Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Kryzys krymski spowodował, że po raz pierwszy od wielu lat w Europie pojawił się nieprzyjemny zapach wojny. W najnowszej POLITYCE m.in. analiza scenariuszy na wypadek konfliktu zbrojnego.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.

To zapach wojny nie domowej, etnicznej, ale między dużymi państwami, z możliwymi globalnymi skutkami. Pojawiają się pytania o bezpieczeństwo Polski: o to, na jakie własne siły wojskowe i na jaką militarną pomoc z zewnątrz możemy liczyć, gdyby, jak piszemy, „przyszło co do czego”. O tym w najnowszej POLITYCE opowiada okładkowy artykuł „Kto nas obroni” trzech autorów: Juliusza Ćwielucha, Marka Ostrowskiego i Tomasza Zalewskiego, którzy opisują stan naszej armii, analizują możliwe scenariusze zdarzeń na wypadek zbrojnego konfliktu, przepytują ekspertów, na ile solidnym gwarantem integralności jest NATO.

Polecam też interesujący wywiad z antropolożką Moniką Milewską na temat kultu (i strachu), jaki otacza w Rosji Władimira Putina oraz, „Na własnych oczach”, kolejny soczysty reportaż Ziemowita Szczerka z Ukrainy, tym razem nadesłany ze wschodniej, bardziej prorosyjskiej części tego kraju.

Dla oddechu proponuję zmianę tematu, czyli artykuł Ewy Wilk o tym, jacy są, jak żyją, ile mają pieniędzy, a jakie aspiracje najbogatsi Polacy, wyższe sfery biznesowe, najlepiej opłacani celebryci, arystokracja. Czy tworzą prawdziwą klasę społeczną, mają realny wpływ na losy kraju, na politykę, życie społeczne, czy są dla innych wzorem, czy budzą tylko niechęć? Te pytania i odpowiedzi na nie znajdą Państwo w interesującym materiale „Niewidzialna elita”.

Zachęcam do lektury pozostałych tekstów w najnowszej POLITYCE, zapewniając, że nie będzie to stracony czas.

Mariusz Janicki
zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj