Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(26)
Komentarze użytkownika: nakatomi
 • 2017-09-19 00:40 | nakatomi

  Nie można nic z góry zakładać, ale autorka nie bierze pod uwagę

  podstawowego faktu, że za zespołami tego typu ciągną często stada groupies, dla których punktem honoru i zaszczytem jest świadczenie usług seksualnych całej kapeli. To znany od lat 60' i opisywany w biografiach różnych muzyków - proceder. Decapitated to nie jest pierwsza lepsza kapela. To zespół znany w USA, doceniany i popularny nie tylko w UE. To są artyści, którzy według Spotify w 2016 znaleźli się w rankingu wśród 10 najchętniej słuchanych za granicą polskich wykonawców. Nie żebym broniła, jeśli są winni jak najbardziej powinni zostać ukarani, ale prawdopodobieństwo, że obrażona groupie zemściła się, bo na przykład za szybko po fakcie została wyproszona - jest naprawdę w tym środowisku - spore.
 • 2017-09-22 22:33 | nakatomi

  Re:Nie dajmy się zwieść islamofobom. Muzułmanie szybko się w Europie integrują

  Część na pewno integruje się i co ważniejsze odchodzi od islamu. Osobiście znam 2 Pakistańczyków (ojciec i syn) apostatów islamu, którzy są z tego dumni, ale to wyjątek,ludzie wykształceni i sytuowani, od 30 lat mieszkający w UK. Natomiast pytanie o integrację wystosowane w kierunku 30 letniego somalijskiego analfabety, który przybył w 2015 na tratwie mija się celem, ponieważ samo pojęcie demokracji będzie dla niego niezrozumiałe. Pomijając już problem integracji i terroryzm, warto zwrócić uwagę na szybko zachodzącą zmianę struktury społecznej. I tak w Niemczech - w grupie sześciolatków 38% to dzieci z obojga rodziców imigranckich , w samym Berlinie 42%, we Frankfurcie 51% itd. We Francji jest to aż 70% noworodków. Myślę, że w tej sytuacji za kilkanaście lat problem integracji zostanie odwrócony i to etniczni Europejczycy będą musieli się przystosować i integrować z większością, bo członkowie rządów, Bundestagu, czy francuskiego Parlamentu będą islamistami i będą urządzać te kraje po swojemu. Tu po prostu liczby mówią same za siebie.
 • 2017-09-27 16:06 | nakatomi

  Odrobina obiektywizmu wobec PiS nie zaszkodzi

  bo jednak to właśnie PiS przyjął projekt ustawy sprawiający, że państwo będzie bardzo stanowczo zajmowało się sadystami, którzy w sposób haniebny, brutalny i bestialski traktują zwierzęta. Projekt przewiduje zwiększenie kar za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi z 2 do 3 lat pozbawienia wolności a w przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem kara wzrośnie do 5 lat. Nieuchronne dla sprawcy, ma być również orzekanie przez sąd nawiązki, w wysokości od 1000 zł do 100.000 zł a pieniądze te mają popłynąć do organizacji, które zajmują się ochroną zwierząt i dać możliwość lepszego kontrolowania, czy zwierzęta traktuje się w sposób humanitarny. PiS również wziął się za problem trzymania psów na łańcuchach, czy zmianę statusu konia ze zwierzęcia rzeźnego (blee) na towarzyszące. Nie można tego wszystkiego pominąć i przykleić PiS etykiety prymitywnych zwyroli, bo jednak coś robią. Przypomnę jeszcze, że za rządów światłej i jakże humanitarnej PO trybunał konstytucyjny klepnął bestialski rytuał podrzynania gardeł zwierzętom celem wykrwawienia w trakcie konania - jako etyczny i dopuszczalny. Nie wspominając o klepnięciu sumień wszystkich chazanów w Polsce. Ale to inny temat. Osobiście widzę, że mimo wszystko losy zwierząt jednak obchodzą coraz większe grupy ludzi. Przybywa aktywistów "umilających" życie tzw. myśliwym, patroli sprawdzających warunki a biznes zoologiczny w Polsce kwitnie, ludzie wydają coraz chętniej i więcej pieniędzy na zwierzęta, na schroniska. Rośnie wolontariat. Rośnie świadomość i empatia. Pogłębia się ostracyzm wobec znęcających się prymitywów. Moim zdaniem jesteśmy na dobrej drodze a PiS, ani PO (co PO zrobiła przez 8 lat dla zwierząt?) nam w tym nie przeszkodzi.
 • 2017-10-23 23:41 | nakatomi

  Aż trudno uwierzyć.

  Jeden z najwybitniejszych współczesnych intelektualistów znalazł czas na wykład a jakaś kołtunica wierząca w gadające krzaki i węże, ośmiesza resort oświaty. Daniel Dennett jest ateistą, tak jak Sam Harris, Richard Dawkins, albo Christopher Hitchens, Antonio Damasio, Carl Sagan, czy z Polaków Zbigniew Religa, Stanisław Lem, Maria SKłodowska-Curie ... a kobiecinie najwyraźniej przeszkadza, że naukowcy, intelektualiści, publicyści nie podzielają jej prywatnych rojeń religijnych.
 • 2017-10-24 21:44 | nakatomi

  Re:Do Sejmu trafił projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne

  Przecież to projekt obywatelski a nie kleszy, czy rządowy.
 • 2017-10-24 21:52 | nakatomi

  Re:Do Sejmu trafił projekt ustawy liberalizującej prawo aborcyjne

  Ustawa w tej formie nie miała szans za rządów PO-PSL, ponieważ większość posłów z tychże partii była za tzw. kompromisem aborcyjnym i prezydent (Komorowski) również a wielu z nich było wręcz za zaostrzeniem "kompromisu" i przymusem rodzenia mutantów bez głów. Wielu z PO i prawie cały PSL. Teraz to w ogóle nie ma o czym mówić. Pozamiatane. Chyba, że to ma być jakieś symboliczne przypomnienie, że rozum w Polsce jeszcze całkowicie nie umarł. Zresztą wyborcy PiS (ja) wiedzieli czego można się po PiS spodziewać w tej kwestii, bo przecież nie ukrywali w kampanii wyborczej swoich zamiarów i posłuszeństwa wobec kościoła a że obietnice realizują, więc teraz można oczekiwać jedynie zaostrzenia tzw. kompromisu a o liberalizacji jedynie śnić.
 • 2017-10-28 22:00 | nakatomi

  Mój mózg samoistnie odrzuca akceptację tego aktu "samospalenia" w imię ideologii,

  jako czyn człowieka zdrowego, stabilnego psychicznie. Po prostu nie jestem w stanie pojąć jak można całkowicie wyłączyć sobie samemu instynkt samozachowawczy i dobrowolnie poddać się tak masakrycznym torturom przed planowaną śmiercią. Dodam, ze jestem zwolenniczką eutanazji, jak również mogę wyobrazić sobie, że są ludzie, którzy decydują się na samobójstwo z powodu osobistych tragedii, śmiertelnych chorób, utraty rodziny ... ale nie robią przecież tego z użyciem tak potwornej metody, ani z powodów ideologicznych. Uważam, że ten pan działał pod wpływem choroby.
 • 2017-11-25 14:42 | nakatomi

  Australia prowadzi racjonalną i efektywną politykę imigracyjną, dopasowaną do potrzeb kraju i wymogów obywateli.

  Polityków wybiera się po to, by realizowali interes narodowy. Dokąd lewica tego nie pojmie, populiści wszelkiej maści będą rządzić niepodzielnie.
 • 2017-12-11 22:00 | nakatomi

  Za wypowiedź o Ukrainie Jana Parysa należałoby odwołać

  Slogan "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy" to jakiś przedpotopowy archaizm ze szkoły Giedroycia, który nijak się ma do współczesnych realiów. Dotyczy świata, którego już nie ma. Od dawna. Może w czasach wojen konnych miało to jeszcze jakiś sens. Polska to ma się trzymać UE i NATO, i to jest jedyna droga. Wszystko inne jest mało istotne. Tak uważam. Ten pan powiedział prawdę. Pora przeanalizować rozumowanie i wyjść mentalnie z lat 80', co wcale nie jest takie trudne. LOL
 • 2017-12-11 22:00 | nakatomi

  Nie widzę w tej wypowiedzi nic nagannego. Sama prawda.

  Slogan "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy" to jakiś przedpotopowy archaizm ze szkoły Giedroycia, który nijak się ma do współczesnych realiów. Dotyczy świata, którego już nie ma. Od dawna. Może w czasach wojen konnych miało to jeszcze jakiś sens. Polska to ma się trzymać UE i NATO, i to jest jedyna droga. Wszystko inne jest mało istotne. Tak uważam. Ten pan powiedział prawdę. Pora przeanalizować rozumowanie i wyjść mentalnie z lat 80', co wcale nie jest takie trudne. LOL
 • 2017-12-17 15:19 | nakatomi

  Sceptycyzm to podstawa rozumowania.

  Każdy z nich ma inne interesy, za każdym z nich ktoś stoi, obaj za czymś lobbują i o coś grają. My jesteśmy bombardowani tysiącami informacji na sekundę a nasza świadomość filtruje te informacje i projektuje rzeczywistość. Projektujemy ją sami. Nietzsche powiedział, że "Nie ma już faktów, są tylko ich interpretacje". Dlatego żadnemu z nich, tak do końca, nie wierzę i wątpię w ich intencje.
 • 2018-01-11 15:18 | nakatomi

  Re:58 posłów PiS za pracami nad liberalizacją aborcji. W PO złamali dyscyplinę

  "Zaskoczeniem było to, że za dalszymi pracami nad projektem liberalizującym ustawę aborcyjną zagłosowało 58 posłów PiS." Jakie tam zaskoczenie? W kampanii wyborczej PiS zylion razy krytykował tzw. mielenie projektów, bez poddawania dyskusji i jednocześnie Szydło zylion razy obiecywała, że oni tego robić nie będą. Twierdziła wielokrotnie, że każda inicjatywa jest cenna blablabla ... Wszyscy z PiS powinni być ZA, ale arogancja nie pozwala im zauważyć, że odrzucając w pierwszym czytaniu, wchodzą w buty po PO i powielają to co sami tak mocno wcześniej krytykowali. Kaczyński, jak widać pamieć ma dobrą. Głosowanie za przyjęciem projektu, nie oznacza poparcia a jedynie wolę dalszej dyskusji i uwalenie projektu w kolejnej fazie.
 • 2018-06-02 12:39 | nakatomi

  Zacząć od całkowitego zakazu zwożenia śmieci z całego świata.

  No zaraz, zaraz. Możemy płacić więcej za utylizację śmieci, ale SWOICH ŚMIECI a nie cudzych. A tymczasem dowiadujemy się, że Polska jest otwartym wychodkiem, do którego zwożone są śmieci z całego świata i cyklicznie, co chwila, niemal LEGALNIE płonie kilometrowa góra opon, chemikaliów i innych odpadów. No LOL. Wszystkie media gęgają o łapaniu podpalaczy. Jakie to trudne io czy aby to celowe podpalenia. No śmiech na sali. Należy zacząć od ZAKAZU robienia z naszego kraju SZAMBA, zbiornika na cudze g. skoro jak widać, z własnym nie możemy się uporać. Dla mnie to jest skandal i afera większa od Amber Gold skrzyżowanej z pancerną brzozą. KTO WYDAŁ POZWOLENIE NA ZWOŻENIE setek tysięcy ton ŚMIECI do naszego kraju?! KTO! Ile lat ten bandycki proceder trwa? Kto wziął kasę od lobby śmieciarskiego, że taka cisza? Politycy nabrali wody w usta, Greenpeace śpi, media gawędzą o łapaniu podpalaczy a tymczasem góry śmieci rosną, podpalacze naszykowali miejsca pod koleją dostawę a załadowane odpadami ciężarówki z całego świata jadą, i jadą. i jadą ... do Polski. Do wychodka, do śmietnika, do szamba europejskiego. Otwartego dla wszystkich za pół darmo.
 • 2018-08-25 14:49 | nakatomi

  Re:Szwedzka telewizja manipuluje danymi w sprawie imigrantów

  "Grupa gwałcicieli urodzonych w Szwecji i innych krajach europejskich wynosi 42 proc." Ciekawe jeszcze ile % w tej grupie urodzonych w Szwecji ma na imię Sven a ile Abdul?
 • 2018-12-29 23:17 | nakatomi

  "Europa sama z Bliskim Wschodem"

  Czego tam niby ma szukać UE? Niech się wytną nawzajem w pień, do zera. USA już dość nabruździły i to że ograniczają sianie światowego zamętu jest dla mnie dobrym newsem.
 • 2019-01-04 01:24 | nakatomi

  Ich zdaniem racjonalnie działające państwo powinno umieć się sprawnie „obracać”, tak jak robią to Węgry Viktora Orbána.

  Nie mam nic wspólnego z radykałami, ale akurat to zdanie "Ich zdaniem racjonalnie działające państwo powinno umieć się sprawnie „obracać”, tak jak robią to Węgry Viktora Orbána. " ma dla mnie sens. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie na psiej lojalności i patrzeniu wyłącznie w jedną stronę, daleko się nie zajedzie, co udowadniają zresztą WSZYSTKIE kraje UE, nie tylko Węgry. Pragmatyzm, sytuacyjność, gra na wielu fortepianach, to absolutnie niezbędne atrybuty współczesnej polityki. Moim zdaniem PiS tkwi mentalnie w latach 80'.
 • 2019-01-08 00:10 | nakatomi

  Re:Rozdział Kościoła od państwa. Pomysł słuszny, ale czy realny?

  "Na przykład: jak finansować emerytury duchownych, nie tylko rzymskokatolickich, po ewentualnej likwidacji Funduszu Kościelnego?" Zwyczajnie. Z dochodu niech płacą składki na ZUS, jak każdy. Jeśli tacowe za małe powinni mieć możliwość wykonywania dodatkowej pracy i zatrudniania się na pół, czy cały etat wg potrzeb indywidualnych. "...czy Kościoły mniejsze też mają płacić i co, jeśli nie będą w stanie?" Ofc że tak. Jak nie będzie ich stać to powinno mieć zastosowanie "darmo dostaliście, darmo oddawajcie", bo chyba poza sprzedażą usług jakieś czynności mogą wykonywać ku chwale i w mię swojej ideolo, czy nie? "Czy obywatele zgodzą się na „podatek kościelny” Nikt nie powinien o to pytać. Religia to prywatna sprawa każdego człowieka. Coś jak hobby. Chcesz korzystać - płać. Myślę, że te problemy same się rozwiążą. Już niedługo. I udział Nowackiej, ani innych polityków nie będzie do tego potrzebny. Trwa proces, który przyspiesza. Stara generacja zanika, młodsza jest już zupełnie inna. Rzesze babek kultywujących tzw. religijność ludową przeszły do historii a ich następczynie nigdy nie nadejdą. Jak pisął pan Hartman - sztafeta religijności w Polsce została przerwana. Dowodzą tego choćby badania Pew Research Center, instytutu badawczego z Waszyngtonu,w raporcie którego Polska zajęła 1 miejsce na 108 przebadanych pod względem szybkości laicyzacji. Złote żniwa dobiegają końca.
 • 2019-01-22 22:23 | nakatomi

  Przecież oni nic nie zrobili. Należy tylko współczuć.

  Już samo pytanie w tytule - "Czy jest miejsce ..." jest dla mnie swoistym podżeganiem do zastanawiania się, czy aby na pewno rodziny nie wygnać z miasta na jakąś banicję, jak za króla Ćwieczka ? blee
 • 2019-01-26 21:18 | nakatomi

  Nie wierzę PO. Ani w jedno słowo.

  Mieli 8 lat - nie zrobili nic. A mogli. Ale nie chcieli. Doskonale pamiętam szalony projekt zaostrzenia tzw. kompromisu aborcyjnego i propozycję karania kobiet więzieniem, który głosami PO w dużej mierze i prawie całego PSL - został dopuszczony do dyskusji. A mieli wtedy większość. Albo projekt Boniego o 1% odpisie podatku wyznawców na kościół i likwidacji Funduszu Kościelnego, który ofc został utrącony, aby nie narazić się mężczyznom w sukienkach. I knucia tzw. świeckich oblatów w min. sprawiedliwości za rządów min. Biernackiego, mające na celu zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. I głupie przepisy o obrazie uczuć religijnych, które powinny zostać zlikwidowane, religia w szkołach itd. I liczenie plemników przez Gowina do ustawy o in-vitro I nic. Totalnie nic nie zrobili. A mogli wszystko, ale nie chcieli nic zmieniać, wiec niby dlaczego tym razem nie mieliby znowu kłamać? Jesli chodzi o kwestie obyczajowe to PiS=PO. Dwie strony tego samego medalu. Wsteczne i patriarchalne. Warte siebie nawzajem.
 • 2019-02-05 23:14 | nakatomi

  Ale podaj choć jeden powód, dlaczego osoba

  o poglądach lewicowych miałaby zagłosować na koalicję, złożoną z (m.in.) PO, czy PSL? Dlatego, że będzie tam Czarzasty? Przecież cały PSL i pół PO byli za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej i wprowadzeniem przymusu rodzenia, to za ich rządów fundusz kościelny rósł rok do roku o 20%, i nie wychodzili nawet na moment z kościelnej dupy. Czym się różnią od PiS? Ciągotami do afer? Kolesiostwo w PSL jest lepszej jakości od kolesiostwa w PiS? Jedyna widoczna (dla mnie )różnica to zamiłowanie PiS do rozdętej i nudnej martyrologii oraz epatowanie fuzją z kościołem. PO nie afiszowała się z biskupami, ale kasę pompowała gorliwie i cicho. Taka różnica. Samo uwalenie PiS to za mało. Są ludzie, którzy mają dosyć obu tych partii. I wolą zagłosować na coś z poza wiecznego okołokorytnego, kołtuńskiego duetu PO-PiS. Choćby nawet musieli przeżyć 2 kadencję PiS. Te dwie partie są jak Tutsi i Hutu. BLEE
 • 2019-02-07 23:53 | nakatomi

  Marka polskiej żywności jest nadszarpnięta. I nie chodzi

  tylko o najnowszą aferę, ale wcześniej już nie raz też coś było, więc slogan... "dobre, bo polskie" mocno się wyświechtał i nie sądzę, aby był magnesem.Tym bardziej, że ceny polskich producentów nie są konkurencyjne. Znakowanie flagami mogłoby być, ale tylko na towar spoza UE. Osobiście nie mam zaufania do standardów obowiązujących przy produkcji i przetwarzaniu żywności w krajach np. typu Ukraina,gdzie na domiar złego szaleją różnorakie epidemie. Przy oznakowaniu, na pewno nigdy bym stamtąd nic nie kupiła. Natomiast ASF pogrąży polskich producentów wieprzowiny. To pewne. Nieudolność rządu jest ogromna. NA przykład Dania (też duży producent wieprzowiny) wybudowała płot na granicy z Niemcami, u których również wystąpiły przypadki zarażeń ASF,ze względu na sąsiedztwo, już niemal zapowietrzonej Polski. Sam odstrzał zarażonych dzików nic nie daje, skoro kolejne tysiące zarażonych ciągną każdego dnia ze wschodu. Potrzebna jest zapora i odcięcie zarażonych, dopiero potem odstrzał a nie odwrotna kolejność. W sumie to czarno widzę polski rynek żywności. Po części z winy samych rolników, ale i z winy kolejnych rządów. W 2013 byłą afera i służby wet. alarmowały, ze należy zaostrzyć przepisy o nadzorze i kontroli produkcji mięsa, ale zamiast tego je zliberalizowano. LOL
 • 2019-02-11 21:32 | nakatomi

  Z pomnikami współczesnych tzw. wielkich Polaków, nie należy się spieszyć.

  Czas weryfikuje dokonania i nie każdy tzw. autorytet przechodzi tę próbę. I nie chodzi mi bynajmniej o Mazowieckiego, ale o całokształt. Np. taki ks. Jankowski , albo w świetle ostatniej wypowiedzi Franciszka - JP-2. Nie należy się spieszyć z wynoszeniem na postumenty. Beton nie ucieknie.
 • 2019-02-21 16:03 | nakatomi

  Nie, w tym przypadku należało działać.

  Wszyscy wiemy jaki jest w Polsce stosunek partii politycznych (wszystkich - PO-PiS-PSL-SLD) do kościoła. Wiernopoddańczy i służebny. Tak samo sprawa wygląda z wymiarem sprawiedliwości - obstrukcja, sprawy ciągnące sie przez kilkadziesiąt lat i minimalny wyrok, albo przedawnienie. Nawet publiczny rejestr kościelnych pedofilów został w przypadku księży UKRYTY przez rząd a jedynie świeckich zboczeńców uwidoczniono, dzieląc zboczeńców na kastę przestępców i ukrywając kastę tych zboków, co ponad prawem . W takim państwie, gdzie partie tworzą fuzje z kościołem i jest powszechna akceptacja pedofilów kościelnych oraz żelazna obrona tychże przez instytucje, nie ma innego wyjścia, tylko branie sprawy we własne ręce. Inaczej na zawsze zostaniem pedofilskim rajem, złotym eldorado, enklawą dla kościelnych zboczeńców.
 • 2019-03-10 21:14 | nakatomi

  Re:Kolejna napaść na Ukraińca w Polsce

  "Mając to wszystko na względzie, trudno się dziwić, że dochodzi do takich sytuacji jak ta z piątkowej nocy." Nawet nie mając nic na względzie, wiadomo przecież, że do podobnych incydentów dochodzi wszędzie tam (na terenie całej UE), gdzie są duże skupiska imigrantów. Tak po prostu jest i nie ma to nic wspólnego z Kaczyńskimi. To raczej Europejczycy nie są aż tak bardzo otwarci i gotowi do adaptacji, jak to sobie politycy (i dziennikarze) wyobrażają. Świadczy o tym europejski zwrot "na prawo" i zmieniający się układ sił. Vide -Włochy, UK, Austria, Szwajcaria, Dania i mnóstwo innych, nie wspominając już nawet o ex demoludach. We Francji, Niemczech, Holandii, czy Szwecji rosną w siłę partie, nazywane populistycznymi, które obiecują zatrzymanie imigracji. "Nam pozostanie wyłącznie stwierdzenie, że znów mieliśmy w ręku złoty róg" Wg DEUTSCHE WELLE, to 6,6 milionów tych "złotych rogów" czeka u wrót Europy. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. W dobie Industrie 4.1 i przyspieszającej robotyzacji, nadmiar taniej siły roboczej może prowadzić do niepokojów społecznych, co zresztą stanie się już problemem przy pierwszej recesji, czy kryzysie. Dlatego należy postawić na innowację a nie na import taniego materiału ludzkiego, pochodzącego z krajów bez systemów społecznych zabezpieczeń.
 • 2019-03-17 16:44 | nakatomi

  Re:Kaja Godek rusza na podbój europarlamentu, o którym nie ma pojęcia

  Sądzę, że nie ona jedna, nie ma pojęcia. Bycie parlamentarzystą w lokalnym sejmie też nie jest kompetencją. Widzę ją w jednym szeregu z Kępą, czy Kopacz, albo piłkarzem Frankowskim. Mentalnie, intelektualnie - bez różnicy. Może Godek proponuje bardziej sadystyczne ustawy, ale nie należy zapominać, że pół PO i cała PSL, mając władzę , również głosowała za przymusem rodzenia i więzieniem dla kobiet. Na listach PO-PiS, ludzi którzy "mają pojęcie", to można na palcach zliczyć.
 • 2019-03-18 15:28 | nakatomi

  Re:Latający Potwór Spaghetti leci do Strasburga

  Bardzo dobrze. Sądy nie są kompetentne, bo nie mają stosownych mierników do pomiaru jakości i natężenia tzw. wiary, więc oczywiste jest, że każda religia powinna być zarejestrowana.To nie sądy powinny rozstrzygać, który bóg i wyznawca jest słuszny, tylko obywatele mają decydować jaki pakiet religijny jest dla nich odpowiedni. Ramen.