O Polityce

Salony POLITYKI w stereo i kolorze

Od lewej: Daniel C. Dennett, Julian Barbour, Gregory Chaitin, Freeman Dyson, Charles H. Bennett, Artur Ekert Od lewej: Daniel C. Dennett, Julian Barbour, Gregory Chaitin, Freeman Dyson, Charles H. Bennett, Artur Ekert Karol Jałochowski / Polityka

Jesienią zapraszamy naszych czytelników na bliskie spotkania z najwybitniejszymi umysłami epoki, znanymi z naszych łamów – w Warszawie, Lublinie i Krakowie. Stają się one możliwe dzięki życzliwości lubelskiego Centrum Spotkania Kultur (CSK) oraz współpracy z Projektem Avant.

Na zaproszenie Avantu po raz pierwszy do Polski przyjedzie wybitny filozof umysłu Daniel C. Dennett, jako jeden z gości konferencji „Trends in Interdisciplinary Studies” (20–22 października, Lublin), współfinansowanej ze środków MNiSW.

19 października wspólnie z Instytutem Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk zapraszamy na jego wykład „Memy – klucz do ludzkiej inteligencji”. Po wykładzie – rozmowa z uczonym. Pałac Staszica PAN, 18.00, wstęp wolny.

Jeśli nie uda się państwu zobaczyć Dennetta na żywo w stolicy, dzień później zapraszamy do Lublina. W CSK filozof spotka się z państwem podczas inauguracji jesiennego cyklu Salonów POLITYKI „Pionierzy – rozmowy o granicach wyobraźni”.

„Pionierzy” są cyklem dokumentalnym POLITYKI, zrealizowanym przez Karola Jałochowskiego, związanym z najwybitniejszymi, nieortodoksyjnymi uczonymi epoki. Zapraszamy na projekcje sześciu filmów (w tym trzech premierowych) i dyskusje, w których udział wezmą artyści, naukowcy oraz dziennikarze tygodnika. Razem poszukiwać będą wspólnych wątków różnych metod poznania. Prowadzenie: Paweł Frelik (UMCS), badacz literatury fantastyczno-naukowej i sztuki cyfrowej oraz Marek Ścibior, filozof i storyteller. Oto plan wydarzeń:

20 października „Czy homary mają wolną wolę?”. Na tytułowe pytanie odpowiedzi poszuka Daniel C.

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Do i od redakcji; s. 99
Reklama