Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(389)
Komentarze użytkownika: Martin L
  • 2017-07-12 22:26 | Martin L

Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

Andrzej Falicz Panie Falicz o oczywiście że pobierają jedynie haracz jest to oczywista kradzież, gdyby zaczęli mianować swoich "kolesiów"na niższe stanowiska a nie fachowców jeszcze mianowanych często za PO , to była by szybka katastrofa, tak by się nie "nachapali". Inną sprawą jest światowa koniunktura gospodarcza, szczęśliwy traw. Powtórzę jeszcze raz nawet sprzątaczka miała by takie sukcesy ( oczywiście z Pisu ) gdyby pracę wykonali podwładni. Jak zabraknie tych podwładnych to jest to katastrofa, innymi słowy gdyby nie było nierobów z pisu zyski były co najmniej trzy razy większe. Tak jest to strata a nie zysk. Innymi słowy muszę wykonać pracę za swojego szefa za dużo mniejsze pieniądze tylko dlatego że jest pisowskim nierobem a to jest najbardziej "wkurzające"a nie żadna teoria. Panie Falicz Polacy stracili nie powtarzalną szansę dogonienia Europy wraz z wyborem pisowskiego okupanta.
  • 2017-07-20 02:00 | Martin L

Re:Odlotowy humor

Andrzej Falicz Panie falicz jakie skrajne ubóstwo zostało zlikwidowane przez pis? Jest gorzej niż było są większe dysproporcje niż były. 500+ dał biednym i bogatym. Matka opiekująca się osobą niepełnosprawną wymagającą stałej opieki(ma więcej jak 18 Lat) nie dostała nic. PiS nie pomaga wręcz na odwrót zabiera osobom niepełnosprawnym i schorowanym środki do życia na 500+. Wracałem z urlopu a słyszałem rozmowę trzech schorowanych emerytek (zwolenniczek pisu, jeszcze) że mają gorzej niż było. Żyje pan w oderwanej alternatywnej rzeczywistości a nie widzi tego co jest.
  • 2017-07-20 14:37 | Martin L

Andrzej Falicz Zabrać pieniądze osobom schorowanym a dać na 500+ jest likwidacja ubóstwa? Mój kolega ma pensjonat w górach i jeździ autem za 100tys. i też pis pomógł mu w jego ubóstwie. Panu Rydzykowi też pomaga w ubóstwie? Matka osoby niepełnosprawnej wymagającej stałej opieki ma 700 na swoja pełnoletnią córkę nie ma prawa do emerytury po państwo pisowskie na to nie stać ale stać na obniżenie wieku emerytalnego dla nierobów. Na pampersy dla córki nie ma wystarczająco tak używa szmaty. Do póki nie było pisu dostawała wsparcie z gminy. Jak przyszła "szarańcza" a pis się tak zachowuje tak już nie ma bo ważniejsze jest wsparcie propagandy u miejscowego proboszcza. Widzi pan te skrajności? to nie jest likwidacja ubóstwa to jest jego zwiększenie? Panie Falicz co samotna matka żyjąca w nędzy ma wróci do męża alkoholika i zrobić dalsze dzieci żeby mieć 1000 a mąż na tanie wino krajowe stworzyć typowa patologiczną "katolicką" rodzinę, takich przykładów jest tysiące, ale dla jaśnie PAN Falicz raczy tego nie widzieć, na posadce w Orlenie. Przyczyną ubóstwa nie jest tylko posianie dzieci. Przyczyną ubóstwa jest choroba, niepełnosprawność a także starość im się zabiera i to oni głownie ponoszą koszty 500+ bo dla pisu ich życie jest bezwartościowe, bo muszą finansować kieszonkowe dla dzieci mojego kolegi który ma auto za 100tys. PLN.
  • 2017-07-21 00:13 | Martin L

Andrzej Falicz "Proszę sobie poczytać..."Co mam sobie poczytać? Wie pan jak poznałem te emerytki żalące się na ubóstwo, w parku czekając na taksówkę. Dla Pisu są o tylko stare "głupie baby" (to do pewnego stopnia racja) dla których wystarczy "hokus pokus" z panem Rydzykiem. Same ten los sobie zgotowały głosując na PiS i słuchając "szarlatana" z Torunia dla którego ważniejszy jest akwapark niż pomoc potrzebującemu człowiekowi. W przeciwieństwie do pana znam życie takim jakim jest a nie z "poczytaj mi mamo" i nie pobieram haraczu z jednej ze spółek skarbu państwa w zamian za wypisywanie propagandowych pisowskich bzdur.
  • 2017-07-21 11:33 | Martin L

Re:RPO apeluje do prezydenta o weto w sprawie ustaw o sądownictwie

stok Szanowny panie dwie rzeczy. Za pierwsze istnieje takie zjawisko jak instytucjonalna dyskryminacja ze względu na wiek i niepełnosprawność, osobiście byłem w to zaangażowany, gdzie policja i prokuratora lekceważyła ludzi starszych. Dopiero pomogła interwencja RPO pani Lipińskiej jej to zajęło niecałe dwa miesiące a prokuratorowi dwa lata nie starczyło. Podejrzewam że nie ma pan pieniędzy na dobrego adwokata jak padnie ofiarą przemocy. Za drugie niejaki propagandzista pan Andrzej Falicz udowadnia na forach Polityki że PiS zlikwidował ubóstwo 94% w związku z tym mam pytanie w jaki sposób ulepszyło się pańskie życie dzięki PiSowi ? Może pan odpowiedzieć również temu panu. PiS obniżył wiek emerytalny ale dla pana niema, dał 500+ mojemu znajomemu który ma pensjonat w górach i kupił auto za 100tys.PLN akurat ma kieszonkowe dla dzieci. Dzięki koniekturze gospodarczej była niepowtarzalna szansa poprawy w pierwszej kolejności osobom naprawdę potrzebującym ale o tym już proszę zapomnieć do końca życia. Daruję pan ale sam sobie pan zgotował taki los głosując na PiS. Dzięki PiSowi może mieć pan radość finansowania kieszonkowego dzieci mojego znajomego.
  • 2017-07-21 12:36 | Martin L

Re:Państwo to dla Kaczyńskiego nic więcej niż łup, który trzeba zdobyć i zawłaszczyć

Andrzej Falicz PiS jest to jedna wielka mafia celowo wyłudzili kredyty w Skokach żeby je celowo nie spłacać kosztowało to 5mld Ta pisowka mafia nie chce ponosić odpowiedzialności za największy przekręt w historii Polski. Tak ja zorganizowana grupa przestępcza w wzorem klasycznej mafii likwiduje nie przychylnych sędziów. Przy braku niezawisłości sędziów nikt tej złodziejskiej mafii już nie przeszkodzi. Jak się siedzi na posadce w Orlenie i pobiera haracz ze spółek skarbu państwa to się taką propagandę kłamliwą wypisuje. Wszyscy posłowie i działacze PiSu mają długi zaciągnięte w Skokach a debilny elektorat im to sfinansował a jeszcze większej głupocie zagłosował.
  • 2017-07-21 12:57 | Martin L

Re:Państwo to dla Kaczyńskiego nic więcej niż łup, który trzeba zdobyć i zawłaszczyć

szron _sens mzak W systemie demokratycznym i niezawisłości sądów nawet przy ich nie doskonałym funkcjonowaniu każdą aferę można rozliczyć istnieje taka szansa. W systemie totalitarnym można zostać tylko totalnie "wydojonym". Jak byłem w Tunezji pytałem miejscowego pracował w hotelu na czym polegała "arabska wiosna". Jego rodzina miała atrakcyjną działkę pod budowę hotelu, rodzina dyktatora mu zabrała i nie tylko im. Polacy chcą być totalnie "wydojeni" przez swoich nowych "ludzkich panów". Mogą robić największe afery i nic im już tego nie zabroni, do tego potrzebna jest tylko likwidacja niezależności sądów.
  • 2017-07-21 13:15 | Martin L

Re:Lista posłów, którzy głosowali za ustawą o Sądzie Najwyższym. Zachowaj i zapamiętaj

Andrzej Falicz Panie Falicz może pan wreszcie kraść "legalnie". Tak jak mafia pozbywa się nie wygodnych sędziów tak PiS likwiduje niezależność sędziów żeby teraz totalnie rozkradać Polskę. Kto wam zabroni rozkradać jak możecie mianować sobie każdego sędziego? PiS to tylko bardzo dobrze zorganizowana grupa przestępców. Dla przestępców niezależny sędzia to wróg największy.
  • 2017-07-21 13:27 | Martin L

Re:Lista posłów, którzy głosowali za ustawą o Sądzie Najwyższym. Zachowaj i zapamiętaj

Jest to lista która powinna podlegać w ramach przyszłej "depisuaryzacji", osób, których powinno pozbawić się jakikolwiek przywilejów emerytalnych, minimalna tylko na przeżycie. PiS powinien zostać delegalizowany za łamanie konstytucji, traktowani jak zorganizowani przestępcy. Mafia też nie przestrzega prawa a ustala własne reguły. Doszło do tego że złodziej może mianować sędziego. A kto im zabroni kraść na potęgę jak mogą sobie mianować każdego sędziego?
  • 2017-07-22 07:50 | Martin L

Re:Dlaczego prezes PiS upokarza Beatę Szydło

Andrzej Falicz Panie Falicz równie dobrze mógłby na nominację premiera otrzymać "Papier Toaletowy" takie same ma znaczenie niejaka pani Szydło. Jest dokładnie tak traktowana jak "Papier "Toaletowy" do "dudy" swojego "ludzkiego" pana Kaczyńskiego. Panie Falicz i koń też otrzymał nominację na senatora.
  • 2017-07-22 11:02 | Martin L

Re:Zmanipulowany materiał TVP o proteście pod Sejmem. Opozycja „wzywa do puczu”

Kazimierz K "...żadna inna telewizja nie prowadzi pro polskiej i rzetelnej informacji." Panie jakiej polskiej racji stanu broni? Pisowskiej złodziejskiej mafii to owszem, wyłudzili 5mld na Skoki celowo nie spłacając kredytów. Jakiej polskiej racji stanu? że pisowski złodziej przyjdzie i pozbawi mnie dorobku całego życia a jak go oskarżę o kradzież to on sobie zmieni sędziego, żeby jaki pisowski oligarcha okradł mnie bezkarnie to jest "polska racja stanu". Kto wam zabroni to robić? Pan może mnie okraść bezkarnie bo jest z PiSu i może sobie mianować swojego sędziego a jak się sprzeciwie to jeszcze pójdę do więzienia za to że nie chciałem "dobrowolnie" pozwolić się okraść. O to wam wszystkim chodzi, żeby kraść "legalnie". Polska to nie PiS to są obywatele którzy chcą żyć jak wolni ludzie a nie jak chłopi pańszczyźniani albo być jak "szczekające kundle" Kaczyńskiego. Kto wam zabroni nadużywać władzy? Kto wam zabroni kraść na niespotykaną skalę ? Jeśli złodziejska mafia będzie mogła mianować sędziego. Mafia też pozbywa się niewygodnych sędziów. Likwidacja niezależności sędziów ma na celu przyciągnięcie do pisu wszelkiego złodziejskiego łajdactwa, którzy będą mogli okradać obywateli w zamian za służalczą lojalność, bo zawsze mogą sobie mianować swojego sędziego a to zapewni utrzymanie państwa totalitarnego. KrzySztof58 Szanowny panie w 10% to ideologiczny fanatyzm pozostałe 90% to oportunizm, karierowiczostwo, zwyczajne złodziejskie łajdactwo, które wysługuje się tym pozostałym.
  • 2017-07-22 13:36 | Martin L

Re:Manifestujący pod Pałacem Prezydenckim: Chcemy weta!

AOlsztynski Straszne żale, jest to pisowska złodziejska mafia likwidują sądy żeby kraść na potęgę. Teraz za to możesz kraść do woli "Legalnie" po jesteś z pisu i masz swojego sędziego. Możesz mnie okraść i nie poniesiesz konsekwencji bo należysz do pisowskiej mafii.
  • 2017-07-22 14:02 | Martin L

Re:Manifestujący pod Pałacem Prezydenckim: Chcemy weta!

jakowalski Doskonale wiedzą co jest demokracja, daruj sobie pan to żałosne mydlenie oczu. Nie każdy okazał się głupcem i głosował na mafię. Mafii tylko przeszkadza niezależny sędzia. Chcecie nadużywać bezkarnie władzy i kraść na potęgę. Po raz pierwszy złodziejska mafia będzie miała wpływ na wybór sędziów. Kto wam zabroni kraść na potęgę? Jak możecie mianować swojego sędziego. Jak będę w pisie wysoko postawiony tak pozbawię takich ja ty całego dorobku życia bo sędzia będzie po mojej stronie, bo go sam mianuje. Wam nie chodzi o usuniecie nie doskonałości ale o stworzenie możliwości nadużywania władzy i bezkarnego złodziejstwa dla samych siebie.
  • 2017-07-22 14:32 | Martin L

Re:Fantastyczny senator Rulewski – więzienny drelich i biała róża! Twitter reaguje

Forma protestu może do mnie specjalnie nie przemawia ale doskonale zdaję sobie sprawę o co chodzi. Znajdzie się jaki pisowski złodziej który okradnie swoją ofiarę a jeszcze ja pośle do wiezienia za to ze nie chciała się "dobrowolnie" pozwolić okraść. Można robić przekręty i nadużywać władzy na tysiące innych różnych sposobów.
  • 2017-07-22 16:14 | Martin L

Re:Głos młodego pokolenia: Dlaczego z KOD-em (i opozycją) im nie po drodze?

Autor Szanowny panie życie jest brutalne. Człowiek czasami stwarza sobie pewne mity żeby było mu z tym łatwiej się zmierzyć taki np. mit „szklanych domów”, ale im szybciej z tego wyrośnie tym łatwiej radzi sobie w życiu. Dla mojej generacji która wyjechała ponad 10 lat temu użalanie się nad sobą przynosiło ujmę. Takie życiowe motto „przegrać ale się nie poddać to zwycięstwo, wygrać a nić nie robić to porażka” jak mówił Marszałek. Moja generacja czerpała wzorce od starszych kolegów a ci jeszcze od swoich starszych istniała pewna ciągłość, przerwana masową emigracją naszej generacji. Może jest to również pewne wytłumaczenie. W każdym pokoleniu znajdą się ci co użalają się nad sobą, do pewnego stopnia jest to normalne, ale daruje pan za to słowo ale pańska generacja okazała się generacją wyjątkowych „mazgajów”. PiS was pogłaskał po „główce” i powiedział będzie „cacy”. Nie będzie. Dla działaczy Solidarności jest to bolesne za młodu obalali jedną dyktaturę a na ich oczach powstaje dalsza. Dla mojej generacji nie ma już jakiegoś powrotu. Zostaje pańska, która przez najbliższe cztery dekady będzie za to płacić. Innymi słowy proszę zapomnieć że kiedykolwiek będzie w Polsce dobrze szansa na to została zmarnowana raz na zawsze. Dobrobyt buduje się nie dekadą ale pokoleniami.
  • 2017-07-22 19:59 | Martin L

Re:Wałęsa przestraszył PiS. Partia nie wie, jak powstrzymać protest byłego prezydenta

jakowalski ,Andrzej Falicz Odczepcie się od Wałęsy. Zwyczajny "robol" wpłynął na kształt świata wasz profesor L Kaczyński wpłynął jedynie na kształt brzozy. Poległ nie zginął za wasze pisowskie "Koryto".
  • 2017-07-22 21:01 | Martin L

Re:Czy zamiesczona poniżej informacja jest prawdziwa?

woytek Proszę pana w najmniejszym stopniu chodzi o jakikolwiek system powoływania sędziów ale o złamanie ich niezawisłości co dla pisowskiej złodziejskiej mafii jest najważniejsze. Złodziej będzie mógł wybrać przychylnego sobie sędziego żeby ten mógł nadużywać władzy bezkarnie i nie ponosić odpowiedzialności za największe złodziejskie afery. Innymi słowy ja pana okradnę bo będę z PiSu i mam prawo wybrać sędziego takiego żeby pana posłał do wiezienia za to że nie chciał się pan mnie pozwolić okraść "dobrowolnie". Widzi pan tą różnicę?
  • 2017-07-24 06:28 | Martin L

Re:Dwa ataki terrorystyczne w Londynie. Policja: zginęło co najmniej 6 osób

Nazywanie dzieci terrorystami zawsze poprzedza ludobójstwo i inne zbrodnie przeciwko ludzkości. W pełni zdaję sobie sprawę dzisiaj, dlatego to oburza, propaganda dehumanizacji, siania nienawiści do człowieka jest legalna w Polsce i robi się to tu na forum w bardzo wyrachowany sposób, żeby oswoić przyszłego zbójcę, później zabijanie przychodzi łatwiej. Tak jak żołnierzowi Wermachtu ojcu dzieci, katolikowi, przychodziło trudno zabijać dzieci na Białorusi jak pisał w liście do żony. Wytłumaczono mu dokładnie takimi samymi słowami jak o dzieciach z Aleppo i już mógł zabijać. Nazwanie zła złem najbardziej oburza. Jakie dziecko nie ma prawo do życia te z redakcji może jakieś inne?
  • 2017-07-26 22:17 | Martin L

woytek Szanowny panie nie jest dobry ten co daje ale zarobi. To koalicja PO-PSL postawiła na nogi polska gospodarkę PiS wyłącznie korzysta z dorobku poprzedników, sam do niczego się nie nadaje. Polacy by dawno zarabiali po 3-4 tys. na czysto, korzystając z niewyobrażalnej koniunktury, niestety jest nieudolny PiS, który jedynie chce kraść i naużywać władzy mianując sobie sędziów. Do tego jest potrzebny im efekt propagandowy jak 500+ Można było inaczej. Po pierwsze zwyższając nauczycielom i pielęgniarkom wynagrodzenie do 4- 4,5 tys. zwiększało by to konkurencyjność na rynku pracy, jednocześnie zachęcając pracodawców do podnoszenia wynagrodzeń stosowną polityka podatkową, czyli inwestując w gospodarkę. Później mógłby być zwrot podatku na dzieci. Stosując politykę wyłącznie kija pracodawcy odbiją to sobie na pracownikach. Daruje pan ale wolę zarabiać 4,5 tys niż 2,5 tys. i dostać 500+ bo resztę zabierze mnie PiS dla nierobów. Jaką przyszłość mają dzieci jak dorosną? Muszą emigrować.
  • 2017-07-26 22:34 | Martin L

wnukmarek Szanowny panie albo jest pan strasznie naiwny albo udaje takiego. Prosty przykład pan i ja mamy spór handlowy ja jestem z PiSu i mam za szefa ministra sprawiedliwości, który może mianować sędziego, pan jest apolityczny i ma pan na wstępie "posprzątane". Tego pan chce? Z totalnej naiwności, czy też możliwości nadużywania władzy?
  • 2017-07-29 08:42 | Martin L

Re:Miesięcznik „Znak” usunął Jarosława Gowina z zespołu

Kazimierz K PiS nie jest czystą partia faszystowską ale klero-faszystowską. "Władzą faszystowską może być nazwana partia która nie liczy się z większością parlamentarną..."większych bzdur to nie czytałem. Proszę pana Hitler zdobył władzę w demokratycznych wyborach, nie liczył się z większością bo był większością a nie liczył się z opozycją i instytucjami demokratycznymi (tak jak PiS )żeby tej władzy nie oddać w następnych wyborach. Musoliniemu likwidacja demokracji zajęła znacznie dłużej to drogą idzie PiS. "Proszę raczej "nie wywoływać wilka z lasu",..." Ten wilk już jest, nazywa się PiS, to rząd Szydło pozwala i wspiera marsze hitlerowskiego ścierwa. Na czym ten konserwatyzm polega. Na sianiu nienawiści do drugiego człowieka, na "hokusach pokusach" z panem Rydzykiem, na uroczystym "zjadaniu wafelka", taki religijny materializm, za tą fasadą kryje się totalna moralna zgnilizna.
  • 2017-08-04 11:46 | Martin L

wnukmarek Pan nie pisze po polsku pisze pan po "pisowsku", językiem dyktatury. Sędzia ma orzekać o istniejące prawo. Na straży praw obywatelskich stoi RPO i TK, który pis zniszczył, tym samym pozbawił pana jakikolwiek praw człowieka i obywatela a pan się cieszy ze jest "własnością" partii, w przeciwieństwie do pana jestem wolnym człowiekiem i myślę jak wolny człowiek. Minister sprawiedliwości będzie minował sobie sędziego, pan sobie ze mnie żartuje że ja nie wiem co to znaczy. Proszę sobie darować tą żałosną propagandę pisowską "bo sędziowie..." to nie jest reforma to jest wprowadzenie dyktatury. Na straży moich praw obywatelskich poza sędziami stoi TK i RPO i tego osobiście skorzystałem. Za dyktatury pisowskiej nie miał bym najmniejszych szans dojścia do swoich praw gwarantowanych konstytucją. "Pisowski sędzia" będzie miał prawo zakazać nawet takiego wpisu jak ten.
  • 2017-08-04 13:40 | Martin L

Re:Postfaszyści śmiało sobie w Polsce maszerują. Ba, chroni ich państwowa policja

Kazimierz K Hmm? Panowie proszę się douczyć, zakładam ze nie jesteście faszystami, którzy próbują się ukryć pod fasadą konserwatyzmu dopóki nie zdobędą pełnej dyktatury. ORN przed wojna jawnie odwoływała się do Hitlera i Mussoliniego ten drugi bardziej do nich docierał ale nie napisał nic konkretnego jak Hitler. Na własny też użytek przetłumaczyli "Mein Kamf"i do tego się odwoływali. PiS jest klero- faszystowski działa jak Mussolini , pomału likwiduje wolność mediów, niezawisłość sądów, popiera ruchy hitlerowskie jak ORN a jest to ścierwo Hitlera .
  • 2017-08-04 16:36 | Martin L

Re:Głos młodego pokolenia: Dlaczego z KOD-em (i opozycją) im nie po drodze?

alamakotalive Daruje pan jest to bardzo naiwne i dziecinne tłumaczenie dlaczego dał pan się zrobić w "balona" PiSowi. Trzeba umieć żyć jak wolny człowiek i brać za życie odpowiedzialność to robi dorosły, dojrzały człowiek, dziecko tego nie potrafi potrzebuje rodziców, opiekunów. Niestety pańska generacja okazała, że chce nadal nosić "pampersy", a PiS powiedział że nie musi pan dorosnąć może pan nosić "pieluchy" dalej, tak zrobił was na "szaro" a niestety wszyscy bez wyjątku za to zapłacą.
  • 2017-08-04 20:09 | Martin L

Re:PiS uchodził za mistrza politycznych rozgrywek w internecie. W walce o sądy poległ

Malgorzata777 Co do sędziów myli się pani ich obowiązkiem jest trzymanie się litery prawa. O wolności obywatelskiej decyduje RPO a o naruszeniu takich praw TK on może nakazać zmianę prawa rządowi czy wprowadzeniu praw które by to gwarantowały spełnienie praw człowieka i obywatela. Sędziowie będą stali na straży takich praw. PiS zniszczył ten mechanizm, sędziowie nie mogą za wiele już zrobić. Co gorsza PiS stosuje taktykę "spalonej ziemi" jeśli się nie utrzyma przy korycie zniszczy Polskę a Polacy będą żyli w nędzy przez następne 20 lat i sami sobie będą winni, glosując na PiS. Po rządach PO-PSL jest 500+ (można było to spożytkować lepiej inwestując w gospodarkę tak żeby można było zarabiać minimum na czysto 3-4 tys. PLN ale wtedy nie było by efektu propagandowego, którego celem jest kradzież i nadużywanie władzy) po PiSie będzie jedynie totalna nędzą przez długie lata i PiS zrobi to celowo. Wraz z wyborem pisowskiego okupanta Polacy zmarnowali ogromną szansę raz na zawsze na życie w dobrobycie.
  • 2017-08-05 16:56 | Martin L

Re:Kaczyński jak Piłsudski? Białostocka fundacja zbiera pieniądze na pałacyk dla „Naczelnika”

wnukmarek Miejsce przestępców jest w więzieniu a nie w parlamencie co w tym jest dziwnego? Ja złamię prawo ponoszę konsekwencję PiS łamie konstytucję i musi ponieść surową karę, nie ma lepszych i gorszych bo panowie oligarchowie z PiSu mogą sobie robić co chcą jak magnaci w dawnej Polsce. Złodziejskiej mafii nie można pozwolić na mianowanie sobie sędziów żeby kradli i nadużywali władzy traktując zwykłych ludzi jak bydło. Jesteście jak bandyci, mafiozi zabieracie ludziom wolność i totalnie rozkradając spółki skarbu państwa, traktując Polskę jak kawał czerwonej szmaty po to tylko zęby wydrzeć dla siebie jak największy kawałek, po to wam wasi "sędziowie". Nie ma pan prawa zabierać mnie wolność tylko bandyci w ten sposób działają.
  • 2017-08-05 17:35 | Martin L

wnukmarek Kogo chce pan oszukać? Pański minister już minował swojego "sędziego" pisowskiego w Bielsku-Białym. Pan zaś żartuje i uważa mnie za idiotę jak merytoryczna dyskusja? Napadnie pana bandyta, pan się zacznie bronic a on "powie porozmawiajmy merytorycznie dlaczego nie chcesz się dobrowolnie okraść" tak wygląda wasza merytoryczna dyskusja, wolne żarty. Ustalane prawo ma służyć wszystkim obywatelom a nie tylko pisowskim oligarchom. Według jakiej kryteriów pan ustala niezależne media? Widział pan w pisowskich "gadzinówkach" choć jeden wywiad z ofiarami księży pedofilii, widział pan żeby w jakikolwiek zwalczali, piętnując i ujawniając pedofilii i tych co im pomagali się ukryć to są "niezależne media" które szydzą z dzieci zgwałconych przez księży pedofilii. Ślepa wiara prowadzi do fanatyzmu a ten kolei jest przyczyną terroryzmu i innych zbrodni. Czego się pan boi i pański PiS niezależnego i krytycznego myślenia, trudniej takimi manipulować i wykorzystywać. Tacy naiwniacy nie poślą dla akwapark panu Rydzykowi bo pójdą za to do nieba albo sfinansują darmowe kredyty swoim "ludzkim pisowskim panom".
  • 2017-08-06 14:46 | Martin L

Re:Kaczyński w TV Trwam: Prezydent popełnił błąd, ale nie zatrzyma zmian

AOlsztynski Szanowny panie dwie rzeczy Za pierwsze jest takie powiedzenie że "nie od razu zbudowano Kraków" Po rządach Po-PSL i wcześniejszych( z wyjątkiem PiSu) jest 500+. Oczywiście można było lepiej spożytkować inwestując w gospodarkę tak żeby Polacy zarabiali 3-4 tys. na czysto minimum. Celem Pisu nie jest to żeby Polacy zarabiali dobrze wtedy byli by niezależni od socjalu czyli od "Ludzkiego Pana" a PiS nie miał by efektu propagandowego żeby rozkradać totalnie Polskę i nadużywać władzy, tak że po rządach pisowskiego okupanta czeka nas totalna ruina i zmarnowana szansa na życie w dobrobycie. PiS już stosuje taktykę "spalonej ziemi" jak nie utrzyma się przy "korycie" tak celowo doprowadzi Polaków do nędzy. Po drugie widział pan żeby ktoś z opozycji żalił się na trudną sytuację, są to ludzie pracowici , zaradni mimo że mają rożne problemy życiowe starają się nie poddawać, ale cenią sobie wolność, w nich jest przyszłość narodu a nie w leniwym elektoracie PiSu. Wasz elektorat to wieczny nierób "misie nie chce" i wiecznie "daj". Obniżenie wieku emerytalnego jest dla pisowskich nierobów a będzie to kosztem tych którzy naprawdę nie mogą pracować. Pracowity człowiek powiedział by "dobrze ale chce dobrze zarobić", pisowiec powie "nie chce mnie się robić" a nie dobrze zarobić. O czym może rozmawiać pracowity człowiek jak ma na utrzymaniu pisowskiego "daj-daja"?
  • 2017-08-07 13:04 | Martin L

wnukmarek Nie ma pan żadnych merytorycznych argumentów do dyskusji dlatego pan nie chce dyskutować, chcecie żeby prawo służyło tylko pisowskim oligarchom a nie całemu społeczeństwu. Córka wiceministra Szweda została sędzia w Bielsku Białym "prawnymi machlojkami" a teraz chcecie robić to legalnie mianując swoich pisowskich "sędziów".Kto wam zabroni wtedy kraść i nadużywać władzy na potęgę?
  • 2017-08-07 14:01 | Martin L

Re:Kaczyński jak Piłsudski? Białostocka fundacja zbiera pieniądze na pałacyk dla „Naczelnika”

Martin L Jaka nienawiść, domagam się ukarania przestępców, i równego traktowania wobec prawa. Znów ta żałosna pisowska propaganda " bo PO..." to tak ja by pan porównywał przekroczenie na pasach na czerwonym świetle do napadu bandyckiego z zabójstwem, daruje pan ale to nie ta skala przestępstwa. Zwyczajny człowiek musi przestrzegać kodeksu karnego, cywilnego czy nawet drogowego inaczej ponosi konsekwencje. Ten zwyczajny człowiek ma także prawo domagać się przestrzeganie prawa przez posłów Pisu i prezydenta, którzy z racji pełnionych funkcji, muszą z kolei przestrzegać konstytucji i orzeczeń TK, które ma chronić zwyczajnego obywatela przed nadużywaniem władzy, to gwarantuje równość wobec prawa każdego zarówno posła PiSu jak i takiego nawet "menela" . Co do gospodarki to tylko propaganda a raczej marnowanie przez PiS ogromnych szans na rozwój jaką zyskali po poprzednikach i dzięki Tuskowi, macie 500+.Wy tylko zniszczycie Polskę po waszych okupacyjnych rządach czeka nas życie w nędzy przez najbliższe 20 lat. Jaki rozwój gospodarki i wzrost wynagrodzeń? Pielęgniarki i nauczyciele zarabiają po 4.5 tys. na czysto pan żartuje. Porównam celowo Czechy a nie Niemcy są nam bliżsi, w Czechach niewykwalifikowany pracownik zarobi więcej niż w Polsce nauczyciel to jest wzrost wynagrodzeń?" Lać wodę" to pan potrafi dobrze.
  • 2017-08-08 00:35 | Martin L

Oczywiście widzę że popełniłem gafę, napisałem do pana poniżej. wnukmarek Jaki program ma PiS poza niszczeniem Polski? Zamiast 500+ można było podnieść wynagrodzenie nauczycielom, pielęgniarkom korzystając z koniektury i jednocześnie obniżając podatki pracodawcom tak żeby zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy, tak żeby Polacy zarabiali 3-4 tys. na czysto minimum, dalszym etapem mogłoby być zwrot podatku na dzieci, zamiast obniżenia wieku emerytalnego, darmowe recepty itp. 500+ ma efekt uboczny brak wzrostu wynagrodzeń. Za to ma efekt propagandowy możecie kraść i nadużywać władzy do tego jedynie sprowadza się wasz program. Za zmarnowane szanse na dobrobyt i życie jako wolni ludzie mamy postawić pałacyk "kartoflanemu Führerkowi". Dlaczego tak wszyscy PiSu nienawidzą, zbieracie owoce swojej"pracy".
  • 2017-08-08 13:55 | Martin L

wnukmarek To po co stwarzacie złodziejskie prawo ? Umożliwiające nadużywanie władzy. Nepotyzm, kolesiostwo jest forma złodziejstwa, to hipokryci z PiSu mówili to przed wyborami z 2015 r. a dzisiaj skala tego przekracza to wszystkie rządy za 25 lat. Szanowny pan tego nie panięta jak się jest przy "korycie" to już to nie przeszkadza.
  • 2017-08-08 14:35 | Martin L

wnukmarek "Gratuluje rzeczowości i zaklinania rzeczywistości". Na czym ma to polegać? Dlaczego w Polsce nauczyciel nie zarabia 4.5 tys skoro tak dobrze gospodarka się rozwija. Jest PiS i marnuje szansę. W Czechach niewykwalifikowany pracownik zarobi więcej niż w Polsce nauczyciel z wieloletnią praktyką. To jest zaklinanie rzeczywistości? O czym my się tu bawimy? PiS jest tak potrzebny gospodarce i Polsce jak stonka ziemniaczana. Powtórzę. Na czym ma polegać to zaklinanie rzeczywistości?
  • 2017-08-09 13:51 | Martin L

wnukmarek Szanowny panie nie trzeba być Einsteinem żeby widzieć pisowskie łajdactwa, wystarczy nie być frajerem głosującym na PiS. Gdyby ktoś wcześniej należał do PiSu a był przyzwoitym człowiekiem, to by dzisiaj tym PiSem się brzydził.
  • 2017-08-10 02:39 | Martin L

Re:PiS chce reparacji wojennych od Niemiec. Co stoi za tym żądaniem?

PiS to robi wyłącznie w celach propagandowych żeby omamić swoja propaganda nie bardzo inteligentny elektorat pisu, gdyby traktowali poważnie swoje zamiary to zaczęli by od Rosji Putina. Ile milionów obywateli Polski zostało wywiezionych do sowieckich łagrów ile tam umarło w niewolniczej pracy. Nigdy nie zostały wypłacone żadne odszkodowania za niewolniczą pracę ani za Katyń ani za zagrabione mienie. Niemcy przynajmniej wypłacali odszkodowania przymusowym pracownikom, Rosja nigdy nie poczuła się do tej odpowiedzialności. To tylko kolejna żałosna propaganda dla "ciemnego ludu". Jeśli poważnie traktują politykę odszkodowania to niech zaczną od Rosji Putina za 50 lat zniewolenia, ale o tym żaden z pisowskich propagandzistów nie napisał.Putin mógłby to wypłacić w formie dostaw gazu. Czyżby Polska po wyjściu z UE miała być częścią Nowego Imperium Rosyjskiego w zamian za uznanie dyktatorskiej władzy Kaczyńskiego i PiSu w kraju nad Wisłą taka nowa Targowica. Car Putin dla PiSu jak caryca Katarzyna II dla targowiczan i wątpię żeby im to faktycznie przeszkadzało. Macierewicz już rozbraja polską armię żeby przypodobać się Putinowi.
  • 2017-08-10 03:34 | Martin L

Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

remm "Ostatnie demonstracje oczywiście nie były spontaniczne,... " Skąd pan bierze takie przeświadczenie? 40% poparcia dla PiSu a na wasze demonstracje szumnie zapowiedziane przez pisowskie media jako marsz miliona poparcia dla PiSu przyszło raptem jakie 50 osób. W "miesiączkach" smoleńskich jesteście zabarykadowani jak zwierzęta w ZOO. Co najmniej jest to dziwne jeśli nie zmanipulowane. Prosty test to niech przyjdą i się pokażą dobrowolnie. No chyba że się wstydzą być pisowcem, w sumie jest to powód do wstydu.
  • 2017-08-10 04:01 | Martin L

Dlaczego PiS wygrał, bo Polacy nie chcieli dobrze zarabiać, nie mają etosu pracy a szansa była na to na wyciągniecie ręki, korzystając z koniunktury, chcieli coś za darmo 500+ . Ma to efekt propagandowy lepszy niż zwrot podatku na dzieci. Te pieniądze zainwestowane w gospodarkę spowodowały by wzrost wynagrodzeń do 3-4 tys. minimum ale wtedy byli by niezależni od socjalu ich właściciela "ludzkiego pana" Kaczyńskiego. PiS prowadzi celową politykę utrzymanie taniej siły roboczej. Podnosząc wynagrodzenie pielęgniarkom i nauczycielom do 4.5 tys przy jednoczesnym inwestowaniu w gospodarkę zwiększyło by to konkurencyjność na rynku pracy tym samym wzrosły by zarobki ale PiS tego nie chce. Człowiek wtedy miał by poczucie ze to on zarobił a nie dostał za darmo od ich Właściciela. Polacy okazali się narodem idiotów że nie chcieli dobrze zarabiać korzystając z koniunktury a taka szansa, wątpię żeby pojawiła się jeszcze raz. Dzieci jak dorosną będą musieli emigrować jeśli będą chcieli godziwie zarobić, albo zostać i spłacać swoje 500+.
  • 2017-08-10 13:54 | Martin L

Andrzej Falicz Przez 8 lat rzeczywiście PO nie rozliczyła pisowskich aferzystów za Skoki 5mld wyłudzonych kredytów i celowo nie spłacanych, dzięki temu pisowcy się niesamowicie się wzbogacili zapewnili sobie zaplecze finansowe i medialne, jest to typowe działanie podobne do faszystów Mussoliniego. Brak kary dla pisowskich aferzystów spowodował fałszywy przekaz społeczeństwu że tak można tak złodziejstwo dostało się do parlamentu, teraz muszą dążyć do wprowadzenia dyktatury by utrzymać swoje zagrabione majątki. Stąd niszczenie mafijne niszczenie niezawisłych sędziów. Ma pan rację że wielką winą PO było przyzwolenie na pisowskie złodziejstwo.
  • 2017-08-10 14:06 | Martin L

wnukmarek Odwrócę pytanie jak to możliwe że 40% poparcia a nie ma nikogo na waszych demonstracjach poparcia? Ci co popierają PiS jednocześnie idą na demonstracje przeciwko PiSowi i demonstrują przeciwko złodziejskiemu prawu jakie próbujecie wprowadzić. Popierają i demonstrują przeciwko PiS, rzeczywiście ciekawe zjawisko. Zwolennicy PiSu nienawidzą PiSu.
  • 2017-08-11 00:49 | Martin L

wnukmarek Za pierwsze wszyscy posłowie PiSu mają zaciągnięte kredyty w pisowskim banku czyli Skokach. Skoki upadają bo pisowcy nie spłacają kredytów w żadnym innym banku nie mieli by na to szans na zaciągnięcie tak wysokich kredytów, jest to zwyczajne wyłudzenie. Komorowski i PO zakazało im spłacania kredytów są bajeczki żeby znaleźć frajerów którzy im to sfinansują. Marcin P. gdyby sponsorował Rydzyka dzisiaj byłby pisowskim "Bohaterem". Tak mafia likwiduje tylko konkurencję. Za drugie zwolennicy Pisu nienawidzą Pisu oni tylko chcą "pinceta" . Bez tego "pinceta" już dawno wysielibyście na latarniach, bo posuwacie się za daleko. Demonstracji pro pisowskich nie ma, ciężko wam znaleźć więcej niż 50 osób. Zostają zwolennicy RM ale im wystarczy jak pan Duda pokaże jak ładnie się modli.
  • 2017-08-11 01:41 | Martin L

Kazimierz K Za pierwsze nie ma totalnej opozycji. Chciał bym żeby taka istniała, domagała się delegalizacji pisu jako przestępców łamiących konstytucję i rozkradających Polskę. Jest to partia faszystowska dążąca do totalitaryzmu typu państwa Mussoliniego. Demokracja w Polsce skończyła się w 2015r. przestały istnieć wolne media, są ale w znacznym stopniu ograniczone. Za drugie przy braku mediów publicznych i kłamstwach smoleńskich oraz likwidacji niezawisłości sądownictwa czy można wierzyć że w jakiekolwiek afery dzisiejszej opozycji? Będą tylko spreparowane dowody tak jak bomba w tupolewie, będzie to działanie typowe dla totalitaryzmu. Za trzecie, powtórzę niejako wcześniejszy wpis. 500+ . ma to efekt propagandowy lepszy niż zwrot podatku na dzieci. Te pieniądze zainwestowane w gospodarkę spowodowały by wzrost wynagrodzeń do 3-4 tys. minimum ale wtedy byli by niezależni od socjalu ich właściciela "ludzkiego pana" Kaczyńskiego. PiS prowadzi celową politykę utrzymanie taniej siły roboczej. Podnosząc wynagrodzenie pielęgniarkom i nauczycielom do 4.5 tys przy jednoczesnym inwestowaniu w gospodarkę zwiększyło by to konkurencyjność na rynku pracy tym samym wzrosły by zarobki ale PiS tego nie chce. Oczywiście dalszym etapem mogło być zwrot podatku na dzieci. Człowiek wtedy miał by poczucie ze to on zarobił a nie dostał za darmo od ich Właściciela. Polacy okazali się narodem idiotów że nie chcieli dobrze zarabiać korzystając z koniunktury a taka szansa, wątpię żeby pojawiła się jeszcze raz. Dzieci jak dorosną będą musieli emigrować jeśli będą chcieli godziwie zarobić, albo zostać i spłacać swoje 500+. Po czwarte obniżenie wieku emerytalnego spowoduję to że dzisiejsi 20-30-40 latkowie będą mieli emerytury typu "zbieraj suchy chleb na śmietniku". Oni za to najbardziej zapłacą, jeśli będą tak głupi i zostaną w zniewolonej Polsce. PiS żeby zapewnić sobie tanią silę roboczą będzie musiał albo sprowadzić Ukraińców albo wyjść z UE żeby Polacy nie uciekali.
  • 2017-08-11 02:16 | Martin L

AOlsztynski Szanowny panie jakie reformy ma PiS poza niszczeniem Polski i wprowadzaniem totalitaryzmu? Jedynie co dał to 500+ i to wypracowane przez poprzedników, które można było i tak lepiej wykorzystać.
  • 2017-08-12 12:43 | Martin L

Kazimierz K "Złe funkcjonowanie obecnego rządu, większości parlamentarnej i spółek skarbu państwa, trzeba pilnować i krytykować, gdyż to jest rola opozycji i dziennikarzy. " Nie chodzi o użalanie się nad tym ale o realne zwalczanie. Pisze pan tak jak by nie rozumiał jak i co pisze. PiS likwiduje mechanizmy umożliwiające takie działanie. TK nie istnieje można zrobić ustawę jaką się chce, nawet taką że zyski ze spółek skarbu państwa mogą iść równo do prywatnej kieszeni działaczy PiSu, telewizja publiczna nie istnieje brak mechanizmów ujawniających afery społeczeństwu a wręcz celem ich jest ukrywanie, weszło prawo dające ogromny wpływ pisowskiemu ministrowi. Zgłosi pan jakąkolwiek pisowską aferę prokurator i sędzia nie zrobi nic, bo jest kontrolowany przez PiS. Pisze pan tak jak by spadł z księżyca i nie rozumiał co się dzieje. Jak ma wyglądać współpraca opozycji ze złodziejami, którzy wprowadzają prawo umożliwiające im bezkarność? Czegoś takiego jeszcze nie było. Chyba że pan składa korupcyjną propozycję do opozycji typu "kradnijcie jak my nic wam się nie stanie jak będziecie siedzieć cicho". To będzie katastrofa Polski na miarę rozbiorów. Prowadzi to do totalitaryzmu a w dalszej perspektywie nędzy zwyczajnych obywateli. Władza może pozbawić każdego dorobku życia za samą krytykę władzy i będzie to poza jakąkolwiek kontrolą. Nie lubię typowej pisowskiej propagandy typu "bo wcześniej... " Proszę pana w takiej skali to jeszcze nigdy nie było to tak jak by pan wlazł w krowie łajno i narzekał a później wrócił do domu zalanego szambem ale się pan pociesza bo wcześniej było łajno.
  • 2017-08-12 17:55 | Martin L

Re:PiS chce reparacji wojennych od Niemiec. Co stoi za tym żądaniem?

Kazimierz K Za pierwsze mnie nie interesuje co zostało napisane ale co zostało wypłacone. Proszę pana, rozumie pan, o czym piszę, znów ta propaganda "bo PO..." przypominam że od dwóch lat żyjemy w pisuarze Europy jakim Polaka się stała. Przypominam że my się tu bawimy o odszkodowaniach, proszę nie zbaczać z tematu. Proste pytanie, dlaczego tak wspaniały PiS który rzekomo dba o Polskę wszyscy się z Polską się liczą bo jest PiS nie domaga się zadośćuczynienie Sybirakom jak nie to ich rodzinom? Przecież taką potęgą jaką się stała Polska pod władaniem PiSu była by to "bułka z masłem". Byłby to prawdziwy test jak się z Polską liczą w polityce. Niemcy już wypłacali choćby żyjącym przymusowym pracownikom i ich dzieciom przed kilkunastoma laty, Rosja Putina nie. Od nich należy zacząć, a nie siać propagandę dla "ciemnego ludu". Dlaczego PiS nie chce dbać o polski interes narodowy, nie chce darmowych dostaw gazu w ramach odszkodowań wojennych? PiS to nowi targowiczanie tym razem cara Putina? Dlatego nie chcą?
  • 2017-08-14 19:09 | Martin L

Krokiet Jedyną rację jaką macie to "pincerus" reszty nikt tak naprawdę nie chce może poza słuchaczami pana Rydzyka ale ci w każda głupotę uwierzą. Żeby to przebić trzeba waszemu niezbyt inteligentnemu dać 1000+ na każde dziecko, skąd na to się pożyczy co będzie później kogo to obchodzi. Was nie obchodzi co będzie później, ważne że wy się "nachapiecie" . Nie oglądam waszej propagandy z tv pisuaru. Pisuaru się nie ogląda oddaję się tam swoje potrzeby fizjologiczne. Jest takie powiedzenie"głupota nie boli głupota kosztuję" Za tą głupotę jaką jest PiS Polacy zapłacą wcześniej czy później. Nasuwa się smutny wniosek że Polsce już nigdy nie będzie dobrze, bo do tego się nie nadają. Przy kryzysie gospodarczym jakim były lata 2008-15 nie będzie "pincetusa" i wszystko się załamie i będziemy żyli w nędzy a wy będziecie mieli to w "dudzie" bo już się "nachapiecie" . "Lepiej zapobiegać jak leczyć" a jest to mądre ludowe przysłowie. Polacy raz już podobnie zrobili w XVIII wieku nie zadbali o swoje państwo tak je stracili.
  • 2017-08-14 19:42 | Martin L

Re:Zamiast modernizacji armii mamy reanimację staroci

Kazimierz K Napisał pan tyle ale wszystko nie na temat tak ma wyglądać dyskusja o armii? Postkomunizm zaczął się w 2015r przez likwidację TK i dziwnym trafem wszelkie łajdactwo z poprzedniego systemu przylgnęło do was, teraz tylko pokazują ja ładnie się modlą. Typowa pisowska hipokryzja i zakłamanie.
  • 2017-08-16 22:25 | Martin L

Kazimierz K Takie bzdury to rzadko czytam. Utożsamia pan Polskę z Pisem tak ja NSDAP utożsamiała się z całymi Niemcami. Polska przestała być krajem demokratycznym pozostaje tylko z nazwy. Rzeczywiście mam możliwość obserwowania funkcjonowania demokracji w innych krajach i porównania go z Polską aktualnie. W przeciwieństwie do pan nie siedzę całe życie w jakimś tam "Pirdziszewie" a całą wiedzę o świecie czerpię z autopsji a nie z audycji pana Rydzyka "spróbuj nie myśleć" zostań pisowskim "pożytecznym idiotą" 1 W demokratycznym państwie nie jest dopuszczalne nie demokratyczne zwalczanie opozycji, gdyż również i ona jest częścią państwa polskiego. 2 Można za tanio sprzedać jak i drogo przepłacić daruj pan sobie ta żałosną pisowską propagandę. 3 Państwo to nie PiS. Widział pan TV PiSuar choćby jeden wywiad z ofiarą księży pedofilii? To są polskie a faktycznie pisowskie media owszem mojego głosu w mediach "publicznych" czyli "pisuaru" nie ma, więc nie są to media polskie ani obywateli polskich ani nie reprezentują ich poglądów. Radio Wolna Europa było w rękach polskiego kapitału? Czy zatem dbało o polskie interesy? Proszę nauczyć się logiki. Gdzie ja mam krytykować w TV PiSuar? Pański wpis tutaj jest, w pisowkich( obraźliwie nazywanych polskimi) mediach mojego nie ma. 4 Największą w dziejach Polski jest afera Skoków 5mld wyłudzonych miedzy innymi na działalność i propagandę PiSu. Kto to ma to rozliczyć? Pisowski prokurator. Nie było by afery Amber Gold gdyby Marcin P zapisał się do PiSu. "Moim zdaniem to koalicja Po-PSL w sprawie prokuratury przekroczyła prawo, gdyż również w Europie nie ma takich rozwiązań by prokuratura była całkowicie samorządna i tworzyła własną korporację" Najpierw potrzeba wyjechać z "Pierdziszewa" żęby to poznać a później pisać. Teraz będzie pisowska korporacja ścigająca ludzi o odmiennych poglądach i preparując dowody przestępstwa. No poczułem się jak "wolny" człowiek w obozie koncentracyjnym. TK jest pisowski nie istnieje dla zwyczajnego obywatela, komisja wenecka proponowała wybór sędziego 2/3 głosami. PiS mógł to wprowadzić, ale chciał jego faktycznej fasady. 5 Aniby komu mam zgłosić pisowskie afery ,Ziobrze? A może TV PiSuar? Wolne żarty. Proszę nie traktować ludzi jak idiotów. 6 Jakie afery ujawnia te z udziałem PiSu? Czy przypadkiem nie jest to policja polityczna preparująca dowody na obywateli posiadających odmienne zadanie niż "Ludzki Pan" a pański Właściciel. 7 Żeby dorównać EU trzeba być pracowitym i wytrwałym jak Japończycy a nie jak pisowki "daj-dajowiec". Wszyscy będą żyli na socjalu a nikt nie będzie pracował jak bohaterowie w "Dwóch takich co ukradli księżyc". 8 Wszystko zależy jak się liczy emeryturę. Trzy dni pan nie pracuje (chorobowe) cały miesiąc się nie liczy jako składkowy. Przepracuje pan mniej niż 15 lat nie ma pan nic, taki projekt jest. Wszystko zależy jak się policzy tak że po obniżeniu wieku emerytalnego dzisiejsi 20-30-40 latkowie będą mieli emerytury typu "zbieraj suchy chleb na śmietniku", jeśli zostaną w zniewolonej Polsce. Nie oglądam TVN bo nie mam dostępu po za tym rzeczywiście przesadza za łagodnym podejściem do pisowskiej kłamliwej propagandy, oni się tylko bawią, zamiast tępić jak stonkę ziemniaczaną, ale to jest zrozumiałe nie jesteśmy demokratycznym krajem. Pisze Pan "Każdemu kto nie jest złodziejem i bandytą nic w Polsce nie zagraża" owszem jak zapisze się do PiSu wtedy jest "nietykalny" może robić co zechce., np wycinać puszczę białowieską. Czekam na rozliczenie Skoków, ale jak aferzyści mają sami się rozliczać? Albo coś prostego niech Ziobro i PiS zajmie się zadośćuczynieniami dla ofiar księży pedofilii. Nawet gwałciciel dzieci oraz ci pomagający mu się ukrywać, mogą być bezkarni jak będą popierać PiS.
  • 2017-08-24 18:47 | Martin L

Re:Codzienne życie muzułmanina

azur To znaczy jakich? Przypomnę panu że do dzisiaj w Polsce KK nie rozliczył się z pedofilii ani nie wypłacił zadośćuczynienia ofiarom. "Bochterem" PiSu jest prokurator który zadbał o wolność zboczeńcowi z Tylawy zamiast zadbać o długoletnie więzienie dla zboczeńca. PiSowi zależy na poparciu kleru nawet kosztem gwałconych dzieci. Pisowskie "Gadzinówki" tylko szydzą z ofiar a tym samym zmuszają do milczenia. O bezkarność pedofilów w sutannach dba Ziobro, bo wiązało by się to zadośćuczynieniem ofiarom a KK poszedłby o majątek i przestał popierać PiS. Proszę zobaczyć belkę we własnym oku.
  • 2017-08-24 21:48 | Martin L

Re:Kaczyńskiego znowu nie było na Wawelu w miesięcznicę pogrzebu brata. Poświęcił go dla wakacji?

wojtek_ab Gdzie ma pan totalną opozycję? To są ludzie pracowici, ale ceniący sobie wolność a nie żyjący na koszt innego jak zwolennik PiSu. Gdyby istniała naprawdę totalna opozycja to dawno temu bylibyście ozdobą sylwestrową na latarniach.
  • 2017-08-31 01:57 | Martin L

Kazimierz K 1 Panie 99% w u pana Rydzyka to audycje religijne ha ha ha ... najmniejsza modlitwa ma podtekst polityczny. Kogo pan Rydzyk popiera, PiS za 28 mln, religia to tylko pretekst do "koszenia kasy" i ustawienia sobie dobrych posadek w rządzie. Zasada, nie ważne w co ja wierzę ważne, że poślą na konto "kochane pieniążki". 2 Widział pan wywiad z ofiarą w TV Pisuar księży pedofilii? Nie, bo za poparcie KK PiS nie będzie rozliczał z pedofilii KK a zadba o to sędzie i prokurator Ziobro. 3 Napisał pan niejako dwa razy, gdzie możemy dowolnie dyskutować w tv Pisuar? Hitlerowi zajęło zniszczenie demokracji niecały rok Mussoliniemu znacznie dłużej a tym śladem idzie PIS. 4 Znów powtarza pan dwa razy ten sam punkt świadczy to o tym ze nie ma pan argumentów. Wszystkie poglądy inne niż PiS są zwalczane przez oszczerstwa i manipulacje. Co do Skoków to rzeczywiście PO nie rozliczyła aferzystów z PiSu, nabrać kredytów i nie spłacać ale już wtedy mieli silną pozycję poprzez kontrolowanie przychylnych sobie mediów. Gdzie się podziało te 5 mld? Aferzyści nie będą sami się rozliczać. Wolne żarty. 5 Oczywiście że miałem do czynienia z sądownictwem. Reforma sądownictwa polegająca na tym że pisowski sędzia będzie orzekał w mojej sprawie a daleko mnie do poglądów PiS. Wolne żarty! Co do ZUS. Dlaczego z moich ciężko zarobionych pieniędzy mam finansować jakiś nierobów? 6 Cały problem polega na tym że pan i panu podobni z PiSu wykluczacie poglądy innych. Pan może wyrazić swoją opinię w TV Pisuar ja nie nie i inni także. Reasumując, proszę nie "mydlić oczu" albo przestać być "pożytecznym idiotą" który nie wie co się dzieje w Polsce. Konserwatyzm nie wyklucza liberalnej demokracji jeśli tak się dzieje to mamy do czynienie z państwem niedemokratycznym.
  • 2017-08-31 02:20 | Martin L

Re:Skoro Hitler był lewakiem, to jest nim również prezes Kaczyński

Hitler był lewakiem to może napisać ktoś, kto nie przeczytał "Mein Kamf". Stalinowi też można udowodnić że był gorliwym nazistą, odwoływał się do szowinizmu rosyjskiego tylko gospodarka była komunistyczna.
  • 2017-08-31 13:30 | Martin L

Re:Dlaczego Macron tak ostentacyjnie omija Polskę? Chce zmieniać UE bez nas

Do takiej potęgi jaką stała się Polska pod panowaniem PiSu ktoś śmie nie przyjechać, przecież Polska wstała z kolan na co swego czasu dowodem była pamiątkowa fotka pana Dudy z prezydentem "Hameryki". Macron może sobie na to pozwolić. Dzisiaj nikt nie liczy się z PiSem a tym samym z Polską. Dla Marcrona nasz kraj to "Wielki Pisuar" do którego co najwyżej może oddać swoją potrzebę fizjologiczną. Oczywiście propagandziści typu jakowalski, Andrzej Falicz będą odwracać "kota ogonem" i będą udowadniać że bycie osobistym chodzącym PiSuarem dla pana Marcona jest korzystne bo o tym zawsze marzyli.
  • 2017-09-05 18:22 | Martin L

Re:Edukacja seksualna za rządów PiS? Młodzi nic tu dla siebie nie znajdą

Alrus "W dzisiejszym świecie dostęp do informacji jest tak łatwy, " Cechą szkoły jest nauczanie również tak ważnej dziedziny jak seksualność człowieka, jest to normalne prawo do wiedzy jak każdej innej dziedziny. Inną sprawą jest jak tą wiedzę wykorzysta z godnie z tym co wierzy lub nie. Z człowiek ma prawo do wolności sumienia i nikt nie zmusi do przyjęcia takiej czy innej wiary, człowiek ma prawo dokonać wyboru. Jeśli pan myśli że przy pomocy manipulacji i kłamstw czy braku dostępu do informacji zmusi pan do przyjęcia takiej wiary jaką pan chce, ale to świadczy o jednym o słabości pańskich i nie tylko pańskich poglądów że musi uciekać się do kłamstw i manipulacji. Pokazuje to fałszywość takiej wiary,że nie umie obronić się inaczej. Nie studiuje pan anatomii człowieka na lekcjach religii. Wydaje się tyle miliardów na lekcje religii a "efectus nulus" jest tego. O czym świadczy pański komentarz. Lepiej było by zlikwidować religie w szkołach a pieniądze przeznaczyć na niepełnosprawne dzieci. Dalej "Otóż nie, prawdziwa edukacja polega na wskazaniu normy dającej najwięcej szans na udane życie w związku, zapewnienia stałości rodziny i nie narażaniu na wielką traumę dzieci" Przypomnę panu że KK odrzuca konwekcję dotyczącą przemocy w rodzinie pozwala na bicie kobiet i dzieci odmawiając im prawa do ochrony prawnej w imię nierozerwalności związku więc trauma dzieci może trwać latami ale za to po "katolicku". To jest zakłamanie i fasadowość.
  • 2017-09-05 21:40 | Martin L

Re:Dzieci wracają do szkoły. Kto najbardziej ucierpi na deformie oświaty?

Andrzej Falicz "Za reformą opowiada się 57 proc. ankietowanych, przeciwko – 24 proc." Panie Falicz to dlaczego macie taki problem z przeprowadzeniem referendum ? Czyżby wynik nie był taki pewny, mimo waszych krętactw i manipulacji. Rusyfikacja, germanizacja a teraz pisuaryzacja czyli zrobić "pożytecznego idiotę" nie myślącego dającego się łatwo manipulować taki nowy typ człowieka "Homo Pisuarus"
  • 2017-09-06 17:54 | Martin L

Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

Andrzej Falicz Panie Falicz daruj pan sobie tą propagandę. Całość waszej żałosnej gospodarki oparta jest wyłącznie na taniej sile roboczej. Obniżenie wieku emerytalnego powoduję że emeryci będą pracowali na "czarno" tym samym daje tanią silę roboczą, zamiast obniżenia można było złagodzić uwzględniając wiek np. że ostanie lata do emerytury państwo dokładało by do odprowadzanych składek podobnie jak jest w Krus. Gospodarka PiSu polega na tym żeby utrzymać niskie zarobki zastępując wykwalifikowanych polskich pracowników tańszymi Z Ukrainy. Miliony Polaków emigruje na ich miejsce sprowadza się tańszych z Ukrainy to jest sukces gospodarczy? Sukcesem było by gdyby Polacy wracali plus ci z Ukrainy. Pokazuje idiotyzm 500+ zamiast wzrostu wynagrodzeń i inwestycji w technologię żeby można było zarabiać 4-5 tys. na czysto to tworzy się tanią siłę roboczą poprzez 500+ albo zastępując wykwalifikowanych polskich pracowników tańszymi z Ukrainy. Wielki sukces, dla mnie nie. Jak wrócę dostanę 5tys. na czysto? Ha, ha Przypomnę panu Faliczowi co do deficytu budżetowego taka Słowacja ma zrównoważony a Czechy mają jakie 10 mld na plus. Niewykwalifikowany pracownik w Czechach zarobi więcej niż w Polsce nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. O czym my się tu bawimy, to jest śmieszne. Wracając do Polski za rządów PO miałem ofertę 2,7 tys na czysto, gdybym teraz wrócił dostał bym maksymalnie 2,2 tys. podniesienie najniższego wynagrodzenia kosztem wykwalifikowanego pracownika naprawdę wielki sukces jak pozbyć się milinów Polaków, żeby nigdy nie wracali. Milion Polaków wyemigrowało na ich miejsce przybyło 700tys. tańszych z Ukrainy to jest sukces gospodarczy. Nagroda za zmarnowanie ogromnej szansy na wzrost gospodarczy i tym samym wynagrodzeń. Tylko PiS potrafi wszystko zniszczyć albo zmarnować szansę. "Acha drobiazg dla POLITYKI - rekordowy spadek poziomu ubóstwa wśród dzieci tak przy okazji." Jakim kosztem, za to zwiększenia ubóstwa wśród osób chorych, niepełnosprawnych tak do gromady to się wyrównało a bilans wciąż jest zerowy.
  • 2017-09-07 00:37 | Martin L

Re:Coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy. To efekt programu 500+

2017-09-01 10:45 | jakowalski To pan wielokrotnie pisał o potrzebie inwestowania w technologie, gospodarkę tak żeby wzrosły zarobki a 500+ jest inwestowaniem w tanią silę roboczą. Wykwalifikowanych pracowników polskich zastępujecie tańszymi z Ukrainy. 2017-09-06 10:52 podniesienie minimalnej płacy odbywa się kosztem bardziej wykwalifikowanych, których zastępujecie masowo z Ukrainy. Przypomnę że początkujący nauczyciel zarabia tyle samo co "ciec" na recepcji a z długoletnią praktyką 2.5 tys. o pielęgniarkach nie wspominam.
  • 2017-09-07 00:56 | Martin L

2017-09-02 01:47 | Patagon Rząd ma obowiązek zapewnienia wolności wszystkim obywatelom a nie zmuszania ich jeszcze dodatkowo do emigracji politycznej jak za czasów komunizmu, wdedy tak też mówiono o opozycji która pluje na socjalistyczną ojczyznę a zdrajców trzeba karać. Dokładana mowa byłego działacza komunistycznego a teraz pisowskiego. 2017-09-02 22:53 | Patagon "I świetnie na ich miejsce wchodźa Ukraincy. Ale jest tez ustalone minimum płacy za godzinę, czy miesięcznie podobno. Ja ciesze się ze zmian jakie wprowadza PIS." Zastępując polskich wykwalifikowanych pracowników tańszymi z Ukrainy bo wyjadą do UE. Gospodarka oparta na nieróbstwie i taniej sile roboczej. Bo pan nie chce zarabiać 5tys. bo mu się chce nie pracować a żyć z robienia dzieci. Pracowici ludzie a nie pisowcy "daj- dajowcy" tego nie utrzymają wiecznie nawet przy pomocy Ukraińców.
  • 2017-09-07 01:29 | Martin L

Mad Marx Rząd płaci nie za dobrą pracę a za robienie dzieci, nauczyciel zarabia jakie 2,5tys podobnie pielęgniarka. 500+ właśnie kosztem jest takich ludzi. PiS niczego nie daje bo państwo nie zarabia pieniędzy jest to z naszych podatków, musi komuś zabrać żeby później komuś dać. Dlaczego nauczyciel nie może zarabiać 4-5 tys.? Podniesienie tej grupie zawodowej zwiększało by konkurencyjność na rynku, przy jednoczesnym zachęcaniu pracodawców polskich do inwestowania w technologie tak żeby nasza gospodarka nie była oparta na taniej sile roboczej. Jeżeli PiS "dowali" podatki pracodawcom oni zawsze sobie odbiją na pracowniku, są to naczynia połączone. A teraz mogą zatrudniać emerytów na "czarno" . Paradoksalnie to PiS dba o to żeby polski pracodawca miał tanią siłę roboczą. Jak dorosną dzieci to za ile będą robić?
  • 2017-09-10 20:11 | Martin L

jakowalski Proszę nie porównywać UK do Polski nie ta liga. Kapitał może równie dobrze przenieść się do Azji, to nie jest na temat. Celem polityki Pisu jest pozbycie z Polski wykwalifikowanych pracowników choćby pielęgniarek do tego służy 500+ . tak żeby nie wzrosły zarobki biznesowi związanemu z PiSem. A starczyło by na początek zrezygnować z podatków za premie ,dodatki typu na dojazdy, obiady, rodzinne(pracodawca miał by za to ulgę podatkową) itp. takie 500+ dla pracownika a nie dla pisowskiego nieroba. Podnieść pielęgniarkom i nauczycielom, nie psuło by to rynku pracy. " Natomiast co do taniej siły roboczej z Ukrainy, to należy zabronić zatrudniania w Polsce Ukraińców poza wysokowykwalifikowanymi " Sprowadza się wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy w miejsce polskich,którzy wyjeżdżają za lepszą ofertą jest to konieczne, bo jest 500+. PiS musiał by wyjść z UE żeby zapewnić biznesowi związanemu z PiSem tanich pracowników. Elektorat Pisu niczego nie wnosi do rozwoju Polski, robi dzieci i nie pracuje, tak Ukrainiec na moje miejsce jest konieczny nim dorosną dzieci. Ukrainiec otrzymuje 4tys. brutto to jest jakie 2,5 tys. na czysto i to on robi na 500+ a jest fachowcem, dla mnie to mało i nie będę jeszcze robił na pisowskiego nieroba.
  • 2017-09-11 14:11 | Martin L

Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

Andrzej Falicz Panie Falicz jakie banialuki wypisuje, to pan wypisuje banialuki niedługo wam zabraknie pielęgniarek nie będzie kto miał leczyć. Proszę nie podawać za źródło pisowską "Gadzinówkę". Ja sam wyjechałem z powodu PiSu i jego debilnej gospodarki opartej na nieróbstwie. Następuje gwałtowny wyjazd fachowców za lepszą ofertą a jest na to koniunktura gospodarcza. PiS z tym nic nie robi. Za PO i Tuska takich problemów nie było wielu z nas chciało zarobić i wrócić dziś już nie ma takiej możliwości powrotu, bo jest PiS. Widzi pan jakieś masowe powroty, nie, bo nikt nie wiąże przyszłości w państwie takim jak San PiSuar, gdzie bycie pracowitym człowiekiem i zaradnym jest hańbą a wychwala się nieróbstwo i bycie "życiową fujarą". No chyba że się jest pisowskim nierobem żyjącym na koszt ciężko pracującego Polaka czy Ukraińca dla takich to raj. Panie Falicz ja mam wrócić i robić za 2.5 tys. pan sobie żartuje, po drugie żeby Polacy chcieli wracać to musiało by nie być PiSu nikt nie chce żyć w zniewolonej Polsce. PiS popierają nieroby i darmozjady na których musiałbym robić jak bym wrócił.
  • 2017-09-11 21:38 | Martin L

Re:Biskupi mają rację w sprawie niemieckich reparacji. PiS musi się opanować

Argument PiSu że Polska nie była suwerennym państwem i nie mogła się zrzec odszkodowań, dobrze. Stawiam takie pytanie to dlaczego PiS nie domaga się odszkodowań za 50 lat zniewolenia, przymusowej pracy w sowieckich łagrach za skonfiskowany majątek na wschodzie od Rosji Putina, co najmniej taką samą kwotę odszkodowania jaką domagają się od Niemiec. Czyżby Putin był jak caryca Katarzyna II dla targowiczan? Tak samo należy się od Rosji i od nich PiS powinien zacząć, żeby pokazać swoją wielką potęgę a tu nawet zwrotu wraku tupolewa się już nie domagają.
  • 2017-09-12 15:43 | Martin L

kaesjot To co pan napisał to było by prawdą, to nie istniał by PiS zadłużanie państwa to jest polityka gospodarcza pisowców, uzależnianie się od obcego kapitału poprzez sprzedawanie niepodległości własnego kraju za "pincenta". Myśli pan ze zwolennika PiSu obchodzi czy Polska jest niepodległa, nie, ważne że ma darmową "miche ryżu" a patriotyzm sprowadza do haseł rasistowskich i pomalowaniu PiSuaru na biało-czerwone barwy.
  • 2017-09-13 18:17 | Martin L

kaesjot "Masz rację - jestem Polskim Patriotą Ekonomicznym, gdyż wolę być właścicielem skromnego lecz WŁASNEGO domku niż być służacym w CUDZYM pałacu. " cytuję pana. Mówimy o patriotyzmie, pan nazywa siebie ekonomicznym patriotą. Patriotyzm wymaga poświecenia dla Ojczyzny, również ofiary z życia a pan pisze że wyborca pisu ma to wszystko głęboko w "dudzie"i całą tą żałosną Polskę . Przecież pisowcy mówią o patriotyzmie a ich patriotyzm to "w....dolić czarnuchowi", zjeść grillowaną kiełbaskę i postrzelać do tarczy takie "łykendowe wojsko". A gdy rzeczywiście będzie wymagało poświęcenia to nikogo nie ma. Propaganda pisowców mówi o donoszeniu na Polskę zdradzie opozycji, Targowicy, to niech PiS zaapeluję do "patriotycznego" i "prawdziwego Olaka" o wykazanie się poświęceniem dla Polski, prawdziwym patriotyzmem poprzez rezygnację z "pincetusa" . Mówi się że prawdziwego przyjaciela poznaję się w biedzie, patriotę podobnie.
  • 2017-09-13 18:26 | Martin L

jakowalski Pańskie komentarze są oparte na manipulacji i niedomówieniach. Proszę domagać się odszkodowań wojennych za 50 lat zniewolenia od Rosji Putina takiej samej kwoty jak od Niemiec, w formie dostaw gazu. Dla takiej potęgi jaką jest PiS i Polska pod ich władaniem to "bułka z masłem".
  • 2017-09-13 20:00 | Martin L

jakowalski" Balcerowicz był traumatyczną terapią na nieróbstwo w komunizmie, "czy się stoi czy się leży 2tys. się należy" Tak się płaciło za nieróbstwo. 3. Nie moja to wina, że jesteś skrajnym egoistą, na dodatek krótkowzrocznym. :-( " Mam lepszy apel niech zwolennik PiSu zrezygnuje z "pincetusa" i nie będzie skrajnym egoistą oraz domaga się zwyższenia pracy do 68 lat a nie tylko 67 lat, ale tylko dla niego. Wszyscy pracowici i zaradni ludzie uciekają z waszego "raju" a zostają nieroby.
  • 2017-09-20 10:46 | Martin L

jakowalski Panie niech pan nie wypisuje takich bzdur ze PRL był w jakimś stopniu niepodległy. Tak prawie niepodległy PRL zrzekł się odszkodowań i koniec w tym temacie. Reszta to żałosna propaganda. Nic pan nie pisze o Rosji i zadośćuczynienia. 500+ powoduje patologie że płaci się za nieróbstwo to nie jest zwolnienie z podatku na dzieci. Che pan poprawić rynek pracy to niech PiS przestanie mnie zabierać to w podatkach dla pisowskich nierobów. Wkrótce zabraknie ludzi pracowitych kto będzie utrzymywał pisowską armie darmozjadów. Ukraińcy. PiS gnębi podatkami ludzi pracowitych by utrzymać darmozjadów. To zachęca do emigracji, nie poprawia to rynku pracy, pielęgniarki wam uciekają bo ich praca się nie liczy, liczy się nieróbstwo. Zamiast 500+ było by obniżenie podatków związanych z kosztami pracy to Polacy już dawno zarabiali by minimum 3-4 tys. na czysto. Nie liczy się pracowitość liczy się nieróbstwo. Jak wygląda w praktyce 500+ proszę pojechać do romskiego getta na Słowacji, robią dzieci i z tego żyją. To jest pisowski elektorat, nie musi pracować ktoś na niego robi. Che pan uzdrowić rynek pracy to proszę podnieść pielęgniarkom, nauczycielom do 4,5 tys. na czysto pensji. Na to nie ma, a to zachęca do emigracji.
  • 2017-09-20 11:34 | Martin L

jakowalski Co pan napisał nieco mija się z tematem. "1. Balcerowicz był tylko narzędziem zachodniego kapitału w „" i rozumiem ze zniszczył gospodarkę PRL-u. Tak silna gospodarka była że wystarczającej ilości papieru toaletowego nie mogła wyprodukować. Tak w zamian używało się "Gadzinówek" z PRL-u, dzisiaj pewnie używało by się pisowskich. Proszę takiej propagandy nie wypisywać są ludzie którzy to pamiętają "gospodarkę wiecznego niedoboru" 500+ kosztem wynagrodzeń.Polski pracodawca ma wybór albo podnieść technikom wynagrodzenia ale kosztem nowej technologi albo na odwrót. W pierwszym przypadku przegra konkurencję na rynku w drugim technicy mu wyjadą do UE. A tylko dlatego że trzeba płacić podatki na 500+ na pisowskich nierobów. Dalszym etapem byłoby zwrot podatku na dzieci. Proste. Obniżenie wieku emerytalnego kto za to zapłaci, że te pieniądze zabierze się dzisiaj pracującym w podatkach zamiast dobrych wynagrodzeń 4tys. na czysto. Czy to w formie składek, podatków bo i tak trzeba dopłacać na socjal. Jaka będzie emerytura 20-30 latków, żadną, to dalszy powód do emigracji. PiS wydał 700 mln na urzędników 500+. Co mógłby zrobić urząd skarbowy zwracając podatek na każde dziecko np. 250 PlN co miesiąc do wypłaty. Proste.
  • 2017-09-21 13:09 | Martin L

Re:Z kogo śmieje się Jan Pietrzak

Andrzej Falicz Panie Falicz litości. To co myślą widzowie dzisiaj o talencie niejakiego pana Pietrzaka pokazała pusta hala a bardziej dosadnie potraktowano go jak "sprzedajną ........" i już się pan domyśli.
  • 2017-09-21 14:37 | Martin L

jakowalski "stąd nie tyle za mało go produkowano, co popyt nań był zbyt duży, " Z powodu masowej "sraczki" brakowało papieru toaletowego. Zapisze się pan do kabaretu z takimi tekstami. Płace są skandaliczne bo jest 500+ zabiera on ludziom pracowitym pieniądze w podatkach a daje nierobom głosującym na PiS. Celową polityką pisowców jest utrzymanie niskich wynagrodzeń a stworzenie elektoratu nierobów popierającym PiS. Jeśli obniża się wiek emerytalny z powodu bezrobocia to jest fatalny sygnał o gospodarce. Jest to świadomy sposób żeby państwo zabrało ciężko pracującym ludziom na nierobów i to jest jedyny powód dlaczego w Polsce już nie zarabia się minimum 3-4tys. na czysto bo musi robić również na nieroba a było by to już teraz możliwe korzystając z koniunktury gospodarczej.
  • 2017-09-24 01:54 | Martin L

Kazimierz K Napisał pan wiele ale zupełnie nie na temat. Co do różnych poglądów i sprzecznych często ze sobą to jest normalne, dlatego potrzebne są niezawisłe sądy żeby ewentualnie takie spory rozwiązywały a nie podporządkowane Prokuratowi i Sędziemu w jednej osobie,czyli Ziobrze. Po to niszczy PiS sądy zęby były jedynie słuszne poglądy. Nigdzie nie pisałem o jakiś żołnierzach wyklętych tym zajmują się profesjonaliści o ile Jeszce tacy są. Inna rzecz że PiS wszystko zakłamuje jak Goebbels a pan w to naiwnie wierzy.
  • 2017-10-03 18:40 | Martin L

Re:Czy nowa ustawa PiS zablokuje miastom dostęp do in vitro?

Jacek, NH Skoro pan taki obronca zycia to prosze spelnic slowa papieza Franciszka o pomaganiu uchodzcom a nie zaslaniac sie tanimi frazesami.Typowa pisowska hipokryzja, twierdza ze zarodki to ludzie a ludzi zostawiaja na smierc.
  • 2017-10-06 17:35 | Martin L

Re:Cezary Pazura – moralny drogowskaz i samozwańczy ambasador ogólnopolskiego różańca

AOlsztynski Co jest złego w byciu pracowitym i zaradnym człowiekiem? Darmozjad i pasożyt liczy tylko na kogoś kto na niego będzie robił, to jest typowy wyborca PiSu nie ma z niego żadnego pożytku dla kraju a trzeba na niego wiecznie utrzymywać i co jest powodem niskich zarobków w Polsce, PiS zabiera ciężko pracującym ludziom w podatkach by utrzymać darmozjadów.
  • 2017-10-06 17:58 | Martin L

Re:Cezary Pazura – moralny drogowskaz i samozwańczy ambasador ogólnopolskiego różańca

Panu Pazurze proponuję zapoznanie się ze słowami ewangelii Mt6 1-6 podobnie jak typowy katolik nigdy pewnie nie przeczytał. Jeśli ma być coś więcej niż "żałosne aktorstwo" to powinien i nie tylko on, dać prawdziwe świadectwo swojej wiary zaczynając od spełnienia słów papieża Franciszka o pomaganiu uchodźcom, albo może publicznie ogłosić chęć adopcji dziecka niepełnosprawnego jako "obrońca życia ". Autentyczne chrześcijaństwo wymaga poświęcenia i również pomaganiu drugiemu człowiekowi a nie tylko na dramatyzowaniu, że w niedziele nie otrzyma darmowego przydziału na "ciasteczko".
  • 2017-10-07 15:34 | Martin L

petedendo Szanowny panie również hipokrytów na pokaz? Dla nich liczy się wyłącznie zyskanie sławy,wpływów w polityce, stanowisk jak i pieniędzy. Takimi typowymi "pobożnisiami" jest pan Rydzyk, rząd Szydło i wszyscy pisowcy. Napisane jest to w ewangelii Mt6 1-6 którą powinni znać i stosować się w życiu codziennym, poprzez okazywanie miłosierdzia drugiemu człowiekowi w tym także uchodźcom w tedy jest to autentyczna wiara i pobożność nie tylko na pokaz. Był biskup, znany "pobożniś", krzyczał "walczcie o krzyże w urzędach". Sam jeździł autem za 150 tys. a jednocześnie potrafił przejść obojętnie wobec rodziny posiadającej osobę niepełnosprawną wymagającej stałej opieki taki "obrońca życia" na pokaz. Dzięki temu miał luksusowe auto na które nie zapracował. Jeśli ma to być autentyczne świadectwo wiary nie tylko na pokaz to powinni okazać zgodnie ze słowami papieża Franciszka miłosierdzie drugiemu człowiekowi w tym uchodźcom. Widzi pan różnice.
  • 2017-10-07 18:14 | Martin L

Re:O czym świadczy skandaliczna wypowiedź eksperta TVP o kobietach?

To co opisał pan Slepowicz dotyczy słuchaczek RM z niejaką Pawłowicz na czele, bo nikt ich nie chce to głosują na PiS i posyłają "kaskę" panu Rydzykowi, albo się modlą publicznie z różańcem, bo nikt ich nie chciał. Chyba pan Slepowicz miał na myśli tą grupę kobiet ale musie coś pomyliło a zostało to źle zinterpretowane jak zawsze przez dziennikarzy niechętnych PiSowi.
  • 2017-10-07 20:58 | Martin L

Re:Mieszkańcy tych państw najchętniej walczyliby za swoją ojczyznę

47 % chce walczyć za kraj. W deklaracje nie wierzę, każda wojna wymaga poświęcenia nie tylko z bronią w ręku jak myśli o tym "łykendowe wojsko" Macierewicza ale nakładów finansowych. Proponuję pytanie czy dla ratowania Polski zrezygnujesz z 500+ to się okaże że nie ma nawet 0,001%. Polacy sprzedali swoja wolność za "miskę ryżu", podobnie było by z tą deklaracją masz 500+ za sprzedanie niepodległości. Owszem deklarują patriotyzm ale rzeczywiście sprowadza się do pomalowania "PiSuaru" w barwy narodowe, ale nadal pozostaje tylko pisuarem.
  • 2017-10-09 10:57 | Martin L

Andrzej Falicz "Gdyby udalo mu sie jakos cudownie..." Panie Falicz dlatego PiS nie podnosi pielęgniarkom zarobków zmuszając je do emigracji za chlebem a lekarzy zmuszając do strajku głodowego, bo nie potrzeba mam opieki zdrowotnej a wystarczy "cudowna" modlitwa różańcowa dla ciężko chorych. Sugeruje pan zamkniecie szpitali bo wystarczą "zdrowaśki". PiS już niszczy służbę zdrowia jakąkolwiek mieliśmy jeszcze do tej pory, zostaną naprawdę jedynie "zdowaśki".
  • 2017-10-10 00:37 | Martin L

Re:„Różaniec do granic” zgromadził tysiące Polaków. Tylko czy naprawdę chodziło o modlitwę i pokój?

Uczestnik Akcja jest wspierana przez PiS, sponsorowana przez PiS mającą na celu pokazania polityków pisowskich jako wielkich "pobożnisiów" którzy modlą się na pokaz a pan udaje że tego nie widzi, modlących się obłudników. Cała akcja ma pokazać obłudników z PiSu jak ładnie się modlą. Niejaka Szydło pokazała swój różaniec umoczony we krwi czteroletniego chłopca który utonął w morzu a tego stał się on symbolem. "Poświęcony" nienawiścią do sierot z Aleppo. Jeszcze trzy miesiące temu w Oświęcimiu sugerowała nienawiść do uchodźców wbrew słowom papieża Franciszka. Nawet niezdająca sobie sprawy z tego jak bardzo odwołuje się do "Mein Kampf" Hitlera. Pisze pan: ""Pokój jest wartością wspólną dla wszystkich. Dla osób wierzących najskuteczniejszym, choć nie jedynym, sposobem zbiegania o niego - jest modlitwa. " Bez okazania miłosierdzia chrześcijańskiego drugiemu człowiekowi jest tylko pustym frazesem i niczym więcej.
  • 2017-10-10 12:47 | Martin L

Re:Dlaczego rezydenci strajkują i czy resort zdrowia ich wysłucha?

jakowalski Pan sobie żarty robi swoim wpisem. Uważa pan że zapłata nie należy się za prace a za robienie dzieci pisowskim nierobom albo utrzymywanie darmozjadów którzy poszli na wcześniejszą emeryturę. Efekt 500+ zamiast wzrostu realnych wynagrodzeń PiS wykorzystuje niewolniczą pracę lekarzy czy pielegniarek , zabiera ciężko pracującym by utrzymać darmozjadztwo czyli swój elektorat. Polityka PiSu polega na tym żeby zmusić do emigracji za chlebem lekarzy pielęgniarek a także inżynierów czy wykwalifikowanych pracowników. Chce pan podnieść realne zarobki w Polsce to zamiast 500 + trzeba było podnieść pielęgniarkom , nauczycielom a nie utrzymywać darmozjadów czyli typowy elektorat pisowski. Tak zarobki zawsze będą w Polsce niskie bo podatkach pracującym ludziom zabierze się na nierobów. Uważa pan że 2,5 tys. to uczciwa zapłata? W sąsiednich Czechach niewykwalifikowany pracownik zarobi znacznie więcej niż w Polsce po studiach nauczyciel czy lekarz, pielęgniarka. To są żarty. Państwo pisowskie nie stać na zatrudnienie lekarzy ale stać na utrzymanie pisowskiego " daj -daja" 500+ tylko kto będzie później leczył nieroba. Wpisy typu pana jakowalski, 500+ obniżenie wieku emerytalnego podniesie realne zarobki w Polsce a tu Wielkie G... jakie PiS zrobił a swym wpisem tylko pan to potwierdził. Od kiedy pan jakowalski jest zwolennikiem niskich zarobków w Polsce i niewolniczej pracy? Rozumiem że prywatnej firmie jest to może złe dla pana, ale w państwowej pisowskiej jest to już dobre a nawet bardzo dobre.
  • 2017-10-10 12:48 | Martin L

jakowalski Pan sobie żarty robi swoim wpisem. Uważa pan że zapłata nie należy się za prace a za robienie dzieci pisowskim nierobom albo utrzymywanie darmozjadów którzy poszli na wcześniejszą emeryturę. Efekt 500+ zamiast wzrostu realnych wynagrodzeń PiS wykorzystuje niewolniczą pracę lekarzy czy pielegniarek , zabiera ciężko pracującym by utrzymać darmozjadztwo czyli swój elektorat. Polityka PiSu polega na tym żeby zmusić do emigracji za chlebem lekarzy pielęgniarek a także inżynierów czy wykwalifikowanych pracowników. Chce pan podnieść realne zarobki w Polsce to zamiast 500 + trzeba było podnieść pielęgniarkom , nauczycielom a nie utrzymywać darmozjadów czyli typowy elektorat pisowski. Tak zarobki zawsze będą w Polsce niskie bo podatkach pracującym ludziom zabierze się na nierobów. Uważa pan że 2,5 tys. to uczciwa zapłata? W sąsiednich Czechach niewykwalifikowany pracownik zarobi znacznie więcej niż w Polsce po studiach nauczyciel czy lekarz, pielęgniarka. To są żarty. Państwo pisowskie nie stać na zatrudnienie lekarzy ale stać na utrzymanie pisowskiego " daj -daja" 500+ tylko kto będzie później leczył nieroba. Wpisy typu pana jakowalski, 500+ obniżenie wieku emerytalnego podniesie realne zarobki w Polsce a tu Wielkie G... jakie PiS zrobił a swym wpisem tylko pan to potwierdził. Od kiedy pan jakowalski jest zwolennikiem niskich zarobków w Polsce i niewolniczej pracy? Rozumiem że prywatnej firmie jest to może złe dla pana, ale w państwowej pisowskiej jest to już dobre a nawet bardzo dobre.
  • 2017-10-10 12:59 | Martin L

Smashing Potatoes Co do sądownictwa zostało już praktycznie zreformowane w stylu pisowskim Ziobro jest jednocześnie prokuratorem, ministrem, może minować swoich sędziów. Całość sporu toczy się jedynie w PiSie kto będzie miał największą władzę niemal dyktatorską. Pytanie jakie jest, to kto będzie miał w Pisie największy wpływ na mianowanie swoich sędziów, ta grupa będzie miała realną władzę a będzie mogła robić dowolnie to co zechce.
  • 2017-10-10 13:45 | Martin L

Re:„Różaniec do granic” zgromadził tysiące Polaków. Tylko czy naprawdę chodziło o modlitwę i pokój?

Nie można mówić publicznie "zdrowaś Maryjo" a jednocześnie wypowiadać się z pogardą o drugim człowieku w tym uchodźcach jak to robi niejaka pani Szydło i politycy PiSu. Słowa Franciszka o pomaganiu drugiemu człowiekowi zastępują mową nienawiści, fanatyzmu, tak różaniec dla nich to jedynie puste "mielenie ozorem".
  • 2017-10-11 00:26 | Martin L

Andrzej Falicz Panie Falicz jeśli rezydenci mają płacić za studia to powinni zarabiać tak jak w Australii czyli co najmniej 10 razy tyle, a żeby to było możliwe tak emeryci i ci co korzystają z 500+ musieliby płacić za każdą wizytę u lekarza co najmniej 200 PLN. Nim pan zacznie wypisywać "farmazony" to proszę się dobrze zastanowić.
  • 2017-10-11 12:03 | Martin L

jakowalski Skoro jest pan takim zwolennikiem wysokich zarobków to dlaczego pn nie popiera wprost strajku lekarzy żeby nie musieli zmieniać zawodu albo wyjeżdżać za granicę za chlebem. Tak się składa że lekarze pracują w państwowej firmie i to rząd PiSu jest pracodawcą i to on wykorzystuję czyjąś niewolniczą pracę i to on jest powodem niskich zarobków. Czyli jest pan tylko gołosłownym zwolennikiem wysokich wynagrodzeń a tak naprawdę niskich zarobków, bo jak dojdzie co do czego to pan nie popiera lekarzy. PiS stać na utrzymywanie elektoratu pasożytów a nie stać na zapewniwszy właściwej opieki zdrowotnej a jest ona państwowa jak głosi PiS. Skoro chce pan by były płatne studia to niech PiS wprowadzi opłaty za wizytę u lekarza jako formę wynagrodzenia i pełną prywatyzację szpitali. Masz pieniądze to się leczysz, nie to zostaję "cudowna zdrowśka" pana Falicza. Ciekawe kto z darmozjadów popierał by PiS. Co to Balcerowicza pisze pan że gospodarką była oparta na taniej sile roboczej a co PiS teraz robi z lekarzami też opiera na taniej sile roboczej. Zamiast 500+ i obniżenia wieku była szansa na podniesienie wynagrodzeń. To właśnie polityka PiSu powoduje celowe zahamowanie wzrostu wynagrodzeń poprzez 500+ tak aby zapewnić swojemu politycznemu kapitałowi związanym z PiSem tanią siłę roboczą. PiS inwestuję w nierobów a nie w technologię, więc sobie pan przeczy popierając PiS i to co robi. Jest to konsumpcja a nie technologiczny rozwój. Balcerowicz uratował Polskę przed bankructwem a jednocześnie był batem na pasożytów żyjących wyłącznie na socjalu. Dla pracowitych i zaradnych ludzi nie stanowił większego problemu ale dla nierobów owszem nagle okazało się że trzeba iść do strasznej i odrażającej PRACY a to wyborca PiSu nienawidzi najbardziej.
  • 2017-10-11 13:01 | Martin L

jakowalski Proszę nie wypisywać o innych systemach opieki zdrowotnej żyjemy w systemie polskim jest to nie na temat, jest to daremne odwracanie "kota ogonem" i daremnie zajmuje miejsce. Tematem jest dlaczego rząd PiSu czyli pracodawca wykorzystuje niewolniczą pracę lekarzy a sam obłudnie głosi ze jest za pracownikiem a w państwowych firmach takich jak szpitale to robi, jeszcze bezczelnie poniża lekarzy w TV PiSuar. Pan który głosi rzekomo to że jest zwolennikiem wysokiego wynagrodzenia nie potępia wyzyskiwaczy z PiSu jakim jest rząd czyli pracodawca, czyli rozumiem jest pan tylko na pokaz żeby dostać się do rządowej posadki? Autentyczność wymagała by potępienie PiSu. I tyle w tym temacie.
  • 2017-10-11 13:29 | Martin L

Andrzej Falicz Niech pan napisze że jest pan zwolennikiem przyjmowania uchodźców bo to głosi pański papież Franciszek który przypomina o chrześcijańskim miłosierdziu, wtedy nie będzie to tylko "szurum burum" nazywane przez pana katolicką modlitwą. Daj pan dowód autentyczności swojej wiary. Jest pan przeciwnikiem aborcji proszę dać dalszy dowód adoptować dziecko niepełnosprawne wymagającej stałej opieki. Może pan tu zadeklarować taką chęć i to zrobić publicznie zamiast "szurum burum "nazywane przez pana modlitwą katolicką. Może być też pan jak Rydzyk niewierzący on tylko wierzy w mamonę a na pokaz to strasznie wierzący. Skoro pana taki katolik to proszę się nie ośmieszać brakiem znajomości ewangelii a tam jest o takich także politykach co modlą się na pokaz. Mt 6, 5-8 Jeśli pan miał choć raz w życiu ewangelie to pan to znajdzie, może nawet pan to zrozumie a nawet może zastosuje,jeśli pan w to autentycznie i naprawdę wierzy.
  • 2017-10-14 00:40 | Martin L

Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

jakowalski Ciekawe ile zapłacili by za to pacjenci korzystający z 500+ albo lenie na wcześniejszej emeryturze.
  • 2017-10-14 00:52 | Martin L

Re:Kim jest posłanka PiS, która wysyła lekarzy za granicę? Sama za chlebem wyjeżdżać nie musi

jakowalski Ciekawe ile by zapłacili za to pacjenci korzystający z 500+, albo słuchacze pana Rydzyka, gdyby było jak w Australii . Pielęgniarki już wyjeżdżają do 5 lat nie będzie medycznego personalu. Sukces 500+ i obniżenia wieku emerytalnego a na ochronę zdrowia Polaków nie ma.
  • 2017-10-14 10:57 | Martin L

Re:Dlaczego niektórzy odmawiają lekarzom prawa do protestów?

wojtek_ab 500+ trzeba zapracować? Dostaje się za nieróbstwo. Dzieci jak dorosną mieli by obowiązek spłacenia 500+ długu państwu wtedy jest to w porządku. Daruj pan sobie żałosne argumenty. Tak widzę zwolennika prywatyzacji szpitali i pełnej opłaty za leczenie. PiS do banda najgorszej zarazy jaka opanowała Polskę. Chce pan stać godzinami w kolejce do specjalisty tak wygląda opieka zdrowotna według "pisowskiej stonki ziemniaczanej", której zależy żeby jak najwięcej kraść. 500+ jest ale jak masz chore dziecko to starczy "cudowna zdrowaśka" według PiSuaru. Praca lekarza jest potrzebna wszystkim, dzieciorobów nam nie potrzeba, którzy siedzą na ławce i piją tanie wino krajowe i się śmieją z ciężko pracujących, bo lekarz go utrzymuje a on zwolennik PiSuaru nie musi pracować.
  • 2017-10-14 11:18 | Martin L

Re:Kim jest posłanka PiS, która wysyła lekarzy za granicę? Sama za chlebem wyjeżdżać nie musi

| jakowalski Niech pan nie pisze o systemie Australijskim to jest bez sensu, jak PiS go wprowadzi to będziemy o tym pisać. Pracodawca czyli PiS wykorzystuję pracowników czyli młodych lekarzy nie płacąc im godziwie. Może pan zaproponuje żeby 500+ też spłacano po osiągnięciu pełnoletności a ci co przeszli na wcześniejszą emeryturę płacili 100% za wizytę u lekarza było by to uczciwe. Rzekomy zwolennik godziwych zarobków tylko jak PiS wykorzystuje młodych lekarzy tak się wymyśla system australijski żeby usprawiedliwić wyzyskiwanie pracowników, bo pracodawcą jest rząd PiSu a propagandzista jakowalski musi coś wymyślić bo może stracić dobrą "posadkę" w Orlenie. Trochę uczciwości i konsekwencji wobec tego co się wcześniej pisało.
  • 2017-10-14 11:30 | Martin L

Propagandzista jakowalski wymyśla system Australii żeby ukryć głupotę rządzących. A tu okazuje się że rząd PiSu to najwięksi chodzący debile na ziemi, bo jak można wykształcić młodych lekarzy oczywiście po to żeby w Polsce była dobra opieka zdrowotna a pacjent nie musiał płacić za leczenie. Jednocześnie nie płacąc im godziwie zmuszając ich do emigracji albo zatrudnienia prywatnie a tym samym pozbawiając miliony Polaków opieki zdrowotnej w niedalekiej przyszłości. Sukces 500+
  • 2017-10-16 21:44 | Martin L

Re:500+ tylko dla małżeństw? Program PiS nie nadąża za rzeczywistością

AOlsztynski Państwo liberalne jest oparte na pracy i zaradności obywateli na nich zależy rozwój gospodarki i silne państwo a nie na pisowskim "Daj-Daju". Związku z tym państwo zwalnia obywateli z płacenia podatków na dzieci np. na pierwsze 200 PLN na dalsze po 250 PLN ale wymagana jest praca. Taki system funkcjonuje w sąsiednich Czechach, to urząd skarbowy wypłaca co miesiąc do wypłaty. Wymagana jest praca a to wyborca PiSu nienawidzi najbardziej. Stąd takie głupie tłumaczenia bo liberałowie, lewica jak śmią zmuszać leniwego zwolennika PiSu do strasznej i odrażjącej pracy. PRACA jest wrogiem największym wyborcy PiSu i nic innego, reszta to żałosne wymówki. Nie ma państwa liberalnego ale jest państwo pasożytów, nierobów i wszelkiego rodzaju darmozjadów czyli zwolenników PiSu, których ciężko pracujący elektorat nie pisowski plus Ukraińcy musi utrzymywać płacąc wysokie podatki na leniuchów , dlatego pielęgniarki muszą emigrować bo za pracę się nie płaci a za lenistwo pisowskim nierobom.
  • 2017-10-16 23:29 | Martin L

Re:PiS boi się i odgradza od obywateli. Ich strach sporo nas kosztuje

wojtek_ab Może gdyby pański właściciel "Ludzki Pan" nie krzywdził Polaków nie robił z nich niewolników, nie próbował skuć ich w kajdany pozbawiając ich godności obywatela i człowieka to z pewnością nie musiał by się niczego obawiać a cała ta szopka nie była by potrzebna. Tylko tyran i despota musi się obawiać ludzi samodzielnie myślących i chcących żyć jako wolni obywatele. "Precz z tyranem" tego się pański właściciel "Ludzki Pan" boi.
  • 2017-10-17 16:37 | Martin L

k1harper Jaką funkcję pełni rzekomo jeszcze w systemie demokratycznym niejaki Kaczyński jest prezydentem??????? "postaci Schetyny i Petru sa zerowej wagi dla bezpieczenstwa Panstwa" za to niejaki Kaczyński jest najważniejszy. Dla kogo?????? Tym wpisem potwierdził pan że niejaka pani Szydło pełni jedynie funkcję osobistego papieru toaletowego do dudy pana prezesa. Równie dobrze człowiekiem roku można było mianować papier toaletowy przedstawiał by większa wagę dla bezpieczeństwa państwa niż niejaka pani Szydło. To przynajmniej wiadomo dlaczego pani Szydło traktują w UE jak chodzący PiSuar.
  • 2017-10-17 17:01 | Martin L

k1harper "...bo taniej je chronic niz doprowadzic do wojny domowej lub poteznych demonstracji," Chcecie wprowadzić stan wojenny żeby upodlić Polaków, dobrze zrozumiałem. Uważacie że Polacy to banda cymbałów którymi można dowolnie manipulować że można z nich robić niewolników pozbawiając praw obywatelskich tak jak myśleli o tym Niemcy za czasów Hitlera. Tak rząd PiSu myśli rzeczywiście o Polakach jako podludziach. Taniej byłoby przestrzegać konstytucji i praw zwyczajnego obywatela nie było by wtedy żadnych demonstracji, groźby wojny domowej. Niejaki Kaczyński nie musiał by się odgradzać "Wielką Fortecą" ale jak cały czas robi wszelakie łajdactwa tak się boi że ktoś mu to łajdactwo wróci. Warto być przyzwoitym człowiekiem nie musiał by się wtedy odgradzać "fortecą" od zwyczajnych obywateli.
  • 2017-10-21 19:50 | Martin L

Re:Mężczyzna podpalił się pod Pałacem Kultury. „PiS ma moją krew na swoich rękach”

jakowalski To wasza propaganda pisowska umie tylko napisać. Człowiek miał dość życia w zakłamanym systemie zmierzającym do totalitaryzmu, to jest powodem załamania i wstydu za to co robicie z Polską. Jedynie co umiecie to siać kłamliwą propagandę i opluwać innych jak w totalitaryzmie. Miliony Polaków ma dość i nie chce wracać do takiego PiSuaru jakim stało się państwo polskie, za który jedynie co można to się wstydzić. Dokonał samozapalenia przeciwko waszej kłamliwej propagandzie, napisał o tym w liście. Ryszard Siwiec dokonał samozapalenie w proteście przeciwko inwazji na Czechosłowację na stadionie "Dziesięciolecia". Pośmiertnie wielokrotnie odznaczony również orderem Lwa Białego najwyższego czeskiego odznaczenia. Walenty Badylak żołnierz AK dokonał aktu samozapalenia na rynku krakowskim w proteście przeciwko zakłamywaniu prawdy o Katyniu. Dziś na rynku mieści się studzienka z upamiętniającą tabliczką. W PRLu też ogłoszono go za psychicznie chorego emeryta.
  • 2017-10-22 01:08 | Martin L

jakowalski Nigdzie nie ma zapisane że studenci maja płacić za studia w Polsce. To PiS wykorzystuje niewolnicza pracę młodych lekarzy bo woli dawać pieniądze nierobom zamiast pokazać ze ceni ludzi pracy. ..."i że 500+ nie jest jałmużną, a tylko wynagrodzeniem, należnym matkom za wychowywanie następnego pokolenia Polaków i że na emeryturę wszędzie trzeba... " które i tak będzie żyło wyłącznie na socjalu, tak a kto zapewni opiekę zdrowotną tymże matkom i dzieciom, Rydzyk? Lekarzom młodym i pielęgniarkom wynagrodzenie się nie należny, maja pracować za darmo, bo ktoś chce być pasożytem czyli wyborcą PiSu i nie chce pracować. Pan sobie "jaja robi" z ludzi pracy. Dlatego za rządów PiSuaru w 2005-07 wyemigrowało 2.5 miliona Polaków, bo płacono nierobom a nie za pracę. Ile jeszcze milionów musi wyemigrować z powodu debilizmu pisowskiego za chlebem. A te dzieci z 500+ jak dorosną to lekarzami zostać nie mogą bo nikt im nie zapłaci za pracę ale za nieróbstwo tak jak zrobią dalsze żeby uzyskać social.
  • 2017-10-22 01:40 | Martin L

jakowalski Panie a rząd PiSuaru podpisał jakkolwiek umowę o płatności studiów z dzisiejszymi młodymi lekarzami? Nie ! Australia nie ma sensu, tak sobie pan to daruj. To że nieudolny rząd PiSuaru wyszkoli lekarzy a potem każe im emigrować za chlebem świadczy o wielkim debilizmie rządowych działaczy i propagandzistów. " 5. Przestań wyzwać matki wychowujące dzieci od „nierobów”. Co ty produkujesz? " Chodzę do pracy i mam etos pracy a to co wyborca PiSu nienawidzi najbardziej, tak jak sąsiad zwolennik PiSuaru narobił dzieci, pije tanie wino krajowe i się śmieje że ktoś na niego robi np. młodzi lekarze, bo on całe życie żyje wyłącznie na socjalu. Kogoś kto może pracować a żyje na socjalu traktuje jak złodzieja. A kto będzie leczył dzieci i matki? Jak mają 500+. Krasnoludki a może sierotka Marysia? To są żarty. " Balcerowicz doprowadził do bankructwa polski przemysł i zniszczył polską myśl techniczną oraz polską naukę. Balcerowicz zabrał milionom Polaków pracę, a wraz z nią godność i wiarę w przyszłość. Wystarczy?" No jasne zniszczył przemysł który nie mógł wyprodukować wystarczającej ilości papieru toaletowego a już nie pisze o innych deficytach pan to się urwał jak "filip z konopi"i się ośmiesza nie pamiętając o kartach na mięso i innych towarach. Ha ha... Debila to pan może robić ale z koś innego.
  • 2017-10-22 09:00 | Martin L

jakowalski " lekarzy nie zmusza do emigracji, jako że oni przecież nie wyemigrują, jako że nie nadają się oni do pracy poza Polską. " I to jest usprawiedliwieniem pisowskiego wyzysku młodych lekarzy, nieróbstwo 500+ nazywa się pracą wolne żarty, pielęgniarki wcale nie wyjeżdżają bo się nie nadają, lekarze zrobią to samo co kiedyś inżynierowie, wykwalifikowani pracownicy a jak nie to nie będzie chętnych do takiego zawodu bo lepiej żyć na socjalu z 500+ i nie chodzić do strasznej i odrażającej pracy. Napisał pan tyle tylko po to by usprawiedliwić pisowskich wyzyskiwaczy i utrzymać niskie zarobki w Polsce. ". Już ci tłumaczyłem, że jestem na emeryturze, o żadną rządowa posadę się nie staram... " i ja man w to uwierzyć że za sianie propagandy "lekarzu pracuj za darmo na pisowskiego nieroba" jest bez rządowej posadki? Przecież na rządowych posadkach pisowcy nie pracują, pobieracie jedynie haracz za sianie pisowskiej propagandy.
  • 2017-10-22 09:18 | Martin L

wnukmarek "Nic z tej dyskusji nie rozumiem. Tzn. PiS zmniejszył zarobki stażystów... "PiS wydaje miliardy na nierobów, obniża wiek emerytalny leniwym zwolennikom PiSu bo nie chce się im robić, daje 500+ darmozjadom a nie ma pieniędzy żeby zapłacić za prace młodym lekarzom pan tego nie rozumie? Trzeba być intelektualnym geniuszem żeby to zrozumieć? Za PO płacono by za pracę korzystając z koniunktury gospodarczej a nie pisowskim darmozjadom żyjącym wyłącznie na socjalu.