Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(5)
Komentarze użytkownika: drKing
 • 2018-07-26 13:36 | drKing

  Re:Referendum przepadło. Prezydent przegrał we własnej partii

  Pan Jarosław Kaczyński nie potrzebuje żadnych konsultacji w sprawie zmian w Konstytucji. Tak jak czekał na swoje zwycięstwo wyborcze, tak czeka teraz na zwycięstwo, które da Mu większość konstytucyjną. Realny jest scenariusz węgierski gdzie Orban taką większość otrzymał. Wówczas zmieni Konstytucję według własnego pomysłu, który ma od dawna. Nikt Mu wówczas nie będzie mówił, że pomagał aby przekonać obywateli do zmian. Poza tym obecna sytuacja jest okazją dla Pana Prezydenta aby przewietrzyć Kancelarię. Ktoś zobaczył, że siedzący tam ludzie mają ambicje polityczne prowadzące do stworzenia ośrodka politycznego mającego wpływ na bieżącą politykę Państwa, niezależnego od PiS. To nie mgło się udać. Treść pytań była tak nieudolnie przygotowana, że żadnego ,,ducha" Nowej Konstytucji tam się nie wyczuwało. Ktoś musi za to beknąć. A Pan Prezydent szybko zapomni o upokorzeniu, bo przecież pracuje w drużynie, chociaż coraz mniej tam jego udziału.
 • 2018-08-01 19:27 | drKing

  Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

  Może ktoś sobie przypomni jak Pani Profesor w jednej z kampanii wyborczych niemalże padła do nóg Pana Prezesa prosząc aby ją publicznie poparł jako kandydatkę PiS na posła. Widać jak w pogoni za władzą i pieniędzmi jest w stanie zrobić wszystko, nawet to, co normalnemu człowiekowi po prostu nie wypada. Gdy się zestawi tytuł profesorski z poziomem wypowiedzi to zapewne dziecko 6-letnie zauważy, że normalne, to To nie jest.
 • 2018-08-01 19:42 | drKing

  Re:Krystyna Pawłowicz przekroczyła kolejną granicę

  Zwykły człowiek, który przeczyta taką wypowiedź Pani Profesor może z chodzić z podniesionym czołem i nie mieć kompleksów z powodu braków w swoim wykształceniu. Ponieważ ,,dobra zmiana" robi wszystko dla zwykłych ludzi, to wypowiedzi Pani Profesor, Pana Prezesa i innych wąchaczy kleju, należy traktować jako poświęcenie się dla ich dobrego samopoczucia. Oczyma wyobraźni widzę jak śmieją się z ,,inteligencji i dobrego wychowania" Pani Profesor i jej podobnych. Pokazują ich swoim dzieciom mówiąc: - patrzcie i pamiętajcie, gdy będziecie się zachowywali jak Oni, to zostaniecie politykami.
 • 2018-08-09 21:00 | drKing

  Re:Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

  Mamy do czynienia ze stanowieniem prawa ,,intencjonalnego" tzn. działającego nie dla dobra ogółu lecz w celu osiągnięcia konkretnego celu, jakim w tym konkretnym przypadku, jest niewątpliwie wymiana sędziów. Takie praktyki powinny być zakazane poprzez odpowiedni przepis konstytucyjny. Zgadzam się w pełni z argumentacją Pana Profesora użytą w artykule. Poza tym, nadszedł czas aby wyjaśnić, iż użyte kiedyś określenie dotyczące sędziów jako ,,nadzwyczajnej kasty" dotyczy nie ich pozycji społecznej ale jako grupy, która dzięki swoim talentom i pracy osiągnęła wysoki poziom umiejętności merytorycznych z zakresu prawa. To te umiejętności z zakresu prawa, pozwalają aby uznać ich osiągnięcia zawodowe za szczególne i w związku z tym zaliczyć do szczególnej grupy. Takich kast mamy więcej. Są to znakomici lekarze, nauczyciele. Wciąż czekamy na specjalną kastę polityków. Określenie - kasta - wcale nie musi mieć negatywnego znaczenia.
 • 2018-08-23 12:09 | drKing

  Re:Trump popełnił przestępstwo – zeznaje jego były adwokat

  Demokracja amerykańska opiera się na dwóch filarach, jednym jest pieniądz, drugim zaś zmanipulowane społeczeństwo. To potężne lobby finansowe decyduje kto zostanie prezydentem USA. Dzisiaj jest to Trump. Jeśli będzie spełniał oczekiwania finansjery to włos mu z głowy nie spadnie. Ale On jest czasami nieobliczalny i dlatego dostaje upomnienie.