Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(389)
Komentarze użytkownika: Martin L
  • 2016-10-06 16:01 | Martin L

Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

AndG To co pan napisal, totalne bzdury. Orwell nazywal "czarna prawda" pomieszanie trochu prawdy z falszem, taka propaganda kazego rezymu totalitarnego, mozna wmowic i usprawiedliwic wszystko, chocby ze wielkiego glodu na Ukrainie nie bylo. Osobiscie bylem zangazoway w pewna sprawe. Osoby juz podeszlym mocno wieku padly ofiara instytucionalnego dyskryminowania ze wzgledu na wiek. Mam szacunek dla tych ludzi, juz niestaty nie zyjacych. Wiele sie od nich nauczylem. Ostatecznie RPO pani prof. Lipinka przyznala nam racje. Moja osobista satysfakcja bylo to wywiedzie telewizyjnym zwocila uwage na problemy ktore nas spodkaly. Skierowala w zwiasku z tym pytanie do TK o zgodnosc z konstytucja pewnych procedur prawnych. Tak sie postepuje w systemie demokratycznym. Kazdy kto bedzie mal proces sadowy z oligarcha z PISu od razu jest przegrany pan Ziobro zadba o to, zwalnajac sedziego. Innymi slowy zastanawiam sie czy pisowski dzialacz zaplaci mnie wystawiona fakture.? Zastraszanie sedziow, typowa dzialalnosc mafijna.
  • 2016-10-07 15:31 | Martin L

Re:Z upoważnienia Kościoła? Nie, to nie on, ale PiS zmienił zdanie

Dlaczego kosciol nie zrezygnowal z majatku na rzecz rodzin posiadajacych osoby niepelnosprawne? Jest obronca zycia? ale nie chce ponosic odpowiedzialnosci. Dlaczego Pan Rydzyk stawia akwapark obliczony na zysk a nie osrodedk np. pomocy spolecznej, to samo ile z obroncow zycia jest chetnych do adobcji, pomocy, zaden. Jestem zwolennikiem wprowadzenia prawa polegajacego na obowiazku wyplacania przez kosciol alimentow rodzinom posiadajacym osoby nielnosprawne a wymagajace opieki calodobowej. Dopiero wtedy mieli by prawo nazywac sie rzeczywiatymi obroncami zycia. Cala ta ich akcja to jedna wielka obluda i hipokryzja.
  • 2016-10-11 07:32 | Martin L

Re:Urodziła dziecko z wadą rozwojową, bo lekarz podjął decyzję za nią. Takich przypadków jest więcej

450 tys. zadeklarowalo wszelaka pomoc, adopcje, osobista opieke, placenie alimentow. Kosciol z radoscia powola "komisje majatkowa" i przekaze pieniadze takim rodzinom, nie sa hipokrytami tylko "obroncami zycia". Pani Szydlo zrezygnuje z urzedu premiera i osobiscie przez nastepne lata bedzie opiekowac sie taka osoba, dajac przyklad jak "obroncy zycia" maja postepowac.
  • 2016-10-17 23:23 | Martin L

Re:Lepsi i gorsi uchodźcy: skąd te różnice

adam2000 Bardzo podobny opis, tylko dotyczy Anglikow co pisza o Polakach na wyspach, dla nich jestesmy leniami co przyjechali po socjal. "A w lewackiej Europie wszystko na głowie . " Cz tym wpisem chcial pan oddac hold dzielnym nacionalistom walczacym z "multikulti" ostanio w Anglii.
  • 2016-10-18 23:36 | Martin L

Re:Czarny protest atakiem na Kościół? Prezes PiS się myli, katoliczki też strajkują

to tylko ja "Byłem na Jasnej Górze przedwczoraj. Muszę powiedzieć, że nie zauważyłem, żeby ktoś chciał wywołać w kobietach poczucie winy. Wręcz przeciwnie - intencją (jak mniemam) tych którzy przemawiali, było ocalenie kobiet od samopotępiania się i smoponiżania. Wrażliwość na czyjeś cierpienie polega chyba i na tym, że rozumie się potworność wyrzutów sumienia. " Bardzo mnie to wzruszylo piekne slowa. Rozumiem ze na Jasnej Górze zapadla rowniez deklaracja panow biskupow o pomocy finansowej , przy pomocy "Komisji Majatkowej" dla rodzin ktore maja osoby niepelnosprawne osoby wymagajacej stalej opieki. Poczucie winy i ogrom wyrzutow sumienia panow biskupow ze w pogoni za majatkiem zdradzili takie rodziny a dzisiaj chca to naprawic. Rozumiem ze tzw. "obrońcy życia" moze i pan sa gotowi do adopcji, osobistej opieki,placenia alimentow na rzecz osob wymagajacej stalej opieki. 450 tys, rozumiem ze podpisalo taka deklacje. Kosciol nazywa sie "cywilizacja zycia", oczywiscie nie jest to "cywilizacja zycie w luksusie" panow biskupow.
  • 2016-10-19 14:47 | Martin L

jakowalski Proponuje pan rozwiazania kanclerza Bismarka i tzw. rugi pruskie? Rozumien , ze chce sie pan pozbyc konkurenji jako emigrant ? To bym zrozumial. Czy tez oczywiscie popiera pan Anglikow ktorzy chca sie pozbyc "polskiej zarazy"? Kazdy chce sie kogos pozbyc.
  • 2016-10-19 18:27 | Martin L

Re:PiS powoła wszechkomisję ds. reprywatyzacji. Jakie grzechy próbuje ukryć partia Kaczyńskiego?

jakowalski Rozumiem, ze zdaniem pana, PiS zabierze bezprawny majatek rowniez Kosciolowi a daruje go na cele spoleczne. Bardzo sie ciesze ze pan popiera takie rozwiazanie.
  • 2016-10-19 23:16 | Martin L

jakowalski Mam dobrego przyjaciela Anglika, jakis czas temu pokazal mnie pewne komentarze. Interesujaca jest angieska wersja pana.
  • 2016-10-26 16:31 | Martin L

Re:Czarny protest atakiem na Kościół? Prezes PiS się myli, katoliczki też strajkują

| to tylko ja "A jeśli chodzi o pieniądze, to - owszem - byłbym gotów poświęcić część moich dochodów i własnego wysiłku" Bardzo sie z tego ciesze, byl by pan pierwszym gotowym do adopcji osoby wymagajacej opieki calodobowej od ponad 20 lat. Chce pan dac zycie to prosze wziac za nie odpowiedzialnosc. Z pewnosci a redakcja znajdzie dla pana taka osobe. Wie pan jaka emeryture pan dostanie za opieke, zadna. Ta nalezy sie panom biskupom i synkowi pani Szydlo. Biskupom i "obroncom Zycia" nie chodzi o ludzkie Zycie. Na "hokusach pokusach" za zarodki mozna zarobic, miec auto za 100tys. postawic akwapark jak pan Rydzyk. Podczas gdy pan na osobe dorosla dostanie 650zl. Nie bedzie pan mial uropu, chorobowego. Pojdzie pan do urzedu nie znajdzie pan pomocy, ten sam urzad daruje majatek Kosciolowi wartosci wielu milionow. Na zarodkach sie zarabia i nie trzeba nic robic, na rzeczywistym zyciu juz nie a to sie Kosciolowi nie oplaca ani "obroncom zycia". Prosze dac mnie swiadectwo slow Kosciola i "obroncow zycia". Prosze pokazac mnie organizacje "obrocow Zycia" gotowych do adopcji, czy tylko chodzi o "swietoszkowatosc" Ci sami przeciwnicy aborcji w Polsce a juz na Slowacji nie sa.
  • 2016-12-06 15:29 | Martin L

Re:Rektor UJ do Rafała Ziemkiewicza: W pełni rozumiem pana oburzenie

Ryszard Kubaszko "Zarówno artykuł, jak i większość forumowych wypowiedzi, świadczy o intelektualnych niedostatkach lewactwa. Ta konkretna wypowiedź Ziemkiewicza jest obroną polskich kobiet przed feministyczną nienawiścią kobiecości i wulgarnością - Polki na ulicach nie krzyczą o cipach i nie domagają się "prawa" do zabijania dzieci." Szanowny panie zarowno pan jak pan Ziemkiewicz moze oglosic publicznie chec adopcji, takiej osoby wymagajacej calodobowej opieki. Pan Ziemkiewicz mogl juz to zrobic dawno, jesli by to zrobil pokazal by ze nie jest hipokryta. Denerwuja mnie najbardziej tacy "krzykacze". Tylko jak ich to spotka to po kryjomu jada do Czech albo na Slowacje a w Polsce to graja stasznie "obroncow zycia".
  • 2017-01-05 08:05 | Martin L

Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

Spotkalem pewnego emerytowanego profesora. Zadal mnie pytanie, co sie dzieje w Polsce? Nie chcialem odpowiadac, ale on kontynuowal. "Wy wszyscy mislicie (chodzi o europe wschodnia), ze demokracja jest celem, nie jest, jest srodkiem do realizacji celow"
  • 2017-01-10 20:58 | Martin L

Re:Czasem patrzą na nas krzywym okiem. Antyrasistowski wiec w Warszawie [WIDEO]

jakowalski To prosze wyjechac i sprobowac.
  • 2017-01-10 23:22 | Martin L

Re:Przełomowy moment sejmowego kryzysu. Cztery tygodnie protestów od środka

| Jacek, NH """Opozycja nie walczy już o nic, opozycja najgłupiej jak potrafi nie godzi się z porażką. Należało rozprawić się z komunistyczną hołotą z PO, Nowoczesnej, KOD, SB, WSI, PZPR tak, jak Erdogan z rozprawia się z puczystami w Turcji. UE nic wtedy nic by nie powiedziała " z komunistyczna holota to mial pan na mysli Piotrowicza i jemu podobnych w pisie? opozycja walczy o to zebym nie musial byc politycznym uchodzca. Chce zyc jak wolny czlowiek. Owszem Erogan sie rozprawia jak Stalin, Pinichet, i wielu innych mniej lub bardziej krwawych dyktatorow. podobnie bylo za PRl-u.
  • 2017-01-11 14:53 | Martin L

Re:Profesor Andrzej Blikle, działacz KOD: Kijowski nie złamał prawa

Mnie troszku bawi zastanaiwnie sie o to czy jest to moralne i zgodne z prawem,jest to dobre tak dzialaja przyzwoici ludzie i nie chodzi jaki bedzie wynik tak nalezy postepowac. Niestety wszyscy zapominaja o tym ze druga strona w podobnej sytuacji nie miala by najmniejszych wyrzutow sumienia. Uzazadnlili by to dobrem kosciola, Polski itp. ci ludzie nie cofna sie przed najgorszym lajdactwem by osiagnac cel. Czy ktos z ich strony zastanawial sie nad przelotami i kosztami pana Dudy zwanego popularnie prezydentam? Takich rzeczy jest pelno. Fanatyk o to nie pyta.
  • 2017-01-12 23:39 | Martin L

Re:Profesor Andrzej Blikle, działacz KOD: Kijowski nie złamał prawa

jakowalski "Pan Duda jest Prezydentem RP." Pan zartuje czy tak powznie. Szanowny panie i kon byl senatorem i co z tego, rownie dobrze Pan Kaczynski otoczyl by sie i " pokazal narodowi". Bawi mnie pana moralnosc takiej pani Dulskiej. Jesli ktos ma wladze to mu wszystko wolno, jak sie jest pisowskim oligarcha podobnie, jak jestes zwyczajnym czlowiekiem tak juz nie wolno. Zdaje sobie pan sprawe ze to co robi pis to "prawo silniejszego", a to jest wlasnie warcholstwo, gdy silny nie respaktuje praw slapszego.
  • 2017-01-12 23:58 | Martin L

Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

Mam przyjaciela Anglika, on uwazal, ze Brexit to glupota a Anglicy okazali sie glupcami, ktorzy nie pomysleli o wszelkiego rodzaju konsekwencjach takiej decyzji. Jak go spotkalem po wyborach w USA byl usmiechniety, tryskal humorem, jakby wygral los na loterii. Spytal mnie czy wiem kto wygral a dalej kontynuowal to jest najwspanialsza wiadomosc. Nim spytalem dlaczego, powiedzal, do tej pory myslalem ze to Anglicy okazali sie glupcami, ale Amerykanie okazali sie jeszcze wiekszymi.
  • 2017-01-13 23:47 | Martin L

Re:Protest się skończył, ale kryzys parlamentarny trwa. Będzie eskalacja

Jacek, NH Jak mawial pewien brytyjski premier, moze pan sie domysli o kogo chodzi, demokracja nie polega na tym ze 90% dokonala jakiegos wyboru, ale co zrobi z pozostalymi 10%. Kazdy fanatyzm jest niebezpieczny, rowniez pana. Dlaczego wolnosc i demokracja w kraju nad Wisla przegrywa, zwolennicy pisu to fanatycy. Kazde lajdactwo jest usprawiedliwione dla fanatyka. Straszy sie fanatykami islamskimi, nie potrzeba, mamy swoich rodzimych. Pomijam akty teroru, to osobna sprawa.
  • 2017-01-16 16:01 | Martin L

Re:Za nimi finał ćwierćwiecza WOŚP. Niech żyje Owsiak!

snakeinweb Osoby niepelnosprawne wymagajacej stalej opieki byly leczone za sprzed zakupiony przez orkiestre. "Obronca zycia" Rydzyk takimi osbami pogardza,bo nigdy przez 25lat nie udzielil zadnej pomocy takim osbom. Stawia na zysk budujac akwapark a nie np. hospicium. Dla niego wiara to towar ktory dobrze trzeba sprzedac i nie placic za to podatkow. Podobnie panowie biskupi zamiast miec luksusowe auta na ktore nie zarobili, mogli pomyslec o chorych dziedziach a nie swojej wygodzie, tak postepuja "obroncy zycia".
  • 2017-01-17 15:40 | Martin L

Re:Bilans polityki fiskalnej PiS: Natłok nowych regulacji, coraz większa dziura budżetowa

Stare powiedzenie mowi "Daj czlowiekowi wedke naucz go lowic ryby , bedzie mial co jesc do konca zycia. Daj czlowiekowi rybe kto inny zlowil, bedzie na ciebie glosowal." Co do "pinceta" ludzie pracuja tyko na czarno. Sam znam taki przyklad urzad pewnego miasta, zatrudnial sprzataczki oficjalnie, teraz zatrudnia agenture, ktora zatrudnia je na czarno i jest na to spoleczne przyzwolenie. Co do emerytur, zastanawia mnie kto na to bedzie robil? Zeby komus dac , trzeba komus zabrac. Na Ukrainie do niedawna emerytury byly wieku 60 i 55, teraz dalsi musza to odracowac do 68.
  • 2017-01-18 21:29 | Martin L

Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

AOlsztynski Szanowny panie, pis wlewa szambo do pańskiego domu, nawet pływa już pan w nim a pan naiwnie się pociesza, że ktoś też gdzieś puścił "bonka", który przecież też śmierdzi.Szanowny panie każdy z nas czasami puszcza "bonka" nawet jeśli w pewnych okolicznościach jest to nie bardzo ładne to nie jest to żaden powód do dramatyzowania.
  • 2017-01-19 18:54 | Martin L

Re:Co kryje w sobie imperium Tadeusza Rydzyka

Abenadar Proszę pana cecha demokracji nie jest opowiadanie kłamstw to jest cecha państw totalitarnych. Jeśli pan zarzuca kłamstwo to proszę podać gdzie albo przeporosic. Co do ogromnych kosztów to lepiej bylo w takim razie by przekzac te pieniądze na dla rodzin posiadających osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki. Ewangelizacja jeśli ma byc autentyczna nie może zapominac o potrzebujacych, w przeciwnym razie jest nastawiona na sprzedawanie wiary a z tej sprzedaży, pieniądze się po prostu inwestuje. Proszę podąć mnnie jakikolwiek przykład komu swoja działalnością Jasnie Pan Rydzyk przez 25 lat pomógl? Zalozyl hospicium, zajmuje się działalnością charytatywna, nie. " Obronca zycia" tylko z nazwy na pokaz. Te ogromne koszty o których pan pisze mogły przez 25 lat uratować nie jedno ludzkie życie i uczynić ogrom dobra a tak zostały tyko zmarnowane.
  • 2017-01-19 21:21 | Martin L

Re:Nienawistny tekst białostockiego profesora. Nie ma zgody na dyskryminację osób z zespołem Aspergera

jakowalski Ktos musi robić na wcześniejsze emerytury jeśli się komuś np. nie chce pracowac. Poznałem kiedyś takiego kolegę,Polak pracuje aktualnie w Anglii, dobrze sobie radzi.
  • 2017-01-21 01:22 | Martin L

Re:Nienawistny tekst białostockiego profesora. Nie ma zgody na dyskryminację osób z zespołem Aspergera

@jakowalski Pan chyba nie zrozumiał, opisywane schorzenie, za pierwsze, to szerokie pojecie, za drugie nie napisałem ze , poznany znajomy pracuje w państwowej angielskiej firmie własnie na odwrót. Po za tym każdemu należny dać stosowna szanse.
  • 2017-01-21 11:52 | Martin L

Re:Stołeczna policja poszukuje 21 osób protestujących pod Sejmem. Każdą z nich PiS surowo ukarze?

Patagon Szanowny panie to co pan napisał jest postawa tworzenia państwa totalitarnego. Do pańskiego żywota, domu wchodzi człowiek, bez pańskiego zezwolenia, decyduje o tym co ma pan wierzyć co pan robić. Pan byłby z tego zadowolony? Czy pozbawił by się intruza? On wróci z policja i nazwie pana wichrzycielem i zajmie pański dom. W demokratycznym państwie każdy powinien przestrzegać prawa, również pan jak i rządzący, jeśli tego nie robią w demokratycznym państwie trąca mandat do sprawowania władzy. Jeśli nadal to rąbią a co gorsza maja takich zwolenników jak pan, znaczy to koniec państwa demokratycznego a tworzenie podstaw państwa totalitarnego, w którym panuje jedna ideologia, jedna wiara, jeden kartoflany Führerrek. " wybicie sie na niepodległość gospodarcza i polityczna" Z tej pańskiej naiwności to się uśmiałem. Jedna z cech powstawania półkolonii jest wzrost zadłużenia który idzie w "pinceta" pański pis dokładnie zmierza w tym kierunku. Jak mówi ludowe przysłowie "naraz wół potem gówna pół" Co do niepodległości, przy takich "odkrywcach" z San Eskobaru, to możemy być co najwyżej Nowym Królestwem Kongresowym z namiestnikiem cara, Kaczyńskim, który co najwyżej będzie nosił za swoim panem, nocnik.
  • 2017-01-23 20:47 | Martin L

Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

AOlsztynski Szanowny panie do tej pory myślałem ze pan nie rozróżnia przekazu informacyjnego, który możne zawierać błędy od propagandy która te błędy wprowadza celowo na własny użytek. W takim razie zastanawia mnie dlaczego się pan tak bardzo wstydzi przyznać, ze pan ślepo wierzy we wszystko co wygaduje propaganda pis. Die Deutsche Wochenschau jeszcze w 45r, na którym mógłby się nauczyć wiele pis, przestawiało same zwycięstwa na froncie i sukcesy III Rzeszy. Podobnie jak pan, i wtedy znajdowali się ludzie, którzy woleli taki przekaz od rzeczywistości.
  • 2017-01-25 11:28 | Martin L

Re:Prokuratura stawia zarzuty uczestnikom protestu pod Sejmem. To kpina z zasad prawa

Pragnę wyrazić głębokie podziękowanie i wyrazy szacunku, 21 osobom, które miały odwagę walczyć o wolność zapisaną w konstytucji, również moją. Możliwe że czekają was trudne chwile, ale chociaż tak skromnym sposobem, pragnę wyrazić swoje podziękowanie.
  • 2017-01-30 12:55 | Martin L

Re:Ziobro chce zlikwidować ośrodek nazywany „łowcami rasistów”. Bo zaszedł za skórę ONR i Międlarowi

bartb Kto tu jest ignorantem? Proszę nie traktować ludzi jak idiotów, nie każdy jest z pisu. Co innego jest odmówić udzielenia pomocy ze względu na brak możliwości, co jest bliższe prawdy a co innego z nienawiści. Nienawiść z resztą jest typowa dla Kaczyńskiego a dotyczy każdego kto ma odmienne zdanie niż on sam. Jacek, NH Proszę uzupełnić to hasło o choćby o takie jak szowinizm a z pewnością jest tam zawarte, albo lepiej przypomnieć sobie "piękną historię" pana z wąsikiem, który z pana chciałby zrobić niewolnika.
  • 2017-01-31 10:35 | Martin L

Re:Teraz wystarczy tylko iskra, jak w pogromie kieleckim, by tłum atakował „innych”

Szanowni państwo przedstawcie sobie że to nie jest jakiś Arab a właścicielem sklepu jest Polak, który zabija złodzieja Polaka, jak wtedy wyglądały komentarze?
  • 2017-01-31 13:02 | Martin L

Re:Biednym praca się nie opłaca

"Daj człowiekowi wędkę naucz go łowić ryby będzie miał co jeść do końca życia, daj człowiekowi rybę kto inny złowił będzie na ciebie głosował" Dokładnie o to chodzi w programie "pinceta" o stworzenie elektoratu biernego, niezaradnego życiowo; takiego "panie Komorowski mam 20 lat jestem życiowa fujara co mam robić, pis mnie wykastrował" Lepsze było by np. żeby pracodawcy zachęceni ulgami podatkowymi wypłacali by pracownikom rodzinne zamiast "pinceta" innymi słowy dać ludziom zarobić. cygusblues "Nieprzyzwoicie bogaci właściciele prywatnych..." To jest nieco błędne założenie, mój były szef ma auto za jakie 200 tys. korzysta z programu 500+ i zatrudnia samotną matkę jako sprzątaczkę "na czarno" i ona tym sposobem też korzysta z 500+. Problem, jaki się tu nie zauważa, to że pracodawca i pracownik jest takim układem zainteresowany, więc dokładnie może być na odwrót, jeszcze może bardziej "doić".
  • 2017-02-01 14:12 | Martin L

Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

Jest prawda, półprawda i pisowska prawda. Wszystko tylko po to by wcisnąć na wawel kogoś takiego którego jedyna zasługą w życiu było lądowanie w Smoleńsku i nie wiadomo do końca dlaczego się na to uparł, być może dla kariery misiewiczów i piotrowiczów i innych oportunistów i karierowiczów podjął to ryzyko, oczywiście nie uświadamiając sobie do końca ryzyka.
  • 2017-02-02 13:58 | Martin L

Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

Warto przypomnieć że tzw. rewelacje już były raz użyte przez służby komunistyczne, gdy wiadomo było że Lechowi Wałęsie zostanie mu wręczona nagroda nobla. Komuniści starali się skompromitować Wałęsę jako agenta bezpieki. Są to stare odgrzewane "kotlety". Dziś w buty komunistów weszli działacze pis. Pan Szarek wykazał by się większą rzetelnością i wiarygodnością , gdyby ogłosił w imieniu IPN-u, że np. Pamela Anderson jest dziewicą. Pis stosuje zasadę "bycie miernotą jest cnotą". Kaczyńscy zaistnieli w polityce dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie a nie bycie lepszym od innych. Jeden zlekceważył zasady bezpieczeństwa powodując śmierć niewinnych ludzi. Drugi mianował się "człowiekiem wolności" a w stanie wojennym był dekownikiem , który chował się za "spódnicą mamusi". To jest przykład "bohatera" z pisu, taki "bohater" może zaistnieć tylko dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie.
  • 2017-02-05 16:14 | Martin L

Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

Dziś ofiara przemocy domowej może liczyć na pomoc aparatu państwa, tylko w skrajnych przypadkach, gdy kończy się to np. pobytem w szpitalu z zagrożeniem zdrowia i życia, często już taka przemoc trwała długo. W przypadkach których nie dochodzi do poważnego uszczerbku na zdrowiu ofiara nie może liczyć na pomoc aparatu państwa. Oczywiście ofiara może wystąpić z prywatnego powództwa ale to wymaga to pomocy prawnika na którego większości ofiar przemocy domowej nie stać, tak koło się zamyka. Konwencja pomagała by przede wszystkim ofiarom przemocy których nie stać na prawnika. W naszej kulturze tolerancja „lekkiego bicia kobiet” jest częścią tradycji katolickiej wspieranej przez kościół. Dla panów biskupów ważniejsze jest nierozerwalność małżeństwa niż cierpienie ofiar. Tym samym panowie biskupi pokazali że religia jest źródłem przemocy pozbawiając wystarczającej osłony prawnej ofiarom przemocy domowej. Jestem za wprowadzeniem prawa pozwalającego tylko na lekkie bicie księży. W 2010r. W Egipcie duchowny islamski w telewizji publicznej pokazał jak lekko bić żonę nie powodując poważnych obrażeń z godnie z tradycją dozwolone jest tzw. karcenie żon, nawet u nich wywołało to burzę. Panowie biskupi mogli by skorzystać z pomocy kolegi po fachu i zrobić to samo. Pan Duda mógłby zademonstrować publicznie jak bije swoją żonę by nie podpadać pod prokuratora , do tej pory mu to wychodziło. O pomoc mógłby poprosić stosownego duchownego.
  • 2017-02-06 17:35 | Martin L

Re:Spór o legendę Lecha Wałęsy i III RP

Za pierwsze śmieszą mnie argumenty że za wszystkim stali komuniści np. takiego pana Falicza i to oni wszystko zmienili, bo pokazuje, że tacy Kaczyńscy, którzy byli też w tym czasie i ich zwolennicy do niczego się nie nadawali a byli tylko jak najłagodniej to możliwie określić "miernotami", których można robić jak się chce a mogli zasinieć dopiero jak lepsi od nich odeszli. Za drugie przyjmując że i Wałęsa miał swoja "ciemną stronę". Lech Wałęsa jakiś elektryk nawet i agent, zapoczątkował zmiany które zmieniły kształt europy a w konsekwencji świata. Lech Kaczyński profesor, zapoczątkował nie wiedzieć czemu lądowanie na brzozie a w swoim całym życiu zmienił co najwyżej kształt tej brzozy. Za trzecie powtórzę już wcześniej wpisany wpis. Warto przypomnieć że tzw. rewelacje już były raz użyte przez służby komunistyczne, gdy wiadomo było że Lechowi Wałęsie zostanie mu wręczona nagroda nobla. Komuniści starali się skompromitować Wałęsę jako agenta bezpieki. Są to stare odgrzewane "kotlety". Dziś w buty komunistów weszli działacze pis. Pan Szarek wykazał by się większą rzetelnością i wiarygodnością , gdyby ogłosił w imieniu IPN-u, że np. Pamela Anderson jest dziewicą.  Pis stosuje zasadę "bycie miernotą jest cnotą". Kaczyńscy zaistnieli w polityce dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie a nie bycie lepszym od innych. Jeden zlekceważył zasady bezpieczeństwa powodując śmierć niewinnych ludzi. Drugi mianował się "człowiekiem wolności" a w stanie wojennym był dekownikiem , który chował się za "spódnicą mamusi". To jest przykład "bohatera" z pisu, taki "bohater" może zaistnieć tylko dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie.
  • 2017-02-06 22:10 | Martin L

Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

Na początek przypomnę losy polskich sierot z armii gen. Andersa które skończyły z Hanką Ordonówną w Bejrucie na bliskim wschodzie. Świat i wtedy miał dość własnych sierot żeby przyjmować jeszcze cudze. Przypomnę historię Nikolasea Wintona. który zorganizował z własnej prywatnej inicjatywy pomoc dla dzieci żydowskich z terenu protektoratu Czech a Moraw wysyłając je do Wielkiej Brytanii, 669 ocalałych tzw. "rodzina Nickygo" Zastanawia mnie jak łatwo przychodzi ludziom przyjmowanie polityki genocide za swoją. Żołnierz wermachtu katolik z Austrii, który operował na tzw. polskiej i sowieckiej Białorusi , napisał w liście do żony że najtrudniej przychodzi mu zabijanie dzieci żydowskich, ale kiedy mu wyjaśniono że mogli by stanowić zagrożenie dla jego własnej rodziny, przyszło mu to już lepiej, z czasem nie robiło mu różnicy czy to jest Polak czy Białorusin, nie wykazywał słabości. Panie jakowalski, pan się naprawdę nadaje na promowanie polityki genocide jest pan w tym świetny, umie pan przekonać tzw. słabeuszy by nie kierowali się swoim przyrodzonym człowieczeństwem, byli ponad to. Ostatni pański też jest dobry odwraca uwagę od faktycznego zagrożenia jakim jest pis, kościół, pan Duda którzy chcą nas wepchać w mroki średniowiecza, inkwizycji,polowania na czarownice i heretyków. To w końcu pan Duda nazywany prezydentem jest za tolerancją lekkiego bicia kobiet a nie jakieś sieroty.
  • 2017-02-07 22:07 | Martin L

Re:Spór o legendę Lecha Wałęsy i III RP

W najmniejszym stopniu chodzi prawdę,rzetelność, wiarygodność czy zasługi Wałęsy, czy był czy nie był, nie ma to znaczenia, i tak byłby niszczony. Chodzi o wojnę propagandową. Dla Kaczyńskiego który stara się stworzyć nowe ale już nie demokratyczne państwo w którym on będzie "bohaterem",każdy symbol przypominający wolność, demokracje jest niebezpieczny,a nie tylko chodzi o Wałęsę.
  • 2017-02-18 14:23 | Martin L

Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

Patagon " Tego bardzo potrzeba spoleczenstwu bardzo biednemu spoleczenstwu. " z tym biednym społeczeństwem to pan odleciał. Za pierwsze biedni górale z Podhala też otrzymują "pinceta", sami żyją z turystyki a akurat "pinceta" przyda się na kieszonkowe ich dzieciom, podobnie bogatym ludziom. Owszem czasami dostanie się mniej zamożnym. Za drugie pani Anastazja ze swym ostatnim wpisem oddała istotę problemu, że 500+ nie wyrównuje szans mniej zarabiającym i na prawdę potrzebującym, czyli inaczej ja musiałbym płacić wysokie podatki by mój były szef, który ma auto za jakie 200 tys. i on też dostał 500+ , albo robić na kieszonkowe dzieci bogatych rodziców np z Podhala. Za trzecie bezmyślnie zadłuża państwo w myśl ludowego powiedzenia "naraz wół potem gówna pół" , co w konsekwencji i tak zapłacą najubożsi, choćby dostępem do opieki zdrowotnej. Prawdziwym celem "pinceta" jest zyskanie czasu by wszelkiego typu "misiewicze" i inni karierowicze mogli dorobić się ogromnych fortun. Dla pisu Polska jest krajem podbitym z którego można "wydoić" ile się da, zostawiając zbankrutowane i zrujnowane państwo.
  • 2017-02-19 15:23 | Martin L

Re:Jarosław Kaczyński marzy o megalotnisku. Kto je sfinansuje i co na to minister infrastruktury?

Jacek zarazek Czytam pański wpis i coraz bardziej jestem przekonany że cały ten pański pis zna się na ekonomi i gospodarce jak przysłowiowa "kura na pieprzu". Przedstawia pan że CLP nie będzie tylko portem pasażerskim ten spełnia Frankfurt. Podaje pan ze będzie lotniskiem towarowym, tu jest własnie haczyk. Proszę mnie wierzyć wielkie korporacje starają się unikać transportu lotniczego ze względu na koszty a tyko takie będą liczącymi się klientami. Jeśli się korzysta to przede wszystkim zależy na szybkości dostarczenia danego produktu, więc dlaczego pan myśli że Warszawa była by lepsza niż Belin czy Frankfurt? Niemcy mają o wiele lepsza siec drogową i kolejową połączona z lotniskami, owszem po poprzednikach mamy co prawda autostrady ale sieć kolejowa to katastrofa. Daruje pan ale najpierw trzeba pomyśleć o prostych rzeczach jak dobra sieć kolejowa a nie myśleć o lotnisku, które może się okazać że nie będzie mogło konkurować. Dla celów propagandy pisowskiej będziemy mieli wielkie lotnisko im. Kaczyńskiego z którego nikt nie będzie korzystał a nie będziemy mieli dobrej sieci kolejowej z której każdy by chciał korzystać. Daruje pan, ale takich "ekspertów" to ma tylko pis.
  • 2017-02-19 18:10 | Martin L

Re:Kobiety masowo zwalniają się z pracy i odbierają 500+. Ale więcej w nich goryczy niż wdzięczności

Hmm? Szanowny panie czytając pański wpis widzę że jest pan oderwany zupełnie od rzeczywistości. Znam taki przykład rodziny. Mąż pracuje na budowie czasami też na "czarno". Jego żona pracowała do marca zaszłego roku kiedy się zwolniła jak wszedł "pincetus", sama zaczęła dorabiać w na "czarno" w biurze szefa jej męża, tylko po to żeby w lipcu otrzymać 4 tyś. na dwoje dzieci a nie dwa razy mniej. Bardziej opłaca się praca na czarno niż legalna to jest celem programu? Wszystko jest dobrze, dopóki jest się młodym i zdrowym później zaczynają się schody.
  • 2017-02-19 18:37 | Martin L

Re:Kobiety masowo zwalniają się z pracy i odbierają 500+. Ale więcej w nich goryczy niż wdzięczności

AOlsztynski "Nie może być? Przecież warunki pracy (stworzone jeszcze za liberałów) poza kasą dają satysfakcję, zadowolenie, społeczną przydatność. Tak powinno być, ale wyszło inaczej." Proszę pana, kiedyś było takie powiedzenie "czy się stoi czy się leży 2 tyś. się należy". Potem przyszedł kapitalizm i wielki dramat trzeba iść do pracy, komunistom skończyła się "darmowa miska ryżu". Proszę obejrzeć sobie wypłatę ile z tego zabiera panu państwo. Musi pan robić na składki Kruz, na obniżony wiek emerytalny, jaki zapowiedział pis, również na 500+, na emerytury dla kleru w tym synka pani Szydło. Za wielu ludziom w kraju nad Wisłą nie chce się pracować a za wielu chce żyć na cudzy koszt, tak ktoś musi na to robić i płacić wysokie podatki. Proszę mieć pretensje do pisu i jego elektoratu który "szuka frajera" co ma na nich robić.
  • 2017-02-21 09:48 | Martin L

Re:Konferencja w Monachium: Timmermans ostro punktuje Waszczykowskiego

jakowalski Szanowny panie widzę, że pan zupełnie nie rozumie na czym polega demokracja, mimo że mieliśmy ją aż do 2015 roku. Pozwolę sobie zacytować pewnego brytyjskiego premiera "demokracja nie polega na tym że 90% dokonuje jakiegoś wyboru, ale na tym co zrobi z pozostałymi 10%" Przedstawię panu taki przykład, żeby to jeszcze bardziej z obrazić, żeby pan mógł to zrozumieć. Wiadomo że KK są pedofile także należy wprowadzić prawo, czy to za pomocą parlamentu, czy referendum o profilaktycznej kastracji księży, albo jeszcze lepiej o konfiskacji majątku KK na rzecz dzieci niepełnosprawnych, można i inne absurdalne prawo wprowadzić (co prawda ostatnie prawo nie uważam za taki absurd}. Miałem taki przypadek że RPO prof. Lipińska przyznała mnie rację i nie tylko mnie ,ba nawet skierowała do TK pytania o pewne ustawy o zgodności z konstytucją. Obowiązkiem parlamentu jest zapewnienie takich praw gwarantujących wolność i godność, pomijam elektorat pisu o mentalności niewolniczo-pańszczyźnianej, którzy sprzedali by swoją wolność czy niepodległość za "miskę ryżu". Mam pytanie do pana. Myśli pan, że gdyby odbyło się referendum o konfiskacie majątku KK na rzecz dzieci niepełnosprawnych wymagających stałej opieki, to Pan Rydzyk, panowie biskupi uznali by wynik niekorzystny dla siebie za zgodny z konstytucją? Była by wtedy dla nich demokracja? Osobiście jestem za takim referendum.
  • 2017-02-22 21:33 | Martin L

Re:Timmermans nie odpuści PiS w sprawie łamania demokracji. Sięgnie nawet po „atomowe” rozwiązanie

AOlsztynski Szanowny panie jakie przemiany się cieszą? Sprzedawanie swojej wolności i godności za "miskę ryżu" jak jaka tania pani z pod latarni. Owszem elektorat pisu ma mentalność niewolniczo- poddańczą, ale nie wolni Polacy. Po rodzicach odziedziczyłem tylko wolność, którą w przeciwieństwie do pana, bardzo sobie cenie. To pan nie zrozumie jak i człowiek który o tą wolność nie musiał walczyć. Komuna też zaciągnęła kredyty i też dawała "darmową miskę ryżu" dopóki to robiła znajdowali się tacy co ją też popierali. Jak im się skończyła to zaczęły się problemy. Szanowny panie wolność nie polega na tym że dostanie pan "darmową miskę ryżu".
  • 2017-02-28 21:15 | Martin L

Re:Kultura na weekend: „Klątwa” w Teatrze Powszechnym. Oburza?

Patagon. Umiejętność krytycznego podejścia do wiary a zwłaszcza negatywnych ich aspektów może uchronić przed ślepą wiarą która prowadzi do fanatyzmu a ten z kolei do terroryzmu czy zbrodni przeciwko ludzkości jak np. księdza Tiso który wysłał 56tys. Żydów do Oświęcimia. Sztuka jest w pewnym sensie wentylem bezpieczeństwa, (co brakuje w islamie i co widać) tak jak swego czasu sztuka „Świętoszek” Moliera, która poruszała niewygodne problemy i została też zdjęta. Z braku krytycznego podejścia do patologicznych zjawisk w kościele pojawiła się reformacja, ale to pan jako luteranin z pewnością wie lepiej od nie jednego z nas. W końcu zaczęły się wojny na tle religijnym a święta inkwizycja miała pełne ręce roboty z heretykami. Przypomnę panu, że ci sami ludzie którzy uważają że obraża to ich uczucia religijne, tolerują księdza pedofila, który wykorzystał seksualnie ośmioletnią dziewczynkę. Udziela im komunii, odprawia msze i ma poparcie biskupa i całego pisu, którzy zawsze zasłonią go, że jest to atak na kościół. Nie widać w nich żadnego sprzeciwu. We mnie taki ksiądz pedofil budzi odrazę i to jest prawdziwa profanacja Wiary a nie jakieś tam sztuki, które nie muszę oglądać. Uczynienie zła drugiemu człowiekowi to jest profanacja Wiary. Przyznaje pan racje panu Archer100 , to się uśmiałem, cały ten pański pis nie ma odwagi pomóc drugiemu człowiekowi np. sierotom z Aleppo a na słowo uchodźca mają gacie pełne „strachu”. Wiadomo jakie jest stanowisko pisu w sprawie in vitro którzy nazywają to „cywilizacją śmierci” „atakiem lewactwa”, "mordowaniem dzieci" itp. Mam pytanie do pana, jako zwolennika in vitro ( pańska wiara dopuszcza taką metodę) nie czuje się pan przypadkiem urażony takim traktowaniem przez zwolenników pisu których pan próbuje bronić?
  • 2017-03-01 22:04 | Martin L

Archer100 Szanowny panie, Oliver Frljić na pewno jest bardziej odważny niż pan i cały ten pański pis razem wzięty,to wy się boicie udzielić pomocy sierotom z Aleppo to wy macie strach, który was paraliżuje. Co pan proponuje powrót do mroków średniowiecza gdzie za takie rzeczy palono na stosie. Pański apel miał by sens tylko wtedy gdyby był muzułmaninem, ale to spełnia np. Ayaan Hirsi Ali krytycznie odnosząca się do patologi istniejącej w islamie. Może gdyby islam nie był tak pogrążony w mrokach średniowiecza, nie miał by pan na słowo sierota z Aleppo gaci pełnych „strachu”. Mam pytania do pana. Oburza pana wulgarna sztuka a nie oburza pana gwałt na ośmioletniej dziewczynce księdza pedofila? Może tak pan spokojnie bez niczego przyjąć sakramenty z rąk gwałciciela nie jest to dla pana profanacja? Gdzie jest pan, pis, gdy biskupi ukrywają takiego pedofila ,gdzie są protesty ? Ma pan odwagę? Teraz proszę sobie wyobrazić , że to jest pańska ośmioletnia córka, zgwałcona przez księdza pedofila. Do kogo pan pójdzie do Ziobry? Może do Piotrowicza? A może do biskupa Michalika ? Co jest dla pana ważniejsze jakaś wulgarna sztuka, czy ośmioletnia zgwałcona dziewczynka?
  • 2017-03-02 15:18 | Martin L

hania11 Szanowna pani, to bardzo proste. Program wszedl w kwietniu a a wyplaty w odbywaly sie do lipca. 2 x 500 ´=1000 razy cztery miesiace = 4tys. Nie wszysczy otrzymali od razu.
  • 2017-03-02 18:29 | Martin L

Archer100 Widzę że pan nie zrozumiał albo odwraca "kota ogonem". O Ayaan Hirsi Ali proszę uzupełnić wiedzę nim pan zacznie pisać "trzy po trzy" Za pierwsze była uchodzą z Somalii, uciekła przed przymusowym małżeństwem. Przy okazji pan tej uchodźczyni tak strasznie boi. Dzięki temu ze uciekła powstał dokument o traktowaniu kobiet w islamie, o którym by pan nie usłyszał gdyby została w Somalii. Reżyser tego dokumentu Theo van Gogh został zastrzelony przez fanatyka w 2004r sama musiała otrzymać ochronę policyjną. Czy to przebywa w USA czy w Holandii za odważną krytykę otrzymuje pogróżki. Boi się pan sierot bo maga mieć krewnych, dlatego min. Szyszko musi wycinać drzewa by przerobić je na papier toaletowy dla pana. Zadałem panu proste pytanie. Co jest dla pana ważniejsze jakaś wulgarna sztuka, czy ośmioletnia zgwałcona dziewczynka? Dla pana dwa kawałki drewna które sprofanuje ksiądz pedofil to obrazoburczy obraz ale jak sprofanuje ośmioletnią dziewczynkę to dla pana jest to w porządku. Takiej pan odpowiedzi de facto udzielił. Udzielenie sakramentów przez biskupa (np. Michalika) który pomagał ukrywać pedofila to też dla pana w porządku, ma pan wtedy odczucia "estetyczne". Pisze pana że oburza pan gwałt na dziecku jest to nie prawda. Odwraca pan "kota ogonem" że są inni pedofile. Wyjątkowe lekceważenie ofiar. Wie pan dlaczego ksiądz pedofil jest tak niebezpieczny i tak mało wykrywalny? Za nim stoją jego przełożeni, którzy boja się wypłacania zadośćuczynienia ofierze. Do tego mają cały aparat "Gadzinówek" narodowo- katolickich, które zrobią wszystko żeby odwrócić "kota ogonem" , szydzić, wyśmiewać ofiary tylko po to zęby zmusić do milczenia, również politycy "podlizujący"się kościołowi. Wie pan kto jest odpowiedzialny za gwałt na dziecku? Nie tylko ksiądz pedofil, również biskupi którzy go ukrywają, również media które o tym nie napiszą, politycy pisu którzy nie zrobią nic by pomóc ofiarom, bo stracili by poparcie kościoła, również pan, odnosząc się lekceważąco do problemu. Jest to jak zbiorowy gwałt na dziecku. Ofiara i jej rodzina ma przeciwko sobie kościół "Gadzinówki" narodowo-katolickie, cały aparat państwa pisowskiego. Jedna wielka zmowa milczenia, nikogo nie obchodzi cierpienie ofiary.
  • 2017-03-02 22:01 | Martin L

Archer100 Pan naprawdę szydzi z ofiar księży pedofila zwłaszcza ten ostatnie fragmenty. Niech pan sobie obejrzy relacje ofiar pedofila z Legionu Chrystusa. Sprawca nigdy nie został ukarany ani jego przełożeni tuszujący skandal. Może przestanie pan wypisywać "trzy po trzy" i przestanie poniżać ofiary.
  • 2017-03-05 22:04 | Martin L

Re:Kaczyński: „Jesteśmy panami, ludzkimi panami”. Prezes PiS po raz kolejny sortuje Polaków

Szanowni państwo nikt z was nie zauważył że, Kaczyński powiedział prawdę. Jak się tresuje psa? Na "miskę" a konkretnym przypadku na "miskę pinceta". Czy pies ma świadomość co robi jego pan np. łamie prawo, konstytucje? Nie, pies jest wierny swojemu Panowi bo daje mu "miskę pinceta" a takich zawiłości jak wolność obywatelska, konstytucja nie rozumie. Kaczyński powiedział prawdę on jest ludzkim Panem swojego "elektoratu" i ma tego pełną świadomość. Żadne zmiany by nie przeszły bez stosownej tresury.
  • 2017-03-07 09:38 | Martin L

Re:Czy Polska straci stanowisko szefa Rady Europejskiej? Możliwe są dwa scenariusze

jakowalski | Dobro watażki partyjnego Kaczyńskiego nie jest dobrem Polski. Jest to dobro wyłączne Kaczyńskiego i jego przytakiwaczy. Mąż stanu umiał by współpracować i wyciągnąć korzyści dla Polski a nie tylko dla siebie i pisu. Kaczyński swoje dobro watażki partyjnego nazywa dobrem Polski a tak nie jest. Tusk nigdy nie szkodził Polsce, robi to pis i watażka partyjny Kaczyński. Polska de facto dwa lata temu zniknęła w "czarnej dziurze" Kaczyńskiego. Została tylko nazwa, choć równie dobrze mógłby się nazywać kraj nad Wisłą, San Pisuar. Dlatego mając w swojej "czarnej dziurze" Polaków, Polskę może powiedzieć że jego osobista mściwość jest dobrem Polski, ma na to stosownych przytakiwaczy w końcu jest "ludzkim Panem".Proszę nie utożsamiać Polski wyłącznie Kaczyńskim albo pisem. "Zły Tusku" szkodzi Kaczyńskiemu a więc Polsce.
  • 2017-03-07 16:49 | Martin L

Re:Saryusz-Wolski zdradził przede wszystkim sam siebie

Andrzej Falicz Dwa lata temu Kaczyński założył że lud nad Wisłą da się "skundlić" i wygrał. Tak jak psa tresuje się za pomocą miski, tak jak dla psa nie jest ważna Konstytucja, prawa człowieka i obywatela, bo tego nie potrzebuje. Ważna jest miska za którą będzie wierny swojemu ludzkiemu Panowi. Tak Kaczyński tresuje swój "Elektorat" za pomocą miski "pinceta" czasami też potrafi dać bardziej "sutą kość" do obgryzienia jak na ludzkiego Pana przystało( tym ludzkim panem się zgodzę, jest ludzkim panem swojego elektoratu) . Dlatego taki watażka partyjny Kaczyński może powiedzieć że Polska to on sam i może "wystawić" i nazwać go kandydatem. Nad Wisła zostali Polacy którzy nie dali się "skundlić" Kaczyńskiemu ludzkiemu Panowi i nie utożsamiają Polski wyłącznie z partyjnym watażką Kaczyńskim. Polska to nie Kaczyński ani jego wierny Pi-S.
  • 2017-03-10 19:02 | Martin L

Re:Saryusz-Wolski zdradził przede wszystkim sam siebie

wnukmarek To co opisałeś dotyczy pisu a skala tego łajdactwa przekracza wszystkie lata za ostatnie 25 lat,ale tego nie widzisz jak się jest "Misiewiczem", prawda. To wasze Łajdactwa są możliwe jedynie a "pinceta". Bo wasz elektorat nie obchodzi kto rządzi Niemiec, Chińczyk, będą szczekać po chińsku byle była"micha." To do emerytur jeśli chcesz pracować na czyjąś emeryturę to twoja sprawa. Czechy 67, Słowacja 67/65 jakkos im się chce pracować, tylko pis szuka frajera co ma na nich robić. Beda na to pracować dzisiejsze pokolenia (jeśli nie wyjada) a nie na swoja emeryturę. Nie wszyscy sprzedali swoją wolność za "miskę ryżu", i chcą być "kundelkami" Kaczyńskiego. Przestańcie traktować Polskę jak kraj podbity przez okupanta. Okupant nie musi przestrzegać konstytucji kraju podbitego. Pis traktuje własny kraj jak III Rzesza protektorat Czech i Moraw. Ps Napisz coś bardziej błyskotliwego a nie kopiuj mnie.
  • 2017-03-13 00:38 | Martin L

Re:Zwycięstwo premier Beaty Szydło w Brukseli przejdzie do historii. A jakie ono jest, każdy widzi

To jest wielki sukces pani Szydło, w niecałe dwa lata przebudowała własny kraj na "pisuar" w którym pozostałe narody oddały "swoje" a i tak propaganda PiSu nazwie to "święconą wodą", że nie leją a święcą. To mistrzostwo propagandy i autentyczny sukces pani Szydło, zwłaszcza że jej wyborcy, autentycznie wierzą w to, że jest to "święcona woda".
  • 2017-03-16 14:47 | Martin L

Re:Megalotnisko Kaczyńskiego staje się faktem. Ciekawe, kto za nie zapłaci

Archer100 Czytam panski wpis i sie smieje. Do budowy wielkiego lotniska potrzebna jest dobra siec kolejowa i drogowa. To jest najpilniejsze, dopiero potem mozna isc dalej, oceniajac wzgledy ekonomiczne. Pisze pan ze za PO byl marazm, jesli tak to jak mozna budowac lotnisko bez dobrej sieci drog? W celach propagandowych? Na lace bez dojazdu. Dopiero teraz jest marazm i marnowanie szans.
  • 2017-04-14 10:03 | Martin L

Re:Ziobro chce przejąć władzę nad sądami powszechnymi. To furtka do ręcznego sterowania wymiarem sprawiedliwości

kaesjot Myli się pan wcale nie winika to z kiepskiego wymiaru sprawiedliwości. 10 lat temu padłem ofiarą nieuczciwego pracodawcy i nie tylko ja. Miałem to szczęście że znałem dobrze nauczyciela z liceum, który był prawdziwym zwiąskowcem i on mnie pokierował co mam robić, doradził mnie również żeby zgłosic do prokuratury o możliwości popełnieniu przestepstwa a nie tylko do sądu pracy, i również isć za innymi poszkodowanymi. Myśli pan że znalazłem ćhętnych, nie. Powiedzieli mnie ze PiS sie tym zajmie i Ziobro się nimi zajmie. Łatwiej jest czekać aż ktoś zrobi coś za ciebie niż walczyć o swoje, tylko ja dopiołem swego sam, oczywiście dzięki własciwemu pokierowaniu. Wie pan co jest najśmiejszniejsze? Ten nie uczciwy pracodawca startował w ostatnich wyborach z listy PiS. Ci sami ludzie popirają Ziobrę że sie nimi zajmie ogłosując na kogoś kto ich wcześniej oszukał. Poarcie dla Ziobry wynika z propagandy ale również z tego że elektotrat pisu to prawdziwa "Życiowa Fujara" która czeka ża ktoś się nim zajmie zamiast mięc charakter i walczyć o swoje.
  • 2017-05-09 16:24 | Martin L

Re:Na obchody rocznicy Akcji „Wisła” rządzący się nie pofatygowali. Zmarnowali szansę

koyt Nie zgodzę się z pańskim argumentem bo to co pan napisał jest przyczyną nakręcania się spirali nienawiści i tak to potrzeba rozumieć. Polacy powinni posypać głowy popiołem nie za to to złego zrobili Ukraińcom a za to czego nie zrobili. O Wołyniu należy pamiętać. Ukraińcy ocalili około 10 tyś. Polaków na Wołyniu przed nacjonalistami ukraińskimi, często narażając własne życie i o nich się nie pamięta. Za to Polacy powinni posypać się popiołem.
  • 2017-05-17 14:09 | Martin L

Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

Slawczan Trafne podpisuję się pod tym. Te wszystkie "bomby w parówkach" mają na celu ukrycie prawdy o nieumyślnym spowodowaniu katastrofy smoleńskiej. W tym momencie PiS traci moralny i etyczny aspekt do sprawowania władzy i istnieniu jako partia polityczna. Doszli do władzy po trupach i kłamstwie.
  • 2017-05-18 01:13 | Martin L

Re:KE naciska na Polskę ws. uchodźców. Kraj „Solidarności” postanowił solidarny nie być i teraz za to zapłaci

Kavar Daruje pan sobie żałosne straszenie. To radny Pisu przykładnie bije swoją żonę "po katolicku". Przypomnę że to zwolennicy Pisu są za biciem kobiet a także kościół katolicki poprzez odmówienie im właściwej ochrony prawnej. Przygadał kocioł garnkowi. Rzeczywiście mamy swoich "uchodźców" -pisowców którzy biją i pozwalają na bicie kobiet. Najpierw trzeba zrobić porządek u siebie a potem wytykać innym. Obawiam się, że pod panowaniem pisowców mamy taką samą ochronę prawną kobiet jak w Egipcie.
  • 2017-05-18 10:54 | Martin L

Re:KE naciska na Polskę ws. uchodźców. Kraj „Solidarności” postanowił solidarny nie być i teraz za to zapłaci

Kavar Jest takie powiedzenie, że belki we własnym oku się nie widzi. Pisze pan ze uchodźcy w Niemczech nie pracują, a co elektorat pisu jest chętny do pracy? Są pracowici jak Japończycy? Obniżony wiek emerytalny na który musi inny pracować i nie mogą wzrosnąć zarobki bo państwo zabierze wszystko na pisowskich "daj- dajów". Ktoś na to musi robić, może uchodźcy albo Ukraińcy. W Polsce płaci się za robienia dzieci a nie za pracę (lepszy jest zwrot podatku) tak jak na Słowacji, gdzie Cyganom w gettach płaci się za robienie dzieci. Cyganów to się zobaczy, ale belki we własnym oku to już nie. Szanowny panie utrzymanie takiego "uchodźcy" jak synek pani Szydło bardzo wiele kosztuje a nie wspominam już o takim jaśnie panie Rydzyku.
  • 2017-05-19 00:07 | Martin L

jakowalski Jak czytam pańskie wpisy to zastanawia mnie jedna rzecz, czy wynika to z niekompletnej wiedzy, czy też celowej manipulacji faktami a więc propagandy. Wie pan lepszą propagandę niż pan zrobił Stalin ukrywając rozmiary Wielkiego Głodu na Ukrainie. Wie pan kto został obwiniony o sprowokowanie katastrofy głodu? Polski wywiad, który faktycznie działał w tym czasie. Rozumując pański sposób myślenia za Wielkim Głodem na Ukrainie stała prowokacja polska tak że jesteśmy czemuś winni. Asad jest takim Stalinem bliskiego wschodu. Przypomnę panu o polskich sierotach z sowieckich łagrów umieszczonych między innymi w Szwajcarii i tam też padały takie słowa jak pana że nie mają żadnych moralnych powinności pomagać polskim sierotom, bo oni w żadnej wojnie nie uczestniczyli.
  • 2017-05-19 13:31 | Martin L

Kavar Właśnie dokładnie o tym pisze widzi się lenistwo i wady innych ale własnych już nie. Wielkość narodu nie polega na tym że pomija się milczeniem własne wady, ale wyciąga z nich wnioski. Cała Polaka kapituluje przed Tunezyjczykiem który wjechał ciężarówką. W związku tym faktem Polacy nie powinni jeździć na wczasy do Tunezji. Dajemy się zastraszyć terrorystom, rząd kapituluje i daje się zastraszyć pokazuję ze do niczego się nie nadaje. Polskie Państwo Podziemne organizowało pomoc dla żydów w samej Warszawie ukrywało się 28tys. za co groziła śmierć. Sąsiadów mojej rodziny spalili żywcem za okazaną pomoc, a jednak znaleźli się nieliczni sprawiedliwi i odważni. Co do obrzezania kobiet obowiązuje w chrześcijańskiej Etiopii , której to pan raczył pominąć. Dokładnie wiedziałem że pan poda przykład traktowania kobiet w islamie, przykład Somalii, gdzie rzeczywiście jest tragiczny. Celowo podałem Egipt gdzie już tak nie jest tragicznie, lepiej jest już w Tunezji czy Turcji, której też pan raczył pominąć. Dokładnie zmierzamy w tym kierunku, gramy w tej samej lidze a pan się pociesza że na pierwszym miejscu. Panie szanowny nie ta liga! Zabijać można na różne sposoby, widłami dzieci, jak to robili nacjonaliści ukraińscy na Wołyniu, ale pojawia się dyskomfort psychiczny. Niemcy Hitlera wpadli na genialny pomysł komory gazowe albo spaliny i jest już lepszy komfort psychiczny on jest najważniejszy. oczywiście można wygnać ludzi na pustynie, tak jak to zrobili Turcy z Ormianami, wygnają ich na pustynie syryjską i czekali aż pustynia zrobi swoje, podobnie Stalin na Ukrainie zamknął granice i poczekał aż głód zrobi swoje. Jest to genocide. Zabić można dziecko widłami ale pojawia się dyskomfort psychiczny albo poczekać aż morze czy pustynia zrobi swoje wtedy ma się komfort psychiczny a on jest najważniejszy.
  • 2017-05-20 16:34 | Martin L

jakowalski Jak można pomylić wielki głód na Ukrainie z lat 1932-33 z wojną domową? I jeszcze obwnić o to Polaków za wojne 1919-20. Tak jak by ona była przyczyna wielkiego dłodu na Ukarinie z lat 1932-33 Taka wiedza oparta na znajdz wypisz wklej i to jeszcze bezmyslnie. Ucznia posyła sie za to z "lufą" do kąta. lepsza jest praca gimnazjalisty niz to co czytam. Obojetność na smierc ludzi jest to genocyde a reszta jest wymyslaniem zeby mniec lepszy komfort psychiczny.
  • 2017-05-23 21:58 | Martin L

jakowalski Co do wojny polsko- sowieckiej i polityki Piłsudskiego co ZSRR proszę bezmyślnie nie powtarzać propagandy komunistycznej z lat PRL-u. Co do Wielkiego Głodu za Stalina proszę dowiedzieć się coś więcej na temat propagandy stalinowskiej i tzw."pożytecznych idiotach". Nadal widzę rażące braki. Granica między zabijaniem przez sianie terroru a celową obojętnością na ludzką śmierć jest bardzo bliska. Celowa obojętność na ludzką śmierć potrafi mieć więcej ofiar, ale nie jest tak efektownie głośna i łatwiej jest ją ukryć. W drugim przypadku również łatwiej jest coś wymyślić żeby mieć komfort psychiczny.
  • 2017-05-27 17:38 | Martin L

jakowalski Panie kowalski pańska wiarygodność i rzetelność dotycząca tematu jest bliska zeru ci zawodowi historycy na których się pan powołuje nie istnieją, proszę zapoznać się z wiedza ze szkoły średniej a nie wypisywać bzdury dla samych bzdur.
  • 2017-05-27 17:48 | Martin L

Powtórzę jeszcze raz bezpieczeństwa i dobrobytu nie zbuduje się na śmierci i krzywdzie innych ludzi. Można to zrobić, ale wtedy pozostaje pytanie jakimi jesteśmy ludźmi jakim narodem, że program 500+ zależy od śmieci tysięcy ludzi. Oczywiście rząd Szydło wymyśli zarodki jako ludzi, odprawi "hokusy-pokusy" z Rydzykiem i to zapewni katolikowi komfort psychiczny, że jest "obrońcą życia".
  • 2017-05-27 18:31 | Martin L

Re:Biednym praca się nie opłaca

waldi-14 Co pan pisze w znacząco jest bliskie prawdy ale jest to jakby ująć tylko jedna strona medalu. Polska gospodarka niestety jest oparta na taniej sile roboczej i to stanowi główną konkurencyjność. Żeby to zmienić można było zachęcić pracodawców do inwestycji w technologie, można było zachęcić do wypłacania pracownikom np. rodzinnego itp. co by powodowało wzrost wynagrodzenia, oczywiście przez stosowną politykę podatkową. Jest to już nie możliwe w każdym razie w bliskim czasie, paradoksalnie z powodu 500+ na które muszą płacić podatki pracodawcy zamiast dać wyższe wynagrodzenie.Dotyczy to głównie polskich przedsiębiorców. Dalszym etapem mogło być zwrot podatku na dzieci, ale dla rządu nie ma to już takiego efektu propagandowego jak 500+ jak wzrost wynagrodzeń czy zwrot podatku na dzieci.
  • 2017-05-27 21:20 | Martin L

Re:Czy meczety powstają w miejscu kościołów? Abp Jędraszewski uprawia demagogię

Postaram się być nieco bardziej ironiczny. Prawdziwych katolików, obrońców wiary, pomogli pokonać muzułmanie w niejakiej bitwie pod Grunwaldem w dodatku sprzymierzonymi z heretykami pokroju Jana Żiżki.
  • 2017-05-28 18:06 | Martin L

Re:Czy meczety powstają w miejscu kościołów? Abp Jędraszewski uprawia demagogię

Przemówienie pana biskupa w zasadzie mnie nie dziwi, typowa mowa katolickiego hipokryty, który na własny użytek będzie nazywał się "obrońcą życia" i w tym celu wymyślał sobie zarodki jako ludzi. Nawet znajdą się tacy którzy będą słyszeć głosy zamrażanych zarodków, ale kiedy przyjdzie dać im autentyczne świadectwo wiary to ich nie ma. Kościół pozostał obojętny na rodziny z osobami niepełnosprawnymi wymagającymi stałej opieki. Mógł zrezygnować z komisji majątkowej na rzecz ludzkiego życia, ale przecież najważniejsze nie jest ludzkie życie ale wygodne życie i władza w polityce, więc dlaczego miał by się pochylać nad umierającymi ludźmi, kimkolwiek oni będą. Pan biskup sprowadza swoją wiarę do pięknych budowli, odprawiania "hokusów- pokusów" i uroczystego zjadania "wafelka", jednocześnie pozostaję obojętny na krzywdę innych ludzi. W celu uzyskania komfortu psychicznego wymyśli zarodki jako ludzi i sprzeda to katolikom za grube pieniądze co da im fałszywe poczucie, że są "obrońcami życia" i jednocześnie mogą pozostać celowo obojętni na ludzką śmierć. W tym celu również jest ta "mowa" ona ma zapewnić komfort psychiczny u "wierzących". A niby dlaczego rząd Szydło zakazał tabletki "po" wyłącznie po to żeby zapewnić sobie moralne alibi, że są "obrońcami życia" , jednocześnie żyć w totalnym zakłamaniu.
  • 2017-05-30 15:01 | Martin L

Re:Praktyczne ćwiczenia około demokracji i ich skutki

wojtek_ab Szanowny panie i koń był senatorem, ale nie oznacza, że tą funkcję jeszcze pełnił. Z związku z tym faktem proszę tytułować, panie "koniu" senatorze. AOlsztynski W przeciwieństwie do pana cenię sobie wolność i nie chcę być "kundlem" Kaczyńskiego, ale nie zrozumie to człowiek, który nie musiał o tą wolność walczyć.
  • 2017-06-03 11:16 | Martin L

jakowalski Panie Kowalski daruje sobie pan tą "tandetną sofistykę" to że pan to potrafi jest dla mnie jasne. Dotyczy to nie tylko głodu na Ukrainie ale całego sposobu pańskiego komentowania i wpisywania a dotyczy każdej dziedziny wiedzy, którą się pan zajmie. To co pan proponuje jest to polityka świadomej genocide, za którą rząd "katolicki" Szydło po części odpowiada, jak i ludzie chodzący do kościoła i nazywający się "obrońcami życia". W tym momencie nie jesteśmy już "niewinnymi ofiarami", ale idziemy śladami ks. Tiso, czy Ferenca Szalasi. Przynajmniej pan to nazywa po imieniu. Wcześniej czy później Polaków potraktują tak samo i niestety co gorsza, sobie na to zasłużą.
  • 2017-06-03 19:37 | Martin L

Re:Polska została niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Czy to dęty sukces?

jakowalski Panie Kowalski co do bydgoskiej Pesy to nie udowadniał pan niedawno że przyczyną są techniczne wady, a teraz podaje że przyczyną jest polityka. Znów pan uprawia "sofistykę" i do tego kiepskiej jakości.
  • 2017-06-04 18:56 | Martin L

Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

AOlsztynski Panie AOlszewski, czy pan się nie ośmiesza, nawet używa pan słowo "kontrrewolucja" żywcem wzięte z epoki komunizmu. Co do ułaskawienia to spróbuje to panu wytłumaczyć na przykładzie, otóż użyję przeciwko panu bardzo "bolesnych" argumentów. Oczywiście pan się oburzy i pójdzie do sądu. Nim pan cokolwiek zrobi ja przyniosę "gotowe ułaskawienie" od pana Dudy. Chętnie bym to przetestował, gdybym posiadał już takie "gotowe ułaskawienie".
  • 2017-06-06 11:22 | Martin L

Re:Dwa ataki terrorystyczne w Londynie. Policja: zginęło co najmniej 6 osób

Rząd Szydło "katolicki" nazywający się "obrońcami życia", wymyślający zarodki jako ludzi, gotowy poświęcić życie kobiety, ale już własnego nie. Zamiast dać świadectwo autentyczności swojej wiary jako "obrońców życia" pokazuje jedynie fałszywość i zakłamanie wiary katolickiej albo publicznie wyrzeka się jej dla doraźnych korzyści. Ciekawe dlaczego nie ma już "obrońców życia". Odpowiedzią na szaleńców ma być eksterminacja całej populacji bo to ma zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt czy "prawdziwość" wiary katolickiej. Oczywiście można, najlepiej za biurka by mieć komfort psychiczny. W takim razie pozostają pytania jakimi jesteśmy ludźmi jakim narodem? Gotowym poświecić życie tysięcy innych ludzi, czy aby na pewno, jeszcze, jesteśmy lepszymi od tych szaleńców, a może już gorszymi. Jest to bardzo niebezpieczna granica którą można łatwo przekroczyć. Niestety jest wielka prawdziwość słów Stalina, "...gdy ginie jeden człowiek jest to tragedia, gdy giną miliony tylko statystyka." O tragedii tysięcy ludzi kimkolwiek oni są, nikt nie wspomni, tylko dalsza statystyka.
  • 2017-06-06 11:33 | Martin L

Czy Warszewa jest dziś bezpieczna? Nie. Bez względu na to czy mamy, czy nie jakikolwiek uchodźców. Systematycznie Macierewicz i rząd Szydło systematycznie niszczyli wywiad i aparat bezpieczeństwa, jesteśmy na "talerzu" dla zorganizowanych terrorystów. Jeśli nie dochodzi dzisiaj do zamachów w Warszawie to tylko dlatego że nie jesteśmy jeszcze atrakcyjnym celem dla terrorystów.
  • 2017-06-07 11:02 | Martin L

jakowalski Panie Kowalski czy pan nie umie czytać ze zrozumieniem, Warszawa nie jest atrakcyjnym celem, jeszcze i to jest jedyny powód bezpieczeństwa. I niech tak zostanie. Zorganizowani terroryści gdyby uświadomili sobie jaką "pracę" dla nich wykonał Macierewicz i rząd Szydło niszcząc wywiad i cały aparat bezpieczeństwa i to jest przerażające. Rząd Szydło publicznie powiedział, że nie jest przygotowany,jest to prawda, w domyśle zniszczenie aparatu bezpieczeństwa przez Macierewicza. Nie wystarczy odsunąć PiS, odbudowa potrwa wiele lat i to pod warunkiem że nie będzie więcej PiSu i Macierewicza. Do tego czasu pozostaje łaska lub nie łaska "Boska". Jak są tacy "Misiewicze"w aparacie bezpieczeństwa, to Warszawa na pewno nie jest bezpieczna.
  • 2017-06-07 11:46 | Martin L

Niejakie 23% zamachowców terrorystów konwertowało na islam i to ten najbardziej radykalny, który pomija się milczeniem. Posłużę się pewnym obrazem. Apokalipsa św Jana mówi o ostatecznym starciu się dobra ze złem. Dla fanatyków islamskiego państwa jest to takie ostateczna walka z szatanem, dokładnie tak jak przepowiedzieli to dawni prorocy, dokładnie w Syrii. W ten sposób werbują i to ludzi którzy nie mieli z islamem wiele wspólnego. Nie lekceważyłbym tego czynnika, żeby pokonać wroga trzeba go najpierw zrozumieć.
  • 2017-06-07 23:38 | Martin L

jakowalski Panie Kowalski, Polacy Andersa byli uchodźcami, znów pan się ośmiesza brakiem znajomości historii Polski. Proszę przeczytać relacje i wspomnienia tych osób. Dla "proputinowskiego" pana Kowalskiego jest to chyba nie wygodna prawda. Znów pan wpisuje tandetne "sofizmaty" żeby udowodnić fałszywą tezę. Potem wychodzą takie kwiatki że Polacy są odpowiedzialni za wielki głód na Ukrainie a tym samym jednego z największych ludobójstw Stalina. Panie Kowalski Warszawa nie jest na szczęście atrakcyjnym celem. Czy Polska uratuje tysiące ludzkich istnień czy też pozostawi ich na śmierć. Nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa. Żyjemy, czy panu się to podoba czy nie w "globalnej wiosce". Dla zorganizowanych terrorystów nie jest to żaden problem. Równie dobrze ten skradziony tir mógł wjechać w Warszawie albo w Szczecinie a nie w Berlinie. Nie mamy aparatu bezpieczeństwa, nie mamy wywiadu, zniszczonego przez PiS i Macierewicza. Stajemy się atrakcyjnym celem to wszystkie dotychczasowe zamachy terrorystyczne będą niczym. Nas nikt przed nimi w najmniejszym stopniu nie obroni, nie będzie komu. Rząd Szydło swoją wypowiedzią nie zdał testu bezpieczeństwa, co gorsza wysłał sygnał terrorystom o słabości państwa polskiego, co może być zachętą. Bagatelizuje pan sposób rekrutacji. Działają jak sekta a co gorsza starają się rekrutować osoby nie związane z islamem, którzy stają się oddanymi neofitami.
  • 2017-06-07 23:51 | Martin L

Bezpieczeństwo ma zależeć wyłącznie na śmierci tysięcy ludzi, to czy Polacy mogą jeszcze nazywać się ludźmi i uważać się za "niewinnych". W kraju katolickim nie ma ani jednego katolika, który by był gotowy dać świadectwo prawdziwości wiary, natomiast jest pełno takich co chcą śmierci i krzywdy drugiego.
  • 2017-06-08 11:52 | Martin L

jakowalski Panie Kowalski Warszawa nie jest takim atrakcyjnym celem dla terrorystów jak Londyn. Z prostej przyczyny celem terrorystów jest sianie strachu to jest ich największa broń. W Londynie na drugi dzień cały świat już wie o zamachu, jest na pierwszych stronach, o Warszawie nie było by takiego głośnego efektu, dla wielu nie wiadomo byłoby gdzie taka Warszawa leży, i to jest przyczyną, jedyną naszego bezpieczeństwa.
  • 2017-06-09 19:56 | Martin L

jakowalski Zastanawiało mnie jaką tandetną "sofistykę" pan Kowalski napisze, co wymyśli, jak odwróci "kota ogonem". Pan Kowalski jedzie furmanką z Szczecina do Berlina, pan się ośmieszasz, mamy 21 wiek a są takie wynalazki jak pociąg, samolot, auto. Nie jedzie pan pół roku furmanką do Chin, to jest "globalna wioska", ale pan musi zawsze "odwrócić kota ogonem". "Misiewicze" zapewnią mnie bezpieczeństwo, gratuluje panie Kowalski. Obowiązkiem katolika( w tym pSzydło) jest ratowanie życia, jeśli tego nie robi a świadomie pozostawia na śmierć, jest to tak jak by zabijał a to już jest fanatyzm, a wtedy stawia się pytanie czym się rożni od zamachowca. Jak mają postępować katolicy pokazuje papież Franciszek. Każdy inteligenty zorientuję się że pan mieszając fakty się po prostu ośmiesza i oto mnie dokładnie chodziło. Na zakończenie. Przypisuje pan Polakom, ludobójstwo na Ukrainie tzw. wielkim głodzie. A do czego pan dzisiaj namawia,czym to będzie i będzie to prawdziwe i Polacy będą mieli autentyczną odpowiedzialność za to, będą to mieli na sumieniu. Każdy kto nie ma złamanego "moralnego kręgosłupa" takie pytania postawi, czy tak można. Pan pokazuję że tak, ofiary są potrzebne. W takim przypadku proszę postawić sobie pytanie, do samego siebie, czy aby na pewno pan i panu podobni są lepsi od tego zamachowca w Londynie. Fanatyzm nie musi być religijny i nie tylko fanatyzm prowadzi do zbrodni.
  • 2017-06-09 20:51 | Martin L

| jakowalski Panie Kowalski w Polsce żyje jakie 36 tys. muzułmanów, pomijam naszych Tatarów i tych co przyjeżdżają w interesach od dawna mają zaplecze według pańskiej teorii a 7tys. więcej stanowi dla rządu Szydło katastrofę, 80 tys. Czeczeńców nie, jakie się przewinęło. Jak "Misiewicze" odpowiadają za bezpieczeństwo to nie powinno dziwić nikogo.
  • 2017-06-10 17:42 | Martin L

Re:Na czym jeździ łaska ludzkich panów?

2017-06-07 17:57 | jakowalski Pan Kowalski zna logikę ? Niesamowite nawet o niej słyszał. Panie Kowalski mam pytanie to dlaczego pan stosuje "tandetną"sofistykę wciska ma na silę różne kiepskie sofizmaty nawet teraz, by udowodnić fałszywą tezę. Miesza pan celowo fałszywe dowody z prawdziwymi by udowodnić jakąkolwiek fałszywą tezę. Jest to zaprzeczeniem logicznego myślenia. Człowiek logicznie myślący sprawdza autentyczność argumentów i je przyjmuje, "tandety" sofistyk zawsze wymyśli każdą bzdurę by odwrócić "kota ogonem". To pan potrafi. Celem pańskiej pracy nie jest logiczne poszukiwanie prawdy, ale propaganda na rzecz WIELKIEGO PISUARU.
  • 2017-06-11 16:25 | Martin L

jakowalski Podaje pan statystykę gdzie są muzułmanie ich rządy sobie jako radzą z taką ilością. W Polsce nie ma problemu z mniejszościami a elektoratem pisu oni niszczą Polskę wiecznie tylko "daj" i "misie nie chce". Pozwalają na niszczenie konstytucji i marsze hitlerowskiego ścierwa. Polacy mają problemy bez muzułmanów z mniejszością "pisowską" swoimi rodzimymi "uchodźcami". Udowadnia pan to co staram się napisać rząd Szydło do niczego się nie nadaje! 10 sierot z Aleppo stanowi problem. To dokładnie chciałem podać. Koniecznie chyba dotarło do pana Kowalskiego że z takiego Berlina zorganizowani terroryści mogą przyjechać do Szczecina, warszawy np. tym skradzionym tirem, gdyby Warszawa była atrakcyjnym celem dla terrorystów, starczyło tylko zmienić kierunek jazdy. To jest globalna wioska i nie przyjadą furmanką. W tym momencie nie ma znaczenia rząd Szydło pokaże świadectwo wiary katolickiej i uratuje tysiące ludzkich istnień czy wykaże się fanatyzmem religijnym i świadomie zostawi ludzi na śmierć. Z 5 mln może znaleźć się jeden szaleniec a z 36 tys. jakie przebywa w Polsce może znaleźć się stu nigdzie nie jest napisane ze tak nie będzie. Pokazuje pan że cała Europa umie poradzić sobie z problemami z wyjątkiem rządu nieudaczników jakim jest rząd Szydło.
  • 2017-06-11 17:14 | Martin L

Jednym jeszcze elementem który został tu pominięty jest świadome sianie propagandy terroru strachu, wyolbrzymianie faktów, który ma uzasadnić pisowką okupację Polski a z tym oportunizm, karierowiczostwo, nepotyzm i totalne rozkradanie kraju podbitego. Okupant nie musi przestrzegać konstytucji kraju podbitego. W krótkiej dobie Polacy zapłacą totalnym "skundleniem" i rządami fanatyków katolickich, w dalszej dobie totalnym zrujnowaniem Polski. Niech sobie wtedy, Polacy przypomną o sierotach z Aleppo którym odmówili prawa do życia. Ukryciu wszelkiego pisowskiego łajdactwa właśnie służy propaganda terroru strachu. Niejaki pan Kowalski świetnie się w to wpisuje.
  • 2017-06-11 19:57 | Martin L

Re:Dlaczego rządzący uderzają właśnie w Woodstock? Ze strachu

Jest to propaganda terroru strachu. Z jednej strony ma na celu ukrycie pisowskich łajdactw z drugiej strony zamiast zapewniać bezpieczeństwo, zastrasza' wtedy łatwiej "skudlić" i łatwiej manipulować. Pytaniem osobnym pozostaje, czy rząd PiSu potrafi zapewnić jakiekolwiek bezpieczeństwo obywatelom, jak "Misiewicze" odpowiadają za bezpieczeństwo z Macierewiczem na czele.
  • 2017-06-12 15:42 | Martin L

jakowalski Piękne uzasadnienie kto ma prawo do życia lub nie. Czteroletni chłopiec już takiego prawa nie otrzymał, musiał utopić się w morzu, nie otrzymał prawa do życia od "katolickiego" rządu Szydło "Obrońców Życia". Pan kowalski siedzi przed komputerem jak na rampie w Oświęcimiu i jest Panem życia i śmieci tysięcy ludzi. Rzeczywiście to łatwo przychodzi. To jest coś odrażającego nie nadaje się na komentarz.
  • 2017-06-12 17:29 | Martin L

Re:Sprawa Togijczyka niewpuszczonego do autokaru. Polityka nienawiści zbiera pierwsze plony

Hmm? Mam poznałem pewnego kolegę Anglika ma nieco ciemniejszą karnację po ojcu Sycylijczyku. Przy mnie padł padł ofiarą rasistowskiego uprzedzenia nie będę wymieniał w jakim kraju. Mim zaczniesz pan wypisywać "trzy po trzy" przedstaw sobie że to ty masz nieco ciemniejszą karnację a trafisz na "swoich".
  • 2017-06-12 22:01 | Martin L

Jedna rzecz, jest mnie świadoma, jest to prawda, że lud nad Wisłą dzisiaj jest gotowi na każdą zbrodnię przeciwko drugiemu człowiekowi, są gotowi poświecić życie innych ludzi, traktować życie ludzi jak bezwartościowe "śmieci" , czy to z fanatyzmu, nienawiści czy też właśnie ze strachu i nie mając przy tym żadnych moralnych skrupułów.
  • 2017-06-12 23:14 | Martin L

jakowalski Zamkniecie granic Polski, i to że w EU są muzułmanie ma mnie przekonać do powrotu. Nigdy, wolę, żyć jak wolny człowiek niż być kundlem Kaczyńskiego. Bezpieczeństwo jest większe u Macierewicza i jego "Misiewiczów", mnie to ma przekonać, prędzej wytatuuje sobie na czole pisuar niż w to uwierzę. Wolę żyć jak wolny człowiek w UE, bez marszów hitlerowskiego ścierwa, to ścierwo przetłumaczyło przed wojną "Mein Kampf" na polski i jawnie odwoływało się do Hitlera za to zostali zdelegalizowani. A dzisiaj to ścierwo jawnie terroryzuje obywateli na zlecenie rządu pisowskiego okupanta. Dziękuję wolę żyć jak wolny człowiek nawet jeśli mam obok siebie jakiegoś muzułmanina, niż dać się skundlić Kaczyńskiemu.
  • 2017-06-13 06:30 | Martin L

jakowalski Nie mam takiej moralności żebym bawił się jednocześnie w boga, sędziego i kata żebym decydował o życiu i śmierci innych jak na rampie w Oświęcimiu, żebym pozostał obojętny na sieroty z Aleppo. Jest to tak jak bym je osobiście zabijał. Innym to łatwiej przychodzi. O życiu ma decydować śmierć niewinnego człowieka.O takich ludziach, którzy nie potrafią się przełamać mówili zbrodniarze hitlerowcy "słabochy". Resztę można przekonać żeby nimi nie byli.
  • 2017-06-13 17:26 | Martin L

Panie Kowalski, co ma piernik do wiatraka co mają uchodźcy do 500+. W Polsce nie mogą wzrosnąć zarobki bo państwo zabiera ciężko pracującym i daje tym którzy nie robią. Płaci nie za pracę a zrobienie dzieci. Dla mnie nie ma znaczenia czy to jest Cygan czy ktokolwiek tak samo mnie zabiorą, lepiej byłoby nic nie robić. To jest wina rządu, że taki debilny system wymyślił. Za drugie w Syrii czynniki wewnętrzne grają najważniejszą rolę a nie jacyś Amerykanie nie ma o tym sensu pisać. Asad jest "Stalinem" dla własnego narodu. Co do ostatniego wpisu nie oglądam reżimowej propagandy, nie odwracaj pan "kota ogonem". Obojętność celowa na tragedię ludzką naprawdę zabija. Za trzecie gdyby sąsiedzi Syrii to opanowali nie było by dyskusji, jest to logiczne. Polska mogła postąpić jak Bułgaria, która pomogła jakimś ludziom i więcej nie przyjmuje bo nie ma na to środków, nie ma nikt o to żalu. Czym innym jest sianie nienawiści, fanatyzmu katolickiego albo sianie terroru strachu by ukryć łajdactwa PiSu, albo bawienie się w Pana życia i śmierci nazywając sieroty z Aleppo terrorystami. To tak jak Hitlerowskie Niemcy nazywali Polaków bandytami by usprawiedliwić pacyfikacje. Dzisiaj pan Kowalski nazywa hitlerowskie ścierwo "narodowcami", jest to kpina. Tolerancja dla nie tolerancji jest postawą powstawania nazizmu. Nazywam rzeczy po imieniu. Jak zwyczajny obywatel ma się czuć, bezpiecznie gdy rząd Szydło terroryzuje marszami rodzimej wersji hitlerowców.
  • 2017-06-14 06:29 | Martin L

jakowalski {Poza tym, to nie atakuj mnie tu ad personam, jako że ja nie jestem owym „panem życia i śmieci tysięcy ludzi”. … } A o czym świadczą te wszystkie wpisy, czego są świadectwem, jakiego zachowania, o czym toczy się dyskusja. Ratować ludzkie życie, nie, czyje, kto ma to robić, po co. Czego dowodzi. To tylko „teoretyczna” zabawa ludzkim życiem i śmiercią. Może jestem „słabochem” i nie umiem bawić jednocześnie się w boga, sędziego i kata. To skąd nagle bierze się to oburzenie?
  • 2017-06-25 17:51 | Martin L

Re:Szydło nie odpuści nawet w Oświęcimiu. Niszczy sobie reputację i obciąża konto Polski

Definicja genocide również jasno mówi o zborni polegającej na celowym uniemożliwieniu częściowej lub całkowitej egzystencji danej populacji, społeczności. Taką politykę prowadzi niejaka Szydło. W murach Oświęcimia niejaka Szydło jak hitlerowski zbrodniarz na rampie odmówiła prawa do życia czteroletniemu chłopcu, odmówiła ratowania ludzkiego życia. Mówi kto ma prawo do życia a kto nie. Granica między celowym sianiem nienawiści, strachu, a polityką mającą na celu świadomy akt zbrodni przeciwko ludzkości została już dawno przekroczona. Nim doszło do Oświęcimia przez lata propaganda hitlerowska przeprowadzała dehumanizację człowieka. Podobnie dzisiaj niejaka „katoliczka” Szydło „Obrończyni Życia” nie widzi się w czteroletnim chłopcu ofiary, tak samo w sierotach z Aleppo ludzi, ale potencjalnych zbrodniarzy, których należy za wszelką cenę uśmiercić, odmawiając im prawa do pomocy i życia. Oczywiście dla nie których zapali się czerwone światło, stop, tak nie można, ale wtedy pojawią się „propagandziści”, którzy będą opowiadać celowe kłamstwa typu winni są „Marsjanie” to są ekonomiczni imigranci, oni są bezpieczni, czteroletni chłopiec to terrorysta. Ta propaganda ma na celu wyeliminowanie a raczej uspokojenie sumienia ludzi którzy kierują się poważnie zasadami wiary czy humanizmu.
  • 2017-06-25 18:01 | Martin L

Re:Szydło nie odpuści nawet w Oświęcimiu. Niszczy sobie reputację i obciąża konto Polski

Pokazałem pewne, znane, stare zdjęcie z umierającym z głodu dzieckiem, zwolennikom rządu Szydło, celowo dodałem słowo „uchodźca”, usłyszałem bez zająknięcia „jak fajnie że zdycha ten terrorysta” . Tacy są dzisiaj Polacy. Efekt propagandy pisowskiej mającej na celu dehumanizacje człowieka a tym samym usprawiedliwić politykę której celem jest akt zbrodni przeciwko ludzkości, polegającej na celowym odmówieniu udzielenia pomocy w ratowaniu ludzkiego życia.
  • 2017-06-27 08:56 | Martin L

Re:500+ (raczej) nie do ruszenia

Państwo zabiera pieniądze tym którzy ciężko pracują a daje tym którzy nie pracują a żyją wyłącznie kosztem innych. Płaci się nie za pracę a za robienie dzieci. W Polsce nie wzrosną zarobki bo państwo najpierw zabierze w formie podatków pracodawcom a ci z kolei zrekompensują sobie kosztem pracowników, tak ze zwyczajny człowiek płaci podwójny podatek. Lepsza była by inwestycja w gospodarkę zęby wzrosły wynagrodzenia a w dalszym etapie zwrot podatku na dzieci i pomoc tym którzy naprawdę potrzebują, ale nie było by to efektu propagandowego jak 500+. Państwo pisowskie nie pomaga potrzebniejszym wyklucza osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki a które skończyły 18 lat. Dla pisowskich urzędników jest dorosła i może się paść na trawie. PiS zabiera środki do życia ludziom którzy nie mogą pracować np. ze względu na zdrowie a daje tym którym się nie che pracować. Podobnie z obniżeniem wieku emerytalnego zapłacą najbardziej ci którzy naprawdę nie mogą pracować a są w wieku przed emerytalnym bo muszą podzielić się z nierobami.
  • 2017-06-27 12:35 | Martin L

Re:MEN pracuje nad projektem Szkoła 2020 razem z fundacją Elbanowskich

W przeszłości Polaków rusyfikowano, germanizowano, mający na celu jeden skutek stworzenie wiernego poddanego zaborcy, za okupacji edukację zniesiono, Hitler chciał stworzyć z Polaków niewolników. Dzisiaj następuje zamiast germanizacji,rusyfikacji, pisuaryzacja. Zaborca pisowski stwierdził że za mało jest w kraju nad Wisła "idiotów" popierających pis,albo "idiotów do kwadratu" finansujących kredyty swoim pisowskim "ludzkim panom", tak trzeba zadbać o powstanie nowych idiotów typu Homo Pisuarus. Jak nazwał to kiedyś Gombrowicz zaczyna się "upupianie" młodzieży.
  • 2017-06-29 12:38 | Martin L

Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

Najgorsza jest propaganda dehumanizacji np. sieroty z Aleppo to nie ofiary,to nie ludzie to terroryści zasługujący na uśmiercenie jak sugerują nie raz różne wpisy. Takie sugestie mogą być dla rożnych szaleńców inspiracją a co gorsza dają im niejako "moralne usprawiedliwienie". Przecież "on" nic złego nie zrobił, "on" zabił tylko terrorystów. Nienawiść siana w bardziej wyrafinowany sposób poprzez propagandę dehumanizacji to nie ludzie to zagrożenie. To są bestie w ludzkiej skórze zabijają niejako za "biurka" a co gorsza mogą być bezkarni a mogą być inspiracją dla rzeczywistych zabójców. Taka dehumanizacja prowadzi do jednej rzeczy że zabija się nie ludzi. Zbrodnie przeciwko ludzkości zawsze poprzedza propaganda dehumanizacji ofiary.
  • 2017-06-29 12:56 | Martin L

Re:Spór o Cisowiankę. Lewica bojkotuje, prawica broni

Kolejna propaganda zakłamanych "Obrońców Życia" mogli by "PiSowcy" adaptować osoby wymagające całodziennej opieki. Niejaka pani Szydło mogła by taki przykład dać i to mogło być finansowane. Niejaki Jaśnie Pan Rydzyk zamiast budować akwapark mógłby wybudować ośrodek pomocy dla takich osób, ale to nie przynosi zysku. Sieroty z Aleppo nie są ludźmi a wymyślają "zarodki" jako ludzi, żeby uspokoić swoje sumienie. Typowa "pisowska katolicka" hipokryzja.
  • 2017-06-30 12:04 | Martin L

Najgorsza jest propaganda dehumanizacji np. sieroty z Aleppo to nie ofiary,to nie ludzie to terroryści zasługujący na uśmiercenie jak sugerują nie raz różne wpisy. Takie sugestie mogą być dla rożnych szaleńców inspiracją a co gorsza dają im niejako "moralne usprawiedliwienie". Przecież "on" nic złego nie zrobił, "on" zabił tylko terrorystów. Najlepiej furgonetką. Nienawiść siana w bardziej wyrafinowany sposób poprzez propagandę dehumanizacji to nie ludzie to zagrożenie. To są prawdziwe bestie w ludzkiej skórze zabijają niejako za "biurka" a co gorsza mogą być bezkarni a mogą być inspiracją dla rzeczywistych zabójców. Taka dehumanizacja prowadzi do jednej rzeczy że zabija się nie ludzi. Taka bestia w ludzkiej skórze może być teraz dumna z efektu swojej "pracy". Zbrodnie przeciwko ludzkości zawsze poprzedza propaganda dehumanizacji ofiary.
  • 2017-06-30 12:55 | Martin L

Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

Andrzej Falicz Panie Falicz uważw pan wszystkich za idiotów. Spółki skarbu państwa zarządzane są przez podwładnych jeszcze często mianowanych za PO. Działacze pisowscy popierają tylko haracz i nic nie robią i to jest powód don wzrostu, na "szczęście" zadowalają się tylko pobieraniem haraczu. Jest to inna forma korupcji czy kradzieży jeśli na stanowisku jest osoba która jest dyletantem, równie dobrze każdy z z nas mógłby zarządzać takimi spółkami nawet np zwyczajny fryzjer i tez miał by takie sukcesy bo podwładni zrobią wszystko za niego. To tylko haracz na pisowskiego nieroba, albo zwyczajna kradzież.
  • 2017-06-30 13:46 | Martin L

Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

z daleka Szanowny panie 500+ ma skutki uboczne. Polacy przeciętnie by już dawno zarabiali 3-4 tys. na czysto gdyby te pieniądze zostały zainwestowane w gospodarkę, poprzez stosowną politykę podatkowa zachęcającą do wzrostu wynagrodzeń pracowników, polskich przedsiębiorców. Dalszym etapem mogła by być polityka zwrotu podatku na dzieci. Oczywiście zwiększenie pomocy socjalnej dla naprawdę potrzebujących , często dzisiaj z tego powodu żyjących jeszcze bardziej skrajnej nędzy. Państwo płaci za robienie dzieci a nie za pracę. Polacy nie mają etosu pracy nie chcieli wzrostu zarobków, nie chcieli pracy do 67 lat, ale w zamian za dobre wynagrodzenie, chcieli coś za darmo okazali się narodem nierobów. Dlatego PiS wygrał pokazał propagandę 500+ dla nierobów inni będą na ciebie robić. Z tego powodu wynagrodzenie nie wzrośnie, ale PiS ma efekt propagandowy, 500+ za darmo. Jeśli ktoś chce zarabiać 2,5 tyś zamiast 4,5 tys. i płacić alimenty na nie swoje dzieci może głosować na PiS. W sąsiednich Czechach, pracując na podobnych wykwalifikowanych stanowiskach, taka jest właśnie różnica. Celowo pominąłem inne kraje UE bardziej zaawansowane gospodarczo.
  • 2017-07-01 00:40 | Martin L

Re:Patriotyczne protesty przyciągają niezrównoważonych psychicznie

Falicz Panie Falicz na demostracje KOD-u chodzą i nie tyko, ludzie zaradni życiowo, pracowici posiadający charakter że mimo przeciwności życiowych nie poddają się. To nie są takie "życiowe fujary"jak wyborach"... panie Komorowski mam 20 lat jestem Życiowa Fujara co mam robić PiS mnie wykastrował." PiS zgromadził wokół siebie elektorat pozbawiony charakteru takie totalne "Życiowe Fujary" do niczego się nie nadają i nic nie potrafią a oczekują wiecznego "daj i misie nie chce".