Wszystkie kłopoty Aleksandra Kwaśniewskiego
Kwaśniewski na dzikich polach
Ktoś, kto był premierem, wciąż ma nadzieję zostać nim ponownie. Co jednak ma robić dwukadencyjny, w średnim wieku, były prezydent, który już nim nigdy nie zostanie?
Dziś każda medialna wrzutka na Kwaśniewskiego sprzedaje się świetnie.
Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Dziś każda medialna wrzutka na Kwaśniewskiego sprzedaje się świetnie.

Od dawna Aleksander Kwaśniewski nie obrywał tak, jak obrywa dzisiaj. Od polityków i mediów, od dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i „Do Rzeczy”. Od Millera, Kaczyńskiego i Tuska. Najłagodniejszy z nich wszystkich, Radosław Sikorski, ironicznie broni byłego prezydenta słowami: „przecież emerytowani politycy imają się różnych zajęć”.

Dla kogoś, kto tak świetnie jak Aleksander Kwaśniewski zna cały ten polski światek polityczno-medialny (sam także go przecież budował), taka sytuacja nie mogła być zaskoczeniem. Może dlatego zwlekał ze swoim „powrotem do polityki”. Wiedząc, że „powracając”, znajdzie się w pozycji, kiedy nie ma już władzy, a więc nie może się także spodziewać jakiejkolwiek osłony. A kiedy wrócił i postawił na najbardziej ryzykownego konia, Janusza Palikota, bardzo długo tylko markował zaangażowanie. Właściwie dopiero po odpaleniu „ukraińskiej afery”, co – zgodnie z zasadą akcji i reakcji – nastąpiło po tym, jak polityk z list Palikota Paweł Piskorski próbował przylepić Platformie łatkę partii „finansowanej przez niemieckich chadeków”, Aleksander Kwaśniewski zaczął pojawiać się regularnie na tle logo Europy Plus Twojego Ruchu. Wystąpił też wreszcie razem z Palikotem na konwencji kończącej kampanię wyborczą ugrupowania, któremu wcześniej tak nieśmiało patronował. Jakby poczuł, że tym razem nie ma już odwrotu.

Powiedzmy sobie szczerze, dziś każda medialna wrzutka na Kwaśniewskiego sprzedaje się świetnie.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną