Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(9)
Komentarze użytkownika: ok11111
  • 2017-08-08 16:31 | ok11111

Re:Czemu mają służyć rewelacje Saakaszwilego wygłoszone w Polsce o katastrofie smoleńskiej?

To nie Saakaszwili rzucił szklanką w Avakova, to w niego rzucił Avakov. Saakaszwili skutecznie prowokuje samców alfa swoją bierno-agresywną postawą. Swoją drogą, czy opowiadając, że prezydent Kaczyński chwalił się, że Polska jest supermocarstwem w Europie Wschodniej, pomaga Polsce czy konfliktuje ją z innymi państwami Europy Wschodniej?
  • 2017-08-17 15:01 | ok11111

Air Berlin ogłasza niewypłacalność. Czy oznacza to koczowanie na lotniskach?

"Air Berlin kupiła w 2014 r. 49 proc. akcji we włoskiej Alitalii, chyba jeszcze głębszej studni bez dna." Szanowny Panie Redaktorze! O ile głębsza potrafi być jedna studnia bez dna od innej studni bez dna?
  • 2017-08-17 15:01 | ok11111

Air Berlin ogłasza niewypłacalność.

"Air Berlin kupiła w 2014 r. 49 proc. akcji we włoskiej Alitalii, chyba jeszcze głębszej studni bez dna." Szanowny Panie Redaktorze! O ile głębsza potrafi być jedna studnia bez dna od innej studni bez dna?
  • 2017-09-01 16:36 | ok11111

Re:Schetyna drugi na liście polityków, którym nie ufają Polacy. To rachunek za dwie kadencje rządów PO

W jaki sposób po odsunięciu PiSu od władzy przywrócić trójpodział władzy? Zakładając brak siły na obalenie weta prezydenta (zwłaszcza w kwestii postawienia go przed TS), przy obecnym TK? Nie wiem czy istnieje metoda szlachetna (oparta na prawie obowiązującym przed pisowską zmianą), ale wydaje mi się, że skoro nikt z opozycji nie stawia publicznie tego pytania, to może się okazać, że skończy się jak zwykle: po ewentualnym zwycięstwie opozycji okaże się, że nic się nie da. Wydaje mi się, że postawienie publicznie takiego pytania mogłoby zmobilizować cały nie-PiS, a być może nawet przestraszyć obecną władzę. A może i Schetynie by się podniosło...
  • 2017-09-06 10:33 | ok11111

Jak się promują polskie miasta

Czy nie zauważyli, że rozkład i kolor liter powoduje, że napis brzmi: Gmina szcza i dobry kierunek?
  • 2017-09-06 10:33 | ok11111

logo Gminy Biszcza

Czy nie zauważyli, że rozkład i kolor liter powoduje, że napis brzmi: Gmina szcza i dobry kierunek?
  • 2017-09-08 18:48 | ok11111

Re:Dobitny apel biskupów w sprawie relacji polsko-niemieckich

Czytając, czułem, że ogarnia mnie zdenerwowanie. Ale dlaczego? Ten list jest świetnie sformułowany. Wyraźnie wypowiada negatywną opinię odnośnie działań dobrej zmiany, ale w sposób, który jej przedstawicieli nie napiętnuje (co mogłoby wywołać odruch obronny i odrzucenie przekazu zawartego w liście), a także pozwala im wycofać się - prawie z twarzą - z obecnej hucpy. Czyli wszystko wydaje się dobrze wymyślone i mądrze przeprowadzone. Niepokój, który ogarniał mnie przy czytaniu, bierze się stąd, że pamiętam wypowiedzi Kościoła na temat tej drugiej, niechętnej dobrej zmianie, części nas. Były inaczej formułowane. Padały słowa piętnujące, wykluczające. Były to wypowiedzi emocjonalne, nieumiejętne i nie mające żadnej szansy na uzyskanie deklarowanego celu (przekonania adwersarza). Tamte wypowiedzi utrwalały podziały. I myślę, że ktoś, kogo stać na takie formułowanie myśli, jak w dzisiejszym liście, nie mógłby choćby przez szacunek do siebie uczestniczyć w tych wcześniejszych atakach. Jeśli rzeczywiście tak jest, to Kościół jest podzielony równie beznadziejnie, jak my. W tym podziale nie chodzi o poglądy, ale o rozumienie świata. Jak choćby sposób docierania do adwersarza, łamane przez napiętnowanie wroga. Niby nic nowego, ale nie pamiętam, żeby to pęknięcie w Kościele aż tak wyraźnie było demonstrowane na zewnątrz.
  • 2018-01-03 18:00 | ok11111

Re:Dlaczego Kazik woli Kaczyńskiego?

Szanowni Przedmówcy, jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych wypowiedzi. Jest w nich ogień, jest własne doświadczenie. Jako wędrowiec przez fora dyskusyjne, poczułem się jakbym trafił do oazy. A sam chciałbym dorzucić, że w wywiadzie Staszewski zastrzegł, że nie ogląda telewizji. Nie pamiętam, jak z czytaniem gazet, ale myślę, że nie znając szczegółów łatwo poprzeć ustawę o reformie sądów. Ma w końcu dobry tytuł. Bo kto nie chce reformować sądów? Ale pamiętam rozmowę Moniki Olejnik z Kukizem, w której zarzuciła mu, że głosując na jakiś pomysł Macierewicza, zaprzeczył swoim przekonaniom. Pawełek lekko i szybciutko odpowiedział, że inaczej zrozumiał tę ustawę. Słodkie, prawda?
  • 2018-08-16 18:02 | ok11111

Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

Zupełnie zniknęło z przestrzeni publicznej wspominanie pontyfikatu JP2. Nawet najżyczliwsi mu milczą. Inaczej trzeba by dokonać mocnej przeceny tego pontyfikatu - głośnego, ale niedowidzącego. Paradoksalnie chyba tylko zapomnienie może być ratunkiem dla pamięci o tym papieżu.