DEBATA: Najważniejsze polskie problemy
Polska debata publiczna coraz częściej dotyczy spraw błahych i nie dociera do sedna problemu. Wiele tematów ważnych i przyszłościowych rozmywa się codziennej informacyjnej papce. Dlatego rozpoczynamy cykl publikacji, które próbują odpowiedzieć na pytanie: o czym NAPRAWDĘ powinniśmy rozmawiać?
Corbis

W przyszłym tygodniu do pracy, po wakacyjnej przerwie, wracają posłowie i senatorowie. Rozpocznie się nowy sezon polityczny, będący jednocześnie ostatnim rokiem funkcjonowania tego parlamentu. POLITYKA przygotowała zestaw 12 tematów, które naszym zdaniem powinny mieć swoje, choćby częściowe, zwieńczenia w finale kampanii wyborczej w 2011 r. Pełen raport specjalny publikuje najnowszy numer naszego Tygodnika (w kioskach od środy 15 września, również w e-wydaniu).

Chcielibyśmy Państwa zachęcić do włączenia się w stworzenie listy ważnych polskich problemów. Nad jakimi kwestiami powinniśmy zacząć poważnie rozmawiać, a które możemy sobie darować? Co jest ważne z punktu widzenia naszego kraju i naszego społeczeństwa w perspektywie 5, 10, 20 lat? Czekamy na Państwa głosy w dyskusji DEBACIE na FORUM POLITYKA.PL. Najciekawsze Państwa propozycje zbierzemy w jedną listę, którą zaprezentujemy posłom oraz przedstawicielom rządu.

Oto typy redakcji Tygodnika POLITYKA:

1. Dlaczego nasze partie polityczne przenika niemoc i pustka - pyta Janina Paradowska

Co wybory powraca ta sama melodia – nie ma na kogo głosować, znów wybieramy mniejsze zło, opowiadamy się przeciwko komuś czy czemuś, a nie za kimś czy za czymś, zwłaszcza za wyraźnie określonym programem.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną