Poranek TVN24 bez Kuźniara traci widzów
PiSożerca na śniadanie
Kuźniara albo się kocha, albo nienawidzi. Jego przeciwnicy ostatnio triumfują – prezenter rozstał się z TVN24. Sympatycy spekulują zaś, że jest pierwszą ofiarą polityki nowych amerykańskich właścicieli TVN, którzy już ustawiają się pod przyszłą – pisowską – władzę.
Jarosław Kuźniar
Czesław Czapliński/Fotonova

Jarosław Kuźniar

W pierwszym tygodniu bez Jarosława Kuźniara poranne pasmo TVN24 przyciągnęło 4 tys. mniej widzów niż w tym samym okresie rok wcześniej.

37-letni dziennikarz od ponad 8 lat był gospodarzem porannego programu „Wstajesz i wiesz” i jedną z najbardziej charakterystycznych twarzy stacji. Czytelne poglądy i sarkastyczne poczucie humoru sprawiały, że niejednokrotnie wzbudzał kontrowersje i stawał się celem ataku, zwłaszcza ze strony sympatyków PiS. Nie miał z nimi łatwo szczególnie w mediach społecznościowych, gdzie aktywnie się udziela – jest najpopularniejszym polskim dziennikarzem na Twitterze (obserwuje go niemal 300 tys. osób). Kuźniar zasłynął z syzyfowej walki z hejterami – chcąc ukrócić wylew internetowej żółci, postanowił publikować dane osobowe atakujących go ludzi. Na niewiele się to zdało, zwłaszcza że niedługo potem dał im powód do kolejnej nagonki – pochwalił się, że w daleką podróż nie zabiera wielu rzeczy, potrzebne kupuje na miejscu, a pod koniec wyjazdu zwraca do sklepu.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną