Nagroda im. Jerzego Zimowskiego dla Mariny Hulii
Marina Hulia
Tadeusz Późniak/Polityka

Marina Hulia

W ubiegłym tygodniu (13 grudnia) już po raz dziewiąty została wręczona Nagroda im. Jerzego Zimowskiego – przyznawana za wybitną działalność społeczną, publicystyczną, badawczą lub inną na rzecz grup społecznych, które znalazły się w sytuacjach nadzwyczajnych – w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców. Tegoroczną laureatką została Marina Hulia, społeczniczka, pisarka, poetka i nauczycielka, niezwykle zaangażowana w pomoc uchodźcom i osobom wykluczonym. Hulia urodzona na Ukrainie od lat mieszka w Polsce. Pomagała organizować edukację dla dzieci uchodźców (obecne kierownictwo MEN zrezygnowało z tej współpracy). Jako wolontariuszka ostatnio założyła szkołę dla dzieci Czeczenów starających się o wjazd do Polski na dworcu w Brześciu. Ponadto angażuje się w pracę na rzecz osób starszych, więźniów i ich rodzin (jej działalność opisywaliśmy w poprzednim numerze POLITYKI – „Czary Mariny”).

Nagroda im. Jerzego Zimowskiego przyznawana jest przez Instytut Spraw Publicznych. Jej współinicjatorką była publicystka POLITYKI Janina Paradowska-Zimowska.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj