O Polityce

Z Bendykiem o buncie

Polityka
Zapraszamy na spotkanie z Edwinem Bendykiem, autorem książki "Bunt Sieci". Spotkanie poprowadzi Jacek Żakowski, w dyskusji wezmą także udział prof. Anna Giza-Poleszczuk (socjolog) oraz Harcesz (haker i aktywista).

Zapraszamy 18 kwietnia (środa) o godz. 18.00 do redakcji POLITYKI, ul. Słupecka 6 w Warszawie. Wstęp wolny!

O książce:
Czy Polska przetrwa do 2030 roku?
To główne pytanie najnowszej książki autora tygodnika POLITYKA. Perspektywa dwóch dekad jest jednocześnie bardzo odległa, by wszelkie prognozy czynić mocno niepewnymi - i bliska na tyle, bo właśnie w 2030 r. zbierać będziemy dobre i robaczywe owoce decyzji podjętych dziś, na początku drugiej dekady XXI wieku. Wtedy też, w 2030 roku o sprawach kraju decydować będą ludzie, którzy w roku 2012 nie mieli szansy uczestniczyć w planowaniu wspólnej przyszłości. Ich głosu nikt nie słuchał, więc wyszli na ulice. Książka próbuje na gorąco zinterpretować wydarzenia z przełomu stycznia i lutego 2012 r. Wszystkich, z uczestnikami włącznie, zaskoczyła skala i charakter protestów.
Kim jednak są buntownicy z polskich ulic?
Potomkami Karola Marksa walczącymi o cyberkomunizm? Epigonami neoliberalizmu pragnącymi uwolnienia energii prywatnych jednostek od zbędnych ograniczeń? A może ponowoczesnymi wyznawcami idei narodowej, mobilizującymi się na hasło: Internet, Honor, Ojczyzna?

Edwin Bendyk
Publicysta tygodnika POLITYKA. Zajmuje się tematyką cywilizacyjną – modernizacja, globalizacja, cyfrowa rewolucja, ekologia, wpływ techniki na życie społeczne, kulturalne, gospodarkę i politykę to tematy, którym poświęca większość tekstów. Futurysta, zwolennik posthumanizmu. Autor książek „Zatruta studnia” (nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2003), „Antymatrix”, „Miłość, wojna, rewolucja”. Współautor „Manifestu nooawangardy”. Kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas. Autor i kurator projektu „Kultura i rozwój” realizowanego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Prowadzi blog „Antymatrix” www.bendyk.blog.polityka.pl

Książka do kupienia od 4 kwietnia z POLITYKĄ* w salonach prasowych w cenie 20 zł oraz na www.skleppolityki.pl w cenie 24,99 zł.

*książka dołączona do części nakładu POLITYKI

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną