Pomocnik Historyczny

Autorzy

Podobizna Marcina Lutra na frontonie domu w Eisleben, w którym urodził się reformator Podobizna Marcina Lutra na frontonie domu w Eisleben, w którym urodził się reformator Michael Pasdzior

Łukasz Barański – dr teologii ewangelickiej, historyk, pracownik Wydawnictwa Augustana, autor artykułów dotyczących historii i myśli reformacji XVI w.

Kazimierz Bem – dr prawa Vrije Universiteit w Amsterdamie, od 2011 r. pastor ewangelicko-reformowanego First Church in Marlborough (Congregational) UCC w USA.

Jerzy Besala – historyk i publicysta.

Dariusz Bruncz – redaktor naczelny ekumenizm.pl, publicysta, germanista, wykładowca akademicki.

Anna Brzezińska – mediewistka i pisarka.

Grażyna Jurkowlaniec – dr hab., adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jaśmina Korczak-Siedlecka – doktorantka w Instytucie Historii PAN, zajmuje się historią społeczną epoki nowożytnej.

Wojciech Kriegseisen – prof. dr hab., historyk dziejów nowożytnych, pracuje w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN.

Janusz T. Maciuszko – prof. dr hab., kierownik Katedry Teologii Historycznej oraz Katedry Nauk o Religii i Ekumenizmu w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Tomasz Mincer – redaktor naczelny „Miesięcznika Ewangelickiego”, sekretarz redakcji „Liberté!”.

Zbigniew Pasek – prof. dr hab., kulturoznawca i religioznawca z Katedry Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego AGH, prowadzi Pracownię Badań Współczesnych Form Duchowości.

Aleksandra Porada – dr, pracuje na Uniwersytecie SPWS we Wrocławiu, zajmuje się historią idei i psychologią historyczną.

Maciej Ptaszyński – dr, pracuje w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, interesuje się reformacją, dziejami nowożytnej Rzeszy oraz historią idei politycznych.

Pomocnik Historyczny „Marcin Luter i reformacja” (100123) z dnia 11.09.2017; Wstęp; s. 5
Reklama