Grand Press dla Edyty Gietki
Ogromnie miło nam poinformować, że reportażystka POLITYKI Edyta Gietka zdobyła nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.
Edyta Gietka, laureatka Grand Press 2013
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Edyta Gietka, laureatka Grand Press 2013

Edytę nagrodzono za reportaż „Rżnący, szarpiący, miażdżący...” (POLITYKA 27) o zaszczutych bólem, śmiertelnie chorych, którzy „zgodnie z procedurami” i „ekonomią bólu” muszą ogromnie cierpieć. Edyta była również nominowana w tej kategorii za artykuł „Zanim padnie ostatni as” (POLITYKA 20) o tym, jak ludzie ze zdiagnozowanym alzheimerem mogą przygotować się na własne otępienie. To już kolejny Grand Press Edyty, tym bardziej jesteśmy dumni!

Ale to nie jedyna nominacja dla dziennikarzy POLITYKI! Za cykl „Smoleńsk: nauka, politycy, media i społeczeństwo” (POLITYKA 7, 14, 40) w kategorii publicystyka nominowany był Marcin Rotkiewicz. Drugim nominowanym w tej kategorii był Artur Domosławski (za artykuł „Rasa i skaza”, POLITYKA 35). Natomiast w kategorii reportaż prasowy nominowano Juliusza Ćwielucha  (za tekst „Straszne skutki aresztowania wójta”, POLITYKA 21).

Dziennikarzem Roku został Mariusz Szczygieł.

Wszystkim laureatom i nominowanym gratulujemy!

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj