Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(10)
Komentarze użytkownika: AnnaDalia
 • 2016-06-01 05:28 | AnnaDalia

  Re: Próba sił między rządem a związkowcami. Francja pogrąża się w chaosie.

  To jest zapowiedź tego, że socjalizm, zwany inaczej "państwem dobrobytu" zaczyna się we Francji kończyć. Globalizacja dokonała zmniejszenie poziomu życia we Francji i dokonała,być może, podniesienia poziomu życia w innym kraju, np. Indiach, ale to nie jest pewne. Być może tylko powiększyło się czyjeś konto w banku. Zmiana prawa pracy, to poważna sprawa. Rząd twierdzi, że przywileje pracowników o długim stażu pracy są zbyt kosztowne. Lepiej zwolnić starych, zatrudnić młodych, to będzie taniej i... wzrośnie zatrudnienie.
 • 2016-06-01 18:52 | AnnaDalia

  Re:Próba sił między rządem a związkowcami. Francja pogrąża się w chaosie

  Pan nie ma żadnych dowodów na takie stwierdzenie. [b]Zmiana dotychczasowego prawa pracy mówi sama za siebie.[/b] Kapitalizm właśnie się zaczyna; taki wiktoriański. Napływ emigrantów i wzrost bezrobocia sprzyja temu aby wprowadzić "śmieciówki" w miejsce stałych umów o pracę z benefitami, aby łatwo zwalniać i zatrudniać pracowników i aby związki zawodowe nie miały nic do powiedzenia.
 • 2016-06-01 19:19 | AnnaDalia

  Re:Sawczenko wraca do domu, bo nie jest już potrzebna Putinowi. Zostanie politykiem?

  Artykuł dość prymitywny i służy propagandzie, a nie prezentacji problemów ukraińskich, które w obecnej chwili są "zawiązane na supeł". Prezydent Poroszenko ma problem z własnym poparciem politycznym. Liczył na Nadię Sawczenko, że będzie wdzięczna za uwolnienie i go podeprze, ale Nadia dziękowała narodowi, nawet obiecała, że może zostać prezydentam. W Radzie Najwyższej zaistniała mocno patriotycznie dokładając posłom. A Putinowi faktycznie nie jest potrzebna, Poroszenko też będzie miał jej wkrótce dosyć.
 • 2016-06-01 19:43 | AnnaDalia

  Re:Prezydent Brazylii Dilma Rousseff została odsunięta od władzy. Czy to zamach stanu?

  Oczywiście, że to jest zamach stanu, taka brazylijska wersja Ukrainy. Spadek cen surowców i nagły spadek dochodów stworzył dogodną sytuację. Brazylia zbyt się usamodzielniła od amerykańskich banków jak słusznie tu dyskutanci zauważają. Podobna nagonka zaczyna się na prezydenta Południowej Afryki, innego członka BRICS. A Indiom USA zaproponowały "podobny do NATO status". Jednym słowem chodzi o to, że BRICS z Rosją i Chinami i uniezależnienie się od amerykańskiego dolara, jest sprawą niebezpieczną dla statusu Ameryki.
 • 2016-06-02 00:23 | AnnaDalia

  Re:Papież przyjął na audiencji prezydenta Białorusi. To pierwsza wizyta Łukaszenki na Zachodzie od 5 lat

  Niezależnie jaki kto ma pogląd na temat Białorusi, czy Krymu, to liczy się tylko to co odpowiada mieszkańcom tych ziem. A im odpowiada właśnie Łukaszenka i rosyjska władza na Krymie. A tak pisał New York Times o Ukrainie: "Jeżeliby ochrona zdrowia byłaby właściwie finansowana, to Ukraina nie miałaby jednego z najszybszego wzrostu H.I.V. Gdyby politycy ukraińscy nie byli tak zachłanni, to nie byłoby rewolucji, nie mówiąc o dwóch. Gdyby kraj nie był ogołocony z dóbr, to wojsko broniłoby Krymu przed Rosjanami." [link=http://www.nytimes.com/2016/04/08/opinion/the-west-is-enabling-graft-in-ukraine.html?_r=3][/link]
 • 2016-06-04 00:17 | AnnaDalia

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  Bardzo ważny temat. Stosunek Polaków do Ukrainy wynika z: 1.Bieżących uwarunkowań politycznych, takich jak poszerzanie UE i NATO, oraz w tym polskiej roli. 2. Polskich ambicji mocarstwowych zwn. Międzymorzem. 3. Zaszłości historycznych i polskich tradycji związanych z częścią ziem dzisiejszej Ukrainy. 4. Konieczności dobrosąsiedzkich stosunków w celu rozwoju gospodarczego. Dzisiaj tysiące Ukraińców pracuje w Polsce, nieraz w dość trudnych warunkach życiowych. Rząd w Kijowie stara się tego nie widzieć i woli zbliżenie z Niemcami, a szczególnie z USA, jednocześnie buduje tradycje banderowskie jako bazę dla "ukrainizacji". Jest to legitymacja dzisiejszej pomajdanowskiej władzy, wrogiej Rosji i niechętnej Polsce, właśnie ze względu na dwuznaczność banderyzmu. Zwyczajni Ukraińcy nie chcą mieć wroga ani w Polsce, ani w Węgrach, ani w Rosji.
 • 2016-06-05 16:29 | AnnaDalia

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  W Ukrainie są legalne organizacje, a ich przedstawiciele w Wierchownej Radzie i nawet rządzącej koalicji, którzy budują ideologię na historii związanej z Banderą. Oni absolutnie nie podpiszą żadnych pokornych i zgodnych listów do Polakow. Owszem, oni mają też wroga w Rosji. Co do reszty Ukraińców, to oni wroga w Rosji nie widzą. Taka jest prawda i nie ma co dopisywać tego czego nie ma.
 • 2018-09-06 00:35 | AnnaDalia

  Rosjanie podejrzani o otrucie Skripala. Brytyjscy śledczy wystawili za nimi ENA

  Rosjanie podejrzani o otrucie Skripala. Brytyjscy śledczy wystawili za nimi ENA[link=http://][/link][b][/b][b][/b][i][/i] O co chodzi z tą Rosją? Czego się od niej oczekuje w ostatecznym racunku?
 • 2018-09-29 04:27 | AnnaDalia

  Re: Instynkt państwowy czyli Doktryna Giedroycia

  Giedrojć tworzył doktrynę w oparciu o inne warunki polityczne, a mianowicie o sytuację jaka była przed wojną. Po wojnie Ukraina nie została utworzona w ustalenia jałtańskie, ani żadnym innym gremium międzynarodowym. Ukraina została utworzona przez rząd w Moskwie i jej granice gwarantował tzw. układ o przyjaźni z rządem moskiewskim. Ten układ właśnie został wypowiedziany i unieważniony przez rząd Poroszenki. Do Zakarpacia zgłaszają pretensje Węgrzy, Donbas chce do Rosji, a Krym już jest rosyjski, bo i tak był podarowany Ukrainie w 1954 roku przez Chruszczowa. Przyciąganie Ukrainy do Europy mocno słabnie, bo został już uprzedzona, że UE do tego się nie śpieszy. To raczej amerykańskie działania w kierunku włączenia Ukrainy do NATO wpłynęły na to co się w Ukrainie działo.
 • 2018-11-18 19:17 | AnnaDalia

  Co będzie z brexitem? Theresa May jest w opałach

  Niestety nie ma idealnego rozwiązania dla UK. Porozumienie pokojowe z Wielkiego Piątku w 1989 roku o zniesieniu granicy między Irlandią Pn i Irlandzką Republiką, powoduje, że Irlandia Pn. staje się "terytorium zamorskim", oddzielnym od UK. Ten wyjątkowy status wzbudza nadzieje Szkocji, że też może mieć taki status, bo. niby czemu mają być wyjątki. ""