Z Sejmu do Brukseli
Od lewej: Czesław Hoc, Sławomir Kłosowski
Hubert Bierdgarski/Reporter, Karol Serewis/East News

Od lewej: Czesław Hoc, Sławomir Kłosowski

Wśród kandydatów na przyszłych ministrów, zaprzysiężonych 16 listopada, znalazło się dwóch posłów do Parlamentu Europejskiego: Marek Gróbarczyk (gospodarka wodna i żegluga śródlądowa) i Dawid Jackiewicz (Skarb Państwa). Kodeks wyborczy nie pozwala jednak na łączenie pracy w rządzie z mandatem w europarlamencie, dlatego obaj muszą zostać zastąpieni.

Czesław Hoc – poseł PiS z okręgu koszalińskiego, szef struktur okręgowych partii, w wyborach do PE w maju zeszłego roku uzyskał drugi po Gróbarczyku wynik – dość szybko zapowiedział, że pojedzie do Brukseli. Hoc, z wykształcenia endokrynolog, dwukrotnie już (2004 i 2015 r.) próbował dostać się do europarlamentu. Hoc zapowiada, że najbardziej interesują go służba zdrowia i rybołówstwo i o przydział do tych komisji w Parlamencie Europejskim będzie się ubiegał. Z kolei odświeżony właśnie poselski mandat Hoca zostanie wygaszony, a w ławach sejmowych zastąpi go Stefan Strzałkowski, były burmistrz Białogardu, który był już posłem PiS przez dwie kadencje.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj