Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(8)
Komentarze użytkownika: Masza Gudicz
 • 2016-10-20 09:32 | Masza Gudicz

  Re:Dostęp do lekarzy specjalistów będzie utrudniony

  Jeśli chce się objąć opieką zdrowotną całe społeczeństwo w niebogatym kraju to pieniędzy w budżecie zawsze będzie mało. Długie kolejki do specjalistów są nastawione na to że przede wszystkim to czas leczy rany, jeśli nie wyleczy to dopiero specjalista się tym zajmie o ile pacjent jest wystarczająco cierpliwy i się doczeka. Nasz system zdrowotny jest ustawiony pod selekcję naturalną, jak zwierzątka w lesie, słabe osobniki muszą odejść w krainę wiecznych łowów.
 • 2016-10-26 10:23 | Masza Gudicz

  Pierwsza dama Marta Kaczyńska

  Zastanawia mnie kaucja, ponoć gigantyczna, jaką mąż pani Marty zapłacił za wyjście z więzienia. Ponoć wyłudził od niepełnosprawnych 14 milionów złotych a kaucja wynosiła tylko 3 miliony złotych, czyli zostało mu jakieś 9 milionów. Czy mąż pani Kaczyńskiej odda to co wziął od niepełnosprawnych? I gdzie są te miliony złotych.
 • 2016-10-26 10:23 | Masza Gudicz

  Mąż pani Marty

  Zastanawia mnie kaucja, ponoć gigantyczna, jaką mąż pani Marty zapłacił za wyjście z więzienia. Ponoć wyłudził od niepełnosprawnych 14 milionów złotych a kaucja wynosiła tylko 3 miliony złotych, czyli zostało mu jakieś 9 milionów. Czy mąż pani Kaczyńskiej odda to co wziął od niepełnosprawnych? I gdzie są te miliony złotych.
 • 2016-10-31 11:25 | Masza Gudicz

  Re:Pierwszymi ekshumowanymi będą Lech i Maria Kaczyńscy. Pozostaje zadać jedno pytanie...

  Ekshumacja jest potrzebna ponieważ w przyszłości Lech i Maria Kaczyńscy zostaną świętymi kościoła katolickiego i żeby zbudować kościół pod wezwaniem Lecha i Marii, trzeba mieć relikwie świętych. No to jak znalazł nadarza się okazja żeby ekshumować i coś zostawić jako relikwię. Święty Lechu i Maria będą świętymi od zamachów bombowych. Bo chyba jeszcze nie ma takiej specjalności świętego.
 • 2016-11-09 11:30 | Masza Gudicz

  Re:Donald Trump nowym prezydentem USA. Ameryka będzie tego gorzko żałować

  Pamiętam komentarze w polskiej telewizji po wygranej pana Rolanda Reagana 1980. Że to marny aktorzyna. Nie zrobił kariery jako aktor to wybrał politykę ale jest mało inteligentny itp. Z panem Trump może być bardzo podobnie, na pewno nie będzie rządził sam. USA to nie jest dyktatura w stylu kubańskim, gdzie jeden człowiek decyduje o wszystkim. Będzie dobrze. Słońce jak co dzień wstanie nad Ameryką i zaświeci dla wszystkich. Ja osobiście życzę panu Trump powodzenia w udanym rządzeniu krajem.
 • 2016-11-22 11:19 | Masza Gudicz

  Re:PiS obniżył wiek emerytalny. To pozornie dobra wiadomość dla osób starszych i fatalna dla młodszych

  Zła wiadomość dla dziennikarzy, którzy mogą pisać sobie artykuły aż do śmierci i mają w tym przyjemność. Jak ktoś pracował na budowie i ma 59 lat, ślepy, schorowane kolana i kręgosłup to mieć parę groszy wcześniej a nie mieć jest szaloną różnicą dla niego i uważam, że powinien dostać tę emeryturę na starych zasadach. Dlatego nie lubi pana Tuska i pana Komorowskiego z całym dla nich szacunkiem bo oni pewnie mają z czego żyć.
 • 2016-11-24 20:20 | Masza Gudicz

  Re:Oświadczenie Obywateli RP: Ręce precz od grobów ofiar

  Alkoholik liczy sobie dni trzeźwości i jest z tego dumny że tyle wytrzymał. Pan Kaczyński liczy sobie miesiące od katastrofy, uroczyście je obchodzi z drabinki, celebruje i przemawia. Miesza do tego wiarę w Chrystusa i dziwnie pojmowany patriotyzm. Piękna grupa wsparcia przed pałacem prezydenckim. Nie można zbadać tupolewa bo ruskie nie chcą nam oddać, to co można? A pogrzebać w grobach zmarłych, bo przecież katastrofa nie jest do tego czasu należycie wyjaśniona a do tego w Moskwie ktoś złośliwie pomieszał szczątki ofiar, ktoś kto bardzo nie lubi pana Kaczyńskiego, jakiś ruski troll. Tego nie można tak zostawić. Bóg, honor i ojczyzna na to nie pozwalają.
 • 2016-11-25 10:44 | Masza Gudicz

  Re:Antropolodzy mówią „nie” rasizmowi i mowie nienawiści. Tylko kto ich posłucha?

  Trochę podróżowałam po świecie, po Afryce i Azji, Stanach Zjednoczonych, Ameryce południowej, Japonii. Człowiek ma instynkt samozachowawczy dotyczący jego rasy, religii, języka. Można to nazwać patriotyzmem albo ksenofobią, nacjonalizmem itp. Nie tylko biały człowiek tak się zachowuje. Murzyni walczą z Murzynami, muslimy z innymi muslimami, Pakistańczycy z Hindusami. Ale tylko białemu człowiekowi wmawia się poczucie wstydu, ksenofobii za próby zachowania rasy, religii, języka. Fala uchodźców: to wina białego, Murzyn w USA - to wina białego plantatora. Chciała bym żeby w końcu zostawić nas w spokoju, nas białych i nie obarczać winą za to że ktoś jest czarny, leniwy i niewykształcony.