Jak politycy lansują się na Facebooku
Facebook rządzi
Jeśli dla kogoś osoby członków rządu są tajemnicą, może zasięgnąć języka na Facebooku. Co prawda np. Michał Boni, szef świeżo powołanego resortu cyfryzacji, nie przejawia tam aktywności, ale za to ludowcy jak najbardziej.
Jedno ze zdjęć, które wicepremier Waldemar Pawlak zamieścił na swoim profilu na Facebooku.
Facebook

Jedno ze zdjęć, które wicepremier Waldemar Pawlak zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

Łatwo ich poznać po ludycznym poczuciu humoru. Szef rządu ograniczył się do kilku wystudiowanych zdjęć, ale i tak ponad 5 tys. ludzi kliknęło – lubię to. Za to jego zastępca wicepremier Waldemar Pawlak na Facebooku czuje się świetnie (powyżej jedno z zamieszczonych tam przez niego zdjęć). Okazało się nawet, że mamy pięciu wspólnych znajomych. Minister finansów nawet na FB ma wiele twarzy. Jeśli oceniać tylko po ulubionych zespołach, Jan Vincent Rostowski czuje rocka. Ale zamieszczenie pełnej listy swoich książek i artykułów to jednak przegięcie. Minister spraw zagranicznych pozostaje wierny Twitterowi i na FB jakoś się nie odnalazł – Radek Sikorski dorobił się tylko oficjalnej strony z biogramem po włosku. Osoby zainteresowane kulisami życia ministra koniecznie powinny odszukać na FB ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Sądząc po zamieszczonych przez niego zdjęciach, bycie ministrem jest przereklamowane i zdecydowanie nie dla ludzi z chorym kręgosłupem. Trzeba dużo siedzieć i to w miejscach publicznych, gdzie trudno zamaskować znudzenie.

Nowa minister edukacji Krystyna Szumilas nie tylko jest na FB, ale wśród znajomych ma Katarzynę Hall. Zawsze będzie łatwiej spytać, jak to miało być z tymi reformami. Pacjentów z pewnością pokrzepi wiadomość, że Bartosz Arłukowicz: „Lubi ludzi.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną