Stwórz swój finansowy autoportret
Planujesz wydatki z ołówkiem w ręku? A może raczej żyjesz tu i teraz, nie troszcząc się przesadnie o stan swoich oszczędności? Odpowiedz na kilka pytań i stwórz swój finansowy autoportret.
Mirosław Gryń/Polityka

Najpierw powinniśmy określić swój typ osobowości. Klasyczny w psychologii Wskaźnik Typów Myers-Briggs, pomimo kilku dziesięcioleci owocnego wykorzystywania na Zachodzie, nie doczekał się jak dotąd oficjalnej polskiej adaptacji. Możemy więc mieć kłopot z dokładnym określeniem swojego typu osobowości (chyba że skorzystamy z anglojęzycznych kwestionariuszy dostępnych w internecie), także finansowej. Możemy jednak określić swój typ w sposób przybliżony – najpierw ten ogólny, a później związany z pieniędzmi – odpowiadając na poniższe pytania. Staraj się jak najlepiej uchwycić swój sposób funkcjonowania, pamiętając o tym, że nie ma odpowiedzi dobrych ani złych.

Czy czerpiesz swoją energię, koncentrując się raczej na świecie zewnętrznym czy wewnętrznym? Jeśli nakręcają cię kontakty ze światem zewnętrznym, zwłaszcza z innymi ludźmi – jesteś Ekstrawertykiem, a jeśli ładujesz baterie, kierując się do wewnątrz, pozostając w ciszy i samotności – cechuje cię Introwersja.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj