Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Ile, co, kiedy i w jaki sposób piją Polacy? Chodzi o alkohol rzecz jasna, a tego, że temat jest gorący i dyskutowany, dowodzi choćby bardzo duże zainteresowanie widzów filmem „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego na podstawie prozy Jerzego Pilcha. Do tytułu filmu nawiązuje zresztą okładka najnowszego wydania POLITYKI, zapowiadająca główny artykuł numeru.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA

Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Polecam Państwu tę opowieść o roli alkoholowych napitków w naszej kulturze codzienności, o tym, jak dzisiaj pijemy, jak zmieniła się trunkowa obyczajowość, o zagrożeniach, które niesie. Pijemy więcej niż choćby dekadę temu i więcej niż w czasach PRL, ale inaczej, w nieco odmiennym czasowym rytmie, inne alkohole, w innych towarzyskich kontekstach.

W tym specyficznym portrecie zbiorowym Polaków z alkoholem w tle, autorstwa Juliusza Ćwielucha i Wojciecha Markiewicza, przeglądają się na swój sposób ogólniejsze przemiany w kraju, jakie zaszły w ostatnim ćwierćwieczu. To naprawdę pasjonująca, żywo napisana relacja wzięta z życia, wsparta statystykami i badaniami.

Zachęcam do przeczytania także wszystkich pozostałych artykułów z najnowszej POLITYKI, w tym napisanego z publicystycznym nerwem tekstu Jacka Żakowskiego o książce „Resortowe Dzieci. Media”, bardzo ciekawej opowieści o głośnym, rozgrywanym poza ringiem sporze dwóch polskich bokserów wagi ciężkiej oraz przejmującej reporterskiej relacji z Armenii, 25 lat po katastrofalnym trzęsieniu ziemi.

Ciekawej lektury życzy

Mariusz Janicki

Najnowszy numer POLITYKI jest dostępny od środy w kioskach i czytniku Kindle, a od wtorku wieczorem w wydaniach na iPadzie i w Polityce Cyfrowej.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj