Amerykański kanał polski
Amerykański koncern Scripps Networks Interactive oficjalnie już został właścicielem grupy TVN. Firma płaci 584 mln euro w gotówce, przejmuje 856 mln euro długu TVN i planuje skup akcji TVN z rynku, by zwiększyć swoje udziały z 52,7 do 66 proc.
Kenneth W. Lowe
Cezary Piwowarski/TVN

Kenneth W. Lowe

Kenneth W. Lowe, przewodniczący rady nadzorczej, prezes zarządu i dyrektor generalny SNI, wyjaśnia, dlaczego uważa tę inwestycję za świetny interes, i mówi o przyszłości spółki.

Aneta Kyzioł: – Specjalizujecie się w produkcji programów lifestylowych, o gotowaniu, jedzeniu, majsterkowaniu i podróżach, tymczasem w portfolio TVN znajdują się także kanały informacyjne, na czele z TVN24. Czy planujecie zmiany w tym sektorze?
Kenneth W. Lowe: – Żadnych. Scripps to firma ze 140-letnią historią, zaczynaliśmy od tworzenia gazet, potem były stacje radiowe i telewizyjne, prowadziliśmy też przez wiele lat agencję informacyjną UPI. Wysokie standardy dziennikarskie w tworzeniu informacji nie są dla nas niczym nowym.

Czy jesteście świadomi tego, że nadchodzące wybory mogą zmienić sytuację polityczną w Polsce?
Nie jesteśmy po żadnej z politycznych stron, tylko po stronie dobrej jakości programów, fair i wyważonych.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj