Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(5)
Komentarze użytkownika: Kris Kros
  • 2017-05-27 10:50 | Kris Kros

Re:Bezrobocie spada, Woś apeluje do pracowników: Żądajcie więcej!

Prawda jest taka, że przedsiębiorcy nie chcą się "podzielić" zyskiem z pracownikami. Już mam dość tych lamentów różnej maści "biznesmenów", jak to ciężko im związać koniec z końcem. Jak to dokładają do interesu, byle tylko się utrzymać na powierzchni. A tymi wszystkimi porszakami, leksusami itd. to jeżdżą chyba tylko urzędnicy i prezesi spółek Skarbu Państwa. Z mojej własnej obserwacji wynika, że kłopoty mają tylko ci, którzy naprawdę dbają o swoich ludzi, reszta jęczących żyje sobie świetnie, tylko ciężko im przyjąć do wiadomości, że lata 90-te i pierwsza dekada XXI w. się skończyły. Widzę też inny problem. Mam na myśli pracowników z Ukrainy. Zamiast podnieść pensje Polakowi, "biznesmen" woli zatrudnić Ukraińca. Nie mam nic przeciwko nim, ale skończy się to tym, czym skończyło się zatrudnianie Meksykanów w USA. Mianowicie, zwycięstwem w kolejnych wyborach jakiegoś polskiego Trumpa, którego jedynym punktem programu wyborczego będzie zbudowanie muru na wschodniej granicy Polski. Zatęsknimy wtedy za Prezesem, Mariuszkiem i Adrianem...
  • 2017-11-23 14:31 | Kris Kros

Handel w niedziele będzie stopniowo wygaszany. Czym to grozi?

Mam w nosie zakaz handlu w niedziele, bo sam pracuję w prawie wszystkie niedziele, więc zakupów w ten dzień i tak nie robię. Denerwuje mnie tylko argumentacja zwolenników, którzy bredzą o tym, że "niedziela to dzień odpoczynku", "dzień dla rodziny" itp. O ludzi z mojej branży nikt się bowiem nie zająknął. Chciałbym tak, żeby pan Śniadek powiedział w końcu, dlaczego jego zdaniem pracownicy gastronomii i kultury nie zasługują na niedzielny odpoczynek, bo o nich jakoś się Solidarność nie martwi...
  • 2017-11-23 14:31 | Kris Kros

Robienie z ludzi idiotów

Mam w nosie zakaz handlu w niedziele, bo sam pracuję w prawie wszystkie niedziele, więc zakupów w ten dzień i tak nie robię. Denerwuje mnie tylko argumentacja zwolenników, którzy bredzą o tym, że "niedziela to dzień odpoczynku", "dzień dla rodziny" itp. O ludzi z mojej branży nikt się bowiem nie zająknął. Chciałbym tak, żeby pan Śniadek powiedział w końcu, dlaczego jego zdaniem pracownicy gastronomii i kultury nie zasługują na niedzielny odpoczynek, bo o nich jakoś się Solidarność nie martwi...
  • 2018-08-13 10:48 | Kris Kros

System informatyczny Alior Banku

Słowa o "nowoczesnych systemach informatycznych" Aliora są mocno przesadzone. Znajoma, mająca konto w Aliorze, zaczęła dostawać od nich smsy, informujące o blokadzie internetowego dostępu do konta. Powodem miało być rzekome wykrycie przez bank szkodliwego oprogramowania na jej komputerze. Pomijając fakt, skąd bank wie, jakie oprogramowanie jest zainstalowane na komputerze klienta, okazało się, że dostęp jest blokowany niezależnie od tego skąd znajoma chce się zalogować (inny komputer stacjonarny, laptopy, telefon). Za każdym razem przychodził sms, w którym był podany numer telefonu, na który trzeba zadzwonić, żeby dostęp został przywrócony. Każda rozmowa trwała ok. 40 min., głownie z uwagi na "procedurę weryfikacyjną". Jakież było zdziwienie znajomej, kiedy okazało się, że numer podany przez Alior jest numerem premium, dodatkowo płatnym, o czym bank nie informował w smsie. Tego znajoma dowiedziała się z faktury od operatora telefonii, który naliczył za to kilkadziesiąt złotych. Po tej przygodzie znajoma zamknęła konto w Alior Banku. Na zakończenie dodam, że smsy o zablokowaniu dostępu online przychodziły do znajomej jeszcze długo po tym, jak przestała być klientką Alior Banku...
  • 2019-03-06 14:31 | Kris Kros

Re:Mniej marek własnych w sieciach handlowych. Trafiony pomysł?

Problem nie leży w tym, że producent za mało zarabia na "markach własnych" sieci, tylko na tym, że ludzie w Polsce, z uwagi na zasobność portfela, kupują właśnie te produkty, bo są po prostu tańsze. Skoro """Firma pracując na swojej marce zarabiała czterokrotnie(!) wiecej, przy sprzedaży mniejszej ilości produktów niż w przypadku marki wlasnej. " to w czym leżał problem, żeby sprzedawała tylko to? Otóż w tym, że mało kto to kupi...