Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1)
Komentarze użytkownika: Jackob7
  • 2019-03-05 20:11 | Jackob7

Re:Mniej marek własnych w sieciach handlowych. Trafiony pomysł?

Szanowny Panie Redaktorze Po przeczytaniu Pańskiego artykułu mogę stwierdzić, że brakuje Panu troszkę wiedzy o handlu w sieciach. Na markach własnych traci zarówno producent jak i konsumenci. Nie jest prawdą, że firma zarabia więcej produkując markę własą sieci. Marża na takich produktach jest dwukrotnie niższa niż w przypadku marki danej firmy. Odbija się to rzecz jasna na jakości. Firma wytwarzając produkt na marce własnej, zarabia więc tylko i wyłącznie na bardzo dużych obrotach, obniżając tym samym jakość produktów. Sam pracowałem w jednej z firm zajmująccych się produkcją towaru dla jednej z sieci handlowych. Sieci handlowe oglaszaly przetargi na marki własne, pozbywając się tym samym dotychczasowych dostawców. Aby wygrać prztarg, producent musi obniżyć swoje wymagania finansowe do absolutnego minimum, szukając oszczedności przy każdym elemencie produktu. Firma pracując na swojej marce zarabiała czterokrotnie(!) wiecej, przy sprzedaży mniejszej ilości produktów niż w przypadku marki wlasnej. Rezygnując z udziału w przetargach, producent może zacząć pakować interes, gdyz każda zagraniczna sieć działa w ten sam sposób. Poprzez takie działanie upadają rodzimi producenci, a Europę w jeszcze większym stopniu zalewają chińskie produkty. Polecam Panu Redaktorowi mocniej zainteresować się tematem, gdyż pomimo że moje poglądy są zbliżone do prezentowanych w Polityce, to mam wrażenie że ten konkretny służy jedynie do manipulacji.