Kim jest nowy szef TVP Kultura
Zmiennik
Wszystkich lewicowych czytelników obawiających się jego osoby nowy dyrektor TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz prosi, by zrobili listę stereotypów o prawicy i sprawdzili, co tu pasuje.
Na razie zgodnie z deklaracjami – w jego kanale nie słychać o zwolnieniach.
Włodzimierz Wasyluk/Reporter

Na razie zgodnie z deklaracjami – w jego kanale nie słychać o zwolnieniach.

A więc. Wiara: Jednak tak. Rodzina: Tak. Czworo dzieci. Polska: W dużej mierze nieopowiedziana. Narodowcy: Nie lubią go. Przykład patriotyzmu: Dbałość o język polski. Przykład hejtu: słowo katokultura. Obecnie sam doświadcza w komentarzach na swój temat. Czego nie lubi: Neurozy, która objawia się np. tym, że prawa i lewa strona traktują siebie nawzajem jak przedstawicieli sekt. Co lubi: nietypowo, plac Zbawiciela w Warszawie.

8 stycznia 2016 r., gdy podano wiadomość, że zostanie nowym dyrektorem TVP Kultura, był raczej przestraszony. Tym bardziej że miał zastąpić dobrze ocenianą Katarzynę Janowską. Ale zadanie przyjął bez zahamowań. Kilka dni później na łamach „Rzeczpospolitej” deklarował, że nie ma zamiaru zwalniać nikogo za odmienne poglądy, wręcz przeciwnie, chciałby otworzyć stację na kolejne środowiska, także lewicowe, bo chce telewizji otwartej, która nie jest robiona przez żaden „salonik” i trafia zarówno do inteligencji wielkomiejskiej, jak i do małych miejscowości. Jak to się ma do wizji Jacka Kurskiego, który stanął na czele TVP, przyjdzie się szybko przekonać. Na razie zgodnie z deklaracjami – w jego kanale nie słychać o zwolnieniach. Być może dlatego, że jak na prawicowca ma zdecydowanie niestereotypowe przekonania.

Tok indywidualny

Ta miłość do placu Zbawiciela to tak naprawdę ostatnie 10 lat.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną