Powstanie Warszawskie – pamiętamy o bohaterach
1 sierpnia, jak co roku, na wieży ciśnień Stacji Filtrów pojawi się biało-czerwona flaga. Tego dnia miną 73 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym czynny udział wzięli także pracownicy naszego przedsiębiorstwa.
Polityka

– Powstanie Warszawskie w szczególny sposób wpisało się w historię naszego miasta i jego mieszkańców. Oddajemy hołd bohaterom, zarówno tym, którzy polegli w walce z okupantem, jak i tym, którzy wciąż są z nami. Jako przedsiębiorstwo, którego losy są ściśle związane z historią Warszawy, pamiętamy także o tych, którzy przed 73 laty poświęcili swoje życie w walce o wolność. Wśród nich byli także nasi pracownicy – mówi Renata Tomusiak, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. – To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu udało się wytyczyć wiele z tras wiodących kanałami. Było to możliwe na podstawie planów sieci kanalizacyjnej, które pod groźbą śmierci wynieśli z zajętej przez hitlerowców siedziby przedsiębiorstwa. Warto także przypomnieć, że w owych dramatycznych dniach pracownicy wodociągów wypełniali swoje obowiązki z narażeniem życia po to, by jak najdłużej dostarczać stolicy wodę.

W czasie II wojny światowej zginęło 128 pracowników przedsiębiorstwa.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj