Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Zimowa rewolucja na Ukrainie to przeprowadzany „na żywo” wielki eksperyment na demokracji, gdzie losy kraju rozstrzygają się nie tyle i nie tylko w instytucjach władzy, co na tym niesamowitym Majdanie, który stał się już światowym symbolem i wszedł na stałe do powszechnego języka.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA.

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.

W najnowszym numerze POLITYKI zamieszczamy wnikliwą analizę politycznej sytuacji u naszego wschodniego sąsiada pióra ukraińskiego dziennikarza Piotra Andrusieczki, ale przede wszystkim polecamy Państwu coś naprawdę specjalnego: reportaż – gawędę, trochę dziennik podróży po Ukrainie, zwłaszcza po rewolucyjnym Lwowie i Kijowie. Autorem niezwykłego tekstu „Wszyscy uciekli” jest Ziemowit Szczerek, młody pisarz, dziennikarz, który zasłynął wydanym niedawno głośnym zbiorem reportaży o Ukrainie (za co otrzymał Paszport POLITYKI), a teraz opisuje dla nas życie codzienne w czasach wielkiego ukraińskiego przełomu, rozmawia ze zwykłymi ludźmi, chłonie atmosferę, tropi rzeczy wzniosłe, ale i zabawne. To niezwykła, bardzo osobista opowieść, która ukazuje ludzki wymiar dramatycznych wydarzeń. Zachęcamy do lektury artykułu naszego nowego autora, który będzie odtąd pisał dla nas relacje z Polski i spoza niej.

Ponadto zachęcam do zapoznania się z naszym okładkowym materiałem - o tym, czy w Polsce „Strach rodzić?”. Autorka artykułu-raportu, Agnieszka Sowa opisuje stan polskiego położnictwa, dociekając, na ile ostatnia czarna seria śmiertelnych przypadków na porodówkach to efekt pecha, zaniedbań, a na ile jest wynikiem błędów tkwiących w samym systemie opieki nad ciężarnymi kobietami, w porodowych procedurach.

Namawiam do lektury wszystkich pozostałych tekstów w najnowszej POLITYCE, m.in.  kolejnego odcinka cyklu „Portrety polskich miast” (tym razem Bydgoszcz i Toruń) oraz rozważań naszych krytyków filmowych, Zdzisława Pietrasika i Janusza Wróblewskiego, którzy typują, kto dostanie Oscara w zbliżającej się kolejnej edycji rozdania tych nagród.

Miłej lektury.

Mariusz Janicki

zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj