Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(94)
Komentarze użytkownika: rysszc
  • 2017-09-09 22:31 | rysszc

Re:Huraganowe inferno dewastuje Karaiby. Irma jest potężniejsza nawet od Harveya

Panie Autorze! A Pan jest tak zarozumiały, że wie - to wina Trampa bo nie wierzy w ocieplenie. Przypuszczam, że wierzy ale nie jest tak zarozumiały by uważać, że ma na to wpływ. Natomiast ja przypuszczam, że wiara w wpływanie na ocieplenie jest potrzebna klimatologom - duża kasa na obserwacje i badania, więc straszmy. Mogę Panu dać wiele przykładów z ostatnich dziesięcioleci jak pod pretekstem walki z ociepleniem zwiększono zanieczyszczenie i "ocieplenie" naszego globu /patrz - dziura ozonowa i freon/. Pokazywano dziś jak pięknie w tym roku widać zorzę polarną /nawet w Meksyku/ i dodano, że jest to skutek zwiększonej aktywności słońca. Dziwnie nie powiązał Pan huraganów z tą informacją - a powinien! Po prostu - włączył się Pan do chóru praczy naszych główek. Pozdrawiam i więcej dystansu /myślenia/ w przyszłości. Ma Pan wielki obowiązek z racji dostępu do mediów - myśleć samodzielnie i pisać "moim zdaniem, tak myślę".
  • 2017-09-19 12:14 | rysszc

Re:Beata Szydło „Człowiekiem Roku” za nieznane zasługi dla gospodarki

Przykre czytać jak wzajemnie przekrzykują się "Polacy". Przykre uświadamiać sobie jak pewni siebie krzykacze swoją niewiedzą przypominają uczestników linczu. A Pani autorka pewnie się bała, ze Polityka nie zamieści jej artykułu o ile nie będzie dowalał PISowi. Mogła posłuchać laudacji i do tego się odnieść ale to za trudne i nie po linii propagandy anty. Tak to się sieje nienawiść zamiast włożyć trochę energii i optymizmu w czytelników bo PIS nie jest wieczny a Polska mam nadzieję tak. O ile jej nienawistnicy /bezrozumni linczownicy/, nie rozwalą ""
  • 2017-09-19 12:31 | rysszc

Re:Fiasko planu Morawieckiego? Wicepremier oddala się od rzeczywistości

"Polityka" od zawsze starała si e uczestniczyć czynnie w rozwoju Polski niezależnie od sił politycznych u steru. A może tak Panie Czerniak /pół roku temu mi wycięto/ chociaż jedno zdanie co zrobić by w Kraju było lepiej w przyszłości. Tylko to trudne, bardzo trudne.""""""
  • 2017-09-23 17:27 | rysszc

Re:Nie dajmy się zwieść islamofobom. Muzułmanie szybko się w Europie integrują

Kiedyś się mówiło "Taki stary a taki głupi". Kalisz i Ostrów są razem od 1918 roku i nadal się "integrują". Jak się integrują to czemu nie ubierają się po europejsku, czemu nie zmieniają wyznania na europejskie. Tak się integrują, że na ich życzenie ogranicza się np. kolędy w supermarketach, jak jest ich już większość to nie ma choinki na ulicy i dzwony kościołów milczą. To taka delikatnie pełzająca integracja ale w drugą stronę. Bo jednocześnie europejczycy podcinają swoje fundamenty, wyśmiewając własną religię, czyli podstawy kulturowe swojej tożsamości. Stracił Pan instynkt. A szkoda, bo tym samym degraduje Pan to co po Panu zostanie. Proponuję urlop w dzielnicy zintegrowanych. Pozdrawiam!""
  • 2017-10-10 15:30 | rysszc

Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

To smutne, że aż z taką zaciekłością Polacy potrafią się kłócić w sprawach oczywistych. Z moich obserwacji wynika, że największymi przeciwnikami ekshumacji są zwolennicy palenia ciał. Dowody,że ciała są w całości /zamiana/ lub częściowo porozrzucane po trumnach są wystarczającym powodem by nie wciskać kitu "szacunek dla zwłok". Moim zdaniem właśnie szacunek dla zwłok zmusza do skontrolowania co leży w trumnach. Jestem skłonny podejrzewać, że ktoś cynicznie liczy na dodatkowe odszkodowanie wynikłe ze skargi poza Kraj. Jest to godne pogardy, niczego więcej.
  • 2017-10-10 15:37 | rysszc

Re:Trybunał Praw Człowieka zajął się ekshumacjami smoleńskimi. Nie czeka na polski TK

Mieszać i mieszać w mózgach to specjalność niedouków. A jakiś filozof marksista mówił, że prawa człowieka to wymysł nowoczesnego lewactwa który doprowadzi białego człowieka do samozniszczenia
  • 2017-10-10 15:52 | rysszc

Re:Były funkcjonariusz SB w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego

Wykluczanie kogokolwiek ze społeczeństwa na podstawie jego wcześniejszego , obecnie niepoprawnego, zatrudnienia jest tak skuteczne jak obcinanie sobie palców przed przystąpieniem do pracy. Naprawdę niebezpieczni są Ci którzy ukrywali "swoje zajęcie" i teraz się boją by ktoś tego nie ujawnił.
  • 2017-10-10 17:58 | rysszc

Wykluczanie kogokolwiek ze społeczeństwa na podstawie jego wcześniejszego , obecnie niepoprawnego, zatrudnienia jest tak skuteczne jak obcinanie sobie palców przed przystąpieniem do pracy. Naprawdę niebezpieczni są Ci którzy ukrywali "swoje zajęcie" i teraz się boją by ktoś tego nie ujawnił.
  • 2017-10-10 17:58 | rysszc

• 2017-10-12 11:35 | rysszc

Nie wszyscy są "wzorcami " do naśladowania. Złodzieja można wykorzystać do testowania systemów zabezpieczających, hakera do sprawdzania zabezpieczeń. Wnikanie dlaczego ktoś znalazł się po obecnie nieakceptowanej stronie to dobre w rozprawach nad warunkami społecznymi, nauką, sposobem myślenia a najważniejsze - środowiska w którym ta "roślinka" wyrosła. Moim zdaniem człowieka oceniać można po jego patrzeniu na świat w wieku plus minus 40 lat. To jest również wiek by zostać sędzią.
  • 2017-10-17 09:15 | rysszc

My artyści

"My artyści" utkwiły mi te słowa w latach siedemdziesiątych usłyszane z ust artysty Olbrychskiego domagającego się wtedy specjalnego traktowania artystów. Tak im zostało do dziś. Moim zdaniem, każdy artysta finansowany z podatków jest winien społeczeństwu lojalność. Niech pani Sroka /jakoś tu słynne nomen omen nie pasuje/ finansuje filmy o tragedii np rodziny Ulmów i walce Pani Kossak, Żegocie, reakcji na krzywdę polskich żydów. Po co finansować tragedię żydów mordowanych przez chłopa? Nie wystarczy, że nas szkalują inni, że systematycznie przesuwa się winę za holokaust na nasze ręce. Czy to ma być potwierdzane za nasze pieniądze? Może wreszcie ktoś pokaże różnicę warunków życia gmin żydowskich we Frankfurcie i krakowskim Kazimierzu w siedemnastym wieku? Jeżeli Pani Sroka i jej kamaryla będzie finansowała sztukę z własnych pieniędzy, proszę bardzo, niech wali w nasz Kraj, niech się dołoży do Bismarcka i innych od wieków wmawiającym nam, że nie umiemy być samodzielni. Niech się dokłada do opinii "narodu kundli'. Ale nawet wtedy powinna być stąd wydalona.
  • 2017-10-18 08:29 | rysszc

Re:Magdalena Sroka odwołana z funkcji szefowej PISF. Kto ją zastąpi?

I dobrze , może ktoś następny zamiast filmu z chłopem zabijającym żydów wypromuje film o zamordowanej rodzinie ULMÓW która żydów ratowała. Jesteśmy za małym krajem o zbyt nieznanej historii ostatnich dwustu lat by się "filmowo samobiczować".
  • 2017-10-18 08:46 | rysszc

Re:Agnieszka Holland o zamachu PiS na PISF

Aspiryna? - to ktoś chory z nienawiści do "formacji politycznej". Więcej skromności i więcej wiedzy. "Wiemy tyle ile nam powiedzieli". Jak ktoś się zamknie w klatce samoograniczeń to pisze takie dyrdymały i jest przekonany o swojej doskonałości.
  • 2017-10-21 21:48 | rysszc

Re:Rodzina mężczyzny, który się podpalił, opowiada OKO.press o mężu i ojcu

Samobójstwo, protest głodowy - chore pomysły na poprawę jakości polityki. Czkałem na reperkusje samospalenia urzędnika skarbowego z Warszawy i nic. Cisza do dziś - Pan Hartman nie dziękował, dziwne. Gdyby ten biedny człowiek był zdrowy, bez zniewalającej depresji mógłby włączyć się do polityki a nie dawać okazję różnym Hartmanom na windowanie polityczne.
  • 2017-10-22 18:40 | rysszc

Re:Wybory w Czechach: tryumf populistów, parlament rozdrobniony

Najgorsze, że nie lubi polskiej kiełbasy. I pewnie, jak większość Czechów - nas Polaków.
  • 2017-10-23 18:13 | rysszc

Re:100 zł grzywny i nagana dla Owsiaka za wulgaryzmy. Czy to żart?

Otwieram szeroko oczy i nie wierzę tekstowi. Jak to możliwe - czwarta władza, dziennikarka, namawia do lekceważenia prawa, zapomina, że jak ktoś publicznie używa słów wulgarnych, powinien być ukarany /jak, nie wnikam/. Przypadek Pana Jurka, słucham go od lat osiemdziesiątych, jest szczególnym i ukaranie Go winno być obowiązkiem władzy. On jest nadal idolem dla młodzieży i jak sam nie chce być wzorcem dobrego wychowania to należy maksymalnie nagłośnić - co i dlaczego robi źle. Niech się uczą na błędach. Używanie argumentów, że ktoś tam, gdzieś tam, też się źle zachowuje - to są argumenty ucznia podstawówki. /Psze Pani a Jarek też krzyczał na Ewę./ Nie wolno "rozmydlać" sprawy bo to nasz celebryta a przecież tamci też są "be". Nie wolno traktować sądów /sędziów/ jak usłużnych kundli, służących władzy a nie prawu. Nie wolno niszczyć autorytetu sądów sugerując, że są nieobiektywni i kierują się atmosferą polityczną w Kraju. Publiczne sugerowanie, myślę, że bezpodstawnie, że władza wymusza skutecznie wyrok sądowy podpada pod oskarżenie o pomówienie. Mam nadzieję, że Pan Jurek weźmie wyrok na klatę, po męsku, honorowo. Prawo to prawo.
  • 2017-10-24 09:15 | rysszc

Re:Kurator oświaty protesuje przeciwko wykładowi filozofa umysłu. „To Belzebub!”

Niestety! Woytek ocenił to właściwie. Ale przykre, że tylu komentatorów nie potrafi skromniej ocenić naszej, zdaniem Hegla najlepszej religii. Zdaniem Lenina - religia to opium dla ludu i tak trzymać.
  • 2017-10-24 16:26 | rysszc

Re:Kurator oświaty protesuje przeciwko wykładowi filozofa umysłu. „To Belzebub!”

Jakowalski Ucieszyłem się przeglądając wpisy, że ktoś tak szybko zrozumiał moją intencję wpisu. Na "opium" wpadłem po spowiedzi w wieku - prawie 14 lat, nie znając nie mając pojęcia o filozofii i jej kierunkach. Później próbowałem się podzielić tą refleksją po pierwszym wykładzie z filozofii - półtorej godziny dowodzenia, że nieskończoność jest dowodem nieistnienia boga. Chowałem się przed nią do końca roku w ostatnim rzędzie. Zmarła w przytułku u sióstr zakonnych czym udowodniła mi, że instytucja kościoła jest potrzebna. Wszystko jedno kto o opium mówił , to temat uboczny, ważne by żadna ze zwariowanych idei nie zdominowała życia społecznego bo to, jak pokazała historia, prowadzi do nieszczęść i potwornych zbrodni na tkance ludzkiej. Chwilami mam wrazenie, że nasza cywilizacja, jak wahadło - od tragedii do tragedii. Myślę, ze takie dyskusje te wahania spowalniają. Pozdrawiam!
  • 2017-10-24 16:41 | rysszc

Podobno - podaję za profesorem /nazwiska nie pamiętam/ z uniwersytetu izraelskiego było takie plemię tureckie - Chazarowie w którym nie było żadnych zasad. By wprowadzić porządek wódz zaprosił przedstawicieli trzech monoteistycznych religii i po głębokiej analizie uznał judaizm za najkorzystniejszy dla siebie i jak się okazało jego ludu bo ten lud przetrwał bez państwa tysiąc lat. To daje dużo do myślenia. Brak wiary i tym samym zasad rozwali każde społeczeństwo. Ateiści trwają w społeczeństwach religijnych bo odruchowa, świadomie czy też nie - żyją na ich warunkach. Fascynuje mnie wyobrażanie co by było w Państwie absolutnie ateistycznym?
  • 2017-10-25 17:41 | rysszc

Dlaczego politycy milczą w sprawie samopodpalenia Piotra S.?

Pewnie zwyczajnie jest im głupio, że zniszczyli człowieka wciskając mu kit propagandowy. Gdyby biedak myślał samodzielnie to rozróżniłby propagandę od rzeczywistości. Biedak prawdopodobnie słuchał i oglądał "szkiełko" i jedynie słuszne wiadomości.
  • 2017-10-25 17:41 | rysszc

dlaczego milczą?

Pewnie zwyczajnie jest im głupio, że zniszczyli człowieka wciskając mu kit propagandowy. Gdyby biedak myślał samodzielnie to rozróżniłby propagandę od rzeczywistości. Biedak prawdopodobnie słuchał i oglądał "szkiełko" i jedynie słuszne wiadomości.
  • 2017-10-25 21:10 | rysszc

Re:100 zł grzywny i nagana dla Owsiaka za wulgaryzmy. Czy to żart?

Dalej twierdzę, że kara być powinna i jak się okazało Jurek wziął na klatę czym urósł w moich oczach. Prawa nie wolno stosować wybiórczo i smutno, że tak wiele wpisów powyżej tego nie dostrzegło . Oczekuję refleksji od autorki art.
  • 2017-10-26 14:05 | rysszc

Re:Dlaczego politycy milczą w sprawie samopodpalenia Piotra S.?

Panie Woytek! Pan sobie robisz j... z tak smutnej sprawy.
  • 2017-10-26 18:29 | rysszc

Re:Mucha u Żakowskiego: Czuję się odpowiedzialna za samopodpalenie pod PKiN

Gdybym oceniał Polskę, tą obecną, słuchając tylko PO - nie zrobiłbym nic innego. Może wreszcie ten atak osłabicie to PIS sam się dobije swoją pychą.
  • 2017-10-27 16:07 | rysszc

Gramin! Twój komentarz też jest naiwny. Czasami najlepszym lekarstwem jest trucizna w umiarkowane dawce. Pooglądaj TVP3, Republikę i cierpliwie wytrzymaj. Tam nawet niektórzy są, wbrew pozorom , normalni i wrażliwi. Wtedy zrozumiesz dlaczego ten biedny samo... mam nadzieję, ze wróci do zdrowych w pełni sił fizycznych, zrobił to co zrobił. Ludzie wrażliwi często robią głupstwa a czasami popełniają zbrodnie po przewalcowaniu ich przez propagandę sprytnie wtłoczoną do mózgu.
  • 2017-10-27 16:15 | rysszc

Akty samospalenia należy potępiać. Nagłaśnianie doprowadza do "mody". Tak jak się stało z atakami nożowników.
  • 2017-10-28 16:05 | rysszc

Re:Największy kryzys finansowy przed nami. Tak wieszczy znany inwestor

Ciekawe. Temat niezwykle ważny a nikt go nie podejmuje. Swoją drogą, kiedy Rogers zarobił na surowcach? Czy jak ceny niklu wywindowano na 120 zł/kg /w Polsce a teraz ok. 40/? Czy jak ceny złota wywindowano na 1800 dol/uncję a teraz ok 1200 / wtedy u nas inwestował Amber Gold/? Czy jak ceny srebra wywindowano z kilku na 38 dol/uncję a teraz 17 /wtedy jakiś niemiecki bank przyjmował kasę w parytecie srebra - wykup i nie odbieraj, będzie u nas/. Jak upadające banki będą wypłacały zarządowi po 100 mil. a straty poniosą drobni inwestorzy to kryzys będzie niebawem. Należy wcześniej, koniecznie, wprowadzić wyłącznie obrót bezgotówkowy.
  • 2017-10-29 15:54 | rysszc

Panowie! Podoba mi się ten popis erudycji ale każdy kryzys jest inny. Dlatego ekonomia nie jest nauką ścisłą. Najnowszy Nobel też jest tego przykładem. Proponuję podejść do kryzysu od jaja. /dla wrażliwych - od podstaw egzystencji, czyli żarcia/ Proponuję zastanowić się co jest najbardziej niezbędne do przetrwania a co zwykłym dodatkiem do lepszego - wygodniejszego trwania. AGRARYZM - od tego zaczyna się wszystko i w czasie kryzysu do tego wraca - ale zawsze inaczej.
  • 2017-10-30 09:05 | rysszc

Z przeludnieniem nie powinno być aż takiego problemu. Wraz ze wzrostem poziomu medycyny spada ilość "fundowanych" sobie dzieci. Jet inny bardzo ważny problem powodujący zwariowany pęd do przodu i późniejsze zadyszki /kryzysy/--PKB. Dramatyczny wskaźnik przyjęty jako miernik rozwoju i postępu. To on jest przyczyną wzrostu zanieczyszczeń - na milion kilometrów trzy silniki w samochodzie, zamiast jednego. Celowe starzenie produktów, by sprzedać więcej. Ktoś się uparł by świat pędził do przodu przez zwiększanie zatrudnienia i zwiększanie sprzedaży - PKB.
  • 2017-10-30 09:11 | rysszc

Re:Przeciw PiS protestują na ulicach już nawet jednostki

Panie Woytek! Piękny komentarz. Bardziej się boję wirusa nożowników.
  • 2017-11-04 17:57 | rysszc

Re:Praca w niedzielę to „zgoda na obecność pogaństwa” w Polsce?

Czytam argumenty za wolną niedzielą - zgadzam się. Czytam argumenty za wolnym handlem w niedzielę - zgadzam się. Myślę, że skoro jest coraz mniej miejsc pracy z powodu automatyzacji i informatyzacji to może pracujmy przez 24 godziny jako społeczeństwo ale jako pojedyncze jednostki tylko po 6 godzin przez 5 dni w tygodniu. To marzenie. To tak powinno być tylko świat zwariował, pędzi do przodu nieustająco licząc wzrost wskaźników, z PKB na czele.
  • 2017-11-07 14:43 | rysszc

Re:Czy po kolejnej masakrze Amerykanie są gotowi do dyskusji o dostępie do broni?

Zejdźcie na ziemię. Kto i jak zlikwiduje arsenały broni w prywatnych domach ludzi przyzwyczajonych do wolności? Tramp to skomentował rozsądnie bo stwierdził, że dzięki ludziom z bronią znalazła się taka która wystrzeliła w przeciwną stronę i zakończyła tragedię. Kiedyś po szkole amerykańskiej chodził "sfrustrowany" uczeń i strzelał. Broni nie miał nawet dyrektor bo w szkołach jej nosić nie wolno. W samym Chicago tygodniowo w strzelaninach ginie co najmniej kilkanaście osób. Myślę, że za bardzo się martwimy o amerykanów. Nawet nie wiedzą, że gdzieś jest Polska.
  • 2017-11-08 20:04 | rysszc

Re:Czy po kolejnej masakrze Amerykanie są gotowi do dyskusji o dostępie do broni?

Panie Sławek Colt wprowadził praworządność. Każdy miał szansę na obronę, niezależnie od siły fizycznej. Do "Hameryki" uciekali wszyscy którym się w Europie noga podwinęła. Tam życie było okrutne, naturalna selekcja promowała bezwzględnych i umiejących brać sprawy w swoje ręce. I stąd ten inny genotyp niż u nas.
  • 2017-12-10 16:36 | rysszc

Szefem PISF został człowiek enigma. Skąd się wziął?

Też nie wiem za co Pani Sroka została wyrzucona ale nie miała najlepszej opinii w Krakowie. Czy film jest dziełem , czy nie, oceni historia ale samobiczujące filmy mogą być dobre w kraju. wysyłanie ich poza kraj, na festiwal, jest zwyczajną, prymitywną , wredną robotą. Niestety tak było, ktoś dostawał nasze wspólne pieniądze i "promował" nasz Kraj. Cały, ważny w promocji narodów wiek dziewiętnasty poszedł nam koło nosa bo nobliści to byli Rosjanie, naukowcy, inżynierowie, też reprezentowali inne kraje a teraz na pytanie kto to taki ta Polska /Ci od papieża?/, zobaczę film a tu pasztet nic nie rozumiejącej, mającej się z tego powodu za geniusza Pani Holland lub kogoś w tym stylu. Jak nie ma się nic na pozytywne promowanie to się nie promuje i tego tez nie rozumiała Pani Sroka. """"
  • 2017-12-10 16:36 | rysszc

Jesteśmy za małym krajem by się samobiczować

Też nie wiem za co Pani Sroka została wyrzucona ale nie miała najlepszej opinii w Krakowie. Czy film jest dziełem , czy nie, oceni historia ale samobiczujące filmy mogą być dobre w kraju. wysyłanie ich poza kraj, na festiwal, jest zwyczajną, prymitywną , wredną robotą. Niestety tak było, ktoś dostawał nasze wspólne pieniądze i "promował" nasz Kraj. Cały, ważny w promocji narodów wiek dziewiętnasty poszedł nam koło nosa bo nobliści to byli Rosjanie, naukowcy, inżynierowie, też reprezentowali inne kraje a teraz na pytanie kto to taki ta Polska /Ci od papieża?/, zobaczę film a tu pasztet nic nie rozumiejącej, mającej się z tego powodu za geniusza Pani Holland lub kogoś w tym stylu. Jak nie ma się nic na pozytywne promowanie to się nie promuje i tego tez nie rozumiała Pani Sroka. """"
  • 2017-12-20 22:13 | rysszc

Re:Mocny głos sędziów z Małopolski w obronie państwa prawa

Też marzę o Państwie sprawiedliwym. Państwie w którym idąc na rozprawę nie trzeba się bać końca rozprawy i wyroku. Sędziom się nie dziwię. Kto lubi jak mieszają w jego ciepłym gniazdku. A swoją drogą jak to się ma do praworządności - apel do bojkotowania demokratycznie wybranego rządu. Powtarzam - a może konstytucja świadomie skonstruowana jest by trzecia władza nie podlegała kontroli społecznej - ponad prawem? Może zamiast słuchać i cytować prawników, posłuchać poszkodowanych przez sądy? Skąd tak fatalna opinia? Może ktoś zapomniał co to jest sprawiedliwość społeczna? Może zbyt długo wydaje się wyroki bezduszne, niszczące całe rodziny - bo tak stanowi"prawo"?
  • 2017-12-21 18:48 | rysszc

Re:Ochroniarz KOD zatrzymany za krytykę dziennikarki TVP. Metody znane z przeszłości

Nadgorliwi policjanci potrafią każdą władzę zniszczyć, zniechęcając do niej zrównoważonych wyborców. To tak jak wcześniej, siedzący w areszcie Staruch, obniżał notowania PO. ""
  • 2017-12-22 18:25 | rysszc

Re:Działania prezydenta i PiS to rozmyślna manifestacja lekceważenia Brukseli

"Z wyrokami sądów się nie dyskutuje'. Słyszałem to jak mantrę przez wiele lat. Programów opisujących zniszczone przez wyroki firmy, tragedie całych rodzin. Kariery od milionera do dozorcy /Piła/. To było opisywane w programach telewizyjnych. Nie mogłem tego oglądać, zbyt irytowały. Zdarzyło mi się być świadkiem w sądzie, w sprawie w której zaszczuto znajomego przedsiębiorcę za niewłaściwe nazwanie wyrobu. Pokrzywdzonych nie było, nikt się nie skarżył ale kilka lat tragedii. A sędzia mógł zamknąć sprawę jedną decyzją - nie zrobił tego. Teraz walka o sądy, sugerowanie, że wybrani sędziowie będą stronniczy, uświadomiła mi jaką mają opinię w oczach dziennikarzy i polityków. Że mają opinię tchórzy i sprzedawczyków, ferujących wyroki na zamówienie. Wniosek jest tylko jeden - trzeba to natychmiast zmienić. Teraz widzę stronniczość środowisk prawniczych, podejrzewam ich, że konstytucję sklecili tak by nikt ich nie kontrolował. Ktoś im teraz miesza w gniazdku tak długo wyścielanym. Dziwnie nikt z dyskutantów i przeciwników zmian nie wspomina o niezależności, samej z siebie, niezależności sędziów z natury tej funkcji społecznej. Sądzę, że podświadomie "Obrońcy Prawa" tak widzą sędziów i, bronią tego co jest , bo jest im z tym dobrze, bo uważają, że teraz są "nasi" /Tuleja/ a jak nie będzie naszych?
  • 2017-12-24 22:36 | rysszc

Re:Jeśli się dziś nie obudzimy, kolejne Wigilie spędzimy w państwie autorytarnym

W Wigilię nawoływać do wojny domowej!!! Nie wiem kim Pan jest, co tak naprawdę przetrawił Pan w mózgu a co przyjął jako prawdę oczywistą bezrozumnie. Właściwie to boję się ale takich jak Pan. Beztrosko straszących i nawołujących do rozróby. Jeżeli nikt nie wezwie Pana na przesłuchanie, nie rozpocznie obserwacji poczynań to to jest dowód, że się Pan Bardzo myli.
  • 2017-12-28 13:34 | rysszc

Re:To nie komunizm się skończył, tylko demokracja

Wczoraj Kołodko powiedział, że jego zdaniem komunizm się skończył w 56 tym roku. Coś w tym jest.
  • 2017-12-28 13:42 | rysszc

Re:Julia Przyłębska Człowiekiem Wolności 2017 tygodnika „Sieci”. „Zasług” ma na koncie wiele

Po co tak poważnie podchodzić. W końcu to tylko gazeta popełniająca "samobójstwo".
  • 2017-12-28 13:55 | rysszc

Większość Polaków nie chce, żeby sąsiedzi lustrowali ich majątek

Przez wiele zadaję sobie pytanie. Dlaczego tak często w pierwszym oświadczeniu ktoś zapomniał wpisać /wykazać / wszystkie posiadane np. mieszkania? Przecież oświadczenia służą do monitorowania wzrostu wartości majątku. Zapominający skazują się na nieuchronne, późniejsze ujawnienie i sugestię o nadmiernym wzbogaceniu się na państwowej posadzie. A może nie wpisują bo z sumieniem coś nie tak?
  • 2017-12-28 13:55 | rysszc

oświadczenia majątkowe -pierwsze oświadczenie

Przez wiele zadaję sobie pytanie. Dlaczego tak często w pierwszym oświadczeniu ktoś zapomniał wpisać /wykazać / wszystkie posiadane np. mieszkania? Przecież oświadczenia służą do monitorowania wzrostu wartości majątku. Zapominający skazują się na nieuchronne, późniejsze ujawnienie i sugestię o nadmiernym wzbogaceniu się na państwowej posadzie. A może nie wpisują bo z sumieniem coś nie tak?
  • 2018-01-04 22:30 | rysszc

Re:Skąd wysokie poparcie dla PiS? Jaki jest „suweren”? Zbadali eksperci

Odnoszę wrażenie, że czytelnicy Polityki mają zielonkawo-mgławicowe pojęcie o ekonomi. Tak jak większość komentatorów - ekonomistów. W tej branży nadal odlicza się błędnie, od 17-tu lat datę. Oni żyją w dwutysięcznymosiemnastym roku i nie widzą, że to dwa tysiące osiemnasty rok. Nikt z nich nie zauważył, że program +500 jest ekonomicznym a nie zasiłkowym programem. /pewnie PIS-owi też to wyszło przypadkiem/
  • 2018-01-14 12:56 | rysszc

Re:Noblista zdradza, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Trzy proste kroki

Stosowałem tą metodę przed egzaminami. Jedyna skuteczna. poprawia wynik o conajmniej dwa punkty, przy tym samym zakresie wiedzy.
  • 2018-01-17 11:26 | rysszc

Re:WOŚP nie wszędzie budził sympatię. Oto przykład

Po co to dzielenie Polaków na za i przeciw Owsiakowi. A może zastanowić się /obserwuję od dwudziestu lat/, czy to się równoważy? Wydane społeczne , miejskie, gminne itd fundusze a uzyskane kwoty ze zbiórek. Jedno jest pewne SKANDAL, ŻE TYM CO KIEDYŚ NAZYWANO ŻEBRANIEM ZAJMUJE SIĘ MŁODZIEŻ I DZIECI. SUPER EDUKACJA. JESTEM PRZECIWNY WSZELKIEMU ZBIERACTWU. NIE ODBIERAJMY CHLEBA DZIADOM PODKOŚCIELNYM! Prowadziłem kiedyś drużynę harcerską. Zdobywaliśmy pieniądze podejmując drobne prace dorywcze np przy sianokosach. I teraz też należałoby uczyć młodzież podstaw ekonomii - zysk poprzez pracę. Nikt nie dostrzega, że fundacje, "orkiestra" "szlachetna paczka" to forma żebractwa. Może to dla wielu zbyt mocno powiedziane ale myślę, że ktoś wreszcie się obudzi. Publicyści zaczną proponować inne formy współżycia społecznego jak żebranie w imieniu biednych i potrzebujących. A Owsiak powinien być odsunięty sądownie od kontaktów publicznych z młodzieżą za używanie ordynarnych słów w wypowiedziach publicznych.
  • 2018-01-17 13:35 | rysszc

Re:Generacja 1968 r.

Super!! Pewnie jestem jedynym który z uwagą przeczytał tą dwuosobową dyskusję. Pozdrawiam AlicjęRz. Odnoszę wrażenie, że Jakowalski walczy, uczy maksymalnie obiektywnej oceny rzeczywistości przez czytelników. Przypuszczam, że znajduje wielu oskarżających Go o "wschodniość orientacji politycznej". Warto czytać. Dziewiątego albo dziesiątego marca 1968 roku słuchałem bezpośredniej relacji uczestnika /obserwatora/ wydarzeń warszawskich. Już po południu był w Środzie Wlkp w więzieniu, pozbawiony sznurowadeł. Natychmiast i myślę prawidłowo, zareagował Rektor PP. Wystąpił w klubie studenckim Sęk w DS1 osiedla studenckiego PP. Szczegółowo wyjaśnił różnicę między Natolinem i Partyzantami skutkiem czego nie było na tym osiedlu protestów studenckich. Taka była decyzja autonomiczna studentów - to nie nasza wojna. Rektor ten doprowadził również do szybszego zwolnienia wszystkich Poznańskich studentów z więzień. Przepłacił to utratą stanowiska. Tak jak znikł ze Studium Wojskowego oficer polityczny wyjaśniający nam które państwo naszego bloku finansuje prasę i komunistów w krajach zachodnich /Polska opiekowała się Włochami/. Efekt marca to świadome postrzeganie polityki, czytanie tekstów politycznych i podobnych z rezerwą.
  • 2018-01-26 14:06 | rysszc

Re:Żakowski punktuje posła Jakubiaka ws. Marszu Niepodległości i neonazistów

Panu Żakowskiemu coś się stało. Obserwuję od przypadkowo usłyszanej rozmowy o książce "W pustyni i w puszczy", czyta ją dziecku a głośno, publicznie mówi, że Sienkiewicz był rasistą. Rasistą to jest pewnie On. Takim nowoczesnym/współczesnym rasistą. To jest taka współczesna choroba którą rozpętuje "nowoczesna" światowa inteligencja. Produkt marszu przez kulturę realizowanego wg programu Gramsciego. Pan Żakowski i jemu podobni nie rozumieją różnicy w pojmowaniu świata przez inteligencję z czasów przed zdeformowaniem widzenia świata, z czasów przed rozwalaniem naszej europejskiej cywilizacji. Nie rozumie, ze murzynek Bambo ustawiał pozytywnie do czarnych dzieci wszystkie polskie białe dzieci. Tam jest taki fragment. "Mama go woła - chodź do kąpieli. A on się boi, że się wybieli". Cudowny fragment uczący polskie dzieci już przez elementarz, że on jest inny od nich, bo czarny,, ale on chce być czarny, to jego tożsamość i my go rozumiemy, akceptujemy. To jest za trudne dla Pana Żakowskiego i jemu podobnym. Demokracja Panie Żakowski to prawo do wypowiadania swoich przekonań publicznie a Pan atakując myślących inaczej niż "światowe trendy" które Pan reprezentuje, chce zabronić ustawowo, karać, zakazywać. Pan tym sposobem chce ją ograniczać, przycinać po plasterku, niezauważalnie, powoli, powoli aż obudzi się Pan w systemie totalitarnym. Tak. To Pan i Pana koledzy z dzisiejszej audycji /nudnej jak budyń bo dmuchacie w tą samą trąbę i dlatego jesteście zgodni - byliście z tego dumni/ doprowadzicie, pomożecie biurokratom z rządu we wprowadzaniu systemy zakazów i nakazów. To Wy stwarzacie klimat PIS-owi do tworzenia ustaw zakazowo-nakazowych /boję się użyć mocniejszych słów/. Pan się czepia marszu niepodległości. Nie lubię wszelakich marszów od czasu pochodów. Ale one będą i nie było rolą Pańskiego rozmówcy recenzować marszu. Miał prawo dołączyć do marszu. Wyrażał poparcie dla idei niepodległości. Brak cenzury prewencyjnej był dowodem , że jeszcze są resztki prawdziwej demokracji. ALE PANA ROLĄ, Pana-moderatora kultury i postaw społecznych jest wykazać dlaczego czoło marszu było niewłaściwie oplakatowane. Pan powinien wyjaśniać i udowadniać, że było niewłaściwe a Pan chce to robić cudzymi rękami. Pan chce by obywatele /ludzie wolni/ nie uczestniczyli w poparciu wolności/niepodległości a tym był marsz i tego żadne manipulacje nie zmienią. Dziwię się tylko, ze nie spotkał się Pan z należytym odporem na zarzuty. Cóż, Pan tam siedzi naście lat i już bezstresowo. Pewnie też nie powiedziałbym tego do mikrofonu, co teraz piszę. Pan nie dostrzega absurdu w nagonce na "hitlerowców". Nie widzi Pan, że to będzie świetna okazja do opisanego wyżej plasterkowania demokracji. Nie próbuje Pan sięgnąć w zakamarki mózgu z pytaniem. Jak to możliwe, że po tylu latach edukacji, trzech szkołach /zakładam, że podstawowej, gimnazjum i liceum/ komuś przechodzi w jednym zdaniu pochwała Hitlera i Polski? Nie zauważyłem, by po książkach z historii alternatywnej - co by było gdybyśmy skorzystali z propozycji Hitlera który twierdził, że niemiecka solidność poparta polskim sprytem i przedsiębiorczością pozwoli wspólnie zawojować Europę, był jakiś odpór w porannych piątkowych audycjach. Każda władza, nawet ta wybrana na chwilę /4 lata/ marzy o podporządkowaniu sobie wyborców. Taka jest atawistyczna potrzeba, prawo przyrody. Ktoś wymyślił demokrację/wolność obywateli i tego radzę się trzymać. Nie traktować wyłącznie PISu jak wszelkiego zła. Poprzednicy robili to samo co PIS i teraz totalny atak, tylko na PIS to wielki błąd, staje się Pan niewiarygodny. Przy okazji. A ustawa wprowadzona przez Urbana w sprawie prawa prasowego została zniesiona? Nie wiem nie śledzę. Jeżeli nie to ma Pan dowód, że zawsze biurokracja rządząca nami była zainteresowana kneblowaniem wolnych głosów.
  • 2018-01-26 23:29 | rysszc

Re:Przy-PISy Redaktora Naczelnego

Niestety! Panie Redaktorze! Pański "program jest najlepszy z programów przejęcia władzy od PIS u jaki czytałem. Ale piszę niestety bo chciałbym by nikt go nie zrealizował. Pomijam gierki między beznadziejnymi politykami PIS u i beznadziejnymi politykami opozycji /moim zdaniem/. Od czasu żałosnego wystąpienia Rostowskiego i jemu podobnych krytyków programu zasilenia finansowego społeczeństwa programem +500 - kibicuję PIS owi. Dostrzegłem w tym programie wielka szansę. Skojarzyłem go z artykułem, znanego Panu redaktora Wosia, wydrukowanego w Gazecie Prawnej z 2014 roku. Chyba z końcówki roku. Podaję z pamięci a jest zawodna. PIS owi przypadkowo udało się wprowadzić program który zasila oddolnie gospodarkę w sposób który nie upokarza ludzi biednych. Bo to nie jest program socjalny, nie ma w nim kryterium dochodowego. Być może wyszło im to przypadkiem ale przypadki decydują w naszym całym życiu. Argumentowali kosztami administracyjnymi równymi kosztom przyznania dodatku bez obliczania dochodów. Ataki opozycji, że trzeba było również dać na pierwsze dziecko i jednoczesny krzyk o braku pieniędzy były kompromitujące /sprzeczność argumentów/. Mam w nosie jak nazywa się partia która rządzi /najbliżej mi było do SLD/, zawsze interesowało mnie co dzieje się w sferze gospodarki, perspektyw rozwojowych Kraju. Po wprowadzeniu +500 nie słuchałem bzdur /niestety częściowo przekonujących/ o przekupywaniu, traktowałem go jak pokerowa zagrywkę, czekałem na wynik 2 lata, byłem przekonany, ze wyjdzie. Dał mi satysfakcję Rostowski publicznie przyznając się - "pomyliłem się". Udowodnił mi swoją niekompetencję o którą Go zawsze podejrzewałem. Interesuje mnie dobro gospodarki a premier Morawiecki spełnia kryteria premiera który ma szansę zrobić coś dobrego. Dlaczego? -Nie jest ekonomistą! Ogromny atut. Najgorsze są rządy ekonomistów /patrz "Pułapki Myślenia" noblisty D. Kahnemana /. -Jest pierwszym premierem który ma Plan /wizję/ rozwoju gospodarczego na 20 lat. Może być niezbyt dobry ale jest, można go korygować ale daje nadzieję - PERSPEKTYWĘ Rozwoju Gospodarczego Kraju. Zwiększa optymizm gospodarczy /ostatni Nobel z ekonomii/. - Ma poparcie społeczne niewiele mniejsze od Balcerowicza z początku jego działalności. Niestety zaślepiona w zadufaniu i "nieomylności" grupa dziennikarzy /niestety także Pańskich?/, próbuje rozwalić to co dobre w imię zwalczania nienawistnego PIS-u. Wbrew, wydawało by się, zdrowemu rozsądkowi, kibicuję zmianom w systemie sądownictwa. Dzisiaj wpisałem Panu Żakowskiemu uwagi o "plasterkowaniu" demokracji w którym rządzącym aktualnie urzędnikom pomaga on i inni Pana dziennikarze. Tu ich nie powtórzę. Nie czytałem konstytucji ale po dwóch latach dyskusji zastanawiam się. Po co nam Konstytucja która nie pozwala zmienić systemu finansowania ochrony zdrowia? Dlaczego dziennikarze nie "nicują" jej by umożliwić przynajmniej wnoszenie symbolicznych opłat za obsługę kartotek i przychodni /same w sobie nie leczą/, nie wnoszą opłat za obiady w szpitalach / w domu też ponosi się koszty jedzenia/, itd, itd. Czy to przypadkiem prawnicy nie mieli największego udziału w formułowaniu treści Konstytucji i stąd teraz są nienaruszalni? Tylko pytam?? Mam wrażenie, że zadufani w sobie dziennikarze nie zauważyli jak ktoś przekształcił ich w prekariuszy. Czytając wnikliwie teksty felietonów można dostrzec często strach przed wyłamaniem się z grupy. Strach przed samodzielnym myśleniem, może nie doceniam bo to tylko strach przed wychyleniem się z grupy, linii przewodniej "naszego dziennika". Efekt prekariatu. Może zamiast wysilać się - jak walczyć o usunięcie PIS-u należy budować brzegi, kierować ten strumień PIS-owskiego szaleństwa we wcześniej przygotowane koryto. Trudne ale możliwe. Być może konieczne, jak można sądzić po badaniach Gduli. Tylko łatwiej jest pisać banały, byle dużo i "na temat". Nie uważam się za geniusza wymyślającego jakieś nowe drogi intelektualne. Tak robił kiedyś Rakowski i to w tej samej POLITYCE. Słynny list inżyniera i inne, pisane w trudniejszych politycznie warunkach.
  • 2018-01-31 20:14 | rysszc

Re:PiS znów chce „odzyskać” kolejkę na Kasprowy Wierch

A świstak siedzi,,,. Po co właściwie sprzedawali. Czy w Polsce nic nie może się udać bez sprzedawania byle sprzedać obcemu? W Ostrowie Wlkp były zakłady remontujące i budujące wagony kolejowe, m. innymi lodówki, zatrudniały ok. 6000 osób. Kadra z tradycjami, zaplecze z najlepszego w Polsce technikum i wydziału budowy maszyn politechniki. Nagle wszystko przestało się opłacać. Sprzedano zakład za 5 milionów złotych dwóm Słowakom. Na drugi dzień poszli do banku i już z konta swojego zakładu wyjęli 5 mil. i zapłacili za zakup. Sytuacja tak nieprawdopodobna, że prawie nieprawdziwa ale w sprawie było jakieś śledztwo. Nie mieszkam tam , czytałem tylko miejscowe gazety. Można sprawdzić. Znając tamtą sprawę mogę przypuszczać, że były inne podobne dziwne zakupy.
  • 2018-02-10 17:37 | rysszc

Re:W Jedwabnem bez zmian. Ani słowa o pogromie

Skąd wiadomo, że było ponad trzysta ofiar? Skąd ta pewność? To podpada pod znamiona linczu, oczywiście na mieszkańcach narodowości polskiej. Przecież prowadzoną ekshumację przerwano pod naciskiem organizacji żydowskich. Czyżby się bali, że było pięćset i grzech podpalaczy większy? Z reportażu wieje grozą. My Polacy - potwory! Potwory, dla niepoznaki chodzące do Kościoła na modlitwy. Lubię kulturę żydowską. Podziwiam ten naród za zwartość i wytrwałość. Właśnie z komentarzy żydowskich wiem, że wielu z nich w pogromach /jak my w powstaniach 31 i 63/ widzą siłę która utrwala ich tożsamość. Dzięki takim paniusiom rozpalającym antagonizmy nie będę mógł spokojnie spacerkiem chodzić w nocy z ulicy Szerokiej do domu /boczną uliczką obok cmentarza/ z festiwalu kultury żydowskiej. Może Panie zajmą się pytaniem - dlaczego żyjąc a symbiozie nasz naród nie brał przykładu z żydów. Dlaczego żydowscy chłopcy i często dziewczynki idąc do pierwszej klasy szkoły podstawowej siadali w ławkach z polskimi dziećmi nie umiejącymi trzymać ołówka. Dlaczego już umiały czytać i pisać? Dlaczego zdolne dzieci kształciły się na koszt gminy? A polscy zdolni chłopcy co najwyżej szli do seminarium. Naturalna selekcja, coraz więcej zdolnych żydów i coraz bardziej tępi chłopi i robotnicy rolni. Przyroda nie lubi braku równowagi. Stąd pogromy i rewolucje. Żydzi są wspaniałym wzorem do naśladowania. Zamiast pisać antagonizujące artykuły, warto byłoby skupić się na pokazywaniu tego wzorca kulturowego. Możemy być dumni, że tak długo byli razem z nami, że mieli tak korzystny wpływ na naszą kulturę, że wielu z nich i co ciekawe niezwykle zdolnych /Hemar, Tuwim .../ czuli się również Polakami. Tajemnica wielkości i trwałości tego narodu, bez własnej ziemi i państwowości, tkwi w religii - instrukcji, jak żyć. Uczmy się od nich, uczmy się od nich uczyć, kształcić tak by świadomie nie pisać głupot antagonizujących Żydów i Polaków.
  • 2018-02-14 21:54 | rysszc

Re:Zatrzymanie Frasyniuka to kolejna wpadka władzy

Od każdego rządu oczekuję konsekwentnego stosowania prawa. Jeżeli od dwóch lat walimy w PIS atakami o łamaniu konstytucji, to również musimy oczekiwać reakcji na zwykłe warcholstwo. Bo czym innym jest blokowanie przejścia przez siadanie na drodze przewidując, że tym sposobem utrudnię przejście grupie ludzi których nie lubię i nie akceptuję ich postępowania. Proszę na chwilę odrzucić wszelkie spory i poglądy polityczne, "stanąć z boku", popatrzeć na sprawę bez uprzedzeń /tak próbuję robić od lat/. Co Pan zobaczy? Dwie grupy ludzi, z lekka szalonych w tym co robią i zobaczy pan również sforę komentatorów ubierających te dwie grupy w szaty polityczne. Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że brak komentarzy, milczenie, zero zainteresowania, dawno przerwało by ten teatr. Zauważył by Pan, że Kaczyńskiemu już dawno brakuje tematów do przemówień? Odnoszę wrażenie, że marzy o końcu tego już cyrku. Frasyniuka widzę inaczej niż Pan. On już dawno /kiedyś mu kibicowałem i podziwiałem/ przestał być politykiem, on zarabia, prowadzi firmę a podejrzewam Go, że robi z siebie polityka bo to jest mu potrzebne, by dalej spokojnie prowadzić firmę. Ideowiec dobijający do emerytury to fikcja. No, może odwrotnie niż pisze ktoś z Pańskich czytelników. Właśnie brak rodziny, brak innych potrzeb niż polityka i chęć pozostawienia po sobie czegoś innego , bo nie dzieci, powoduje idealizm, działanie na rzecz Kraju. Tak też można myśleć i są ludzie tak myślący - demokracja, mają prawo. My nie jesteśmy doskonali. Może się mylimy? Każdy kto jest pewny, ze tylko on wie a inni to durnie - sam jest durniem. Jeżeli Pan Frasyniuk dostał wezwanie do prokuratury - powinien tam pójść. Jeżeli nie poszedł, ja oczekuję reakcji zgodnej z procedurami. Jeżeli tak nie będzie to wszystko nie ma sensu. Gdybym prowadził firmę transportową też chętnie zrobiłbym z siebie "ofiarę reżimu. A swoją drogą imponuje mi jego dynamizm i energia, w tym wieku! ""
  • 2018-02-22 20:08 | rysszc

Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

Ten współczesny "światopogląd" zwariował. Zatracił się zdrowy rozsądek. Jak sobie to niektórzy wyobrażają? Zakazać sprzedaży broni i co dalej? Przecież ta co jest w prywatnych rękach nie zniknie przez sto lat. Jedynym sposobem na wariatów jest możliwość obrony. Amerykanie mają najbardziej zdroworozsądkowe podejście do życia bo są najmłodszym narodem o europejskiej kulturze. Tam się jeszcze pamięta jak Colt ukrócił bezprawie bo zrównał słabszych fizycznie z osiłkami. Tam się jeszcze pamięta jakie szkody zrobiła prohibicja. Ale od zawsze zastanawiam się kto tak naprawdę miał interes by wprowadzić zakaz korzystania z opium i marihuany? Królowa Wiktoria korzystała z jednego i drugiego i jakoś nie doprowadziła do ruiny swojego królestwa. Kto i kiedy wyliczy jakie są straty społeczne spowodowane zakazem sprzedaży? Kto ujawni zyski z zakazu? Gdzie tak naprawdę trafiają? Dlaczego tak wielu ludzi zaciska powoli pętlę ograniczającą prawo jednostki do decydowania o swoim życiu? Nie piję, nie palę, nie narkotyzuję się ale dlaczego ktoś ogranicza prawo dostępu tym którzy chcą to robić? Co to ma wspólnego z prawami przyrody? Nie było zakazów i świat się rozwijał. Nie znam większego przekrętu zrobionego w dwudziestym wieku jak zakaz życia zgodnie z własną wolą , przez zakazy ustawowe palenia i zażywania środków nazywanych narkotykami.
  • 2018-02-22 20:57 | rysszc

AOlsztyński Zakazać, zakazać itd. Powoli ludzie myślący Pańskim sposobem wszystkiego zakażą i będą nasi potomkowie żyć w niewoli zakazów. A może zacznie Pan myśleć odwrotnie. Dam przykład. W Polsce od lat steruje się handlem i produkcją alkoholi. Też już zakazywano. Geniusze, podejrzewam, że Pan do nich należy /po wpisie/ uważają, że należy podnieść cenę, bo to ograniczy sprzedaż i spożycie. A może odwrotnie. Proponuję zastosować najprostszą analizę skutków i przyczyn przez wpisanie do wzoru skrajności, raz maksimum funkcji a drugi raz minimum. W tym wypadku dotyczy to ceny alkoholu. Najsłynniejszy angielski premier żył długo i zdrowo a podobno pił codziennie. Codzienne ograniczone w ilości picie alkoholu przedłuża życie tak jak ograniczone spożywanie środków psychogennych - leczy. Jeżeli cena alkoholu jest niska, bardzo niska, to pijący domowy alkoholik nie ograniczy drastycznie dochodów na utrzymanie rodziny, zostaną na względnie wysokim poziomie i nie będzie ograniczał wydatków na jedzenie a to pozwoli mu trwać jak w/w premierowi w zdrowiu. Odwrotnie. Jeżeli cena alkoholu będzie bardzo wysoka to "niedopity" , głodny, pozbawiony środków do życia alkoholik, napadnie na Pana, jeżeli znajdzie w tym szansę na zdobycie odrobiny środków na jeszcze jedno piwo. Ukradnie dzieciom zabawki by sprzedać na piwo. To nie teoria, to się sprawdza. Obserwuję od 50-ciu lat od kiedy zdobyłem uprawnienia na coś tak zabawnego jak prelekcje antyalkoholowe. Proszę to sobie interpolować na narkotyki i inne używki. Amerykanie, mają pieniądze na najbardziej absurdalne badania i czasami im coś wyjdzie. Badali na grupie 300 tys. ludzi długość życia palących i nie palących ale co najmniej parami - bracia siostry a najlepiej bliźniaki. Wyszło im, że papierosy skracają życie o 11 lat i trzy miesiące /oczywiście średnio/. Inna grupa zrobiła badania ile kosztuje leczenie palaczy i okazało się, ze mniej więcej tyle ile wpłacają w formie podatku którym są obciążone papierosy w sprzedaży. Jeżeli Potrafi Pan interpolować /słowo powtarzam ale kiedyś było używane w badaniach naukowych, nie wiem jak teraz/, zauważy Pan, ze jest tu jeszcze jeden korzystny dla społeczeństwa aspekt. Krócej wypłaca się im emeryturę. Powtarzam. Nie wolno ludziom zakazywać ale należy uświadamiać skutki, jeżeli wiemy, że palenie, picie itd szkodzą zdrowiu. Ale nie wolno zabraniać. Na moją uwagę kuzynowi /młodszemu więc mogłem sobie pozwolić/, że nadmierne jedzenie mu zaszkodzi spytał mnie - a za co mam się karać?. Uświadomił mi, że wszyscy powinni mieć prawo wyboru - jak żyć. Ludzie Pańskiego pokroju nieświadomie chcą doprowadzić do ograniczenia wolności. Na usprawiedliwienie jest tylko jedno - nieświadomi i z dobrymi intencjami. Niestety wykorzystają Pańską dobroć socjopaci którzy doszli do szczytów w politycznej karierze i Pana zniewolą dla własnej korzyści.
  • 2018-02-23 16:39 | rysszc

Aspiryna - zwykła dobrze mi znana technika - demagogia. Przyspiesza Pan zniewolenie. Jarek 16 - w tym co piszę poszedłem dalej niż rozważania techniczne jak daleko ma sięgać prawo do broni. Na ten temat jest kilka filmów z Charlesem Bronsonem w roli głównej. Proszę pomyśleć trochę głębiej. Czy należy powoli zniewalać ograniczeniami wolności? Entuzjaści zakazów to powoli gotowane żaby.
  • 2018-02-28 10:16 | rysszc

Kto się wreszcie rozprawi ze smogiem w całej Polsce?

Do końca 1989 roku piece gazowe centralnego ogrzewania sprzedawały się lepiej niż świeże bułki. Kto nie wymieni śmierdziucha na gazowy jak koszty ogrzewania są takie same? Teraz te piece czekają na tańsze czasy a te nie nadchodzą. Gorzej. Podnosi się, w proporcji do zarobków, cenę węgla. Mogą być najlepsze piece i tak do nich pójdą stare laczki, zużyte buty, stara odzież, słowem, wszystko co niepotrzebne i się pali. Rybnik jest ciekawym przykładem. Tam stoją wielkie chłodnie kominowe do studzenia wody w elektrowni. Dlaczego nikt nie wykorzystuje tego ciepła do ogrzewania miasta? Najwyższą sprawność mają elektrociepłownie. Nie widzę i nie słyszę o programach ogrzewania miast, całych miast energią z elektrociepłowni. Co ciekawe, miejskie elektrociepłownie powinny być budowane ze względów strategicznych /dywersyfikacja źródeł energii/. Nie było i nadal nie ma prawdziwego programu likwidowania spalin w miastach ale są śmieszne propagandówki - "kupujemy najuboższym nowoczesne piece"do palenia starych butów ze śmietnika i zużytego oleju silnikowego w gazecie. """"
  • 2018-02-28 10:16 | rysszc

udawana walka ze smogiem

Do końca 1989 roku piece gazowe centralnego ogrzewania sprzedawały się lepiej niż świeże bułki. Kto nie wymieni śmierdziucha na gazowy jak koszty ogrzewania są takie same? Teraz te piece czekają na tańsze czasy a te nie nadchodzą. Gorzej. Podnosi się, w proporcji do zarobków, cenę węgla. Mogą być najlepsze piece i tak do nich pójdą stare laczki, zużyte buty, stara odzież, słowem, wszystko co niepotrzebne i się pali. Rybnik jest ciekawym przykładem. Tam stoją wielkie chłodnie kominowe do studzenia wody w elektrowni. Dlaczego nikt nie wykorzystuje tego ciepła do ogrzewania miasta? Najwyższą sprawność mają elektrociepłownie. Nie widzę i nie słyszę o programach ogrzewania miast, całych miast energią z elektrociepłowni. Co ciekawe, miejskie elektrociepłownie powinny być budowane ze względów strategicznych /dywersyfikacja źródeł energii/. Nie było i nadal nie ma prawdziwego programu likwidowania spalin w miastach ale są śmieszne propagandówki - "kupujemy najuboższym nowoczesne piece"do palenia starych butów ze śmietnika i zużytego oleju silnikowego w gazecie. """"
  • 2018-03-23 23:18 | rysszc

Re:Poruszająca akcja rodziców dzieci z zespołem Downa podbija sieć

Zespół Downa? -Takie dziecko to efekt błędów rozwoju płodu. Tak jak efektem błędu rozwoju płodu są ludzie z mózgiem utożsamiającym się z inną płcią niż cechy zewnętrzne ciała, kobiety z zewnętrznymi cechami żeńskimi i pozbawione macicy. Wydaje się, ze kiedyś w przyszłości, tak jak teraz akceptujemy ludzi z odmiennym niż fizyczne ciało odczuwaniem płci, pogodzimy się z istnieniem ludzi o odmiennych cechach mózgu i ciała określanych jako Zespół D. Wtedy będziemy się wstydzić opowiadając o czarnych protestach.
  • 2018-03-30 14:44 | rysszc

Re:16 miliardów za patrioty. Podatnik oszczędzi, przynajmniej na razie

Nie ma entuzjastycznych komentarzy - i słusznie. To jest bardziej niż smutne. Pracowałem kilka lat w wojskowym instytucie projektującym i badającym prototypy. Co to byłby za kop dla rozkręcenia naszej własnej myśli technicznej. Niewyobrażalny rozwój. Mając te pieniądze i niezwykle inteligentną kadrę techniczną - efekt przemieszania krwi na skutek przesiedleń po 45 roku, już za cztery lata kupilibyśmy najnowsze, potrzebne urządzenia w barterze.
  • 2018-03-30 15:10 | rysszc

Re:Kaczyński zachęcał Szydło, by „pokazała pazurki”. I pazurki podrapały PiS

Znów grupa nienawistników pastwi się nad ludźmi którzy dostali trochę więcej pieniędzy za nielimitowany czas pracy, opluwanie, wyśmiewanie i ryzyko oskarżenia za kilka lat jak obecnie Kapicę. Tymczasem olbrzymie pieniądze wyrzuca się na, w naszym Kraju nieskuteczną, obronę przeciw rakietową. Gdyby te pieniądze dać na polską naukę, na nasze instytuty badawcze, to za kilka lat moglibyśmy sprzedawać coś najbardziej wartościowego - myśl techniczną. Nadal nikt w Kraju nie umie dostrzec szansy jaką stworzyła nam ostatnia wojna. Przesiedlenia, migracje spowodowały, że jesteśmy najzdolniejszym narodem w tym rejonie świata. Nie wykorzystujemy tego. Historia, przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą. Zawiść nas zabija, grzebiemy się nad zarobkami ministrów, żenujące. Powinni dostawać dwa razy wyższą pensję niż mają, bez premiowania. Jest to nie mniej kompromitujące nasz Kraj niż przejazdy premiera, czy prezydenta rejsowym samolotem. """"
  • 2018-04-04 16:34 | rysszc

Re:Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest większa, niż przypuszczano. I rośnie

Proponuję przyjrzeć się weganom. Jest taki ktoś wśród redaktorów polityki. Jeżeli ktoś neguje naturalny łańcuch pokarmowy, ubiera się w sztuczne futerka zamiast naturalne futra od zwierzęce to: Przyczynia się do niewyobrażalnego zanieczyszczenia środowiska. Ile milionów sztucznych włosków znajduje się na jednym chemicznym futerku? W oceanicznym planktonie są nawet w jednej czwartej, drobinki tworzyw sztucznych. Co czwarta ryba wyłowiona z oceanu zawiera drobinki tworzyw sztucznych tak samo co trzeci krab. /owoce morza!!/ Tak twierdzą uczeni z Francji i Stanów Z. badających czystość oceanów /informacja z dzisiejszej bezsennej nocy/. Wniosek, jeden z wyciągniętych wniosków to - należy przyjrzeć się szalonym ekologom i oczywiście szczególnie niebezpiecznym wegankom które pracując w "środkach masowego przekazu" robią wodę z mózgu młodym, nieświadomym, najczęściej młodym ludziom.
  • 2018-04-05 14:23 | rysszc

Velvetvic! Odpowiadam. Futro zasugerowała mi autorka artykułu o niejadaniu jajek w Święta dodając, że ubiera się w sztucznie wytworzoną odzież /bo te biedne owieczki.../. Weganie przypominają mi grupę Hindusów chodzących z miotełką by nie nadepnąć na miniaturowe stworzonko. Nie chcę się powtarzać o wcześniej wpisanej uwadze, że gdyby nasi przodkowie byli weganami to nie byłoby odbić od normy czyli stworzyć wegan i im podobne grupy bo bylibyśmy na poziomie trawożernych. To właśnie zjadanie białka przetworzonego ciepłem zwiększyło mózgi. Zgadzam się, że podobno wrony /krukowate/ osiągają inteligencję siedmioletniego dziecka a mają malutkie mózgi ale one nie są ssakami. Wracając do w/w miotełki. Nie jest możliwe być stuprocentowo odizolowanym od rzeczywistości, czyli absolutna rezygnacja z korzystania z "usług" braci mniejszych. Nie można udowodnić w jednym pokoleniu skutków jakiegoś postępowania ale można skorzystać z metod badawczych wypracowanych przez setki lat i interpolować skutki.
  • 2018-04-05 14:38 | rysszc

Skojarzyłem. Takim eksperymentatorem w jedzeniu był słynny Hindus Gandhi. Wywalczył wolność dla wielkiego kraju a eksperymenty/głupie/ z jedzeniem doprowadziły go nieomal do śmierci. W pewnym okresie próbując ograniczyć jedzenie do produktów z gleby ograniczył się do pięciu, w tym głównie orzechów. Odratował go lekarz, karmiąc mlekiem. Niestety nie ma ludzi doskonałych a w różnorodności siła i postęp.
  • 2018-04-09 14:16 | rysszc

Jonathan Stern o polskich problemach z gazem

Warto wrócić do źródła problemu. To był czas Kwaśniewskiego i ukraińskiego majdanu. Rosja chciała budować nową nitkę przez Białoruś i Polskę ale Polska bohatersko stała u boku Ukrainy uznając, ze nie możemy zgadzać się na omijanie Ukrainy itd. W efekcie powstał droższy, dużo droższy rurociąg na dnie morza. Próbowałem wtedy sugerować, że zamiast wychylać się /typowo polskie/, należy popchnąć szwedzkich i niemieckich ekologów by się przeciwstawiali i spokojnie czekać na efekt. Można było w pewnym momencie odwrócić front i pochwalić inicjatywę, dołączyć się. Nic straconego. Może warto jeszcze teraz zaproponować przeprowadzenie rurociągu przez Polskę. Ominięcie Ukrainy i tak jest nieuchronne. Kolejna bezsensowna bohaterszczyzna
  • 2018-04-09 14:16 | rysszc

Bolesny efekt bezsensownej polityki

Warto wrócić do źródła problemu. To był czas Kwaśniewskiego i ukraińskiego majdanu. Rosja chciała budować nową nitkę przez Białoruś i Polskę ale Polska bohatersko stała u boku Ukrainy uznając, ze nie możemy zgadzać się na omijanie Ukrainy itd. W efekcie powstał droższy, dużo droższy rurociąg na dnie morza. Próbowałem wtedy sugerować, że zamiast wychylać się /typowo polskie/, należy popchnąć szwedzkich i niemieckich ekologów by się przeciwstawiali i spokojnie czekać na efekt. Można było w pewnym momencie odwrócić front i pochwalić inicjatywę, dołączyć się. Nic straconego. Może warto jeszcze teraz zaproponować przeprowadzenie rurociągu przez Polskę. Ominięcie Ukrainy i tak jest nieuchronne. Kolejna bezsensowna bohaterszczyzna
  • 2018-04-18 20:42 | rysszc

Re:Mocny głos sędziów przed posiedzeniem na szczeblu unijnym

Ziobro jest beznadziejny ale nie wierzę sędziom. Po dwóch latach walki z rządem nie mam wątpliwości, że w konstytucji /pisanej przez prawników/ wyścielili sobie gniazdka bezkarności i małej dożywotniej stabilizacji. Kto chce z czegoś takiego zrezygnować? I znów następni idą poza Kraj skarżyć. Zanieczyszczają nie tylko swoje gniazdko ale cały Kraj. Kiedy to się skończy? Gdzie honor?
  • 2018-04-21 22:12 | rysszc

Re:Nauka ponad podziałami. Pójdą w obronie racjonalizmu

Właśnie dzisiaj jestem w połowie ostatniej, pośmiertnej książki Vetulaniego. Wielki żal, że Go będzie brakowało. Potrafi przekonywać fantastycznie, Zięba /podobno inżynier, czyli twórca/ też wspaniale przekonuje. Mówi logicznie i z sensem ale zawsze mam wątpliwości. Życie nie jest tak proste jak to co mówi. Mój kolega, wielka nadzieja profesora od budowy obrabiarek jest znanym w Polsce radiestetą. Inny inżynier w Sosnowcu leczył raka, którego rozpoznawał palpacyjnie i w te miejsca zakładał magnesy /specjalny pas/, przygotowane i skalowane w Instytucie w Krakowie. Za wizytę nie brał pieniędzy tylko po 50 zł za magnez. Spawacz z ZNTK /naprawa i remonty wagonów/ wybudował pałac za sprzedaż nadzieji uzdrowienia. Słynny terapeuta z Ameryki leczył wszystkich z wszystkiego /znajoma "wreszcie zaszła w ciążę"/. To co powyżej wymieniłem się dzieje bo istnieje "łaska wiary". Kiedyś wykorzystywana przez twórców religii i sekt a teraz, z wykorzystaniem osiągnięć prawdziwych naukowców transformowana na pseudonaukowe teorie. Nie dziwię się, że w tej "branży" jest dużo inżynierów /twórców/, którym udało się skonstruować sposób na dotarcie do mózgów obdarzonych "łaską wiary'. By tak do końca nie dyskredytować dodam, że wiara czyni cuda i czasami wystarczy by się wyleczyć. Stąd przykłady "potwierdzające skuteczność homeopatii". Przyznaję, że marsze są bardzo potrzebne, wreszcie, bo przecież już Skłodowska przekonała się, że sama wynalazczość to mało by zadziwić Świat.
  • 2018-04-26 22:03 | rysszc

Re:Rządowa bajka o rozwoju gospodarczym

Po raz pierwszy rząd /Morawiecki? zarysował zamiary kierunku rozwoju gospodarczego. Jakoś od poprzednich premierów tego nie słyszałem. Jak się nie uda to będziemy wiedzieli co się nie udało. Inwestycję się zacierają bo opozycja używa doskonałego piasku. Czekam na książkę ostatniego noblisty. Ciekawe jak wyjaśnia wpływ destrukcyjnej propagandy na pozytywne myślenie ewentualnych inwestorów? Z ekonomią to tak jak z pogodą. W najlepszym przypadku prognoza jest sprawdzalna przez 24 godziny. Nie dziwię się, że ekonomiści w komentarzach nadal nie umieją odmieniać liczebnika daty roku. Od czasu upadku WGI nie mam zaufania do żadnego z nich.
  • 2018-05-12 21:23 | rysszc

Re:Wśród nowo mianowanych unijnych ambasadorów nie ma ani jednego Polaka

Jest to efekt wytrwałej "pracy Pani Róży i jej podobnych "ambasadorów" w UE. Proszę sobie wyobrazić, że Pani decyduje kogo proponować. Będzie ktoś z popieranych przez Rząd - pyskują wpływowi opozycjoniści. Będzie ktoś z opozycji - afera. Czy w tej sytuacji warto zawracać sobie głowę Polakami?
  • 2018-05-23 20:53 | rysszc

Re:Episkopat wydał książkę o in vitro. Oto 10 jej największych manipulacji

A gdyby tak "feministka z in vitro" zrobiła psikusa i biegała modlić się dziękując za dar życia po kościołach. Byłby problem dla przeciwników.
  • 2018-06-07 10:37 | rysszc

Re:Z dekalogu posła Pięty. Przypominamy jego własne słowa

Ciekawe? Z cytatu Korfantego nie wynika, ze są dwa narody a wynika, że naród zobowiązał się wobec ludności Śląska, że będzie miała autonomię. Przy okazji powtarzam, że wkładanie kija między Ślązaków a resztę Narodu jest zbrodnią na przyszłych pokoleniach. Wciskanie kitu, że gwara śląska jest osobnym językiem a nie gwarą jest też zbrodnią. Poseł Pięta jest kolejnym politykiem "aferałem" jakich wielu, w każdej partii. Nawet z "porządnego" Śląska. Niektórzy nieszkali na naszym "porządnymŻona jednego z nich zachwycała się
  • 2018-06-27 22:29 | rysszc

Re:Świat dowiedział się, że polska dyplomacja wspiera występy rodzimych szowinistów

Już zmieniłem definicję kołtuna. Współczesny kołtun to "inteligent" wstydzący się, że jest Polakiem i bezkrytycznie przyjmujący nowinki ze wspaniałego Zachodu. Może zamiast rozpaczać nad faszystami, trochę poczytać. Jakoś tak dziwnie w tym co pisze "paskudny" Ziemkiewicz znajduję więcej nowoczesnego spojrzenia i refleksji, niż w "chlebodajnych" pseudo biografiach naszych żałosnych pseudo bohaterów. Poczekamy, zobaczymy czy autor wie o czym pisze. Coś mi się zdaje, że Gadowski pomaga bezpośrednio w Aleppo a Pan, Panie redaktorze? Czym pan może się pochwalić?
  • 2018-06-30 12:24 | rysszc

Re:Brońmy Sądu Najwyższego i sędziów!

Proszę się tak nie bać! Może ktoś z obrońców sądów przetrze oczy /pomijam rodziny i przyjaciół sędziów SN/ i dostrzeże skostniałość i zamknięcie się w swojej doskonałości, pogardzie dla innych. Pomijając fakt, że obecny minister sprawiedliwości jest postacią kontrowersyjną, proponuję skupić się nad nazwą i funkcją człowieka wybranego przez demokratycznie wybrany Rząd by dbać o sprawiedliwość społeczną. Minister sprawiedliwości - jak to pięknie brzmi. I co dalej? Czy Ktoś z obecnych członków SN proponował kiedykolwiek urealnienie funkcji MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI? Nie słyszałem, nie czytałem. Być może byłem bardzo zajęty w realizowaniu swoich funkcji, odległych od partyjnych i rządowych. Śladem twórców kryminałów, łatwo zrozumieć dlaczego było i jest tak beznadziejnie. Obecni sędziowie pamiętają z dzieciństwa tabliczki w pociągach. Wychylanie się grozi co najmniej uszkodzeniem wzroku oni to wiedzą i efekty widać nieuszkodzonym wzrokiem. Niestety, czasem uszkodzony mózg niewłaściwie ocenia docierające doń obrazy. Broni Pani tego co trwa, na pewno zbyt długo. Przewietrzanie SN potrzebne jest natychmiast. Powoływanie się na Konstytucję jest żałosną próbą strachu przed przeciągiem.
  • 2018-07-20 12:32 | rysszc

Re:Dlaczego pomazałam ścianę Sejmu? Czas na sąd ostateczny

Gdyby taką rewolucjonistkę dopuścić do władzy , w krótkim czasie mielibyśmy rządy tyrana. To jest droga na skróty. Chcesz rządzić, wpływać na kierunki polityczne to idź demokratyczną drogą, prawą drogą, załóż partię, wstąp do opozycji. Za dewastowanie czegokolwiek należy się kara. Pierwsza już była. Kajdanki są bolesne. Teraz powinni postawić pod murem i czekać aż będzie umyty ale za parawanem, bez prawa do dodatkowej reklamy.
  • 2018-07-21 19:59 | rysszc

Re:Dlaczego pomazałam ścianę Sejmu? Czas na sąd ostateczny

Tak. Kompradorska polityka doprowadziła do władzy PIS, bo lud wie swoje. Amerykanie znaleźli zatopiony okręt po ankiecie przeprowadzonej wśród "ciemnego ludu". Błąd -200 m. "Głos ludu głosem boga". Będę spokojny o demokrację jak szalona z nienawiści /a może reklamująca się/ niszczycielka własności społecznej zostanie ukarana zgodnie z obowiązującym prawem.
  • 2018-07-21 20:33 | rysszc

Polska importuje mnóstwo śmieci z zagranicy

W Zgierzu paliły się śmieci. I co dalej? Czy kierownik wydziału ochrony środowiska w Zgierzu stracił stanowisko? Brak informacji. Mamy tylko sensacje a nie ma konsekwencji wyciąganych wobec winnych. Jak to możliwe, że otrzymujący pensje ludzie, w specjalnie w celu ochrony środowiska stworzonych instytucjach, dopuszczają do katastrof ekologicznych? Nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenie w niewyobrażalnie dużej stercie śmieci umieszczonej w centrum miasta. Ochrona środowiska znów sprowadziła się do absurdu. By kontrolować drogę odpadów, wprowadzono Karty Odpadów. Celem KO było śledzenie drogi odpadu a tymczasem sprowadziło się do rozdmuchania kolejnego sektora biurokracji. Składnica złomu nie może sprzedać metrowego kątownika /do naprawy płotu lub bramy/ bo kątownik jest odpadem i obowiązują procedury - KO. Nikogo ten absurd nie interesuje. Nikt nie zastanawia się nad definicją - "odpad". Celem ustawy było wprowadzenie procedur kontrolowania kłopotliwych śmieci. A przy okazji kontroluje się coś co się sprzedaje - wystawia faktury sprzedaży! Czy faktura nie pozwala kontrolować gdzie przemieszcza się sprzedany "Odpad". Pozwala ale - nasza kochana biurokracja nie miała by sprawozdań, sprawozdań zbiorczych, ich kontroli, wyjazdów na delegację. Młyn biurokracji mieli. Tylko z tego młyna wzrasta zanieczyszczenie środowiska. Na absurdalne KO potrzebne jest rocznie kilkaset ton papieru. Kilka lat temu liczyłem - co najmniej jeden pociąg produkcji z Kwidzyna. Do tego doliczyć tusze, drukarki i energię zużytą na ich produkcję i związany z tym wzrost zanieczyszczenia środowiska. Gratuluję! Proszę puścić wodze wyobraźni i dostrzec głupotę biurokracji. A może cynizmu.?
  • 2018-07-21 20:33 | rysszc

Zaśmiecanie Polski

W Zgierzu paliły się śmieci. I co dalej? Czy kierownik wydziału ochrony środowiska w Zgierzu stracił stanowisko? Brak informacji. Mamy tylko sensacje a nie ma konsekwencji wyciąganych wobec winnych. Jak to możliwe, że otrzymujący pensje ludzie, w specjalnie w celu ochrony środowiska stworzonych instytucjach, dopuszczają do katastrof ekologicznych? Nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenie w niewyobrażalnie dużej stercie śmieci umieszczonej w centrum miasta. Ochrona środowiska znów sprowadziła się do absurdu. By kontrolować drogę odpadów, wprowadzono Karty Odpadów. Celem KO było śledzenie drogi odpadu a tymczasem sprowadziło się do rozdmuchania kolejnego sektora biurokracji. Składnica złomu nie może sprzedać metrowego kątownika /do naprawy płotu lub bramy/ bo kątownik jest odpadem i obowiązują procedury - KO. Nikogo ten absurd nie interesuje. Nikt nie zastanawia się nad definicją - "odpad". Celem ustawy było wprowadzenie procedur kontrolowania kłopotliwych śmieci. A przy okazji kontroluje się coś co się sprzedaje - wystawia faktury sprzedaży! Czy faktura nie pozwala kontrolować gdzie przemieszcza się sprzedany "Odpad". Pozwala ale - nasza kochana biurokracja nie miała by sprawozdań, sprawozdań zbiorczych, ich kontroli, wyjazdów na delegację. Młyn biurokracji mieli. Tylko z tego młyna wzrasta zanieczyszczenie środowiska. Na absurdalne KO potrzebne jest rocznie kilkaset ton papieru. Kilka lat temu liczyłem - co najmniej jeden pociąg produkcji z Kwidzyna. Do tego doliczyć tusze, drukarki i energię zużytą na ich produkcję i związany z tym wzrost zanieczyszczenia środowiska. Gratuluję! Proszę puścić wodze wyobraźni i dostrzec głupotę biurokracji. A może cynizmu.?
  • 2018-07-26 12:12 | rysszc

Re:Referendum przepadło. Prezydent przegrał we własnej partii

Szaleństwa ciąg dalszy. Może ambitnie zaperzony Prezydęt /kapitalne, krótkie i celne/ zrealizuje marzenia z ostatniego akapitu felietonu. Ale jest demokracja, mam inne zdanie i mam do niego prawo a blog już stał się zdecydowanie niedemokratyczny. Publiczne ogłaszanie o wbijaniu szpilek i marzeniach z tym związanych nie zostało tu potępione - a powinno! Smarowanie sprajem murów urzędów publicznych - też nie - a powinno! Nie chcę się utożsamiać z szaleńcami. Jeżeli opozycja nie nabierze rozumu i nie będzie prowadziła demokratycznej walki ze złymi decyzjami demokratycznej /jak na razie/ władzy to po raz pierwszy w życiu poprę Kaczyńskiego. Ponieważ o bilobil trudno - powtórzę. To nie czas PRL. Informowanie o błędach i dążeniach rządzących nie wymaga murów. Jest prasa, telewizja i internet. Proponuję wakacje. Nie wszędzie są sinice. Trucizny w blogach wystarczy.
  • 2018-07-30 08:56 | rysszc

Re:Wyjaśniamy, skąd kartka z napisem „PZPR” na biurach posła Czabańskiego

Mamy problem. Kogo szanować a kogo nie? Marek Borowski, A.Kwaśniewski, ..... Cała górna półka byłych działaczy jest OK. A jak ktoś się wycofał i postanowił zmienić spojrzenie na politykę to jest be. Prymitywne ataki prymitywnych ludzi i cynicy wykorzystujący głupotę. Pamiętam takich co wtedy rzucili legitymację a po wprowadzeniu stanu wojennego płakali. Bla mnie największym "BOCHATEREM" jest Pan Senator Borowski. Dopiero teraz jest a totalnej opozycji.
  • 2018-08-02 09:58 | rysszc

Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

Ataki na K. Pawłowicz spowodowały, że prześledziłem jej wypowiedzi. Są soczyste i bolesne dla wielu. W tej powyżej nie widzę aż tak ostrych i wulgarnych słów by robić tak paskudny atak. W Polsce nie ma problemu Krystyny Pawłowicz potrafiącej soczystym językiem podsumować głupotę demaskujących się walką o pseudo konstytucję elit. Strzela Pan z działa do komara, licząc na głupotę czytelników. Porównywanie odwłoku do propagandy nazistowskiej??? Znam ten sposób, Z błota zawsze coś tam zostanie w głowach naiwnych czytelników.
  • 2018-08-02 12:25 | rysszc

Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

Żałosne. W co i dlaczego gra Pan i Panu podobni. Cenzura nie pozwala Wam przyznać, że można oceniać inaczej. To nie Pawłowicz jest agresywna ale Pan. Dowodem jest seria wpisów pod artykułem. Pełnych agresji, nienawiści i wiary w swoją doskonałość, przynależność do lepszej grupy społecznej /myślą, że elity/
  • 2018-08-12 14:06 | rysszc

Re:Dlaczego program „Wracajcie, skąd przyszliście” budzi wątpliwości

PiotrPiotr. Bardzo Ciekawa ocena. Jeżeli Pan jest młody, jak pisze, to wróżę ciekawą przyszłość. Instynktownie czułem podobnie lecz nie potrafię ująć właśnie tak. Być może albo na pewno jestem za stary. Kiedyś wrzuciłem tu uwagę o starzeniu się formuły Polityki /dla jej dobra/, zostałem zrugany a nie mam czasu przeprowadzać rzetelnej analizy.
  • 2018-08-20 22:08 | rysszc

PiS wymienia sędziów. Wszyscy będziemy gorszego sortu

Pani też? Myślę, że potrafi Pani ocenić jaki powinien być wyrok znając wszystkie zarzuty i wszystkie argumenty obrony. Być może zawodowcy /sędziowie/ dołożą do tej oceny tylko "watę" - numer ustawy i ładną wykładnię. Zdumiewa mnie Pani fatalne zdanie o polskich prawnikach. Nie wierzy Pani w etos,, w przysięgę. Jest Pani pewna, że wszyscy to kanalie słuchające swoich łaskawców partyjnych. Takie myślenie to dla mnie dowód, że potrzebna jest wielka zmiana.
  • 2018-08-20 22:08 | rysszc

Wszyscy będziemy gorszego sortu

Pani też? Myślę, że potrafi Pani ocenić jaki powinien być wyrok znając wszystkie zarzuty i wszystkie argumenty obrony. Być może zawodowcy /sędziowie/ dołożą do tej oceny tylko "watę" - numer ustawy i ładną wykładnię. Zdumiewa mnie Pani fatalne zdanie o polskich prawnikach. Nie wierzy Pani w etos,, w przysięgę. Jest Pani pewna, że wszyscy to kanalie słuchające swoich łaskawców partyjnych. Takie myślenie to dla mnie dowód, że potrzebna jest wielka zmiana.
  • 2018-08-27 10:32 | rysszc

Re:Buciki Pamięci – upamiętnijmy ofiary kościelnej pedofilii

Ja też nie wierzę ale do nagonki na najmniej restrykcyjną grupę wierzącą się nie przyłączę. Nie podam Panu setek przykładów pedofilii w innych grupach religijnych. Zakładam, że Pan zna je zdecydowanie lepiej niż ja ale chłopiec do bicia to KK. Wieczne, wszechobecne rozpisywanie się o płonących stosach doprowadziło do płonących stosów w mózgach chorej z nienawiści do KK tłuszczy. Obecnie miesięcznie ginie więcej ludzi /najczęściej chrześcijan niż spłonęło na stosach z sądach KK. Ale jak okazja - dowalić. To trochę jak podcinać fundamenty swojej kultury. Proszę nie zapominać, że to ludzie poświęcający swoje życie w ofierze Bogu szerzyli oświatę i tworzyli nowoczesną gospodarkę w Europie. Więcej dystansu do oskarżeń. Chyba, że to dla kasy bo temat nośny.
  • 2018-09-03 19:38 | rysszc

Re:Edukacja obywatelska przez policzkowanie

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
  • 2018-10-15 20:18 | rysszc

Re:„Nie” dla mowy nienawiści Wojciecha Cejrowskiego

W przyrodzie musi być równowaga. Moja żona Go nie cierpi z powodów jw. A ja lubię. Jest krwisty jak z filmu Smarzowskiego. Jest dosadny i przesadny. Ale to on odpowiedział mi na pytanie - co się dzieje z kartkami wkładanymi w mur jerozolimskiej świątyni /Jan Paweł II/. To on pokazał jak utrzymać higienę w warunkach pustynnych. Szkoda, że Ewa Błaszczyk wpisuje się na listy zawistników. Tak podziwiałem jej wyczyn budzikowy. Wszystko można zepsuć, przestaję przekazywać podatki na Budzik.
  • 2018-12-10 18:50 | rysszc

Re:Sprawa Kwaśniaka pogrzebie PiS

Warto wejść głębiej w taką wypowiedź. Interpretuję ją jak przeskok myślowy. Bo gdyby wcześniej KNF reagował natychmiast po sygnale zlecający pobicie nie czuł by się "skrzywdzony" widząc różnicę w traktowaniu. "Dlaczego ja k...?. Przecież wszyscy od tylu lat bezkarnie kombinują". Tak to widzę. Bo miałem przyjemność /rozładowywałem złość na jedną z piramid która skusiła mojego dłużnika na "inwestycję", chciał jeszcze zarobić na wysokim, absurdalnie, oprocentowaniu/ wysłać list do KNF. Była to wiosna 2012 rok, Amber i inne piramidy szaleją. Zwróciłem uwagę, że powinni ostrzegać publicznie, szkolić, wyjaśniać przez radio i telewizję. Otrzymałem tylko jedną odpowiedź - Ta Firma jest na liście ostrzeżeń. Na kolejne listy, mimo, że pisałem dlaczego nie wystarczy internet, i jak należy edukować - zero odpowiedzi i nie pomogło tu powoływanie się, na fakt opłacania ich miejsc pracy z podatków oszukiwanych obywateli. Jedyną satysfakcją były reklamy, po dwóch latach, dziwnie podobne w treści do tych z listów. Przy odrobinie empatii wyobrazi Pani sobie jak czuł się szef banku, bo niby skąd akurat na niego atak , na jego bank. Piszę to ale nie jestem pewien czy faktycznie pobicie było z tego powodu i czy te dwie sprawy należy wiązać. Byłbym tu ostrożniejszy w kojarzeniu. Chyba, że są niezbite dowody. Bardzo bym chciał czasem przeczytać coś pozytywnego o obecnej władzy, czytając Politykę czuję się zdołowany. Przechodzi mi dopiero jak się rozglądam w rzeczywistości /supermarkety, koncerty, teatry, jednak coś się dzieje/.
  • 2018-12-12 08:18 | rysszc

Re:Z szacunkiem do węgla, czyli jesteśmy globalnym żartem

Obłęd CO-dwowy ma swoje zalety, W latach siedemdziesiątych miałem przyjemność wracać z Warszawy małym samolotem. Była piękna pogoda, niebo czyste, bezchmurne, doskonała widoczność i widok Śląska - na horyzoncie pojawiła się szaro stalowa kopuła . Samolot przebił się przez ścianę kopuły, wszystko poszarzało, słońce, nie tak jaskrawe. Zrozumiałem, że dopadające mnie pieczenie oczu w Warszawie to nie skutek wczesnego wstawania by zdążyć na "Górnika" tylko te 30% więcej światła niż na Śląsku. Teraz nie wyłącza się filtrów na kminach w porze nocnej. Nie smrodzi tak jak kiedyś Bobrek, Huta Kościuszko, Zaborze, koksownia Gliwice itd. Nie rozumiem tylko dlaczego nada,l zamiast budować elektrociepłownie, małe osiedlowe z doskonałymi filtrami, ogrzewające wszystkich mieszkańców gadanie i puszczanie pary w gwizdek. W gwizdek również w sensie dosłownym bo jak nazwać chłodnie kominowe w Rybniku. Dlaczego części tej energii nie wykorzystuje miasto do ogrzewania domów mieszkalnych /Rybnik też jest nieźle zanieczyszczany/? Dlaczego nikt nie wspomina o pozyskiwaniu ciepła z wód termalnych? Dlaczego nikt nie pracuje nad technologią uzyskiwania gazu z węgla? No tu może ktoś pracuje ale bardzo cichutko. Wiatraki są piękne, szczególnie z daleka z pozycji fotela samochodowego. Proszę się zatrzymać i popatrzeć z bliska. Wystarczy odrobina wyobraźni by zobaczyć kilkaset ton betonu w fundamentach i zużytą na niego energię w cementowni plus zanieczyszczenie tamtej okolicy, zobaczy kopalnie rud, huty aluminium, huty stali, zakłady obróbki mechanicznej tworzące konstrukcje i prądnice,. Zobaczy olbrzymie auta transportujące skrzydła i maszty, zużywające ropę i siebie /też trzeba je wcześniej zbudować. To wszystko to już zużyta energia a teraz pytanie. Ile lat muszą się kręcić skrzydła tego wiatraka by oddał energię zużytą? Jak odda, to ile jeszcze dołoży energii, dopiero teraz ekologicznej do czasu potrzeby kapitalnego remontu? Takiej analizy szukam od wielu lat i jeszcze nie znalazłem.
  • 2019-01-09 11:01 | rysszc

Re:Rozdział Kościoła od państwa. Pomysł słuszny, ale czy realny?

Wpisy SŁAWCZANA są obrzydliwe. Mimo to pozwala Pan publikować /firmuje Pan/. Z dystansem traktuję wszystkie religie ale staram się uszanować obdarzonych "łaską wiary". Pisząc o nierogaciźnie on daje świadectwo i sobie. Niezbyt pozytywne. Staje się niewiarygodny, bezwartościowy. A Panu? Potrzebuje Pan popierać Panią Nowacką? Co Pan tym osiąga? Ładna, nawet bardzo. Mówi banały, stare wtarte tory propagandowe. Nie warto w to wchodzić. Przy okazji. Wczoraj przesłuchiwano Wojtuniaka. To jest temat. Rozumiem, że trudny. Tym bardzie dla Pana. Wielkiego zwolennika Tuska. Może spróbuje Pan powiązać fakt nieudolności Rządu w zbieraniu podatków i podniesienie VAT u do 23%. Prawda jakie proste? Jeden procencik od milionów jakoś zrekompensuje dojenie kasy przez przestępców. A może to przymykanie oka nie było bezinteresowne? Proponuję zejść na ziemię i bardziej powściągliwie atakować obecnie rządzących i piać z zachwytu nad tymi co odeszli. Te zmiany rządów są w naszym interesie. Pana też /emerytura, OFE ../.. Nie rozumiem tej zawziętości. A może to sprawa wyparcia? Udowadniania samemu sobie - "przecież nie mogłem się mylić". A na starość to nawet Kołakowski doszedł do wniosku, że religie /Bóg/ są potrzebne. Słuchałem jego felietoniki. Proszę nie publikować.
  • 2019-01-10 20:15 | rysszc

Sławczan. Prosiłem gospodarza blogu by nie publikować wpisu. Uważam, że każdy w nim zachwyca się tylko sobą. Ale wnikliwie czytam i próbuję zrozumieć skąd ta wiedza i takie przemyślenia. Najczęściej potwierdza się stara prawda. "Wiesz tyle ile Ci powiedzą" Dziękuję za wyjątkowo łagodną odpowiedź na atak. Mój wnuk tez chodzi na religię /8 lat/ i zadaje niewygodne pytania a jest jedynym dzieckiem bez chrztu. Każdy wierzący w swoim zadufaniu traktuje innych jak ludzi niepełnych i to logiczne. To wynika z wiedzy odbieranej podczas nauczania religii. Przypuszczam, że to dotyczy wszystkich organizacji religijnych. Z odłamów chrześcijaństwa to tak na mój rozum, właśnie katolicyzm jest najbardziej tolerancyjny. Zakłada wolną wolę. Nawet w tym widzę powody rozprzężenia zasad wśród wielu księży. Nie mniej nie widzę powodu by zaciekle atakować kościół hierarchiczny. Chcą więcej pieniędzy, luksusów. Przecież to normalne, ludzkie. Mamy jako społeczeństwo ich ograniczyć finansowo. Tak , ale bez przesady. Nie wolno wylewać dziecka z kąpielą. Ktoś , mimo swoich wad, musi stać na straży dziesięciorga przykazań. Niech Pan zejdzie na ziemię. Jest Pan pewny, że z hasłem "Boga nie ma" można sterować zasadami współżycia. Można ale pod jednym warunkiem - że jest to ustrój totalitarny. Ma Pan na to wiele dowodów. /Stalin próbował ale cofnął się po wkroczeniu Hitlera./ Ateiści, wątpiący, /najczęściej dotyczy średnio wykształconej inteligencji/ mogą trwać ale w otoczeniu mniej lub bardziej zdyscyplinowanej przez religię większości. Skutki braku strachu przed Bogiem osób prymitywnych mogą być straszne i często są. Nie wypowiem się w tej krótkiej z natury miejsca wypowiedzi jak sam oceniam władze kościelne i sposoby jej finansowania ale jestem pewny. Pani Nowackiej daleko do zrozumienia rzeczywistości i próbuje robić karierę na prymitywnych przesłankach. Dlatego nie warto jej popierać. Nie mniej ona też wyhamowuje rozpędzonych ultrakatolików narzucających swój punkt widzenia na podstawie równie prymitywnych przesłanek.
  • 2019-01-10 20:17 | rysszc

W liście do Sławczana tak się rozpędziłem, że nawet nie przeczytałem słowotoku. Jeżeli zrobiłem kardynalny błąd. Przepraszam.
  • 2019-03-17 10:47 | rysszc

Re:Polityczny skup jabłek

Jabol kosztował 17 zł /lata 63 i wyżej/ ale nie był odporny na inflację. Gomułka podnosił ceny napojów alkoholowych by "dać podwyżki nauczycielom". Poprzedzano je akcją Towarzystwu walki z alkoholizmem które przygotowywało grunt do podwyżki lamentując o pijaństwie Polaków. Niestety to Towarzystwo działa nadal i to z podobną mentalnością. Stąd brały się mrówki na czeskiej granicy i stąd mamy nadal najdroższy alkohol w okolicy. Gdyby było taniej niż u sąsiadów - cydr i tym podobne strumieniami wylewał by się z Kraju i nie było by problemu z jabłkami, ziemniakami i zepsutym zbożem.
  • 2019-03-20 20:51 | rysszc

Re:Religia w szkole – nieobowiązkowa i szkodliwa

Za Co ten tytuł profesora? Ni za rozważania filozoficzne - to pewne. Rozumiem, ze napisano to jest dla pieniędzy i poklasku niedouczonych, zbałamuconych propagandą lewackich wytworków. Faktycznie często lekcje religii są naiwne i pokazują świat nieprawdziwie ale mamy demokrację. Po co zabraniać wypełniania luki w pytani "I co dalej pośmierci?" \. Tak bardzo przeszkadza to Panu? Nie, na pewno nie. Pan to pisze jak zwykle - dla poklasku. Pan już tak ma. Moim zdaniem w naszym Kraju właśnie ta religia powinna w przynajmniej, w podstawowym stopniu być znana każdemu obywatelowi. To sprawa przyszłych horyzontów myślowych. Byłem wczoraj w muzeum na Szerokiej. Tam łatwo zrozumieć jak wielkie znaczenie dla Narodu ma religia. Być może zależy Panu by Polacy nie byli Narodem??