Generał w spódnicy z lampasami
Gen. Irena Doroszkiewicz
Michał Dyjuk/Reporter

Gen. Irena Doroszkiewicz

Polska policja doczekała się wreszcie pierwszej kobiety na stanowisku generalskim. Ten zaszczytny tytuł przypadł Irenie Doroszkiewicz – komendant Wojewódzkiej Policji z Opola, która awans na stanowisko nadinspektora otrzymała wraz z pięcioma innymi oficerami policji od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się 23 lipca w ramach centralnych obchodów Święta Policji. By pani generał mogła zaprezentować się na uroczystościach w stroju wyjściowym, składającym się m.in. z ciemnogranatowej spódnicy z lampasami, MSW musiało zmienić rozporządzenie dotyczące umundurowania policjantów. Dotychczas w tym dokumencie o takiej części garderoby jak spódnica dla generała w ogóle nie było mowy.

Irena Doroszkiewicz ma niespełna 50 lat, służbę w policji, którą nazywa spełnieniem dziecięcych marzeń, rozpoczęła 25 lat temu w komisariacie w Białymstoku. W tym mieście przez następne lata zdobywała kolejne stopnie kariery, awansując na stanowisko komendanta miejskiego.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj