Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(5)
Komentarze użytkownika: Fil Gor
  • 2017-05-23 22:45 | Fil Gor

Neoliberlaizm nas wykończył

W poł. lat 70, komunizm ustąpił miejsca pseudo-komunizmowi. Wyrosła grupa bezideowych dorobkiewiczów. Po okrągłym stole doskonale odnalazła się w klimacie światowego neoliberalizmu, najlepiej reprezentowanego przez parę Billa i Hillary Clinton. Na 25 lat Polska dostała się pod rządy reżimu gorszego niż bolszewizm i nazizm razem wzięte - międzynarodowych korporacji. Spustoszenia, jakich dokonały one w świecie się ogromne i być może nieodwracalne.Gospodarka niezależna od polityki. Wzrost PKB jako najważniejszy cel. Dziś nie ma już wątpliwości, że cały ten system oparty na haśle Greed is good (polecam film Michaela Moore'a Wall Street) jest jak kwas, który korumpuje i zabija człowieczeństwo. Dopóki ludzkość nie uwolni się dyktatury od groszorobów, a być może w ogóle od kapitalizmu - będzie tylko gorzej i gorzej.
  • 2017-05-23 22:55 | Fil Gor

Mariusz Janicki poleca nowy numer POLITYKI

Nie mam nic wspólnego z prawicą, ale moje zainteresowania psychoanalizą podpowiadają mi, że jak 17-latek zakochuje się w nauczycielce, jest to wyrazem zablokowanych uczuć do matki i narcyzmu (musi być najbliżej bogini). Na ogół taka fascynacja przechodzi po jakimś czasie. U niego nie przeszła. Nie tylko się z nią związał, ale dla niej (i pewnie dla swojego narcyzmu) został prezydentem Francji. Zapewne Makaron bardziej nadaje się na terapię niż na do Pałacu Elizejskiego. Niemniej stał się podrzutkiem sił, które bały się zwycięstwa Le Pen i Fillona. A przecież jest człowiekiem znikąd, kimś w rodzaju Stana Tymińskiego. Wszystko to razem świadczy o kompletnej degeneracji systemu politycznego Francji.
  • 2017-05-23 22:55 | Fil Gor

Makaron na terapię

Nie mam nic wspólnego z prawicą, ale moje zainteresowania psychoanalizą podpowiadają mi, że jak 17-latek zakochuje się w nauczycielce, jest to wyrazem zablokowanych uczuć do matki i narcyzmu (musi być najbliżej bogini). Na ogół taka fascynacja przechodzi po jakimś czasie. U niego nie przeszła. Nie tylko się z nią związał, ale dla niej (i pewnie dla swojego narcyzmu) został prezydentem Francji. Zapewne Makaron bardziej nadaje się na terapię niż na do Pałacu Elizejskiego. Niemniej stał się podrzutkiem sił, które bały się zwycięstwa Le Pen i Fillona. A przecież jest człowiekiem znikąd, kimś w rodzaju Stana Tymińskiego. Wszystko to razem świadczy o kompletnej degeneracji systemu politycznego Francji.
  • 2017-08-20 17:29 | Fil Gor

Obawiam się, że jesteście wszyscy frajerami.

Po pierwsze, reparacje nam się należą. Pewnie ich nie dostaniemy, ale to tylko świadczy o hipokryzji i egoizmie Zachodu. Ktoś, kto podważa sens reparacji (na ogół zresztą dlatego, że to PIS kwestię podniósł), jak by nie patrzeć sra we własne gniazdo (no chyba, że nie uważa Polski za swoje gniazdo, co u kosmopolitycznych elit się zdarza). Ale po drugie i ważniejsze, ci, którzy wyręczają Niemców w udowadnianiu, że Polsce się reparacje nie należą, popełniają polityczne harakiri. Przy każdych wyborach będzie im wypominane "To ten, co w sporze o reparacje bronił racji Niemiec". Jak ktoś sądzi, że pozostanie to bez rezultatu na poparcie wyborców - to gratuluję dalekowzroczności politycznej.
  • 2018-05-25 12:28 | Fil Gor

Literackie "lewactwo" ?

Nie chodzi o treści, ale o pewną cechę ogólną. Gdzie do XX w. literatura, podobnie jak cała sztuka miała służyć dobru, prawdzie pięknu. Potem dala kultura Zachodu zaczęła się degenerować. Chwilami stawała się ofiarą ideologii, lecz na ogół stawała się degrengoladą. To właśnie mam na myśli pisząc lewactwo - nie chodzi o konkretne postulaty ideowe, ale o typowy dla kultury III RP, ale także Zachodu w ogóle, brak szacunku dla piękna i dobra, brak moralnego kręgosłupa, brak metafizyki. Są tylko wnętrzności rozprutego baran i brak jakiegokolwiek głębszego sensu w ludzkim miotaniu się i cierpieniu. Filozof Buber pisał o zaćmieniu Boga, ja mam wrażenie, ze ostatnie ćwierćwiecze w kulturze Zachodu zaćmienie wszystkiego.