Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(3)
Komentarze użytkownika: katamaran1977@gmail.com
 • 2017-09-20 21:17 | katamaran1977@gmail.com

  Re:Szydło wzywa UE do solidarności. Ale czy PiS jest solidarny wobec UE?

  To co obecnie dzieje sie w Polsce było z wielu przyczyn nieuniknione. Nie do konca jest prawdą, że Polacy buntowali sie przeciw komunizmowi bo pragnęli wolności. Ja pamiętam , że strajki wybuchały po decyzjach o podwyżce cen lub reglamentacji żywności głównie mięsa. Chcieliśmy na Zachód bo był syty. Niewielu a na pewno nie w skali masowej pragnęło wartości Zachodu, które zresztą już wtedy były krytykowane jako dalekie od polskich i katolickich. W takim stanie ducha przystąpiliśmy też do UE. Gdy po 13 latach nacieszyliśmy sie jej posagiem zaczęliśmy (en masse) dostrzegać cechy charakteru panny młodej, które dla niektórych uchodzą za wady. I to jest ten czas w którym musimy zdecydować czy zostaniemy w tym związku czy czas sie rozejść. To czas w którym widzimy jak bardzo jako spoleczenstwo roznimy sie od spoleczenstw zachodnich, które z racji przywiązania do idei demokratycznego państwa prawa okazują się dużo bardziej społeczeństwami wartości. Polskę rozdziera spór którego nie dało się uniknąć a którego wejscie w zachodnie struktury nie mogło zamaskować: czy przyjmiemy szczerze i z przekonaniem jako własne zasady Zachodu czy osuniemy sie w odmęty narodowej hipokryzji i złudzeń prowadzących do nieuniknionych rozczarowań i historycznych dramatów.
 • 2017-09-21 22:22 | katamaran1977@gmail.com

  Re:Kto wniesie lodówkę na czwarte piętro? Czyli jałowe spory o feminizm

  Feminizm ma szanse o ile wpisze sie w szerszy front uniwersalnej walki o prawa człowieka. Na razie to walka o niedyskryminacje kobiet czyli z uprzywilejowaniem mezczyzn bez należytej refleksji co do obszarów na ktorych mężczyźni sa dyskryminowani. Uwazam ze ruch ten zyskałby na autentyczności gdyby podjął walkę bardziej o równość płci niż o nierownouprawnienie jednej z nich, co i tak jest często w masowym odbiorze kwestionowane.
 • 2017-09-22 18:00 | katamaran1977@gmail.com

  Re:Nie dajmy się zwieść islamofobom. Muzułmanie szybko się w Europie integrują

  @niadroitniagauche Piszesz o kilkuletnich doswiadczeniach w Szwecji Francji Belgii i Norwegii wiec trudno uwierzyć ze to Twoje doswiadczenia, znasz wiec sprawe ze słyszenia. Nie znam źródła tej wiedzy ale powtarzasz klayczne i obiegowe tezy powtarzane w naszym kraju. Fakty sa jednak takie ze przeciw emigracji sa spoleczenstwa w ktorych emigrantów nie ma. Nalezy wiec sadzic ze doswiadczenie kontaktu z "innym" nie jest takie straszne jak próbujesz to przedstawiać. Francuskie przedmiescia to kwestia jak najmniej religijna a spoleczna podobnie jak przestepczosc w polskich roznych "trojkatach bermudzkich". I na koniec:integracja to obustronny proces i trudno wymagac by ktos zapalal miloscia do kraju w ktorym powszechnie uwaza sie go za terroryste lenia i brudasa. Jak w Polsce.