatne i muszą być dokonane w stoczniach USA,nie mówię już o rakietach,których ważność stosowania dawno minęła.Te helikoptery nie mają specjalnych urządzeń do latania w nocy!!Podobno aby takie urządzenie można by zainstalować na nich musiała by być zgoda Senatu USA.Wydaje mi się,że byłoby lepiej gdyby kopiono w Bielsku szybowce transportowe.
  • 2016-10-14 13:40 | Bolesław Bonczol

Odlotowy przetarg

Z tymi helikopterami będzie tak jak z okrętem,który nam podarowali amerykanie.Naprawy i przeglądy są płatne i muszą być dokonane w stoczniach USA,nie mówię już o rakietach,których ważność stosowania dawno minęła.Te helikoptery nie mają specjalnych urządzeń do latania w nocy!!Podobno aby takie urządzenie można by zainstalować na nich musiała by być zgoda Senatu USA.Wydaje mi się,że byłoby lepiej gdyby kopiono w Bielsku szybowce transportowe.
  • 2016-10-15 13:44 | Bolesław Bonczol

Foodsharing: jak to działa?

Powoli ale ciągle do przodu postępuje integracja naszego społeczeństwa.Na "dzikim zachodzie" jest wiele organizacji,które wspomagają ludzi w potrzebie,np.CHatka w w której ludzie zostawiają niepotrzebne im rzeczy i każdy może zabrać sobie co mu jest potrzebne,przy czym jest w dobrym guście coś w zamian zostawić.Wiele wspólnot wyznaniowych pomaga swoim "braciom w potrzebie".U nas jest tylko Caritas,który zresztą gro pieniędzy bierze z kasy państwowej a to mogłyby robić Ośrodki Pomocy Społecznej,ale to już inna "parafia"
  • 2016-10-15 13:44 | Bolesław Bonczol

Foodsharing:jak to działa.

Powoli ale ciągle do przodu postępuje integracja naszego społeczeństwa.Na "dzikim zachodzie" jest wiele organizacji,które wspomagają ludzi w potrzebie,np.CHatka w w której ludzie zostawiają niepotrzebne im rzeczy i każdy może zabrać sobie co mu jest potrzebne,przy czym jest w dobrym guście coś w zamian zostawić.Wiele wspólnot wyznaniowych pomaga swoim "braciom w potrzebie".U nas jest tylko Caritas,który zresztą gro pieniędzy bierze z kasy państwowej a to mogłyby robić Ośrodki Pomocy Społecznej,ale to już inna "parafia"
  • 2016-10-15 13:52 | Bolesław Bonczol

Re:Kobiety lansują się w czerni i dały się zmanipulować? Nie, nie dlatego wyszły na ulice

Kobiety (a my powinniśmy je wspierać) muszą walczyć z zaszłościami jakie głosi Stary i Nowy Testament.Kościół,który opiera się na tych "Dziełach" dalej uznaje te Mity jako fakty i zmusza kobiety do tego aby rodziły i służyły mężowi.Kler ma za to kobiety,które zrobią wszystko dla "Wielebnego" no i "Gospodynie".