Wkurzony PL
Zgodnie z duchem czasu pora zdjąć rękawiczki i pisać mocniej!

Przypomina mi się, jak w połowie lat 60. nie chcieliśmy w POLITYCE wydrukować artykułu przeciwko Antoniemu Słonimskiemu. Jako sekretarz redakcji byłem w tej sprawie u Artura Starewicza, sekretarza KC do spraw propagandy. Nie przyjął mnie w gabinecie, tylko wieczorem, wychodząc z gmachu KC, pouczał mnie w drodze do mercedesa. Był wkurzony na Słonimskiego. Wsiadł do samochodu, ruszył z kopyta, dmuchnął mi spalinami w nos i zawołał wkurzony: „Mocniej tego Słonimskiego, mocniej!”. Dobrze więc znam wkurzonych i sam też potrafię się wkurzyć.

NA PAWŁA KUKIZA. Możliwy premier czy wicepremier (rany boskie!) ogłosił swój program w sprawie mediów. Media budzą szczególny gniew i pożądanie opozycji, która dyskredytuje nieswoje telewizje, stacje radiowe, gazety i czasopisma, a także znanych dziennikarzy (-rki), którzy są im solą w oku. Paweł Kukiz przewiduje m.in. kary za rozpowszechnianie nieprawdy, zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu „polskie obozy”).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj