Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(37)
Komentarze użytkownika: zbig49
  • 2017-08-09 14:09 | zbig49

Re:W sondażu 40 proc. dla PiS. Jak to możliwe?

W sytuacji politycznej jaką obecnie mamy nie wierzę wynikowi tego badania i myślę, że nastroje społeczne nie przekładają się na ten rezultat. Proponuję, aby wykonać badanie opinii, wykonując je dokładnie w tym samym czasie przez dwie niezależne grupy badawcze, zwracając szczególną uwagę na reprezentatywność pobranej losowo próbki tj. losowo wybranych obywateli, jacy zostali poddaniu badaniu. Proszę uwzględnić w wyborze próbki, jaki jest dostęp do innych mediów niż TVP uczestników takiego badaniu, czy w badaniu nie występuje nadreprezentatywnośc obywateli, którzy nie mają dostępu do innych mediów niż TVP, bo wtedy zachodzi podejrzenie że nie widzieli i nie słyszeli o wielkich protestach obywateli przeciwnych polityce PiS, co może zaburzać ocenę bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Na koniec kochane wolne media oraz kochani dziennikarze i goście zaproszeni do audycji w tych mediach, proszę Was wszystkich nie róbcie złej roboty mówiąc o nieskutecznej opozycji i krytykując ją bez uzasadnionych powodów (tu dodam, że jeśli macie jakieś własne przemyślenia lub propozycje poprawy ich skuteczności, to je przedstawcie, wskażcie dokładnie błędy popełniane przez polityków lub partie opozycyjne, a nie krytykujcie bez uzasadnienia lub nie wypominajcie dawno zapomnianych grzechów - taka osobą bardzo kontrowersyjną jest pani Wigura, często mówi jakby przybrała barwy lub dresik z napisem PiS). Teraz jest taki czas, w którym przyzwoite Polki i przyzwoici Polacy, młodzi i starsi, widząc co w Polsce się wyprawia muszą wspierać partie opozycyjne parlamentarne i pozaparlamentarne oraz wszystkie organizacje i ruchy społeczne (chwała wspaniałym polskim kobietom), aby zatrzymać tą złą zmianę. ""
  • 2017-08-12 11:39 | zbig49

Re:Policja nagina prawo, by utrudnić antypisowskie protesty. 8 najczęściej stsowanych chwytów

Jestem zszokowany działaniami policji polskiej w ramach tego cyrku, który uprawia PiS i Kaczyński. Mam pytanie do wszystkich Polaków w szczególności do tych Polaków, którzy popierają PiS, czy to jest normalne i czy to jest przez Was akceptowalne, gdy podczas pochodu grupy aktywistów PiS pod pałac prezydencki na Krakowskim Przedmieściu na dachach budynków są strzelcy wyborowi. Do kogo ci strzelcy mieliby strzelać, pytam powtórnie do kogo? Czyżby do Polaków, do swoich Rodaków w Wolnej, Demokratycznej i Europejskiej Ojczyżnie - PiSowcy walnijcie się w swoje łby, bo uczestniczycie w horrorze i hańbie narodowej. Panowie politycy z wszystkich partii opozycyjnych tak parlamentarnych, jak i pozaparlamentarnych, jak się skończy ten horror zaproście decydentów tych działań oraz samych strzelców wyborowych, którzy byli na dachach (niech nawet założą kominiarki jeśli wstydziliby się pokazać swoje twarze) i postawcie im pytanie? Co by zrobili, gdyby kazano im strzelać lub kiedy i w jakich okolicznościach użyliby broni i strzelali do swoich Rodaków, do Polaków. Panowie politycy PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Inicjatywy Polskiej, Partii Razem i innych porządnych partii i ugrupowań politycznych, to jest tak śmiertelnie poważna sprawa, że tego nie możecie odpuścić!!!
  • 2017-08-12 16:05 | zbig49

Re:Policja nagina prawo, by utrudnić antypisowskie protesty. 8 najczęściej stosowanych chwytów

Czy Ci strzelcy wyborowi na dachach budynków Krakowskiego Przedmieścia zamierzali strzelać do białych róż.
  • 2017-08-27 06:02 | zbig49

Ogromny żal i wyrazy współczucia dla bliskich

Wielki żal, wielka szkoda dla rzetelnego dziennikarstwa polskiego. Pan Grzegorz prowadził wspaniałe programy autorskie takie jak "Szkło kontaktowe" i "Inny punkt widzenia", które oglądały miliony wiernych telewidzów. Był bardzo przyzwoitym człowiekiem, dziennikarzem i jego ciepłego głosu w mojej ukochanej TVN będzie bardzo brakowało. Ogromna szkoda dla życia społecznego i politycznego, gdyż Pan Grzegorz posiadał rzadko spotykaną umiejętność kształtowania postaw propaństwowych oraz szacunku dla innych ludzi o odmiennych poglądach politycznych. ŻEGNAJ PANIE GRZEGORZU, WSPANIAŁY DZIENNIKARZU I CZŁOWIEKU. ""
  • 2017-10-03 11:47 | zbig49

Czarny Wtorek w całym kraju. Niech PiS znowu się przestraszy

Jestem pod wrażeniem wspaniałych, cudownych, dzielnych, a przede wszystkim mądrych Kobiet Polskich i popieram protest o prawa kobiet do stanowienia o sobie. Kobiety Polskie są przepiękne, odważne i lepiej rozumieją słowo miłość bliźniego, wolność, świadome macierzyństwo, współczucie i okazywanie pomocy dla innych ludzi w potrzebie, w przeciwieństwie do odrażających, zaniedbanych i aroganckich prostaków popierających PiS. Polskie dziewczyny jesteście nadzwyczajne i kochane, całym sercem Was popieram i tak dobre jak w tej piosence "że można Was łyżkami jeść". Chwała Polskim Wspaniałym Kobietom, Wielka Chwała za wszystko!!!
  • 2017-10-03 11:47 | zbig49

Czarny wtorek w całym kraju

Jestem pod wrażeniem wspaniałych, cudownych, dzielnych, a przede wszystkim mądrych Kobiet Polskich i popieram protest o prawa kobiet do stanowienia o sobie. Kobiety Polskie są przepiękne, odważne i lepiej rozumieją słowo miłość bliźniego, wolność, świadome macierzyństwo, współczucie i okazywanie pomocy dla innych ludzi w potrzebie, w przeciwieństwie do odrażających, zaniedbanych i aroganckich prostaków popierających PiS. Polskie dziewczyny jesteście nadzwyczajne i kochane, całym sercem Was popieram i tak dobre jak w tej piosence "że można Was łyżkami jeść". Chwała Polskim Wspaniałym Kobietom, Wielka Chwała za wszystko!!!
  • 2017-10-04 11:37 | zbig49

Po Czarnym Wtorku – czy kobiety przegrały?

Wspaniałe, cudowne i nadzwyczaj odważne Kobiety Polskie. Panowie bierzcie się do roboty, bo to wstyd i jak na razie to panowie są ciapciakami i tchórzami, bo to właśnie wspaniałe, przecudne Kobiety Polskie walczą między innymi także w Waszej sprawie, a Wy stoicie w kątach swoich domów i trzęsiecie się ze strachu przed Kaczyńskim, który nie ma rodziny, nie ma dzieci, nie zna ciepłego dotyku kochanej kobiety (żony) i nie wie co to jest ciepło rodzinne. Panowie, jak nie będziecie wspólnie ze swoimi paniami, to tylko patrzeć jak ze strachu narobicie we własne spodnie, a wtedy będzie wstyd i kompromitacja. Gdzie te chłopy!!!
  • 2017-10-04 11:37 | zbig49

Czarny wtorek w całym kraju

Wspaniałe, cudowne i nadzwyczaj odważne Kobiety Polskie. Panowie bierzcie się do roboty, bo to wstyd i jak na razie to panowie są ciapciakami i tchórzami, bo to właśnie wspaniałe, przecudne Kobiety Polskie walczą między innymi także w Waszej sprawie, a Wy stoicie w kątach swoich domów i trzęsiecie się ze strachu przed Kaczyńskim, który nie ma rodziny, nie ma dzieci, nie zna ciepłego dotyku kochanej kobiety (żony) i nie wie co to jest ciepło rodzinne. Panowie, jak nie będziecie wspólnie ze swoimi paniami, to tylko patrzeć jak ze strachu narobicie we własne spodnie, a wtedy będzie wstyd i kompromitacja. Gdzie te chłopy!!!
  • 2017-10-17 18:17 | zbig49

Re:Piotr Woyciechowski odwołany ze stanowiska prezesa PWPW. I słusznie

Ulga, wielka ulga pracowników PWPW S.A., ale to nie koniec, jeśli chcecie, aby powróciła normalności do Wytwórni należy w pierwszej kolejności przywrócić usuniętych działaczy związkowych do pracy, a następnie oczyścić cały pion bezpieczeństwa (fizycznego i elektronicznego) od tzw. "złogów" PiSowskich, którzy inwigilują przyzwoitych pracowników, fachowców, którzy pracując latami, dziesiątkami lat wykuwali codzienną swoją pracą wizerunek bardzo dobrego zakładu, gdzie atmosfera i stosunki między pracownikami były bardzo dobre, a wręcz często wzorcowe. Tam pracowali ludzie najlepsi w branży na rynku, których "dobra zmiana" wyrzucała jak śmieci, a legalizowała swoje miernoty, zatrudniała niekompetentnych Misiewiczów. Z firmy Piotr Wojciechowski zrobił swoiste ranczo, gdzie wszędzie panoszyli się ludzie PiSu, przyjmowani na stawkach o wielokroć wyższych, niż starsi pracownicy, przede wszystkim fachowcy pracujący kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, ale Pan Bóg jest sprawiedliwy i temu pseudo-rozmodlonemu człowiekowi (udawał świętoszka, a doskonałych fachowców i przyzwoitych młodych ludzi wyrzucał na bruk)powiedział dość. Panowie z opozycji, jeśli dojdziecie do głosu to przeprowadżcie szczegółową kontrolę NIK, aby ujawnić co ten "modliszek" prezes PWPW S.A. wyprawiał, a raport z tej kontroli przedstawcie społeczeństwu - jestem pewien, że będzie szok. I na koniec panie redaktorze Woś, dobrze, że pan o tym pisze, bo od dziesiątków lat jestem wiernym czytelnikiem mojej ukochanej "Polityki" i gdy nieraz czytałem to co pan pisał lub mówił np. w TokFm to zastanawiałem się, czy pan nie "odjechał" za daleko za tym PiSem. Byłem zawsze dość krytyczny do działań poprzedników i "neoliberalizmu" jako kierunku doktryny ekonomicznej, ale żaden przyzwoity Polak nie zaakceptuje działań kierownictwa PiSu i postępowania ludzi PiS wobec innych na różnych szczeblach życia publicznego.
  • 2017-10-22 19:14 | zbig49

Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu? Pod trzema warunkami

To jest typowa grupa ludzi, która nadała sobie szyld Partia Razem i nie ma szans wejść do Sejmu ponieważ nie chce mieć zdolności współpracy z innymi podmiotami politycznymi na Lewicy. Postulaty ekonomiczne są zapewne lewicowe, ale skradzione przez prawicę reprezentowaną przez PiS. Przywódca tej partii nie jest przekonywujący, za bardzo idealistyczny w głoszeniu banałów o niebiańskiej sprawiedliwości, a to już jest podejrzane i choć próbuje odróżniać się od innych przywódców na Lewicy, to posiada aparycję człowieka raczej odpychającego od siebie. Jak się nie zdobędą na koalicję z całą Polską Lewicą nie wróżę im sukcesu wejścia do Sejmu, boję się, że będą odbierać głosy lewicy i będą działać na korzyść "podłej zmiany".
  • 2017-10-22 19:14 | zbig49

Partia Razem ma szansę wejść do Sejmu?

To jest typowa grupa ludzi, która nadała sobie szyld Partia Razem i nie ma szans wejść do Sejmu ponieważ nie chce mieć zdolności współpracy z innymi podmiotami politycznymi na Lewicy. Postulaty ekonomiczne są zapewne lewicowe, ale skradzione przez prawicę reprezentowaną przez PiS. Przywódca tej partii nie jest przekonywujący, za bardzo idealistyczny w głoszeniu banałów o niebiańskiej sprawiedliwości, a to już jest podejrzane i choć próbuje odróżniać się od innych przywódców na Lewicy, to posiada aparycję człowieka raczej odpychającego od siebie. Jak się nie zdobędą na koalicję z całą Polską Lewicą nie wróżę im sukcesu wejścia do Sejmu, boję się, że będą odbierać głosy lewicy i będą działać na korzyść "podłej zmiany".
  • 2017-10-25 22:20 | zbig49

Cezary Pazura i jego wypowiedż na temat Konstytucji RP.

Wiedza polityczna i prawna pana Czarka "zerowa", kłamczuszkiem był zawsze, stąd chlapanie jęzorem przychodzi Mu łatwo, a patrząc na jego pożal się Boże przestrzeganie zasad chrześcijańskich Jego wyczyn wiernego katolika z różańcem w ręku to szczyt obłudy. Zawsze pan Czaruś lubił "głupa grać" i rola prawdziwego rozmodlonego katolika się nie udała - "nie z nami te numery" panie Cezary, widać śmieszność i fałsz.
  • 2017-11-29 13:00 | zbig49

Re:Dlaczego bogaci powinni dzielić się z biednymi

Następny ruch NBP lub Nowogrodzkiej powołanie Ministerstwa Sprawiedliwości Finansowej i mianowanie pana red. Wosia na szefa tego resortu, jednakże proponowałbym, aby najpierw NBP upamiętnił w nagrodę za heroiczny czyn ratowania dzieci żydowskich Panią Sendlerową wydając pamiątkową monetę. Panie red. Woś czekam na nagrodę z kierunku PiSowskiego dla red. Sroczyńskiego, a wtedy "będzie klawo Egon".
  • 2017-11-29 14:19 | zbig49

Re:Dlaczego bogaci powinni dzielić się z biednymi

Wielki dorobek zawodowy red. Wosia, proponuję przeprowadzić wywiad z J. Kaczyńskim będzie nagroda Banku Światowego.
  • 2017-11-30 16:04 | zbig49

Re:Jakim prawem CBA nachodzi byłego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej?

Takie postepowanie jest ohydne i służba ta po powrocie do normalności powinna być rozwiązana i nie chodzi tylko o to karygodne zdarzenie, ale za całokształt działań, których się dopuścili w przeszłości, w zdecydowanej większości "szyte" na zamówienie polityczne. Jeśli dojdą do władzy przyzwoici ludzie, szanujący prawo i kochający Naszą Ojczyznę to bezwzględnie powinni tak zadziałać i to zrobić, bo inaczej to Polska będzie grzęzła w odmętach absurdu, bezprawia i dyktatury.
  • 2017-12-01 10:19 | zbig49

Re:Projekt zakazu aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu trafi do Sejmu

@Jacek, NH Człowieku ta wypowiedź jest tak bezsensowna i głupia, jak każdy wpis na różnych forach człowieka @Jacek, NH. Czyżby był to zbieg okoliczności, kolego rozwiej te wątpliwości, bo będę myślał źle o Tobie.
  • 2017-12-01 10:29 | zbig49

Re:Kim jest Jacek Saryusz-Wolski, którego PiS widzi na stanowisku szefa RE?

Majstersztyk polityczny wykonał Przewodniczący Rady Europy Pan Donald Tusk i chwała byłemu Premierowi RP. Jak można wierzyć człowiekowi, który farbuje włosy, w elektoracie kibolskim PiSu nazywają takiego Gostka "farbowany lis" i najczęściej nie chcą go, aby grał w drużynie biało-czerwonych.
  • 2018-01-13 16:34 | zbig49

Re:Frasyniuk wypowiedział posłuszeństwo prokuraturze Ziobry

Uczestniczyłem we wszystkich protestach lipcowych i póżniejszych dotyczących sądownictwa. Przed Sejmem RP podziwiałem wszystkich organizatorów i ludzi uczestniczących w protestach o wolne sądy, wolność i demokrację. Ogromnie pozytywne wrażenie na mnie i mojej żonie wywarł wybitny człowiek, legenda solidarnościowego zrywu Narodu Polskiego Pan WŁADYSŁAW FRASYNIUK. Kiedy wracałem do domu o drugiej lub trzeciej w nocy, to między innymi pan WŁADYSŁAW tam był i zostawał, aby zagrzewał ludzi, by wspierali swoją obecnością protest. Panie WŁADYSŁAWIE jest Pan ikoną walki o Polską Demokrację, Wolność i Niezależność Sądów w Polsce. Chylę czoła przed Panem i dla mnie i myślę, ze jest Pan Niezłomnym i Wielkim Bohaterem, Niesłychanie Odważnym Człowiekiem - czapki z głów, Panie i Panowie. Jest Pan Super Człowiekiem i Super Patriotą Polskim, za którym pójdą inni. ""
  • 2018-01-13 16:37 | zbig49

Re:Frasyniuk wypowiedział posłuszeństwo prokuraturze Ziobry

Uczestniczyłem we wszystkich protestach lipcowych i póżniejszych dotyczących sądownictwa. Przed Sejmem RP podziwiałem wszystkich organizatorów i ludzi uczestniczących w protestach o wolne sądy, wolność i demokrację. Ogromnie pozytywne wrażenie na mnie i mojej żonie wywarł wybitny człowiek, legenda solidarnościowego zrywu Narodu Polskiego Pan WŁADYSŁAW FRASYNIUK. Kiedy wracałem do domu o drugiej lub trzeciej w nocy, to między innymi pan WŁADYSŁAW tam był i zostawał, aby zagrzewał ludzi, by wspierali swoją obecnością protest. Panie WŁADYSŁAWIE jest Pan ikoną walki o Polską Demokrację, Wolność i Niezależność Sądów w Polsce. Chylę czoła przed Panem, bo dla mnie i myślę, że dla wielu Polek i Polaków jest Pan Niezłomnym i Wielkim Bohaterem, Niesłychanie Odważnym Człowiekiem - czapki z głów, Panie i Panowie. Jest Pan Super Człowiekiem i Super Patriotą Polskim, za którym pójdą także inni.
  • 2018-02-13 11:01 | zbig49

Re:Sędzię Pawełczyk-Woicką zgłosił do KRS jej partner życiowy

Do @Woytek, Kiedy przeczytałem pańskie wpisy, to przyszło mi do głowy takie stare powiedzenie, cytuję: "Woytek bez portek", choć lepiej by brzmiało "Woytek zgubił głowę i wątek". A teraz do rzeczy. To co robi ta pani przekracza wszelkie granice przyzwoitości, gdzie honor i etyka moralna oraz poczucie odpowiedzialności za swoje czyny. Wstyd, wielki wstyd.
  • 2018-02-13 11:10 | zbig49

Re:Julia Przyłębska Człowiekiem Wolności 2017 tygodnika „Sieci”. „Zasług” ma na koncie wiele

To dopiero "kabaret", ludzie bezwstydni i zepsuci do szpiku kości. Polki i Polacy na miłość Boską ocknijcie się, bo patrząc w lustro zobaczycie swoje purpurowe twarze tak zakolorowane ze wstydu.
  • 2018-02-15 21:29 | zbig49

Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

Po przeczytaniu powyższych wpisów z przerażeniem stwierdziłem, że kolesie i obrońcy Ziemkiewicza się bardzo szybko ujawnili. Ile tego szamba jest jeszcze w Polsce. Panowie jesteście bezwstydni i zakłamani.
  • 2018-02-15 21:29 | zbig49

Re:Nie chcą Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii

Po przeczytaniu powyższych wpisów z przerażeniem stwierdziłem, że kolesie i obrońcy Ziemkiewicza się bardzo szybko ujawnili. Ile tego szamba jest jeszcze w Polsce. Panowie jesteście bezwstydni i zakłamani.
  • 2018-07-05 07:14 | zbig49

Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

Oglądałem ten występ premiera i to był żenujący popis solisty, bo nie tylko z ust mówcy sączyła się tandetna propaganda, ale przede wszystkim przedstawiał nieprawdziwe fakty o sądownictwie polskim, wręcz przeinaczał zdarzenia, które opisywał. Miałem nieodparte wrażenie, że to człowiek nie najwyższych lotów i jak dłużej słucha się jego wypowiedzi, to ma się nieodparte wrażenie, że godność nie jest dominującą cechą charakteru mówcy.
  • 2018-07-24 11:11 | zbig49

Re:Bojkot farsy zwanej referendum konstytucyjnym

Bardzo dziękuję panu red. Burnetko za wysoce klarowny, przejrzysty w treści i logiczny artykuł. Tak należy przedstawiać i powtarzać (wielokroć powtarzać) treść tak zwięzłego i mądrego przedstawiania powodów, dla których ten wniosek jest ordynarnym robieniem wody z mózgów obywateli. Ten chwyt prezydenta, to taka obłuda i kłamstwo człowieka, który w dodatku ma wykształcenie prawnicze i chce zmienić prawo w ten sposób, że złapanie złodzieja na gorącym uczynku, nie podlega karze, gdy złodziej powie, że to co ukradł teraz jest już jego i w zasadzie nie podlega już karze. Brawo tygodnik "Polityka", brawo pan redaktor Burnetko.
  • 2018-07-27 12:31 | zbig49

Re:Jesteśmy! Bronimy! Nie odpuścimy! Protesty w obronie sądów

Uczestniczyłem prawie we wszystkich protestach o wolne sądy, które były pod Sejmem RP, Sądem Najwyższym, Pałacem Prezydenckim i jestem po wielkim wrażeniem siły Narodu Polskiego, jego determinacji i woli walki o Demokratyczną, Wolną i Europejską Rzeczpospolitą Polską. Najwyższy szacunek dla wybitnych prawników polskich, m.in. dla prof.dr hab. Adama Strzembosza, którego postać pełna odwagi, poświęcenia i najszlachetniejszej prawości wyzwala w każdym przyzwoitym człowieku podziw i najwyższy szacunek dla tego wspaniałego człowieka. Myślę, że dożyję czasu, kiedy przyzwoite Polki i przyzwoici Polacy upamiętnią ten ludzki heroizm takiego człowieka skromną tablicą pamiątkową, na którym będą także wyryte dużymi literami nazwiska innych wybitnych prawników polskich, obrońców niezawisłości i niezależności sądownictwa w Polsce oraz walki o demokratyczne państwo prawa. Wczoraj widziałem pod Pałacem Prezydenckim wspaniałe Polki i odważnych, zdeterminowanych Polaków, którzy na pewno nie odpuszczą tej złej władzy i wiem na pewno, że ta "żarłoczna szarańcza", jaką niewątpliwie jest PiS dość szybko zakończy swój polityczny żywot i pójdzie w odstawkę na zawsze.
  • 2018-07-31 11:19 | zbig49

Re:Kaczyńska wyszła za mąż po raz trzeci. PiS ma nadzieję, że ostatni

Ludzie co wy, to się nie skończy na trzecim ślubie, bo zachłanność to cecha genetyczna tego rodu, ciągle im mało i mało i chcą więcej i więcej. A co tam ludzie, kogo to interesuje, ważne że kościół milczy i po cichu to akceptuje, a więc Martusia otrzymała odpust zupełny, a dodatkowo jak się rodzina powiększy to będzie uzasadnienie dla istnienia programu 500+. Hipokryzja i obłuda to hasło tych ludzi, bo to ich zawsze łączy, jak w tym powiedzeniu "obłudnicy i kłamcy wszystkich miast i wsi łączcie się".
  • 2018-08-01 17:26 | zbig49

Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

Moje skojarzenie jest takie, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) przypomina mi "żarłoczną szarańczę", która niszczy cały dorobek Odrodzonej i Demokratycznej Polski stworzony rękoma Polek i Polaków przy wydatnej pomocy finansowej UE w okresie 30 lat i to jest największe nieszczęście i dramat Naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że to wszystko jak zły sen szybko minie i już niedługo Polki i Polacy będą mogli uśmiechać się wzajemnie do siebie. Odnośnie tej pani, proszę państwa takie "zło" należy traktować jak powietrze.
  • 2018-08-09 12:11 | zbig49

Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości?

Wspaniały, klarowny i logicznie uzasadniający potrzebę wydania orzeczenia przez SN jest artykuł napisany przez pana profesora Jana Woleńskiego. Co klasa to klasa. Panie profesorze jeśli pan pozwoli to ze swojej strony jedynie dodam, że choć to Sąd Najwyższy orzeczeniem siedmiu wspaniałych i niezależnych sędziów wydał wyrok w znanej sprawie, to tak naprawdę tej pomocy w Trybunale Sprawiedliwości UE szukaliśmy My Naród Polski, a niezawisły SN nas w tym wyręczył. Sąd Najwyższy widząc że aktualnie rządzący dokonują bezpardonowego zaboru i bezprecedensowego podporządkowania sobie czyli PiS niezależnego sądownictwa w Wolnym i Demokratycznym Kraju, podjął najwłaściwszą decyzję, za którą przyzwoite Polki i Polacy dziękują. Panie sędzi i Panowie sędziowie SN o Waszej odwadze, godności i umiłowaniu wolności będą zawsze pamiętać Polki i Polacy.
  • 2018-08-28 21:13 | zbig49

Re:Miller Leszek jr.

Pani Bianko, publikacja takiego artykułu w dzień po tragicznej śmierci pana Leszka Millera jr. jest działaniem wysoce niestosownym. Czytam od dziesiątków lat mój ulubiony tygodnik "Polityka", ale to co teraz zrobiliście jest ohydne i bardzo, bardzo brzydkie. Kierownictwo tygodnika "Polityka" szanujcie majestat śmierci ludzi, nawet jeśli ich nie lubicie.
  • 2018-11-10 14:57 | zbig49

Pierwsza kara Kuchcińskiego dla posła PiS. Tarczyński się doigrał

Jak można wybrać takiego człowieka, jak Tarczyński na posła do Sejmu RP - wstyd i hańba dla ludzi głosujących na takiego gościa, bo co do PiS-u przychodzi mi na myśl, takie powiedzenie, cytuje: "jaki pan taki kram".""""
  • 2018-11-10 14:57 | zbig49

Pierwsza kara Kuchcińskiego dla posła PiS. Tarczyński się doigrał

Jak można wybrać takiego człowieka, jak Tarczyński na posła do Sejmu RP - wstyd i hańba dla ludzi głosujących na takiego gościa, bo co do PiS-u przychodzi mi na myśl, takie powiedzenie, cytuje: "jaki pan taki kram".""""
  • 2019-01-09 23:09 | zbig49

Dotyczy spotkania J. Kaczyńskiego z Salvinim

Panie Łukaszu, dziś tj. 9 stycznia br. wystąpił pan w programie TokFm i bardzo przykro mnie było, gdy tak doskonale orientujący się w sprawach międzynarodowych dziennikarz,jak pan nie reagował właściwą kontrargumentacją na fatalne wypowiedzi Rafała Wosia, w sprawie wizyty Salviniego w Polsce. Nie jest to krytyka pana wypowiedzi, w tym programie, ale szkoda, że nie zareagował pan na fatalne wypowiedzi Rafała Wosia, którego celem jest przeważnie dezawuowanie opozycji i jednoczesne wychwalanie PiS-u. Aprobaty spotkania Kaczyńskiego z Salvinim, jakiej dokonywał Rafał Woś zapewne szkodzi interesom politycznym Polski.
  • 2019-01-14 00:06 | zbig49

To już 27. finał WOŚP! Pomaganie jest dziecinne proste

Ten Łukasz Fołtyn to gość, który bez wątpienia spadł z Księżyca. Jak można porównywać spontaniczną zbiórkę pieniędzy zorganizowaną przez WOŚP i pana Jurka Owsiaka na tak szlachetny cel, jak zakup i przekazanie sprzętu klinikom, szpitalom dla diagnostyki i ratowania życia najbardziej bezbronnych i często najbardziej potrzebujących pomocy medycznej istot ludzkich jakimi są Nasze ukochane dzieci. Pan Fołtyn nie zauważa, że NFOZ otrzymuje ogromne, choć często niewystarczające środki finansowe, pochodzące z obowiązkowych odpisów w określonej procentowej wysokości z pensji pracowników, emerytów i rencistów. To co robi WOŚP i Jurek Owsiak to cudowna rzecz jaką może robić Jeden Człowiek Drugiemu Człowiekowi, bo przy pomocy milionów wspaniałych Polek i Polaków, dorosłych ludzi, a także i dzieci oraz setek przewspaniałych wolontariuszy, których pomoc w tak szczytnej sprawie zostanie na zawsze w sercach wszystkich ludzi dobrej woli i zapisana dużymi literami na zawsze (na wieki wieków) w Bożym Niebie. Panie Łukaszu Fołtyn, tym swoim artykułem splamił się niemiłosiernie, a ta plama jest stokroć większa od wszystkich kleksów powstałych w zeszytach tych uratowanych dzieci, którym życzę zdrowia, radosnego dzieciństwa i szczęścia
  • 2019-01-14 00:06 | zbig49

To już 27, finał WOŚP! Pomaganie jest dziecinnie proste.

Ten Łukasz Fołtyn to gość, który bez wątpienia spadł z Księżyca. Jak można porównywać spontaniczną zbiórkę pieniędzy zorganizowaną przez WOŚP i pana Jurka Owsiaka na tak szlachetny cel, jak zakup i przekazanie sprzętu klinikom, szpitalom dla diagnostyki i ratowania życia najbardziej bezbronnych i często najbardziej potrzebujących pomocy medycznej istot ludzkich jakimi są Nasze ukochane dzieci. Pan Fołtyn nie zauważa, że NFOZ otrzymuje ogromne, choć często niewystarczające środki finansowe, pochodzące z obowiązkowych odpisów w określonej procentowej wysokości z pensji pracowników, emerytów i rencistów. To co robi WOŚP i Jurek Owsiak to cudowna rzecz jaką może robić Jeden Człowiek Drugiemu Człowiekowi, bo przy pomocy milionów wspaniałych Polek i Polaków, dorosłych ludzi, a także i dzieci oraz setek przewspaniałych wolontariuszy, których pomoc w tak szczytnej sprawie zostanie na zawsze w sercach wszystkich ludzi dobrej woli i zapisana dużymi literami na zawsze (na wieki wieków) w Bożym Niebie. Panie Łukaszu Fołtyn, tym swoim artykułem splamił się niemiłosiernie, a ta plama jest stokroć większa od wszystkich kleksów powstałych w zeszytach tych uratowanych dzieci, którym życzę zdrowia, radosnego dzieciństwa i szczęścia
  • 2019-01-14 15:46 | zbig49

Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

Proszę rozważyć propozycję. Polki i Polacy zróbcie wszystko, aby Pan Jerzy Owsiak został zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla, bo to co robi zasługuje na Wszystkie Nagrody Świata. Myślę, że po rezygnacji Pana Jurka Owsiaka z funkcji Prezesa Zarządu WOŚP funkcję tę powinien objąć Pan prof. dr hab. Maruszewski, ale byłoby bardzo dobrze, aby w działania WOŚP włączyć Panią Magdalenę Adamowicz, małżonkę Pana Prezydenta Gdańska dr Pawła Adamowicza, oddając cześć Człowiekowi, który oddał swoje życie za tak Wielką Sprawę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kiedy piszę te słowa, to łzy mi lecą ze smutku i żalu. Bolą mnie dość mocno kolana, ale dziś idę o godz.18.00 na Plac Defilad w Warszawie. Drogie Polki i Drodzy Polacy proszę Was obudżcie się, aby w najbliższych wyborach zakończyć ten chocholi taniec rządzącej partii.
  • 2019-01-28 13:29 | zbig49

Re:Korupcja w MON? Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA

Pan redaktor Tomasz Piątek z "Gazety Wyborczej" mówił i mówi prawdę, myślę że ta sprawa powinna być potraktowana jako rozwojowa - w ewangelii powiedziano "szukajcie a znajdziecie". Na sprawę powinna przyglądać się bacznie jeszcze jedna służba wojskowa, abyśmy czuli się bezpieczni w Naszej Ojczyżnie.