Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(3)
Komentarze użytkownika: Justyn 49
 • 2017-02-04 11:06 | Justyn 49

  Re:Na żłobku zawisła tablica na cześć Macierewicza

  Władze tłumaczą, że żłobek w dawnym kasynie wojskowym by nie powstał, gdyby nie wsparcie Agencji Mienia Wojskowego oraz środki z Rządowego Programu PO „Maluch” (jeszcze nie "Maluch Plus"). To dlatego o ministrze Macierewiczu napisano na pamiątkowej tablicy. Ani słowa o tym, że jest to kontynuacja programu, którego realizacja zaczęła się już w 2011 r. Po co wspominać, że za rządu PO-PSL też była jakakolwiek polityka prorodzinna? Należy wmówić, że wsparcie dla rodzin zaczęło się wraz z "dobrą zmianą". Że to nieprawda? A kto będzie o tym pamiętał! dr Kosiniak-Kamysz opracował plan finansowania żłobków do 2020 r i dokumenty są złożone w UE !!!!!! Jakie to typowe dla "podłej zmiany", zawłaszczamy, kłamiemy, Alleluja i do przodu.
 • 2017-02-05 15:03 | Justyn 49

  Re:Macierewicz powołał nową podkomisję ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej

  Gdyby nie wybory prezydenckie, Lech Kaczyński nie poleciał by do Katynia, bo przez 5 lat tego nie robił. Przepraszam ! - był 1 raz przed wyborami w 2007 roku. To też by była wizyta polityczna, a nie patriotyczna. Poza tym zezwolił na lot generałom wojsk, których trzeba było na nowo nominować. Ta oprawa z jaką leciał nie pomogła by mu wygrać wybory. Wytracił wielu wartościowych Polaków i za to w podzięce "narodu" został pochowany na Wawelu.
 • 2017-02-05 15:16 | Justyn 49

  Re:Sprawa gen. Skrzypczaka – dramatu nie ma, niesmak pozostał

  Z "POLITYKA": Macierewicz zwolnił generała od Caracali. Tracimy dobrego specjalistę Generał brygady dr Adam Duda odpowiadał za zamówienia zbrojeniowe w najtrudniejszym politycznie czasie. I zapłacił za to cenę. Antoni Macierewicz usunął generała Dudę, nawet nie wymieniając jego nazwiska. Komunikat MON po prostu informuje o wyznaczeniu nowego szefa Inspektoratu Uzbrojenia, nie wspominając o odchodzącym ani nawet zdawkowo mu nie dziękując. Decyzje polityczne skasowały cztery lata pracy jego i jego ludzi, co przyjął jako osobisty cios. Od października nie miał już złudzeń i szykował się do odejścia. Pomógł jeszcze ministrowi Macierewiczowi wyprostować jego zapowiedzi kupna Black Hawków z Mielca, poza jakąkolwiek procedurą. Według świadków miał powiedzieć, że pod czymś takim nigdy się nie podpisze, a jedyną szybką alternatywą jest procedura pilnej potrzeby operacyjnej. Szef MON posłuchał i w końcu uległ. Mało tego, Antoni Macierewicz miał osobiście prosić Adama Dudę o pozostanie na stanowisku, a Bartosz Kownacki wystawił generałowi w ramach rocznej oceny notę celującą. Było to w październiku, tuż po całym zamieszaniu z Caracalami. Na odchodne Adam Duda – co może być paradoksem – podpisał jeden z największych kontraktów na rzecz polskiej zbrojeniówki. 96 samobieżnych armatohaubic Krab da Hucie Stalowa Wola i powiązanym z nią firmom 4,6 mld złotych. Duda jednak nie byłby sobą, gdyby nie zbił w negocjacjach ceny o kilkaset milionów, czego Huta mu pewnie nie daruje. Zostawił też swemu następcy gotowy do podpisania kontrakt na pociski Piorun, również krajowej produkcji, wart około miliarda złotych. Do końca roku Inspektorat ma też kupić jeszcze pociski JASSM-ER i rakiety powietrze-powietrze dla F-16. To dzięki niemu minister Macierewicz już ogłosił, że wydał cały budżet na modernizację armii.