Forum Przyszłości Kultury
Polityka

W warszawskim Teatrze Powszechnym 18–19 listopada odbędzie się Forum Przyszłości Kultury. W rok po Kongresie Kultury 2016 spotkamy się ponownie, by kontynuować dyskusję o kulturze, Polsce, Europie i świecie. Spróbujemy także zmierzyć się z wyzwaniem ujawnionym podczas Kongresu – brakiem wspólnej narracji umożliwiającej bycie razem w swej różnorodności i odrębności wszystkim tym, którym bliska jest wizja kultury otwartej i wolnej, autonomicznej od politycznego dyktatu, odpornej na ideologiczne toksyny i jad ksenofobii. Forum poprzedzi cykl debat organizowanych w całej Polsce. W najbliższym czasie zapraszamy:

5 października, godz. 18.00, Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, „Autonomia, samoorganizacja, samorząd. O kulturze i społeczeństwie poza instytucjami”
Ruch anty-ACTA w 2012 r., Ogólnopolski Strajk Kobiet, Łańcuch Światła to tylko kilka przykładów społecznej mobilizacji w Polsce ostatnich lat. Nie stały za nimi partie polityczne ani wielkie organizacje społeczne. Czy wkroczyliśmy w epokę post-NGO, kiedy uczestnictwo w kulturze nie wymaga już przynależności do sformalizowanych struktur? Jaka może być przyszłość nowych ruchów społecznych?

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj