60-lecie Polityki: relacja z jubileuszu
Jubileusz w czasach PiS
W miniony weekend na 60. urodziny tygodnika POLITYKA zaprosiliśmy do redakcji naszych czytelników i przyjaciół. Kolejna okrągła rocznica znów przypadła na trudne czasy. Nie dziwi więc, że najczęściej powtarzanym pytaniem było: co dalej z Polską?
Wśród wielu znamienitych gości nie zabrakło byłych prezydentów – Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.
Tadeusz Późniak/Polityka

Wśród wielu znamienitych gości nie zabrakło byłych prezydentów – Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.

Jak obliczył Daniel Passent, to była już 720. miesięcznica tygodnika POLITYKA! I tym razem nasz jubileusz przypadł na czas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy fetowaliśmy 50-lecie POLITYKI, Polską również rządził Jarosław Kaczyński, wtedy w roli premiera. Osiem miesięcy później oddał władzę. Nadzieję na to, że historia się powtórzy, żartobliwie deklarowało wielu naszych gości. Bo pytania o przyszłość Polski, o szansę na zatrzymanie dewastującej kraj „podłej zmiany” i odbudowanie „lepszej Polski” przewijały się przez większość imprez towarzyszących obchodom naszej rocznicy. A było ich w ten weekend aż kilkanaście. Od dyskusji o kraju i świecie, przez spotkania z miłośnikami psychologii, fotografii, muzyki i nowych cyfrowych trendów, po koncert laureata Paszportu POLITYKI 2016 Wacława Zimpla i indyjskiej grupy Saagara.

W piątkowy wieczór podjęliśmy naszych przyjaciół ze świata kultury, nauki, mediów i polityki. Wśród wielu znamienitych gości nie zabrakło byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Jak zauważył redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński, prezydenci byli z nami od świtu do nocy, ponieważ już z samego rana odwiedzili siedzibę POLITYKI – skąd nadawana była część programów Radia TOK FM, w tym piątkowa audycja Jacka Żakowskiego, w której uczestniczyli. Oprócz byłych głów państwa gościliśmy byłych premierów, marszałków, posłów, senatorów, sędziów, ambasadorów, generałów, prezesów, profesorów, redaktorów, artystów, księży… A także pracowników i byłych członków naszego wydawnictwa – tych trzech pokoleń, które przewinęły się przez naszą redakcję.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj