Informacje prasowe

Konkurs na najlepszy wywiad prasowy w roku 2009

28 kwietnia poznamy laureata
Polityka
Patroni Konkursu im. B. Łopieńskiejpromocja/Polityka Patroni Konkursu im. B. Łopieńskiej

28 kwietnia o godz. 17.00 w redakcji kwartalnika „Res Publica Nowa” (ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie) poznamy laureata 6. edycji Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy w roku 2009.

Patronami-współorganizatorami konkursu są redakcje, w których Barbara Łopieńska, znana ze świetnych reportaży i wywiadów, publikowała: „Polityka", „Res Publica Nowa”, „Gazeta Wyborcza", „Tygodnik Powszechny", „Press", „Viva!" i „Twój Styl".

Laureatami ubiegłych edycji konkursu są: Teresa Torańska, Anna Żebrowska, Katarzyna Bielas, Włodzimierz Kalicki oraz Dariusz Zaborek.

Do 6. edycji Nagrody zostało zgłoszonych 135 wywiadów prasowych 78 autorów. Kapituła składająca się z przedstawicieli redakcji organizujących Konkurs miała w tym roku trudny wybór, poziom zgłoszonych wywiadów był wyjątkowo wysoki. Wśród osób, które zgłoszone zostały przez członków Kapituły w tym roku do Nagrody, znaleźli się:

  • Katarzyna Bielas za dwa wywiady: z Kamilem Sipowiczem " Napaleni na miłość" (DUŻY FORMAT, Gazeta Wyborcza) oraz za wywiad z Natalią Rolleczek „Liczę na czyściec” (WYSOKIE OBCASY, Gazeta Wyborcza)
  • Małgorzata Domagalik za trzy wywiady z cyklu „Mistrz i Małgorzata”: z Leszkiem Balcerowiczem, Jerzym Połomskim oraz Januszem Morgensternem (PANI)
  • Hanna Halek za wywiad z Maćkiem Maleńczukiem "Ja się z kłamstwem źle czuję" (GALA)
  • Anna Stefopulos za wywiad z Anną Polony „Jak panią palnę” (TWÓJ STYL)
  • Jacek Hugo-Bader za wywiad z Lubow Passar „Szamanka od pijaków” (WYSOKIE OBCASY, Gazeta Wyborcza)
  • Rafał Pankowski za wywiad z Pawłem Bolkiem „Myślałem wtedy: dawniej Polacy walczyli w zbrojach, dzisiaj walczą w glanach” (NIGDY WIĘCEJ)
  • Krystyna Lubelska za wywiad z Kotem Przyborą i Grzegorzem Wasowskim „Synowie Starszych Panów” (POLITYKA)
  • Angelika Kuźniak za wywiad z Hertą Muller „Przećwiczyłam śmierć” (DUŻY FORMAT, Gazeta Wyborcza)
  • Anna Mateja za wywiad z prof. Henrykiem Markiewiczem „Mało ze świata rozumiem” (TYGODNIK POWSZECHNY)
  • Krystyna Pytlakowska za wywiad z Janiną Paradowską "Życie składa się też ze śmierci" (VIVA!)
  • Dariusz Zaborek za wywiad z Katarzyną Lengren "Córka ojca Filutka" (WYSOKIE OBCASY, Gazeta Wyborcza)
  • Katarzyna Surmiak-Domańska za wywiad z Halszką Opfer „Mamo, odkryj kołdrę” (WYSOKIE OBCASY, Gazeta Wyborcza)
  • Edyta Gietka za wywiad z Andrzejem Łapickim „Eksperymentuję” (POLITYKA)
    Doceniony został również
  • cykl specjalistycznych wywiadów Romana Warszewskiego z czwórką laureatów Nagrody Nobla z medycyny i fizjologii za rok 2008 (miesięcznik ŻYJ DŁUGO).

O tym, kto dostanie Nagrodę w wysokości 10 tysięcy zł przekonamy się już 28 kwietnia. Zapraszamy na uroczystość wręczenia.

Kontakt do akredytacji: Dominika Nowak e-mail: d.nowak@polityka.pl

REGULAMIN KONKURSU im. Barbary N. Łopieńskiej

„Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „VIVA”, „Twój Styl” oraz „Press” ustanawiają Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy.

Art. 2. Nagrodę może otrzymać tylko osoba fizyczna wykonująca zawód dziennikarza. Nagroda nie jest przyznawana redakcjom lub osobom prawnym.

Art. 3.

  1. Laureat otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych, na którą składają się redakcje wymienione w Art. 1. Udział finansowy poszczególnych redakcji określony będzie w stosownym osobnym dokumencie.

  2. Termin i miejsce ogłoszenia wyników konkursu oraz wręczenia nagrody ustalane są corocznie przez redakcję „Polityki” i podawane do wiadomości na jej łamach. Informacje te mogą być zamieszczone także na łamach pozostałych redakcji wymienionych w Art. 1.

Art. 4

  1. Nominacje do Nagrody im. Barbary Łopieńskiej mogą zgłaszać kolegia redakcyjne wszystkich gazet i czasopism w Polsce oraz autorzy wywiadów prasowych.

  2. Nominować mogą również redakcje, które ustanowiły nagrodę.

  3. Termin zgłaszania kandydatów oraz sposób przesyłania prac ustalane są corocznie przez redakcję tygodnika „Polityka” i podawane do wiadomości na jej łamach. Informacje te mogą być zamieszczone także na łamach pozostałych redakcji wymieonionych w Art. 1.

Art. 5

  1. Zwycięzców wyłaniać będzie Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji, które ustanowiły nagrodę.Członkowie Kapituły podejmą decyzję o przyznaniu nagrody i sposobie wyboru nagrodzonego materiału według własnego uznania.Z obrad Kapituły sporządza się protokół. Podpisy pod protokołem składają wszyscy członkowie Kapituły biorący udział w obradach.

Reklama
Reklama